Uputstva, predlozi, i pitanja za Kulinarstvo

when-you-are-talant-15.jpg


- - - - - - - - - -

pravi luster za kujnu :D
 
Hteo bi da iskoristim neke breskve za dzem. Posto su mnoge delimicno trule da li je bolje da ih sad sredim(usitnim i pospem secerom) pa ostavim do ujutru u frizideru ili da radim sve sutra?

- - - - - - - - - -

Postoji li neki savet za lakse guljenje? Koliki je najbolji odnos secera i ciste breskve bez kostica, umereno slatko.
 
Hteo bi da iskoristim neke breskve za dzem. Posto su mnoge delimicno trule da li je bolje da ih sad sredim(usitnim i pospem secerom) pa ostavim do ujutru u frizideru ili da radim sve sutra?

- - - - - - - - - -

Postoji li neki savet za lakse guljenje? Koliki je najbolji odnos secera i ciste breskve bez kostica, umereno slatko.

dobar ti nick za kuvanje ; ))
a breskve ne znam ali ako trule bolje je što pre kad možeš valjda
 
prvo ufatiš ribu, pa onda uplaiš vatru jer se jedino tako pravilno kuva fiš paprikaš, u kotliću na vatri
nikako struja ni gas

ribu dan ranije očistiti, posloliti, začiniti svim začinima i ostaviti u frizu jer to pomaže da se ne raspadne tokom kuvanja

iseckati luk, nikako blender jer on melje i daje gorčinu luku, dodati par ljutih paprika, malo aleve i onu ribu od juče :D

zaliti vodom, preporuka 1,5litara vode na kilo ribe

nikako ali nikako ne mešati nego vrtiti kotlić, i kad baci ključ, da ne pokipi opet malo zavrtite kotlić

služiti uz domaće rezance a ko voli, može široke domaće rezance zamešati sa sirom, poprskati mrvicama i sitnom uprženom slaninicim ;)

prijatno :cool:
 
evo da podelim sa forumom nešto što vam treba ali svejedno biste izguglali ;)

kondenzovano mleko
https://www.mysticcakes.com/kondenzovano-mleko-za-5-minuta/

ja uglavnom čitam recpete... tj i ne pravim nešto baš
ali ako jedete one neke ruske keksove između je fil od toga ... a ima i torta ruski medovik, mislim teoretski
da li su fourmaši rusofili sigurno da jesu
 

Back
Top