Mmmmm...SLADOLED!!!

dadap

Primećen član
Poruka
946
Vas omiljeni recept za sladoled?
Moj omiljeni je:
OSNOVA:
U jednoj posudi umutite 2 jajeta sa 100 g secera, u drugoj umutite 2 slatke pavlake. Muti se odvojeno jer slatka pavlaka nece da se umuti ako ima nesto u njoj.Spojite.
Dalje po zelji mozete da dodate 100g cokolade, neko voce, ekstrakt vanile, nes kafu. Budite mastoviti...
 
dadap:
Vas omiljeni recept za sladoled?
Moj omiljeni je:
OSNOVA:
U jednoj posudi umutite 2 jajeta sa 100 g secera, u drugoj umutite 2 slatke pavlake. Muti se odvojeno jer slatka pavlaka nece da se umuti ako ima nesto u njoj.Spojite.
Dalje po zelji mozete da dodate 100g cokolade, neko voce, ekstrakt vanile, nes kafu. Budite mastoviti...
probacu....da ga napravim...sigurno je dobar
 
Nasla sam na drugom forumu dva recepta (skoro identichna :)) za sladoled bez jaja - evo ako nekog interesuje:

Sastojci za 5 porcija
2 kisele pavlake (mileram) svaka od 2 dcl znaci ukupno 4 dcl
150 g šećera (zavisi koje voće stavljate i koliko slatko volite tako da kol. šećera prilagodite svome ukusu)
250 g voća
2 kesice šlaga u prahu (tipa Dr. Oetker)

Priprema
Napraviti šlag po uputstvu na kesici, dodati šećer, voće ispasirati (može se dio i ostaviti nasjeckan), pomiješati, dodati 2 pavlake.

Sladoled je gotov. Staviti ga u plastičnu činiju koja dobro zatvara i u zamrzivač.

Pošto je pavlaka masna, sladoled se ne kristalizira kao onaj u kome ima vode, pa je i pored dužeg stajanja u zamrzivaču kremast. Može se jesti i kao krema prije nego sto se zaledi.

Ili

Sastojci za 6 porcija
100-120 g šlaga
3 dcl mleka
2 čaše kisele pavlake
¾ čaše šećera
voće
ribana čokolada
pekmez

Priprema
100-120 g šlaga umutiti sa 3 dcl mleka.
Dodati 2 čaše kisele pavlake (po mogućnosti novosadske zelene), kašiku po kašiku.
U to dodati ¾ čaše šećera. Dodati po želji od čega će biti sladoled (voće, ribane čokolade, pekmeza).
 
Moja svekrva cesto pravi ovaj, ali za one koji vole malo kaloricnije i "teze" sladolede:
4 slaga, 4 jaja, 100g eurokrema i 100 g mlevenih oraha (moze da se doda i vise oraha i eurokrema) i secer po ukusu. Ja licno nisam ljubitelj oraha i volim laganije stvari, ali ljudi se uvek oduseve kad probaju ovo.
 
Isobel:
Moja svekrva cesto pravi ovaj, ali za one koji vole malo kaloricnije i "teze" sladolede:
4 slaga, 4 jaja, 100g eurokrema i 100 g mlevenih oraha (moze da se doda i vise oraha i eurokrema) i secer po ukusu. Ja licno nisam ljubitelj oraha i volim laganije stvari, ali ljudi se uvek oduseve kad probaju ovo.

Zvuci ubitachno :) Naravno da cu da napravim! Hvala :wink:
 
Isobel:
Moja svekrva cesto pravi ovaj, ali za one koji vole malo kaloricnije i "teze" sladolede:
4 slaga, 4 jaja, 100g eurokrema i 100 g mlevenih oraha (moze da se doda i vise oraha i eurokrema) i secer po ukusu. Ja licno nisam ljubitelj oraha i volim laganije stvari, ali ljudi se uvek oduseve kad probaju ovo.
e ja danas napravila samo bez eurokrema...super je..
 
Juce sam pravila ovaj sladoled,jednostavan je recept,s tim sto sam stavila duplu meru;)
8 jaja
400 gr slaga
250 gr prah secera
50 gr cokolade

Odvojiti zumanca i belanca,pa zumanca penasto umutiti sa secerom.Posebno izmesati belanca sa slagom i ulupati u sneg.Spojiti te dve mase,izmesati i podeliti na 3 dela.U jedan staviti vanilin secer i aromu vanile,u drugi istopljenu cokoladu,a u treci kafu...

Sladoled je super,jedino sto je i dalje mekan,osim cokolade:roll: ...Mada mislim da je mozda bolje umesto slaga koristiti slatku pavlaku.;)
 
ja sam ovaj pravila i odlichan je....

100g shlaga, 100g mleka u prahu, 100g shecjera (mada mozhe i manje), 4dl vode, 1 vanil shecjer....
pa onda dodajesh vocjni sirup, vocje, chokoladu, karamelu... shta vecj hocjesh.... : )
 
5 jaja
6 kasika secera
3 krem slaga
100 g cokolade

Umutiti 5 belanaca dok se ne napravi cvrsta pena pa dodati 6 kasika secera i 5 zumanaca.U drugoj posudi umutiti 3 krem slaga sa 1,5 dl vode i sjediniti sa predhodnom masom.Podeliti na 2 dela i u jedan deo dodati 100 g istopljene cokolade.
 
1 l mleka
6 jaja
7 kasika secera
1 kasika ostrog brasna

U 6 zumanaca dodati 7 kasika secera i penasto umutiti.Dodati u zumanca1 kasiku ostrog brasna.U provrelo mleko polako sipati krem od zumanaca i na tihoj vatri mesati dok se ne napravi retka kasica.Prohladiti i sjediniti sa umucenim belancimaili sa umucenim slagom.
 
Imam jedan recept po kome ja stalno pravim sladoled. Ne volim sladolede sa jajima , jer to leti zna da bude vrlo rizicno. Skuvati litar mleka sa 100 gr. secera, pa kad se ohladi dodati kasicicu limontusa, promesati i staviti u zamrzivac. Posle tri - cetiri sata ( da se ne zaledi skroz samo da se zgusne) izvaditi, sipati u ciniju 200gr slag krema sa ukusom po zelji i muteci dodavati kasiku po kasiku zaledjenog mleka. Kad se umuti sipati u odgovarajucu posudu i staviti u zamrzivac. Moja deca ga obozavaju. Probajte i prijatno
 
Znate li neke dobre recepte za sladoled? :D
Ja sam apsolutni pocetnik, ali mnogo ga volim pa zelim da naucim da pravim :D:D:D
Nasla sam razne americke sajtove... Ali na svim se pominje neki whipping cream (???) sto nemam pojma sta je.
Ideje? :)
 
Ovo sam jednom negde jela i bila mi je odlicna kombinacija ali ne znam kako se pravi.
Probala sam jednom sa nekom mesavinom od slatke pavlake, malo putera, braon secera i ruma i nije bilo lose.
Ima li neko neki recept ili ideju?????
 
ima i kod nas da se kupi. ja sam videla u metrou (od čokolade, karamele i jagode), ali sigurno postoji i po manjim radnjama.
inače, ništa bolje od čokoladnog topinga... banana split... danmark.. joj..
 

Back
Top