Uputstva, predlozi, i pitanja za Kulinarstvo

Pošto je tema TORTe, recepti, saveti, ideje http://forum.krstarica.com/showthread.php/298040-TORTE-recepti-saveti-ideje pretrpana savetima oko ukrašavanja, toliko da se više "ne vide" recepti, a Ukrašavanje torti se praktično pretvorilo u galeriju slika odrađenih torti, otvorila sam novu temu TORTE - pomoć oko dekorisanje http://forum.krstarica.com/showthread.php/676057-TORTE-pomoć-oko-dekorisanja gde sam prebacila nekoliko poslednjih postova koji tu pripadaju pa vas molim da dalje priče oko dekorisanja nastavite tu.
Verujem da će tako biti preglednije i jednostavnije za pretragu.
 
Poslednja izmena:
Gde da nađem Zdravku iz doba SFRJ, treba li mi vremeplov?
Bila je i Divka, i iz nekog razloga većina se seća Divke, a ne Zdravke - koja je novijeg datuma od Divke :dontunderstand:.
Divka ima i danas da se kupi, to nije to - to je skoro kao kafa i takve je i boje.

Zdravka je svetlo-braonkaste boje, ćale mi kaže da se pravila od smokvi.
 
Gde da nađem Zdravku iz doba SFRJ, treba li mi vremeplov?
Bila je i Divka, i iz nekog razloga većina se seća Divke, a ne Zdravke - koja je novijeg datuma od Divke :dontunderstand:.
Divka ima i danas da se kupi, to nije to - to je skoro kao kafa i takve je i boje.

Zdravka je svetlo-braonkaste boje, ćale mi kaže da se pravila od smokvi.


imas danas da se kupi divka, mada sam ja doneo divku iz češke

sad se setih, ima i u prodavnicama univerexporta

- - - - - - - - - -

http://elakolije.univerexport.rs/on...3&naz=Kafe-surogat-od-zitarica-inka-fol.180gr

- - - - - - - - - -

pro_v_0060083.jpg


- - - - - - - - - -

Kafe surogat od zitarica inka fol.180gr



Cena sa PDV-om:232[SUP].99[/SUP]
 
Da pokušam i ovde,pošto me na adekvatnoj temi ne fermaju ni pet posto. :)
Drage tortadžije! :) Ima li nekog u NS ko po narudžbi pravi figurice za torte? Ne one obične,koje se mogu kupiti u ponekim poslastičarnicama,nego konkretno pošaljem sliku šta želim,pa mi se to napravi. :) Hm? U suštini ja ću napraviti tortu onakovo kakvu sin želi ( užasno probirljiv po pitanju slatkog),i samo da nataknem te određene figurice. Pa ako to neko radi u NS neka mi se javiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii. Takva usluga će mi trebati u decembru,ali koliko se retko ovde piše,bolje da pitam na vreme. :)
 
imam jedno pitanjce

kupio sam crvene rotkvice

i nisam narocito obracao paznju dok sam kupovao

kada sam ih ocistio za jelo, primetio sam da unutra, u belom mesu, imaju nesto crno, onako prosarano kao neka aj da kazem mrezica

na kori spolja na crvenom ima vrlo minimalno crnih nekih kao pegica tackica tako nesto

nisam se setio da slikam, samo sam bacio sve nisam hteo da se mislim pretpostavio sam da je neka bolest napala plod

ali me zanima, ako eventulno znate, sta bi to moglo da bude

probao sam malo da izguglam ali nesto bas i nisam nasao sad cu da probam opet na engleskom jeziku da potrazim ako ima neko da je podelio iskustvo
 
google je ipak moj prijatelj


radish,%20aphanomyces3.jpg


doduse bilo je mnogo manje prosarano od ovoga, nije bas ni najbolja ova slika koju sam nasao ali ovo je u poodmakloj fazi

a ni spolja nije bilo ovako, verovatno je bolest tek napala

objasnjeno je da napada koren, i bolest je koja se ne moze ni tretirati.

i da rotkvica pocne da smrdi od toga.

dakle, dobro je da sam bacio.
 
Poslednja izmena:

Back
Top