Čavić: Odlazim, jer u Srbiji gubim vreme!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

systemofadown

Iskusan
Poruka
6.070
Osvajač srebrne olimpijske medalje u Pekingu i najbolji srpski plivač svih vremena, Milorad Čavić, doneo je odluku da napusti Srbiju jer ne postoje adekvatni uslovi za treniranje i postizanje vrhunskih rezultata kojima „srpski delfin“ svakako teži. Čavić će u narednom periodu trenirati u Italiji.

Pošto od obećanja političara i sportskih funkcionera nije bilo ništa, Čavić je odlučio da povuče radikalan potez i napusti Srbiju.
- Ne bih rekao da nema podrške države, naprotiv plivanje ima podršku kao nikada do sada. Nažalost, prošlo je puno godina od kada su neki objekti izgrađeni u Beogradu, da ne pričamo o unutrašnjosti. Beograd preko 35 godina nije ulagao u objekte i normalno je da su zastareli i ruinirani, pogotovo što se voda hloriše i nagriza metalnu konstrukciju. Nama je jedini spas najava ministarke sporta da će krenuti izgradnja novih objekata - istakao je Dimitrijević.
http://www.blic.co.yu/sport.php?id=63216

Pa dobro, dugo je i bio ovde.:bye:
:mrgreen:
 
Ово је право лице Демократске странке и њихове владавине, није ни чудо што млади траже визе и напуштају Србију. Ово је горе време него 90-их. :thumbdown:

Davanja ocena podrazumeva i neka znanja ocenjivača.
Od kada je sporta i medalja, vlasti, kad medalje "padnu" obećavaju mnogo, a ne ispune ništa.
Tako je u svim sistemima, režimima, ideologijama, u svim državama.
Našim legendama, Veri Nikolić, Đurđici Bjedov, Mati Parlovu... a takvih sportskih velikana odavno nemamo... obećavane su kule i gradovi, a niko nije dobio ama baš ništa.
Pa, Đurđicvi Bjedov su "dodeljeni", za dve medalje na jednoj Olimpijadi, stan, vikendica, četiri automobila, vezana štedna knjižica na ondašnjih sto hiljada dolara, osam putovanja oko sveta... a na kraju je dobila samo električni šporet od priloga školskih drugova.
Posle svake Olimpijade, oko četrdeset odsto nosilaca medalja širom sveta razočara se u svoje zemlje, vlasti, pa izjavi da su medalje samo njihove.
Paušalne političke ocene iz pozicije političke isključivosti (krive demokrate) za eminentno nepolitičke stvari iz tužne su priče o stanju nacije.
 
MARIJA ŠERIFOVIĆ: ODLAZIM ZAUVEK IZ SRBIJE!

Marija Šerifović otputovala juče u Nemačku, gde će narednih šest meseci snimati album za inostrano tržište





Marija Šerifović otputovala je juče ujutru iz Beograda u Nemačku, gde će provesti narednih šest meseci snimajući album za inostrano tržište. Pobednica „Evrosonga" 2007. godine najavila je da se najverovatnije neće više vraćati u Srbiju i da će svoju karijeru od sada graditi u inostranstvu.

Zabraniti silikonske polupevačice!

Marija Šerifović prvi put je javno kritikovala neke pevačice, koje se, kako kaže, muzikom bave nakaradno.

- Do sada sam ćutala i uvek sam pričala da svaka pevačica u Srbiji treba da dobije šansu, ali više neću da ćutim. Iskreno, jako malo njih se zaista bavi pevanjem, a sve ostale treba zakonom zabraniti. Neka se uvede novi termin za one koje pre podne spavaju, po podne ugrađuju sise, a uveče otvaraju usta, na plejbek.

Na pitanje da li se među tim pevačicama nalazi i Ana Nikolić, Marija je odgovorila potvrdno, ogradivši se izjavom da je „Ana divna osoba, ali da nije prava pevačica".


Gostujući u Pinkovoj TV emisiji „Stranci u noći", Šerifovićeva je ekskluzivno otkrila da je pomalo razočarana činjenicom da je u svojoj domovini manje dobila od onog što je pružila, okrivivši za to najviše menadžment, koji se doskoro brinuo o njenoj karijeri.

- Ne žalim se, dobro sam zaradila, ali Srbiji sam donela veliku pobedu i učinila sam da se mnogi osete ponosno, a doživela sam da se mnogi u Srbiji naslađuju objavljenim prljavštinama koje su o meni izneli neki zli ljudi. Dočekala sam mogućnost da snimim strani album koji će koštati mnogo, više od 200.000 evra, i u taj projekat ću uložiti sve. Ukoliko uspem, ne verujem da ću se više za stalno vratiti u Srbiju - navela je Marija, dodavši da će narednih šest meseci provesti na relaciji Austrija-Nemačka-Švedska.

Kraljica srpske pop muzike prvi put otvoreno je govorila o svom polubratu Danijelu, učesniku rijaliti-šoua „Operacija Trijumf".

- Da razjasnim konačno i tu famu: Danijel i ja nismo nikad bili preterano bliski, jer on je plod neke tatine vanbračne veze. To ne znači da smo u lošim odnosima, kako su neki mediji tvrdili. Naprotiv, na Gala koncertu „Operacije Trijumf" lepo smo se družili, pričali, dogovarali. On je jedna od najtalentovanijih osoba koje sam upoznala, i pred Danijelom je velika karijera. Zameram mu što se na akademiji „Operacije Trijumf" previše kurči, i što će se zbog toga mnogima smučiti - rekla je Marija.





Na pitanje da li postoji mogućnost da jednog dana ona i njen polubrat snime zajedničku pesmu, Šerifovićka je odgovorila potvrdno.

- Nadam se da hoćemo, nema razloga da ne sarađujemo jednog dana. Ipak, ne bih volela da pevamo duet, već mislim da bi bilo mnogo lepše da pevam neku vrhunsku baladu, a da me Danijel prati na klaviru. Jedina osoba s kojom je trebalo da snimim duet bio je Toše Proeski - rekla je Marija.
 
Nema čovek uslova gde da trenira.Da se brčka sa neplivačima na našim propalim bazenima.Sport je posebna sfera mahinacija i dokle se vuku Jasnići,Zečevići,Karadžići,Cvetkovići poneki uspeh je samo entuzijazam i odricanje pojedinca a zemlja ih veliča kao veliki uspeh za Srbiju i političari hrle za slikanje i reklamu a ni gram uslova ne može da im priušti.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top