Uputstva, predlozi, i pitanja za Kulinarstvo

eeeeeeeeee ideja nije losa ali ....uvek ima to ali sto kvari............knjige se inace nemogu bas tako postavljati zbog autorskih prava....da me ne shvatite nekako drugacije ali ovo vam pisem cisto da nas forum nebude imao problema zbog toga....bolje je to ovako pa se i provuce nesto sto mozda nebi smelo ili trebalo_iskustvo sa drugih foruma-ali ako neki smatraju da problema nece biti.....onda sam i ja za........
 
nešto se mislim...
Da otvorimo temicu o iskustvima sa keksom, čokoladom, ratlukom, puterom, margarinom, šlagom, pudingom, želeom... i svim drugim proizvodima koje koristimo? :think:
Zagušismo temu o tortama... a kad nekom bude trebalo, znaćemo da smo pisale, a nećemo se setiti gde da tražimo?
 
Биће овде много идеја. Мени је понекад проблем да пронађем нешто што сам раније прочитала. Да ли би могао да постоји део само за рецепте (па и ту опет да се мало разврста) одвојен од коментара? Нешто као књига. Евентуално да коментари иду повезано, али на другом месту.
 
Биће овде много идеја. Мени је понекад проблем да пронађем нешто што сам раније прочитала. Да ли би могао да постоји део само за рецепте (па и ту опет да се мало разврста) одвојен од коментара? Нешто као књига. Евентуално да коментари иду повезано, али на другом месту.
I ja nekad ne mogu da se snađem pa silno vreme izgubim tražeći neki recept, ali najvećim delom nemam taj problem budući da sve recepte koji me zanimaju prebacujem u svoj kompjuter i razvrstavam ih onako kako je meni najjednostavnije da se snađem.
Uraditi to na Forumu je malo teže, da ne kažem nemoguće.
Uvek ima novih korisnika, zatim onih koji nisu pročitali sve na svakoj temi... osim toga, nešto su iznešena iskustva sa nekim jelom, receptom, kolačem koja nekom mogu da koriste i neodvojivi su deo recepta, tako da bi jako teško bilo povući crtu između onoga što spada u recepte i onoga što su "komentari".
Razlika između klasičnog kuvara i foruma je upravo u razmeni saznanja i iskustava, tako da kada ti treba recept - koristi pretraživač. :)
Za recepte koji se tiču fondana i smese za izradu ukrasa od torti postoji tema "Arhiva recepata".
 
Ма и ја тако радим и имам своју архиву у "електронској форми", али овде има тако добрих ствари да понекад следећи неки текст или слику заборавим на оно copy/paste или се ослоним на памћење, па испадне шта испадне. У ствари, мора да постоји предводник. Ви то све лепо обликујте, а ми ћемо се већ прилагодити.
 
Posto smo imale diskusiju vezano za elektronske knjige,autorska prava itd., imam jedan predlog ukoliko se slazete,pre svega moderatori.
Mislim da bi bilo dobro otvoriti temu"korisni linkovi",gde bi mogle razmenjivati sve one zanimljive linkove koje pronadjemo na internetu.Recimo knjiga"ta i ta" na kuharki pa link.Mislim da nije u suprotnosti sa politikom krstarice a i zakonom,jer necemo mi postavljati knjige,vec samo kako doci do nje?!?!
 
Posto smo imale diskusiju vezano za elektronske knjige,autorska prava itd., imam jedan predlog ukoliko se slazete,pre svega moderatori.
Mislim da bi bilo dobro otvoriti temu"korisni linkovi",gde bi mogle razmenjivati sve one zanimljive linkove koje pronadjemo na internetu.Recimo knjiga"ta i ta" na kuharki pa link.Mislim da nije u suprotnosti sa politikom krstarice a i zakonom,jer necemo mi postavljati knjige,vec samo kako doci do nje?!?!
Što se mene tiče, zaista mislim da bi bilo korisno.
Mislim da sam viđela na drugim podforumima nešto slično, tako da bi trebalo bez problema da "prođe".
Nego, kad imate (ili mislite da imate ;)) ideju za novu temu - nema potrebe da tražite dozvolu da je otvorite.
Ako nešto nije u redu, obrisaćemo, ako tema već postoji - spojićemo i... da ne nabrajam.
 

Back
Top