Uputstva, predlozi, i pitanja za Kulinarstvo

Kako su se zvali keksi... mislim da su bili Hrvatski, šipka diametra 1cm i dužine tako kao 1.5 olovka,
sastavljena iz gornjeg i donjeg kalupa i u sredini neka braonkasta smesa... Bili su u kartonskoj kutiji, 20ak komada.
:)
Imaš u "Idei"... čak i u njihovoj robnoj marki "K plus", isto ih pravi "Mira" Prijedor.
Inače, i ja ih, kad dozvolim sebi luksuz da ih kupim, jedem ko' Daca ;)
 
Natasa, koja je cena tog lepka i koliko ga ima u pakovanju?

Teta Iro, prvi put kad sam radila sa tim jestivim slikama ja sam ih direktno stavljala na fondan od torte i desila mi se slicna stvar. Svaki naredni put sam lepila posebno na komad fondana sa malo vode i tako okrojeno stavljala na tortu i nije bilo nikakvih problema (Atomic Betty od skoro je bas tako radjena)
 
Natasa, koja je cena tog lepka i koliko ga ima u pakovanju?

Teta Iro, prvi put kad sam radila sa tim jestivim slikama ja sam ih direktno stavljala na fondan od torte i desila mi se slicna stvar. Svaki naredni put sam lepila posebno na komad fondana sa malo vode i tako okrojeno stavljala na tortu i nije bilo nikakvih problema (Atomic Betty od skoro je bas tako radjena)

Ja imam dva razlicita iskustva, prve slike sam uzimala na onom debljem jestivom papiru i nekolika dana prije dekorisanja sam razvukla fondan, premazala tankim slojem ljepka (pravljen od fondana sa malo vode, klasika), to se susilo, vece prije isporuke torta je dekorisana.
Evo to je ta torta, znaci slike su bile samo zaljepljene po obodu torte. Sutra kada sam otvorila frizider one su sve sve izvitoperile na krajevima i spale sa torte. Uzela sam kuglice fondana i dobro za namazala ljepilom i nekako sa tim pricvrstila.
attachment.php

Da li si ti imala takve probleme da se izdeformise od vlage slika koja je vec naljepljena na fondan?
Mozda sam trebala ostaviti da se fondan prvo osusi pa onda na njega lijepiti sliku, jer se meni vec u kompletu susilo

Drugi put nisam htjela rizikovati, a imala sam slike na tanjem papiru, kakave Tera Ira vjerovatno ima. Cetkicom sam jako tanko vodom presla preko fondana na torti samo malcice da bude kao da je kondenz, stavila sliku na to, polako rukom povukla prema krajevima da izadje vazduh i onda obljepila ivice trakicama fondana
Evo i te torte
 
Poslednja izmena:
Hvala na pomoci videcu sta cu uraditi jer nemam puno vremena. Torta mora veceras na snimanje kod Ivana Ivanovica pa kako bude. To je snimanje povodom promocije filma Vir ciji je producent Nenad Okanovic a moj sin Ilija glavni scenograf. U nedelju idemo u Sava centar na premijeru. To mu je prvi dugometrazni film pa mama sva ponosna :) Ljubim vas pa se pisemo
 
STa da radim kada fil nece da se stegne?
Ovo su sastojci koji su korisceni,i sve je radjeno po receptu,ali fil je previse tecan,razliva se i posle sat vremena u zamrzivacu!
12 zumanaca
12 kasika secera
2 pudinga od vanilije
5 dl mlijeka
180 gr margarina
100 gr bijele milka cokolade
100 gr milka cokolade sa ljesnjacima
1 vrecica praska za slag
 

Back
Top