LDP član evropskih liberala

Вуја

Veoma poznat
Poruka
10.723
LDP član evropskih liberala

Cetvrtak, 30. oktobar 2008. 11:57


Liberalno demokratska partija primljena je u četvrtak u punopravno članstvo Asocijacije evropskih liberalnih i demokratskih političkih partija (ELDR).

Delegati kongresa ELDR (European Liberal, Democrat and Reform Party), koji se održava u Stokholmu, jednoglasno su doneli odluku da LDP u punopravno članstvo te organizacije bude primljena po ubrzanoj proceduri, saopštila je ta partija.



Za prijem LDP u punopravno članstvo posebno su se založile liberalne i demokratske partije iz zemalja regiona i niza zemalja EU, uključujući i predstavnike Holandije.

Delegacija LDP, koju predvodi lider te stranke Čedomir Jovanović, će u Stokholmu na kongresu ELDR, koja je jedna od najuticajnijih u institucijama EU i ima pretežan uticaj u okvirima Evropske komisije, razgovarati sa brojnim evropskim političarima o ubrzavanju procesa evropskih i evroatlantskih integracija Srbije.

ELDR okuplja političke partije iz čitave Evrope koje dele zajedničke liberalne, demokratske i reformske političke ciljeve i programe, a Kongresu koji se danas i sutra održava u Stokholmu prisustvuju, između ostalih, i premijeri Danske i Finske, zamenik premijera i ministar obrazovanja Švedske Meglena Kuneva, komesar Evropske komisije i više od pedeset lidera stranaka iz čitave Evrope koje su članice ELDR.

Očekuje se da će danas na kongresu biti usvojene dve hitne rezolucije kojima se pruža podrška ubrzavanju prijema Srbije i drugih zemalja u regionu u EU i hitno ukidanje viznog režima za građane Srbije.

U Rezoluciji za ratifikaciju Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju i Prelaznog sporazuma sa Srbijom, ELDR će pozvati Vladu Holandije da omogući hitnu ratifikaciju tih sporazuma.

U rezolucijama se posebno ukazuje da ELDR, usvajajući te dokumente, kao jedan od razloga, uzima u obzir i činjenicu da LDP postaje punopravna članica porodice evropskih liberala i demokrata.
 
:rtfm::rtfm:
Okrenuli smo političku praksu u Srbiji naglavačke i rekli smo da su gradjani naši politički partneri i da ćemo ih tako i tretirati - kao ljude koji misle svojom glavom o svojoj budućnosti.

Ponudili smo jasan Program modernizacije Srbije, i ozbiljno krenuli u posao da stranku organizaciono osnažimo i osposobimo je da bude efikasna uprkos tako dinamičnom razvoju.

Doneli smo nov Statut, liberalan, moderan, demokratski, pa smo tako dozvolili i postojanje frakcija u okviru stranke.

ovo je samo jedan mali deo a da vidim ko moze da se pohvali ovakvim statutom
 
Okrenuli smo političku praksu u Srbiji naglavačke i rekli smo da su gradjani naši politički partneri i da ćemo ih tako i tretirati - kao ljude koji misle svojom glavom o svojoj budućnosti.

Evropska praksa i statistika pokazuju da liberali imaju mali udeo u birackom telu , i retko gde osim u situacijama jezicka na vagi , pa ni tad ne mogu znacajnije kreirati politiku jedne zemlje .

Ponudili smo jasan Program modernizacije Srbije, i ozbiljno krenuli u posao da stranku organizaciono osnažimo i osposobimo je da bude efikasna uprkos tako dinamičnom razvoju.

Nista posebno , osim pukih nabrajanja dogmatskih neoliberalnih postulata koji svoju praksu ce tesko doziveti u jednoj socijalno ugrozenoj zemlji kakva je Srbija . Pisac vaseg ekonomskog programa je izjavio da je Pinoce heroj i da je socijalna pravda ideoloski stereotip .

Doneli smo nov Statut, liberalan, moderan, demokratski, pa smo tako dozvolili i postojanje frakcija u okviru stranke.

Zar toliko mala stranka ima i frakcije ?

ovo je samo jedan mali deo a da vidim ko moze da se pohvali ovakvim statutom

Priznajem da ste unikati , tu u rangu sa Novom Srbijom .
 
:rtfm::rtfm:
Okrenuli smo političku praksu u Srbiji naglavačke i rekli smo da su gradjani naši politički partneri i da ćemo ih tako i tretirati - kao ljude koji misle svojom glavom o svojoj budućnosti.
Dobra si. Malo megalomanije, malo demagogije...

Ponudili smo jasan Program modernizacije Srbije, i ozbiljno krenuli u posao da stranku organizaciono osnažimo i osposobimo je da bude efikasna uprkos tako dinamičnom razvoju.
...Pa onda malo samoobmane...

Doneli smo nov Statut, liberalan, moderan, demokratski, pa smo tako dozvolili i postojanje frakcija u okviru stranke.
...Pa smo onda malo zaboravili da je svako ko se nije slagao sa Cedom naglavacke leteo iz stranke...

ovo je samo jedan mali deo a da vidim ko moze da se pohvali ovakvim statutom
...Pa onda malo premeravanje pishe... Cisto da zamirise.
 
]Evropska praksa i statistika pokazuju da liberali imaju mali udeo u birackom telu , i retko gde osim u situacijama jezicka na vagi , pa ni tad ne mogu znacajnije kreirati politiku jedne zemlje .

Ne moze se porediti liberalizam u Evropi i u Srbiji
Evropske politichke stranke se, bitnio ne razlikuju jedna od druge bar u nekim osnovnim stvarima. Ne znam da postoji neka stranka koja vuche u proshlost,koja zatvara ochi pred tko krupnim stvarima kao shto su korupcija,ratni zlochin,zatvaranje prema celom svetu, pravljenje shtetnih ugovora radi lichne koristi,nepotizam,bilo koji oblik diskriminacije......ako neka stranka i zagovara bilo shta od ovakvih stvari nema nikakvu perspektivu. Imali smo Austriju za primer.
U Srbiji se vec godinama glasa protiv a ne za
U zemlji gde je takva atmosfera, LDP je doziveo veliki uspeh!


ps. Vidimo se posle "Insajdera
 
Ne moze se porediti liberalizam u Evropi i u Srbiji

Propast ultradesnicarskog liberalizma vidimo na delu .

Evropske politichke stranke se, bitnio ne razlikuju jedna od druge bar u nekim osnovnim stvarima.

Naravno da se razlikuju , najvise ideoloski . Tako recimo u Evropskom parlamentu ne bi bili liberali i italijanske ultradesnicarske (citaj neofasiticke partije )

. Ne znam da postoji neka stranka koja vuche u proshlost

Sve do jedna na vlasti koriste orvelovski model : Ko kontrolise proslost kontrolise buducnost . Tipican sistem pranja mozgova . Sreca da tamo ekonomija koliko toliko funkcionise pa ljudi i ne obracaju paznju na politicare , kao kod nas .


Ako neka stranka i zagovara bilo shta od ovakvih stvari nema nikakvu perspektivu. Imali smo Austriju za primer.

Da , ultradesnicarske partije u Austriji od marginalnih stranaka do 30 odsto .

U Srbiji se vec godinama glasa protiv a ne za
U zemlji gde je takva atmosfera, LDP je doziveo veliki uspeh!

Nije za pohvalu posto ste jedva presli cenzus , a s ozbirom da ste govorili o 350 hiljada biraca , dosta ste omasili . Moracete u buducnosti da razmisljate o aranzmanima u okviru neke koalicije , inace nemate velike sanse .
 
BRAVO !!! :klap::klap::klap::klap:
Ovo su lepe vesti

LDP je stranka sa programom koji je potpuno u skladu sa evropskim kriterijumima. Sreca je da su to prepoznali oni chije mishljenje nam mnogo znachi

Јел правите журку или неки педербал? Купи обавезно гел да подмажеш гузу? :D Јел ће бити жуто, бело, албанско, црногорско? Зовите ме да дођем :cool::mafijas::mafijas::cool:
 
Evropska praksa i statistika pokazuju da liberali imaju mali udeo u birackom telu , i retko gde osim u situacijama jezicka na vagi , pa ni tad ne mogu znacajnije kreirati politiku jedne zemlje .



Nista posebno , osim pukih nabrajanja dogmatskih neoliberalnih postulata koji svoju praksu ce tesko doziveti u jednoj socijalno ugrozenoj zemlji kakva je Srbija . Pisac vaseg ekonomskog programa je izjavio da je Pinoce heroj i da je socijalna pravda ideoloski stereotip .



Zar toliko mala stranka ima i frakcije ?



Priznajem da ste unikati , tu u rangu sa Novom Srbijom .

vidis ovo nisam znao , ako je stvarno to izjavio svaka mu cast :ok: mozda budem i glasao nekad za ldp:mrgreen:
 
Naravno da se razlikuju , najvise ideoloski . Tako recimo u Evropskom parlamentu ne bi bili liberali i italijanske ultradesnicarske (citaj neofasiticke partije )
Razlikuju se ideoloshki ali nikada u bitnim stvarima koje sam malo pre nabrojala


Sve do jedna na vlasti koriste orvelovski model : Ko kontrolise proslost kontrolise buducnost . Tipican sistem pranja mozgova . Sreca da tamo ekonomija koliko toliko funkcionise pa ljudi i ne obracaju paznju na politicare , kao kod nas .
E ovo je sushtina, ekonomija,i kako drukchije skrenuti paznju od propale ekonomije, nego ispiranjem mozgova nekom jeftinom demagoshkom prichom o zaveri, nacionalnom ponosu....
Morash da priznash da su u Srbiji najveci eksperti u ispiranju shirokih masa, to kod vas se ne moze porediti sa nama.
Logichno je da LDP, zbog svog iskrenog i realnog pristupa aktuelnim problemima u drzavi, nema veliku podrshku u birachkom telu, koje je godinama *uspavljivano prichama o nebeskom narodu.
Zbog svega toga...nije za pohvalu dobiti vecinu na izborima u Srbiji imajuci u vidu kolektivnu svest njenih zitelja!
 
OSMAN HADZIC - Ti mene ne voliš

Ja tebe volim, volim k'o Boga
al' srece nemam, nemam zbog toga
jer ti mene, ti mene ne volis

Od ove tuge lijeka mi nema
puklo bi srce i da je stijena
jer ti mene, ti mene ne volis

Ref. 2x
Odem li uvenucu
ostanem li poludjecu
al' sve mi je jedno
zbog tebe svejedno umrijecu

Zbog tebe letim, zbog tebe padam
i ne znam cemu jos da se nadam
jer ti mene, ti mene ne volis

Srece mi nema pod nebom sivim
u svijetu bola strah me da zivim
jer ti mene, ti mene ne volis

Ref. 2x

 
Logichno je da LDP, zbog svog iskrenog i realnog pristupa aktuelnim problemima u drzavi, nema veliku podrshku u birachkom telu, koje je godinama *uspavljivano prichama o nebeskom narodu.

Lako je pricati , najteze je raditi .
Dosta kredibiliteta oko te price ste izgubili koalicijama sa SPS-om na lokalnom nivou , a uvek cete biti i kao rezerva za republicki nivo . Niste partija koja drzi do principa , to i ako ste imali od skora ste izgubili .

Zbog svega toga...nije za pohvalu dobiti vecinu na izborima u Srbiji imajuci u vidu kolektivnu svest njenih zitelja!

Svasta , jos teorija o Srbima kao bioloskom otpadu Evrope . Verovatno je i Ceda shvatio takve poruke pa i najurio ekscentrike iz stranke , cuvaj se .

ne deshava mi se chesto da omanem ali ovaj put, priznajem, jeste
ochekivala sam malo inteligentniji smisao za humor

To ne kazem ja neko neki , ajd nek budu zli jezici , to su inace ljudi koji samo misle drugacije . Evo linka originalnih tumacenja :

http://vukajlija.com/LDP
 

Back
Top