NORVESKI RADIJATORI
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: NORVESKI RADIJATORI

Zainteresovan član nestl (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    41

Question NORVESKI RADIJATORI

Kakva su iskustva sa grejanjem na norveskim radijatorima. Planiram da umesto plina za grejanje koristim struju. U pitanju je kuca od 110 kv.

Domaćin vd (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    128

Smile nemoguća misija

Norveški radijatori
    Ruske podmornice
    Japanske peći

grejanje strujom je ekonomski isplativo samo u nekoliko slučajeva
    1. toplotne pumpe... kod nas najviše u primeni tzv inventorske klime kod kojih je odnos uložene i "dobijene" toplotne energije cca 1:3 odnosno klasična klima troši npr 1,3 kWh a "daje" npr 3 kWh.
    2. TA peći... njihova prenost ogleda se u akumuliranju toplote u toku noći kad je el energija jeftinija ČETIRI puta
    3. izuzetna izolacija objekta... tzv sendvič zidovi sa minimalno 100mm termičke izolacije, prozori sa refleksnim staklom i argonskim punjenjenjem, izolacija poda, tavanice, pasivno grejanje itd. što je dugoročno najisplativije ali u našim krajevima još izuzetnije retka pojava

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: NORVESKI RADIJATORI

Citat Original postavio nestl Pogledaj poruku
    Kakva su iskustva sa grejanjem na norveskim radijatorima. Planiram da umesto plina za grejanje koristim struju. U pitanju je kuca od 110 kv.
    Koje marke su? Imam iskustva sa jednom vrstom, ali sam zaboravio koji su u pitanju. Tanki, odlično se uklapaju u sobu. Greju odlično, potrošnja je svedena na minimum jer to ulje koje imaju u sebi je karakteristično po tome da jako brzo akumuliraju toplotu, a dugo emituju. Onaj snage 1.5kw je dugačak bezmalo dva metra i sasvim lepo raspoređuje toplotu.

Aktivan član Jovanca Micic (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Re: nemoguća misija

Citat Original postavio vd Pogledaj poruku
    Norveški radijatori
    Ruske podmornice
    Japanske peći

grejanje strujom je ekonomski isplativo samo u nekoliko slučajeva
    1. toplotne pumpe... kod nas najviše u primeni tzv inventorske klime kod kojih je odnos uložene i "dobijene" toplotne energije cca 1:3 odnosno klasična klima troši npr 1,3 kWh a "daje" npr 3 kWh.
    2. TA peći... njihova prenost ogleda se u akumuliranju toplote u toku noći kad je el energija jeftinija ČETIRI puta
    3. izuzetna izolacija objekta... tzv sendvič zidovi sa minimalno 100mm termičke izolacije, prozori sa refleksnim staklom i argonskim punjenjenjem, izolacija poda, tavanice, pasivno grejanje itd. što je dugoročno najisplativije ali u našim krajevima još izuzetnije retka pojava
    Možeš li da mi pojasniš te sendvič zidove. Do sada sam bila ubeđena da je 50mm dovoljno.
    Izgleda mi da si puno informisan o izolaciji. Kako bi ti izolovao potkrovlje. Ispod crepa je terpapir, pa daske. Šta dalje? Stiropor ili nešto drugo? Koja parna brana? Lamperija ili knauf?

Slične teme

1. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 13.06.2007., 09:49

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •