Nova tema: Nove lične karte.

milegr

Zainteresovan član
Poruka
240
Ovih dana dobio sam novu ličnu kartu i to sa čipom, jer sam prevazišao dilemu "sa ili bez čipa". Uz ličnu kartu dobio sam jedan "papir" A4, sa nekakvim uputstvom koje, i pored moje urođene inteligencije i snalažljivosti, nikako da shvatim ! Da li neko ima iskustva sa ovim i može ozbiljno da mi pomogne ?
 
Poslednja izmena:
Ovih dana dobio sam novu ličnu kartu i to sa čipom, jer sam prevazišao dilemu "sa ili bez čipa". Uz ličnu kartu dobio sam jedan "papir" A4, sa nekakvim uputstvom koje, i pored moje urođene inteligencije i snalažljivosti, nikako da shvatim ! Da li neko ima iskustva sa ovim i može ozbiljno da mi pomogne ?


na tom papiru ti je kod...ako ti neko mazne lk prijavis i automatski se stopira...kó kartica
 
Можеш ли нам рећи зашто си се одлучио за чип варијанту?

Smatram da je "normalno" uzeti LK sa čipom a odlučivati o tome da li da bude bez čipa !
U čipu se nalaze mnogi podaci o vlasniku ali ti isti podaci nalaze se i u bazi podataka MUP- a, pa je samo stvar tehnike: da li će, ako ima čitač, to videti odmah ili pozvati bazu podataka i dobiti i više podataka od onih koji stoje u čipu !
 
Takozvane biometrijske licne karte su mnogo kvalitetnije nego dosadasnje.
Posjeduju cip u kojem su sadrzani svi Vasi licni podaci.
Privih nekoliko godina, da ne kazem mjeseci, jer na Balkanu sve traje godinama, bice problema sa ocitavanjem podataka, jer ce za takvo ocitavanje biti potreban uredjaj koji se popularno zove CHELIK (Chitac Elektronskih Licnih Karata), upravo zato sto na Vasoj novoj licnoj karti nece biti ispisana adresa stanovanja. ;)
 
ko bi znao sta treba.
dobro je da se povezu podaci tipa krstenica, uverenje o drzavljanstvu prijava stana, paso, lk, vozacka dozvola i saobracajna, mozda i jos nesto.
naravno, do sada su razliciti drzvni organi bili nadlezni i zaduzeni za ponesto od toga. a gradjanin je morao da kod svakog ide na salter, svaki put kad nesto vadi.
i da stvari budu gore zadnjih dvadesetak godina doslo je do nasilnog, nevoljnog pokreta stanovnistva na teritorijama bivse sfrj, sa svim problemima koji su se javili i gradjanima i organima.
da skratim novo doba i nove tehnologije treba svesti na ljudsku meru i koristiti ih. zloupotreba je potencijalna ne i obavezna.
 

Back
Top