Kasko osiguranje
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 55

Tema: Kasko osiguranje

Početnik
    Učlanjen
    30.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Kasko osiguranje

Kasko osiguranje vozila....sva pitanja na koja ne znate odgovor!!!

Početnik
    Učlanjen
    24.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Kasko osiguranje

Jel tacno to da auto stariji od 10 god. ne moze da se kasko osigura?

Početnik
    Učlanjen
    30.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Teoretski moze svako vozilo da se osigura kasko ali je problem sto osiguravajuce kuce izbegavaju da osiguravaju starija vozila jer im se ne isplati upravo zbog stete. Kod svake stete ako treba nesto da se zameni kupuje se nov deo koji nekad kosta i vise nego sto klijent placa premiju osiguranja.
    Tako da su osiguravajuce kuce odlucile da see takva vozila ne osiguravaju. Cini mi se bas da je na nekoj konferenciji koja je sad skoro odrzana u Hrvatskoj polemisano koja je to donja granica koja se nece uzimati u osiguranje. E sad neko ne uzima u osiguranje vozilo starije od 8 godina, neko starije od 10.

Aktivan član
    Učlanjen
    21.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

da li mogu kasko da se osiguraju vozila starija od 35 godina(oldtajmeri) ?
    Poslednji put ažurirao/la d4ch4 : 31.10.2008. u 21:28

Ističe se fresh&clean (avatar)
    Učlanjen
    19.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Smile Re: Kasko osiguranje

ide na posebnu procenu
    ali kako računaju to je pitanje, mogu da ti lupe cifru katastrofa
    i to samo u stranim kućama
    tamo sve može, samo koliko si spreman da platiš

Elita Kad_LupimLupim (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Sta znaci Kasko? Od cega potice ta rec?
    Realno...

Početnik
    Učlanjen
    24.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

dobar ti nick,kakvo ime takvo i pitanje

nego nije ni lose osigurati barem stakla,farove!
    Kako ja da osiguram moje farove ako nisu fabricki,mislim nisu klasicni vec iz stajling grupe i kostaju vise nego obicni.....ima li tu fora,moraju da se slikaju ili kako vec...

Elita
    Učlanjen
    15.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

moj otac je osigurao veliko staklo koje smo sestra i ja lomili cirka 30puta kad smo bili mali

Početnik
    Učlanjen
    24.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

sta si radio,skakao na kola sa terase

Elita
    Učlanjen
    15.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

uh, izvinjavam se... staklo na stolu u stanu

Početnik
    Učlanjen
    30.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Kad_LupimLupim Pogledaj poruku
    Sta znaci Kasko? Od cega potice ta rec?
    Kasko osiguranje potice od spanske reci koja znaci trup broda, s obzirom da je kasko osiguranje (pun naziv kombinovano osiguranje motornih vozila) poteklo prvobitno u osiguranju brodova.

Početnik
    Učlanjen
    30.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio RogiS Pogledaj poruku
    dobar ti nick,kakvo ime takvo i pitanje

nego nije ni lose osigurati barem stakla,farove!
    Kako ja da osiguram moje farove ako nisu fabricki,mislim nisu klasicni vec iz stajling grupe i kostaju vise nego obicni.....ima li tu fora,moraju da se slikaju ili kako vec...
    U svakom slucaju se stakla prvo moraju pregledati pre nego sto se preuzmu u osiguranje. Osiguranje stakala se radi preko delimicnog kaska. Ti stakla mozes osigurati i preko polise obaveznog osiguranja. U nekim osiguravajucim kucama se suma osiguranja (vrednost stakala) odredjuje u dogovoru sa osiguranicima, a negde postoje minimalne sume koje se moraju ispostovati. Uglavnom zavisi od marke vozila. Ranije su sume bile male, pa je dolazilo do problema da se podosigura (manja je vrednost koja je stavljena od stete koja je nastala) ali se sad vodi racuna o tome...

Početnik
    Učlanjen
    30.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio d4ch4 Pogledaj poruku
    da li mogu kasko da se osiguraju vozila starija od 35 godina(oldtajmeri) ?
    U pravu je fresh&clean
    Radi se posebna procena od strane ovlascenih procenitelja te kuce. Ali opet kazem nece sve kuce da osiguravaju ta vozila. Znam da recimo Wiener osigurava ali oni odredjuju vrednost.
    Uglavnom se vrednost odredjuje na osnovu kataloga AMSS-a gde se uzima vrednost u skladu sa amortizacijom...postoji jako mnogo parametara koji uticu na stvarnu vrednost vozila. Sigurna sam da ti mogu objasniti blize kako racunaju cenu. Ne mogu da lupe cifru a da ti ne obrazloze kako su dosli do nje. To je tvoje pravo da znas...

Zainteresovan član neki_dr._mr. (avatar)
    Učlanjen
    06.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

nece da osiguraju stara, nece skupa i nova kola. Cuo sam da je vrlo mali broj kuca koje hoce da kasko osiguraju nove, skupe automobile (50000eur +) jer spadaju u grupu visoko rizocnih, po pitanju kradje?
    true or false?

Početnik
    Učlanjen
    30.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio neki_dr._mr. Pogledaj poruku
    nece da osiguraju stara, nece skupa i nova kola. Cuo sam da je vrlo mali broj kuca koje hoce da kasko osiguraju nove, skupe automobile (50000eur +) jer spadaju u grupu visoko rizocnih, po pitanju kradje?
    true or false?
    U visoko rizicna vozila ne spadaju skupa vozila vec odredjene marke...npr Volkswagen, Porsche, Mercedes, Audi, BMW. Ove marke vozila (nravno ne svaki tip) je na meti lopova. Ne izbegavaju kuce da ih osiguravaju vec su jako rigorozni uslovi za osiguranje ovakvih vozila, tipa ugradnja odredjene zastite, ucesce osiguranika u steti, stopa za izracunavanje premije je astronomska itd. Recimo u DDOR-u traze da se ide na razgovor sa njihovim sefom terenske mreze, pa tek onda kad vide ko je klijent odlucuju koje uslove ce dati. Dunav osiguranje je za sada najbolje prilikom osiguranja rizicnih vozila.
    Naravno ako klijent nece sa dopunskim rizikom kradje onda nije tako strasno.
    Zasto je to tako?
    Zamislite recimo vozilo koje kosta 60 000 Eura. Godisnja premija za ovo vozilo je nekoliko hiljada evra. Ne daj boze da ukradu to vozilo osiguravajuca kuca isplacuje nekoliko desetina hiljada evra, i time je na gubitku.

Obećava
    Učlanjen
    06.11.2008.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Neznanka Pogledaj poruku
    U visoko rizicna vozila ne spadaju skupa vozila vec odredjene marke...npr Volkswagen, Porsche, Mercedes, Audi, BMW. Ove marke vozila (nravno ne svaki tip) je na meti lopova. Ne izbegavaju kuce da ih osiguravaju vec su jako rigorozni uslovi za osiguranje ovakvih vozila, tipa ugradnja odredjene zastite, ucesce osiguranika u steti, stopa za izracunavanje premije je astronomska itd. Recimo u DDOR-u traze da se ide na razgovor sa njihovim sefom terenske mreze, pa tek onda kad vide ko je klijent odlucuju koje uslove ce dati. Dunav osiguranje je za sada najbolje prilikom osiguranja rizicnih vozila.
    Zasto je to tako?
    Zamislite recimo vozilo koje kosta 60 000 Eura. Godisnja premija za ovo vozilo je nekoliko hiljada evra. Ne daj boze da ukradu to vozilo osiguravajuca kuca isplacuje nekoliko desetina hiljada evra, i time je na gubitku.
    bash mi ih je zao
    mukica

Elita Dovla (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    211

Zasto je to tako?
    А колико је битна локација осигураника? Рецимо мени се дешавало да ми кола остану откључана ноћу испред куће (практично на улици јер нема ограде) и никад ништа се није десило, а ради се о Аудију А4 2000год и А6 2005год и Брава 2001год... значи релативно млади аутомобили и прва два доста ''тражени'', а први и трећи су на РС табле... раније док сам имао Заставу стално је била откључана са кључем у брави... а зна се да је Застава ипак најкраденије возило у држави... по тој логици онда премија за исти ауто не би требало да буде иста за мене и за неког ко рецимо живи на НБГу?
    Будале се не рађају! Праве их лепе девојке у слободно време.

Početnik
    Učlanjen
    30.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Dovla Pogledaj poruku
    А колико је битна локација осигураника? Рецимо мени се дешавало да ми кола остану откључана ноћу испред куће (практично на улици јер нема ограде) и никад ништа се није десило, а ради се о Аудију А4 2000год и А6 2005год и Брава 2001год... значи релативно млади аутомобили и прва два доста ''тражени'', а први и трећи су на РС табле... раније док сам имао Заставу стално је била откључана са кључем у брави... а зна се да је Застава ипак најкраденије возило у држави... по тој логици онда премија за исти ауто не би требало да буде иста за мене и за неког ко рецимо живи на НБГу?
    Da, bilo bi lepo kada bi osiguravajuce kuce uvele tzv zone rizika. Kasko osiguranje je relativno mlado osiguranje u nasoj zemlji i nije jos uvek razvijeno onako kako bi trebalo. Naime, postoje u teoriji zone rizika gde se uglavnom pre mestu prebivalista vlasnika vozila odredjuje premija. Medjutim, s obzirom da jos uvek osiguravajuce kuce nemaju toliko veliki portfelj da bi mogli uvesti takvu podelu, ona se ni ne koristi.
    Ne znaci da nece, planira se ali verovatno tek od 2010 godine.
    Slazem se u potpunosti sa Vama da je to potrebno jer nije isto voziti u selu gde postoji nekoliko desetina automobila i u gradu kao sto je Novi Sad ili Beograd.
    Postoji ogroman prostor za razvijanje ove vrste osiguranja ali se to kao i sve ostalo u nasoj zemlji odvija polako.

Nov član
    Učlanjen
    13.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Cao svima,
    Evo imam i ja jedno pitanje, neko mi je isekao sve cetiri gume na parkingu. Da li mogu nesto da naplatim od KASKA jer je to uradilo NN lice?
    U nekom clanu pise da pneumatici nisu osigurani.

Hvala pozz

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Pitanje.

Uzimam novog punta i hoću da kasko osiguram auto. Koje osiguranje(firmu) preporučujete.
    Pitam prvenstveno jer sam čuo da neke kuće imaju politiku da isplate 2-3 "štete" a onda traže da ponovo platiš osiguranje. Takodje da li je neko osigurao novog puna i koliko je platio osiguranje, ja sam dobio neku cifru od 18000-20000 onako na nevidjeno.

v.
    Ma samo polako nigde ne zurim!

Veoma poznat Avetinja (avatar)
    Učlanjen
    04.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    184

Zasto je to tako?
    E ovde ga lupi za medalju

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Avetinja Pogledaj poruku
    E ovde ga lupi za medalju
    Nigde nije greska. Sto Porse Kajena je isterano za Rusiju na prostorima Srbije i oko Srbije.

Mercedes je takodje na listi lopova.

Početnik
    Učlanjen
    30.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio luis11 Pogledaj poruku
    Cao svima,
    Evo imam i ja jedno pitanje, neko mi je isekao sve cetiri gume na parkingu. Da li mogu nesto da naplatim od KASKA jer je to uradilo NN lice?
    U nekom clanu pise da pneumatici nisu osigurani.

Hvala pozz
    Dobro si obavesten, seca guma nije osigurana. Nazalost zivimo u Srbiji pa su ljudi sami sebi to cesto radili kako bi se naplatili od osiguranja. Pretpostavljam da je to jedan od razloga zasto kasko ne pokriva tvoj problem.

Početnik
    Učlanjen
    30.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio pirat_w Pogledaj poruku
    Pitanje.

Uzimam novog punta i hoću da kasko osiguram auto. Koje osiguranje(firmu) preporučujete.
    Pitam prvenstveno jer sam čuo da neke kuće imaju politiku da isplate 2-3 "štete" a onda traže da ponovo platiš osiguranje. Takodje da li je neko osigurao novog puna i koliko je platio osiguranje, ja sam dobio neku cifru od 18000-20000 onako na nevidjeno.

v.
    Zavisi kako gledas na kasko osiguranje. Naime, nekim ljudima je bitno samo koliko ce platiti, nekima je bitno da nemaju ucesce u steti, drugima da se steta isplati kako treba, a nekima je bitna samo kradja vozila pa im vece ucesce ni ne predstavlja takav problem.
    Najjeftnija osiguranja za ova vozila su ti Uniqa, Takovo, moguce i Wiener, ali je kod njih problem sto nemaju sektor steta u svakoj od svojih filijala, pa se u slucajevima nastanka osiguranog slucaja zove usluzni procenitelj a predmet se salje u Beograd pa se tamo resava i isplacuje. To nekad zna da se oduzi.
    S druge strane, zna se da tri osiguravajuce kuce prednjace a to su DDOR (koji je sad strasno poostrio uslove), Delta Generali, i Dunav osiguranje.
    Dakle, preporucujem ti da pozoves sve osiguravajuce kuce i da prikupis ponude, da se dobro informises i onda izaberes.
    Sto se tice 2-3 stete. U svakoj osiguravajucoj kuci imas MALUSE, prijava odredjenog broja steta gde je klijent kriv. Kod trece takve stete se ucestvuje sa odredjenim procentom premije (to je ono sto ukupno placas), kod cetvrte sa vecim itd. To svi imaju samo je pitanje ko ce ti to reci a ko ne. Ti u svakom slucaju mozes da postavis to pitanje, pa ne mogu izbeci odgovor.
    Ja se raspisala, nadam se da sam ti odgovorila na pitanje. Ako nisam pitaj pa cu pojasniti.

911s [SK] nije na forumu
    "pauza služi da se završavaju poslovi van zgrade, a razno vreme služi za razne stvari"
    Poznat 911s [SK] (avatar)
    Učlanjen
    18.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    133

Da li mogu pitanja i u vezi ostalih osiguranja, a ne samo kasko?
    Ford weist den Weg.
    Everything we do, it's driven by you!

Slične teme

1. Totalni Kasko
    Autor ostoja-91 u forumu Automobilizam
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 01.12.2008., 14:25
  2. Kasko osiguranje vozila
    Autor codemaker u forumu Automobilizam
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 04.10.2007., 12:17
  3. osiguranje