Uputstva, predlozi, i pitanja za Kulinarstvo

Upravo sam napravila krunu od rojal mase i ne mogu da dočekam da se stegne da je skinem, i vidim krajnji rezultat.
Ostalo mi je malo rojal mase, pa me zanima koliko mogu da je čuvam u kesi, da eventualno popravim, ukoliko pukne pri skidanju???
Toliko mi sve deluje krhko i nežno, da nemam pojma šta će ostati na kraju od nje :sad2:
 
Zna li neko zasto ne mogu da postavim slike u svoj album.

Ne znam. Taj problem smo već imali, ne znam da li je neko uspeo da ga reši, pošto ja nisam dobila odgovor u čemu je problem.
Ograničenje postoji (100 slika po albumu i 500 ukupno), li, koliko ja vidim, ti si daleko od tog broja i ne bi trebalo da imaš problema.
Hajde da pokušam ponovo da saznam odgovor i rešenje problema pa ti javljam.
 
u poslednje vreme nesto da kazem zeza kad se kopira ceo embed kod.
mozes da kopiras samo slova iza znaka = i onda radi.
recimo imas ispod videa opciju share, kada kliknes na nju otvori se link...iza znaka = imas par slova koja kopiras i umetnes ovde izmedju onih youtube tagova i radi...e zasto nece kao ranije, ne znam.
 
Ovo je citat sa drugog sajta. Neću da pominjem ime, ni autora (poznajemo oba), dok se to ne uredi na neki način: "Ma postoji puno ovakvih tema na internetu pa sam mislila da bi bilo lepo da imamo i mi jednu ovde. Što se tiče prirodnog cveća najčešće se koriste ruže. Postoji i jedan mali trik;) Razmutite u čaši šećera i vode. Četkicom premazati latice cveta ovom smesom pa ceo cvet posuti kristal šećerom. Izgledaće božanstveno"
 
Devojke molim vas da mi vi koje ste u poslu duze odgovorite. Planiram u neko dogledno vreme da kupim stalak za tortu jer sam vec imala nekoliko porudzbina za mladenacku tortu ali sam odbila jer nemam stalak.E,sad.....za pocetak mislim da bi mi bio dobar neki sa dva ili tri sprata...kakava su vasa iskustva..dali postoji stalak koji moze da se rastavi i da se npr koriste dva od tri sprata? Koji je najbolje da uzmem zicani,plasticni,drveni,..... Nasla sam na netu odu sliku http://www.adresar.autentik.net/dina/stalak2m.jpg pa mislim tako nekakav da nabavim,gde ste vi kupovale ili pravile stalke?
 
Opet ja,na toj prvoj slici stalak ima osnovu kroz sredinu,to verovatno znaci da probusim tortu po sredini?!?!?! Kako se to radi ako tortu dekorises npr fondanom pa stavis,deformisace se sva !!!! Sad sam pronasla i ovakav stalak http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:...3b_ZP8&t=1&usg=__MHDjRXpApzh1fdB5hAon4EAs6l0= pa me interesuje kako se torte pricvrste da ne padnu sa stalka kad se npr iznosi torta?! Verovatno se sad smejete mojim glupim pitanjima ali stvarno mi nije najjasnije.
 
Devojke molim vas da mi vi koje ste u poslu duze odgovorite. Planiram u neko dogledno vreme da kupim stalak za tortu jer sam vec imala nekoliko porudzbina za mladenacku tortu ali sam odbila jer nemam stalak.E,sad.....za pocetak mislim da bi mi bio dobar neki sa dva ili tri sprata...kakava su vasa iskustva..dali postoji stalak koji moze da se rastavi i da se npr koriste dva od tri sprata? Koji je najbolje da uzmem zicani,plasticni,drveni,..... Nasla sam na netu odu sliku http://www.adresar.autentik.net/dina/stalak2m.jpg pa mislim tako nekakav da nabavim,gde ste vi kupovale ili pravile stalke?

Koji stalak ces odabrati to je tvoja volja.Jeste da je ovaj sa stubom kroz sredinu nezahvalan zbog rada sa fondanom ,ali meni je to bio prvi stalak i odradio je puno posla.Malo pregledaj po forumu,cure su postavljale ime i br.tel. coveka u BG koji to radi od plastike i prilicno lepo,a ujedno i dosta jeftino.Torte,ja licno zalepim sa filom za tacnu i ne idu nikuda.MOzda bih na tvom mestu uzela stalak koji moze da se rasklopljen prevozi.Sto se tice kombinacije dva-tri sprata...meni jos niko nije trazio mladenacku tortu na dva sprata...
 

Back
Top