poslovi za glupe

Može da radi sve poslove za koje je fizički sposobna, u zavisnosti od kvalifikacija - i da li ih ima.
Dakle, to bi bili poslovi koji su većini dosadni i jednolični, a imaju jenostavna i određena pravila.
Može biti posao u proizvodnji "na traci", na pakovanju, transportu, neki jednostavni delovi proizvodnog procesa - npr. "šteper" u konfekciji ili priozvodnji obuće, vratar, pomoćni radnik u vekukom broju zanatskih radova, ali ipak gde ne mora direktno da zavisi od drugog radnika, već da je više samostalan i ujednačen posao.
Oni su više obdareni strpljenjem, pa im manje smeta neki "pipav" posao koji druge nervira.
 
hm.. pa moze da me pita slobodno.. ja radim kao fotoreporter, to mi je stalan posao. a u slobodno vreme fotkam za stock. to jest uklapam fotke za stock sa fotkama sa posla :) snalazim se. a *** mozda si glup ako se bavis fotografijom, ali komunikativan moras biti hteo ili ne :) a bogami i okretan kad je juri panduracija he he
 
Slusac,prenosilac,citac, provokator,zagadivac,stetocina,uskakivac u rec,vestacki osmehivac

Mislim da ovo boldovano ne odgovara opisu.
A pošto tema nije postavljena na "filozofiji", ili "svaštari", verujem da je reč o zapošljavanju osoba male inteligencije, ali ne retardiranih, već samo manje sposobnih za rešavanje problema ili za komplikovanije poslove - uostalom, takve osobe ih i ne vole.
I verujem da pojam "glup", ovde nema taj podsmešljiv i negativan pristup, već samo opisuje realno stanje stvari.

Ako se pitanje odnosi na ono što ja mislim, to su oni poslovi koji su onima sa više inteligencije dosadni - a "glupima" nisu - već se oni osećaju najsigurnije kada imaju uhodan ritam posla, i tačno im se predoči šte se od njih očekuje, i ne odstupa se od toga. Uglavnom njih uznemiruje i čini nesigurnim previše promena u svakodnevici.
 
Poslednja izmena:
Bogami meni je jako smesno praviti porodicu u kartonskoj kutiji vec rekosmo dosta na drugoj temi

Ni sad se ne smejem:roll:...jer mi je vrlo tužno kad čovek sprca u guzicu određene godine i ima samo maštanja o nečemu ali nema mudda da ta maštanja pretvori u stvaran život.:mrgreen:....pa mu je tada lakše da ostale nazove glupima, nego da prizna sebi da nije sposoban čak ni neku glupost da radi da bi zaradio.:roll:
 

Back
Top