Uputstva, predlozi, i pitanja za Kulinarstvo

Ovo kaže Jaca:
Razmishljam da otvorimo temu o alatkama iz kuhinje, koje nam, mislim nama koje se bavimo ovim slatkim stvarima, a i svim domacicama , pa i onim Zadovoljnim:zper:, olakshavaju rad i cine nash posao uspeshnijim u kuhinji, a shta kazete? A mozda i otvorim temu ja,hmmmmm:think:, bez vasheg odobravanja;)

Ovo kažem ja (na prethodnoj strani)
..........................
Nego, kad imate (ili mislite da imate ;)) ideju za novu temu - nema potrebe da tražite dozvolu da je otvorite.
Ako nešto nije u redu, obrisaćemo, ako tema već postoji - spojićemo i... da ne nabrajam.

Što se alatki tiče, mi smo o tome već negde pisali (mikseri i sl.), ima dosta toga i na "ćošetu", tako da nije loše sve "pokupiti" u jednu.
 
ajde ljudi otvorite tu temu o mikseru vidite valjda koliko je to multifunkcionalna alatka bez koje stvarno ne mozemo ni nocu ,a neki ni danju,pa da razmenjujemo iskustva posto smo se pokazale kao jako nesebicne:rotf::gace::brus:
Slušaj bre ti mala! :rtfm:
'Oćeš mi svaku temu "izmiksaš"?!
Pošto znam da si danas radila... svašta će mi pasti na pamet. Bolje da ne razmišljam. :zper:
 
Koliko vremenski treba da se kuva secer u vodi kada se pravi baklava? Meni se cesto desi da ga prekuvam i to shvatim tek kada pocne da se hladi i ne upije se u baklavu.:sad2::sad2:
To mnogo zavisi i od odnosa vode i secera.Ja obicno,na veliku tepsiju ,stavljam oko 500 gr secera i 6-7 dl vode.Pustim da prokuva i mozda minut da kuva.Nasecem limun na kolutove i baklavu vrucu preliti sa pola vrelog sirupa,a drugu polovinu kada se prohladi.
I uvek mi fali sirupa.Po mom ukusu.
 
Imam problem sa reputacijama...
Vec par dana kad hocu da nekom dodjelim reputaciju , kaze mi da moram jos nekom prije te osobe da je dodjelim...
Jeli i vama tako?
Daca ti je već odgovorila.
Cilj je da se r4eputacije ne dele osobama već postovima.
U tom smislu ne možeš reputaciju dodeljivati stalno istoj osobi... ili nekolicini njih.
Moraš da "presečeš" i sa nekim drugim ;)
 

Back
Top