Deca u skolu strip crtanja sa 8.godina

sofijaa

Obećava
Poruka
52
Imam cerkicu od osam godina,obozava da crta ali ne i da boji.Sama je osmislila nekoliko stripova,prosto me iznenadjuje.Teme su joj raznolike,ali uglavnom ih ne zavrsava.....a zapocinje novi.Mislim da ima talenta za to neko strip crtanje,mada niko u porodici nema te skolonosti.Bavim se mislju da je upisem u neku skolicu.....Da li smatrate da je osam godina rano,za tako nesto?Da li znate neku dobru skolicu?Cula sam da Deciju kulturni centar ima radionicu stripa...ima li neko iskustvo?U nedoumici sam ,da li da je pustim da nastavi tako dalje ili ......????
 
Чекала сам да ти неко одговори јер сам и ја у истој ситуацији. Пресликано моје дете, само што мој син има скоро 11 година.
Купила сам му неке књиге за цртање. "Како да нацртате све што видите" и "Технике цртањеа и бојења". То га је заинтересовало па сад црта све и свашта а не само стрипове. И у школи су приметили његов таленат па су му сви цртежи на паноу а један је чак отишао и на неку изложбу. Нисам чула за такву школу, али сигурно има. Хајде да се мало више потрудимо па да овде пишемо шта смо сазнале.
 
Cao Marina,hvala ti sto si se potrudila i odgovorila mi.Nije da mi je lakse sto znam da nisam jedina koju muci taj problem,elem...mozda zajedno lakse dodjemo do nekih saznanja,ideja....otkud znam!Kad pominjes knjige,ima jedna dobra VELIKA KNJIGA CRTANJA,izdavac je IP Logos atr Beograd.Ja sam kupila knjigu na proslogodisnjem sajmu,cini mi se da sam je platila oko hiljadarke?!Odlicna je,preporucujem ti je!
Radovi moje cerke su takodjer u skoli primeceni,osvojili smo cak prvo mesto na nekom skolskom takmicenju,pohvale na nekim izlozbicama......nista spektakularno,ali za jednu osmogodisnju devojcicu motivaciono.....saljemo crteze u neke decije casopise, pa kad ih objave skace od srece!POZDRAV!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Imam cerkicu od osam godina,obozava da crta ali ne i da boji.Sama je osmislila nekoliko stripova,prosto me iznenadjuje.Teme su joj raznolike,ali uglavnom ih ne zavrsava.....a zapocinje novi.Mislim da ima talenta za to neko strip crtanje,mada niko u porodici nema te skolonosti.Bavim se mislju da je upisem u neku skolicu.....Da li smatrate da je osam godina rano,za tako nesto?Da li znate neku dobru skolicu?Cula sam da Deciju kulturni centar ima radionicu stripa...ima li neko iskustvo?U nedoumici sam ,da li da je pustim da nastavi tako dalje ili ......????

Или шта? :lol:

Да дете има талента и интересовања за музику - до сада би је већ уписала у музичку школу, да син обожава фудбал - већ би тренирао у неком клубу... Зашто би цртање било нешто различито од осталих талената и интересовања?
Уколико она жели и може - свакако је упиши. Лако је исписати се ако јој не буде одговарало. Дете треба да проба да се пронађе негде и нађе начин да се испољи. У мом граду постоји школа цртања и сликања за основношколски узраст и знам да је доста посећена.
Зашто би то било рано?
 
Imam cerkicu od osam godina,obozava da crta ali ne i da boji.Sama je osmislila nekoliko stripova,prosto me iznenadjuje.Teme su joj raznolike,ali uglavnom ih ne zavrsava.....a zapocinje novi.Mislim da ima talenta za to neko strip crtanje,mada niko u porodici nema te skolonosti.Bavim se mislju da je upisem u neku skolicu.....Da li smatrate da je osam godina rano,za tako nesto?Da li znate neku dobru skolicu?Cula sam da Deciju kulturni centar ima radionicu stripa...ima li neko iskustvo?U nedoumici sam ,da li da je pustim da nastavi tako dalje ili ......????
otkud rano, moja cerka je sa 6 godina krenula u skolu slikanja, jer je to zanimalo i super crta, evo, skoro 3 godine ide.
samo sto je njena skola, da tako kazem, obicna skola crtanja, nije specijalizovana samo za strip, a osim sto crtaju (raznim tehnikama) pomalo se bave i vajanjem.
e sad, znam da je bila skola stripa u skc-u, ali mozda je bolje da krene u ovako neku opstu skolu, da nauci neke osnove crtanja i slikanja, pa kasnije eventualno da se usmerava...
verujem da ste gledali brus blica na decjem kanalu, moja cerka je to obozavala, i uz njegovu pomoc nacrtala fenomenalne crteze, a ako niste gledale, imate da kupite dvd-jeve.
 
Hvala ti na savetu!
Mi smo vec isli u jednu takvu privatnu skolicu celih godinu dana.Tacnije ,to mu dodje vise kao neka radionica.Kao sto si rekla,zezaju se sa svim i svacim....imam cak uradjena tri prelepa ulja ne platnu,pregrst akvarela.....Ali za tih godinu dana,nisam primetila nikakav napredak kod nje.Slikala je prelepe slike...ali nekako nerado,ako razumes sto hocu da kazem.Jednostavno ,bojenje je smara.Obozava da se zeza sa plastelinom,iznenadjuje me svojim umecem.Ali,sigurna sam da najvise voli to neko crtanje olovkom,markerom...tu prosto uziva.Zato sam pitala ,ako neko mozda ima iskustvo sa nekom takvom skolom da mi da neki savet....kad,gde,i sl.POZ.................
 

Back
Top