Srbija i dalje izdržava crnogorske parazite i srbomrzsce

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.399
Crnogorka za „dŽ“
Iako je već dve godine Ambasada Crne Gore smeštena u vili „Crnogorka“ na Dedinju, Srbija ne dobija nikakvu nadoknadu za njeno korišćenje


BEOGRAD - Crna Gora ne plaća Srbiji zakup dedinjske vile „Crnogorka“, u kojoj je smeštena ambasada ove države, tvrdi dobro obavešten izvor Kurira blizak Vladi. U isto vreme, Srbija za zakup tri objekta - zgrade Ambasade, konzularnog odeljenja i rezidencije ambasadora, izdvaja velikih 10.500 evra!

- Predstavnici Crne Gore su i ranije, dok je postojala zajednička država, koristili ovu vilu kao mesto za primanje delegacija. I tada nisu plaćali zakup. Međutim, iako je Crna Gora već više od dve godine nezavisna država, a od oktobra 2006. Anka Vojvodić kao ambasadorka Crne Gore smeštena u ovoj zgradi, nikakvu zakupninu za vilu u elitnom delu Beograda država Srbija nije dobila - kaže naš izvor.

Prema njegovim rečima, ministar Vuk Jeremić već se zalagao da se Crnogorcima onemogući besplatno korišćenje ove vile jer za to nema pravnog osnova, što je na sebe preuzeo premijer Mirko Cvetković, od koga u MIP očekuju da uskoro nađe pravedno rešenje. Ono što celoj situaciji daje određenu dozu ironije jeste podatak da se Ambasada Srbije u Crnoj Gori i dalje nalazi „u izgnanstvu“, odnosno da naša država plaća zakup za svoje prostorije.

- Doskora su ambasador Zoran Lutovac i osoblje ambasade bili smešteni u hotelu „Podgorica“ u glavnom gradu Crne Gore, a već nekoliko meseci Srbija redovno plaća zakup zgrade u Hercegovačkoj ulici u Podgorici. Dakle, oni našu imovinu koriste kako im volja, a mi moramo da plaćamo rentiranje prostora sve dok nam se zgrada ne završi - primećuje naš sagovornik.

Nadležne državne službe u Crnoj Gori ovu priču upadljivo izbegavaju da komentarišu već danima. Iako smo prosledili pitanja u vezi sa zakupom ove vile i u nekoliko navrata razgovarali sa službenicima iz Ministarstva inostranih poslova Crne Gore, do zaključenja ovog broja odgovor nismo dobili.

U Ministarstvu spoljnih poslova Srbije tvrde da izdavanje prostora za strane ambasade nije u njihovoj nadležnosti, već da se tim pitanjima bavi Direkcija za imovinu Republike Srbije. Što se tiče lokacije naše ambasade u Crnoj Gori, u MSP kažu da je u toku adaptacija iznajmljene zgrade u kojoj će biti smeštena rezidencija i ambasada.

- U pitanju je jedna manja zgrada, koja se trenutno renovira. Ona je iznajmljena i za nju plaćamo zakup jer nemamo nikakvu imovinu u Crnoj Gori - kažu u MSP i naglašavaju da Srbija u dosta drugih zemalja plaća zakup zgrada, tako da ovo nije ništa čudno.

Pitanja u vezi s rentiranjem vile „Crnogorka“ prosledili smo i Republičkoj direkciji za imovinu, ali ni od njih nije stigao odgovor do zaključenja ovog broja. Takođe, ni ambasadorka Crne Gore u Srbiji Anka Vojvodić nije bila u mogućnosti da potvrdi ili demantuje našu informaciju.

- Morate razumeti da ne bi bilo umesno da u ovoj situaciji dajem bilo kakve informacije. Slažem se da sve te stvari treba da budu javne i tu nema nikakvih problema, ali na Ministarstvu inostranih poslova Crne Gore je da vam odgovori - poručuje Vojvodićeva.

--------------------



VILA PRIPADALA KARAĐORĐEVIĆIMA

Kneginja Jelisaveta Karađorđević zatražila je pre nekoliko godina od Vlade Srbije da joj vrati vilu „Crnogorka“. Prema pisanju pojedinih medija, tu vilu su za „predstavljanje“ koristili crnogorski predsednik i premijer Filip Vujanović i Milo Đukanović, da bi nakon raspada državne zajednice, prema dogovorenoj teritorijalnoj podeli imovine, ova zgrada ostala u vlasništvu države Srbije. Kneginja Jelisaveta svoj zahtev za vraćanje vile zasniva na činjenici da je do nacionalizacije posle Drugog svetskog rata ta zgrada bila vlasništvo njene majke Olge Karađorđević.

http://www.kurir-info.rs/clanak/politika/kurir-30-10-2008/crnogorka-za-dz

------------------------

zasto nasa vlast dozvoljava crnogorskim parazitima i srbomrzscima da se baskare besplatno u drzavnoj imovini? dokle ce ovi krpelji da nam piju krv?
 
tako vam je to kad srbijom vladaju crnogorci poput borisa tadica.

onda oni daju srpsku imovinu drugim crnogorskim parazitima za dzabe . kao recimo djukanovicu.

nasa vlada placa 10.000 eura u podgorici zakup prostorija a ova bagra crnogorska u srbiji sve to ima za dzabe.

i to vilu koja je oteta karadjordjevicima.

sve dok se ne smeni boris tadic bice nam ovako.
 
tako vam je to kad srbijom vladaju crnogorci poput borisa tadica.

onda oni daju srpsku imovinu drugim crnogorskim parazitima za dzabe . kao recimo djukanovicu.

nasa vlada placa 10.000 eura u podgorici zakup prostorija a ova bagra crnogorska u srbiji sve to ima za dzabe.

i to vilu koja je oteta karadjordjevicima.

sve dok se ne smeni boris tadic bice nam ovako.

Pa ja vidim ti jedva znas za pojam ambasada. Ambasade Srbije u svijetu su u stvari dio terirorije Srbije. U ambasada Srbije se primjenjuje pravni sistem Srbije, pa je i tako sa srpskom ambasadom u Crnoj Gori. Prema tome crnogorska ambasada placa poreze samo drzavi Crnoj Gori, isto kao sto srpska ambasada u Crnoj Gori placa poreze Srbiji.
Prema tome to nije za dz, nego to je sporazum dvije zemlje da imaju svoja diplomatska prestavnistva u zemljama sa kojima postizu sporazum.
 
Pa ja vidim ti jedva znas za pojam ambasada. Ambasade Srbije u svijetu su u stvari dio terirorije Srbije. U ambasada Srbije se primjenjuje pravni sistem Srbije, pa je i tako sa srpskom ambasadom u Crnoj Gori. Prema tome crnogorska ambasada placa poreze samo drzavi Crnoj Gori, isto kao sto srpska ambasada u Crnoj Gori placa poreze Srbiji.
Prema tome to nije za dz, nego to je sporazum dvije zemlje da imaju svoja diplomatska prestavnistva u zemljama sa kojima postizu sporazum.

crnogorcino, ta vila crnogorka je vlasnistvo DRZAVE SRBIJE , i oteta imovina porodice karadjordjevic.

I vi crnogorski paraziti zivite i koristite tu vilu bez DA ISTA PLATITE drzavi Srbiji, dok drzava Srbije koriscenje slicnih objekata u Podgorici placa 10.000 eura mesecno

i dalje zivite na srpskoj grbaci i ja jedva cekam da smenimo ovog vaseg prikrivenog montenegrina borisa tadica retardica i da na vlast dovedemo nejkog pravog srbina koji ce sve ovako na gomili da vas otera u tri lepe u pravcu pristine ili tirane....
 
crnogorcino, ta vila crnogorka je vlasnistvo DRZAVE SRBIJE , i oteta imovina porodice karadjordjevic.

I vi crnogorski paraziti zivite i koristite tu vilu bez DA ISTA PLATITE drzavi Srbiji, dok drzava Srbije koriscenje slicnih objekata u Podgorici placa 10.000 eura mesecno

i dalje zivite na srpskoj grbaci i ja jedva cekam da smenimo ovog vaseg prikrivenog montenegrina borisa tadica retardica i da na vlast dovedemo nejkog pravog srbina koji ce sve ovako na gomili da vas otera u tri lepe u pravcu pristine ili tirane....

Ta je vila sad teritorija Crne Gore, no tvoj kompleksaski mozak to ne moze shvati.

Sto se vlasti tice, radite sta hocete. za to se ni u najmanju ruku ne sjekiram. Isto to vazi i za Crnogorce u Srbiji, bez obzira kako se oni osjecali. A zakoni su vam komedija ''svako ko se osjeca kao Srbin.'' Tako mogu i ja da kazem da sam Srbin i odmah dobijam srpsko drzavaljanstvo i da studiram na budzet u Srbiji itd. I tu komediju od Ustava i zakona je usvojila vlada Kostunice, a ne Tadica. No ti si jedan kompleksas koji nista ne zna drugo bez da po forumima pljuje po Cnoj Gori.
 
Ta je vila sad teritorija Crne Gore, no tvoj kompleksaski mozak to ne moze shvati.

Sto se vlasti tice, radite sta hocete. za to se ni u najmanju ruku ne sjekiram. Isto to vazi i za Crnogorce u Srbiji, bez obzira kako se oni osjecali. A zakoni su vam komedija ''svako ko se osjeca kao Srbin.'' Tako mogu i ja da kazem da sam Srbin i odmah dobijam srpsko drzavaljanstvo i da studiram na budzet u Srbiji itd. I tu komediju od Ustava i zakona je usvojila vlada Kostunice, a ne Tadica. No ti si jedan kompleksas koji nista ne zna drugo bez da po forumima pljuje po Cnoj Gori.

E,neces valjda reci da si Srbin,kako bi pogledao sebe u ogledalo:mrgreen:

Ili,mozda,''pusti ogledalo,kad je dupe u pitanju'':whistling:

A,sto se tice,teritorije u okviru ambasade,to je u redu,ali prvo moras da kupis da bi bilo tvoje,a ne da uzmes necije bez para i dinara,i proglasis svojim.

Znaci kupis prostor za ambasadu,i onda je tvoja teritorija,po medjunarodnom pravu.
 
E,neces valjda reci da si Srbin,kako bi pogledao sebe u ogledalo:mrgreen:

Ili,mozda,''pusti ogledalo,kad je dupe u pitanju'':whistling:

A,sto se tice,teritorije u okviru ambasade,to je u redu,ali prvo moras da kupis da bi bilo tvoje,a ne da uzmes necije bez para i dinara,i proglasis svojim.

Znaci kupis prostor za ambasadu,i onda je tvoja teritorija,po medjunarodnom pravu.

Stvar je o ''istini'' koji prosipa KURIR svakodnevno. A po toj ''istini'' su i poznati. Kao sto je kod vas KURIR, tako je i kod nas DAN, dnevne novine od ''istine''.

Sto se tice ogledala, barem mi je to olaksanje, jer ne studiram u Srbiji, i mogu da se slododno izjasnim o svojoj nacionalnosti.:)
 
Stvar je o ''istini'' koji prosipa KURIR svakodnevno. A po toj ''istini'' su i poznati. Kao sto je kod vas KURIR, tako je i kod nas DAN, dnevne novine od ''istine''.

Sto se tice ogledala, barem mi je to olaksanje, jer ne studiram u Srbiji, i mogu da se slododno izjasnim o svojoj nacionalnosti.:)

Pa istina je da vila nije vlasnistvo C.Gore.Da bi bila,ona to mora da plati vlasniku.

A,za ovo drugo,ne mora biti bukvalno samo studiranje,nego bilo kakav vid koristi.

Eto npr,da ti imas neku korist,ti bi bio Srbin do koske,i to je sustina.Zaboravio bi u sekundu i crnogorcenje i oca i majku,samo da ti je dupetu bolje.

Znaci posto sad trenutno imas koristi da budes veliki Milov crnogorac,ti to guras.
U slucaju da se sto promeni,menjas se i ti,kako vetar duva.To je sva filozofija,i umesto sto ti i jos neki pojedinci kao Zike i tome slicnom,udostojite,i kazete istinu,vi jos palamudite o necemu.

Kazes brate fino,dupe pre svega i nema problema,cak cu i da te na neki nacin razumem,a misljenje o tebi cu da zadrzim za sebe.

Zar je to tako tesko?
 
Pa istina je da vila nije vlasnistvo C.Gore.Da bi bila,ona to mora da plati vlasniku.

A,za ovo drugo,ne mora biti bukvalno samo studiranje,nego bilo kakav vid koristi.

Eto npr,da ti imas neku korist,ti bi bio Srbin do koske,i to je sustina.Zaboravio bi u sekundu i crnogorcenje i oca i majku,samo da ti je dupetu bolje.

Znaci posto sad trenutno imas koristi da budes veliki Milov crnogorac,ti to guras.
U slucaju da se sto promeni,menjas se i ti,kako vetar duva.To je sva filozofija,i umesto sto ti i jos neki pojedinci kao Zike i tome slicnom,udostojite,i kazete istinu,vi jos palamudite o necemu.

Kazes brate fino,dupe pre svega i nema problema,cak cu i da te na neki nacin razumem,a misljenje o tebi cu da zadrzim za sebe.

Zar je to tako tesko?

Pa ima tu malo istine, svako gleda svoje interese, a sto se tice interesa, tu moram da se preciziram na studiranje.
Jedan dan sam na sajtove Beogradskog i Novosadskog unverziteta procitao o tome kako se vrsi upis. To su tadasnje vlasti napravile sprdnju od fakulteta. Pise da na budzet moze da studira svako ko se nacionalno izjasnjava kao Srbin, a ja u svojoj zemlji placam skolarinu, a da sam prije 2 godine predao dokumenta na Beogradskom univerzitetu i nacionalno se izjasnio kao Srbin, vece bi mi bile sanse da upanem na budzet i da dobijem mjesto u studentskom domu., nego u svojoj zemlji, i sa razlogom studenti iz Srbije kukaju zbog toga. A znam mnogo ljudi, koji su pojurili da studiraju u Srbiji jer su jos u tripu da SCG postoji, i na prijavni list su stavili nacionalnost Srbin, ne bi li upali na budzet.
Na taj nacin ispada da su moji interesi jednaki i u Crnoj Gori i u Srbiji. Mene Milo nije upisao na fakultet, nego sam to ucinio sam. I placam skolarinu koja je izjednacena sa stranim studentima, i ne nabijam sebi komplekse zbog toga, nego nijesam bio odlikas u srednjoj i sad moram da placam, dok su mnogima u Srbiji krivi Crnogorci koji studiraju po Beogradu sto nijesu na budzet, a ne sto se nijesu prhvatili knjige kad je trebalo.
To ti sve govorim da znas da nije samo doope u pitanju, jer ja od DPS-a nijesam ni majcu dobio, no ih glasam zato sto su najsposobniji da vladaju Cnom Gorom, i cim mene razocaraju, nikad im glasa necu dati.
 
treba podici tuzbu zbog ovoga

krivicno delo zloupotrebe sluzbenog polozaja i nesavesnog poslovanja

ovaj rezimlija koji je dao crnogorcinama montenegrinskim prosiptarskim da besplatno koriste nasu drzavnu imovinu je na ovaj nacin ostetio budzet republike srbije za najmanje 250.000 eura....

sa boldovanim se slazem,
ince mislim da naslov nije najsrecniji i najprecizniji, parazita i srbomrzaca ima sa svih strana, a ne cudi, i odavde.
nisu svi odozdo srbomtsci i paraziti, naprotiv. i njima je tesko zbog ovakve situacije, ali da podsetimo nas rezim je bliski saradnik sa cg rezimom, i aktivno je ucestvovao u cg otcepljenju, pocev od dobrovoljnog preimenovanja drzave u srbija i crna gora, a da podsetim tako nas je prva nazvala i zvala cia i usa.
 
Jos jedno lupetanje Kurira.
Imaju li oni prestavu da je zemljiste na kome se nalazi crnogorska ambasata formalno crnogorska teritorija, i kakve poreze da placaju?:dontunderstand:
Isti je slucaj za sve ambasade u svijetu.

Sad si lupio i ostao ziv.
Prvo niko ne spominje poreze,nego to da crnogorska vlada ne placa kiriju za zgradu u kojoj je.

Ambasada ili ima zgradu u svom vlasnistvu pa ne placa kiriju,ili pak zakupljuje zgradu u kojo ce biti ambasada. Crna Gora nije vlasnik zgrade u kojoj je ambasada,vec je to drzava Srbija. Sto znaci da je Crna Gora duzna da placa najam te zgrade.
 
i ne krivim ja ovde crnogorske parazite zbog ovoga. i ja bi uzeo da mi da neko ovu vilu dzabe.

za ovo krivim aktuelni rezim koji vodi stetocinsku politiku i dozvoljava besplatno koriscenje raznim srpskim neprijateljima koriscenje srpske imovine....

Realnost je drugačija od teorije. Evo i ovaj forum bi bio kvalitetniji i bolji da nema pojedinaca, ali avaj... Evo recimo da sam ja glup i neradnik, pogrešno vaspitan i neobrazovan, isto bi visio po ceo dan ovde i mlatio gluposti i pravio se pametan. Ali ne treba mene kriviti što sam glup, a ne možeš ni tužiti roditelje zbog zanemarivanja dece. Nešto treće je rešenje.

Tako da se problemi moraju rešavati na pragmatičan način.
 
Sad si lupio i ostao ziv.
Prvo niko ne spominje poreze,nego to da crnogorska vlada ne placa kiriju za zgradu u kojoj je.

Ambasada ili ima zgradu u svom vlasnistvu pa ne placa kiriju,ili pak zakupljuje zgradu u kojo ce biti ambasada. Crna Gora nije vlasnik zgrade u kojoj je ambasada,vec je to drzava Srbija. Sto znaci da je Crna Gora duzna da placa najam te zgrade.

Mozda, ali ambasada jedne drzave je ujedno spada i u njenu teritorija. Mada kad je Kurir u pitanju, oni su cisti primjer zloupotrebe slobode stampe.
 

Back
Top