Otkazana tribina o prostituciji!?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

dragosh

Veoma poznat
Poruka
11.827
Otkazana tribina o prostituciji

29. oktobar 2008. | 01:14 | Izvor: B92

Beograd -- Uprkos pozivu iz Beograda, dve bivše prostitutke iz SAD i Holandije neće govoriti o statusu seksualnih radnika jer je tribina otkazana iz straha od napada.

415363052490833e833b8d680661620_big.jpg

Filozofski fakultet Beograd

Naslov u novinama "Američka ***** predaje srpskim studentima", nakon najave tribine (De)stigmatizacija/(i)legalizacija seksualnog rada, bio je dovoljan signal organizatorima da tu tribinu i otkažu. Kao gošće na tribini najavljene su, između ostalih, i Marijan Džonker i Vendi Vinegret, prostitutke koje se danas bave zaštitom prava seksualnih radnika.

Tribinu su organizovali studenti Filozofskog fakulteta, a kako navode, najavljeni predavači su pre Beograda gostovali na univerzitetima širom Evrope i Amerike.

Prostituke iz Amerike i Holandije, zbog straha od mogućeg napada na njih, sinoć nisu održale najavljenu tribinu o iskustvima Evropske unije i SAD-a u zaštiti seksualnih radnika na Filozofskom fakultetu, objasnilo je za B92 jedan od organizatora, Aranđel Bojanović.

Pojedini mediji načinom najavljivanja ove tribine gotovo da su pozvali na linč učesnica, zaključuje Bojanović.

"Tribina je otkazana zbog lista koji je na svojoj naslovnoj strani kao glavni naslov napisao ’Američka ***** predaje srpskim studentima’. To je nešto što je zaista zaplašilo učesnice očekivane tribine", kaže on.

Dekan: Skandalozni i sramotni naslovi

Kao mogući razlog otkazivanja ove tribine neki mediji navode i zabranu dekana Filozofskog fakulteta Aleksandra Kostića.

Međutim, Kostić kaže da je reč o nesporazumu i da je u razgovoru sa studentima pod ovakvim okolnostima odlučeno da tribina bude otkazana a ne zabranjena, ali i da su naslovi u medijima ’Zabranjeno kurvi da drži predavanje’ skandalozni i sramotni za celo društvo.

“Imao sam razgovor sa svojim mlađim kolegama, predočio sam im da to nije akademska tribina u pravom smislu te reči i da nije u tradiciji Filozofskog fakulteta da takve tribine pravi. Prosto sam ih zamolio da tu tribinu odlože. Tačno je da je tribina odložena na molbu uprave, ali je istovremeno tačno, pretpostavljam, da su ove dve žene bile šokirane kada su videle na kakav je prijem to naišlo”, izjavio je Kostić.

Vendi Vinegret, koja je trebalo da gostuje na tribini, razočarana je nepostojanjem novinarske etike i navodi da sam način javnog govora o seksualnim radnicima govori dosta o njihovom užasnom položaju u Srbiji.

"Ono što me je više uznemirilo, ne zbog mene jer ja mogu da odem odavde, jeste to da li će ovo uticati na seksualne radnike ovde, ljude koji su već marginalizovani", kaže ona.

"Da li će ovakav publicitet dalje usloviti da društvo stigmatizuje seksualne radnike i stavljati ih u rizik od nasilja koji već postoji?", pita ona.

"Nadala sam se da ću tokom tribine moći da razgovaram o ovim temama kako bismo mogli da nešto uradimo povodom toga. Da među već ranjivom populacijom smanjimo rizik od nasilnog ponašanja", kaže ona.

"I veoma sam tužna da se ovaj članak desio zato što on potencionalno ugrožava ove ljude", zaključuje ona.

Prostitutke van svih institucija

U Srbiji su prostitutke potpuno institucionalno nezaštićene. Trpe batine, iživljavanja makroa, a slučaj maloletne prostituke koja je posle porođaja sa bolovima od carskog reza vraćena na ulicu samo govori o tome u kakvom društvu živimo, navodi predsednica upravnog odbora JAZAS-a Viktorija Cucić.

Prema njenim rečima, tome u prilog ide i reakcija javnosti na otkazanu tribinu studenata Filozofskog fakulteta.

"Ja sam sretna što ima studenata koji dele to mišljenje da se radi o ljudskim bićima. Ja poznajem te osobe. Poznajem veliki broj osoba koje se bave prodajom seksualnih usluga na ulicama Beograda i nemaju drugu životnu alternativu", kaže ona.

"I ne mislim da je to način na koji treba sa njima postupati. I ne mislim da je to ni glas morala, ni glas ne znam ja čega", kaže ona.

Prostitucija je ilegalna u Srbiji, a seksualne radnice na osnovu Zakona o zaštiti javnog reda i mira mogu da budu kažnjene novčano ili zatvorskom kaznom do 30 dana zatvora.

Međutim, korisnici tih usluga na osnovu ovog zakona ne mogu da budu kažnjeni, podseća Viktorija Cucić.

Tako seksualni radnici, koji uglavnom nemaju druge izvore prihoda i izloženi su fizičkim i psihičkim traumama, bivaju i moralno odsečeni od društva, dok ljudi koji njihove usluge koriste nemaju nikakve moralne ni materijalne sankcije.


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=10&dd=29&nav_category=12&nav_id=325884
 
Poslednja izmena:
Ovaj tekst kao da je iz zone sumraka. ***** se nasla uvredjena zato sto su je neke novine nazvale kurvom. Neverovatno. Da i ne govorimo o totalnoj retardiranosti ljudi koji su uopste organizovali tu "tribinu" i kojima je uopste palo na pamet da univerzitetske resurse koriste tako sto ce pustiti prostitutku da nesto predaje studentima.
 
Dobro jes glupo shto se uvredila ako je nazovu kurvom kada to jeste...
Ali ja bih legalizovao ***** u Srbiji.Prvo jer bi drzhava imala para od PDV-a koji bi naravno placale,drugo bilo bi manje bolesti jer ako hoce da rade trebace da dobiju zdravstveni karton da ne boluju ni od kakve bolesti,a ako boluju oduzima im se pravo rada kao prostitutka,dok se bolest ne izleci(ako je moguce).Kondom bi bio obavezan a i one bi same na tome insistirale,jer ako pokupe neku bolest mogu da se oproste od posla.
 
Dobro jes glupo shto se uvredila ako je nazovu kurvom kada to jeste...
Ali ja bih legalizovao ***** u Srbiji.Prvo jer bi drzhava imala para od PDV-a koji bi naravno placale,drugo bilo bi manje bolesti jer ako hoce da rade trebace da dobiju zdravstveni karton da ne boluju ni od kakve bolesti,a ako boluju oduzima im se pravo rada kao prostitutka,dok se bolest ne izleci(ako je moguce).Kondom bi bio obavezan a i one bi same na tome insistirale,jer ako pokupe neku bolest mogu da se oproste od posla.

I slicno opravdanje se moze upotrebiti za legalizovanje bilo koje druge kriminalne aktivnosti.
 
shta ima kriminalno u prostitutkama?Jer povredjuju,ubijaju nekog?Drogiraju nekog?Ne.Nego pruzaju ljudima neko zadovoljstvo.Bolesti nece siriti vec sam naveo.

Ти ако сматраш курвање у реду, онда ти твоју мајку и ако имаш девојку и сестру запосли у јавну кућу. Србе не загађуј са твојим гадостима.
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
shta ima kriminalno u prostitutkama?Jer povredjuju,ubijaju nekog?Drogiraju nekog?Ne.Nego pruzaju ljudima neko zadovoljstvo.Bolesti nece siriti vec sam naveo.



Ma nemoj, pa da Miskovic postane monopolista i u ovoj privrednoj grani, a Milosavljevic da ga tera da skine marze.
Pa coece nije ti ovo Amsterdam, da nam nezaposlene zene i muskarci sa biroa zavrse u izlozima ?!:cool:

070712_amsterdam_hlg_2p.jgp.hlarge.jpg
 
tribina o prostituciji
dve bivše prostitutke iz SAD i Holandije
statusu seksualnih radnika
straha od napada
Filozofski fakultet Beograd
(De)stigmatizacija/(i)legalizacija seksualnog rada
dovoljan signal organizatorima da tu tribinu i otkažu
prostitutke koje se danas bave zaštitom prava seksualnih radnika.
studenti Filozofskog fakulteta, a kako navode,
najavljeni predavači su pre Beograda gostovali na univerzitetima širom Evrope i Amerike.
Prostituke iz Amerike i Holandije,
o iskustvima Evropske unije i SAD-a u zaštiti seksualnih radnika na Filozofskom fakultetu, za B92 jedan od organizatora, Aranđel Bojanović.
linč učesnica, zaključuje Bojanović.
’Američka ***** predaje srpskim studentima’.
zaplašilo učesnice očekivane tribine
Dekan: Skandalozni i sramotni naslovi
zabranu dekana Filozofskog fakulteta Aleksandra Kostića.
Kostić kaže da je reč o nesporazumu
to nije akademska tribina
nije u tradiciji Filozofskog fakulteta
ove dve žene bile šokirane
Vendi Vinegret razočarana je nepostojanjem novinarske etike
način javnog govora o seksualnim radnicima
njihovom užasnom položaju u Srbiji.
ja mogu da odem odavde
ovo uticati na seksualne radnike ovde
društvo stigmatizuje seksualne radnike
ranjivom populacijom
"I veoma sam tužnaa.
Prostitutke van svih institucija
U Srbiji su prostitutke potpuno institucionalno nezaštićene.
navodi predsednica upravnog odbora JAZAS-a Viktorija Cucić.
Prema njenim rečima
"Ja sam sretna što ima studenata
Poznajem veliki broj osoba koje se bave prodajom seksualnih usluga
Prostitucija je ilegalna u Srbiji, a seksualne radnice na osnovu Zakona o zaštiti javnog reda i mira mogu da budu kažnjene novčano ili zatvorskom kaznom do 30 dana zatvora.
korisnici tih usluga
seksualni radnici, koji uglavnom nemaju druge izvore prihoda
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=10&dd=29&nav_category=12&nav_id=325884[/B][/QUOTE]


ako ovo nije jezik mrznje prema srbiji, mislim....
nakaradna tema, organizator, gosti, mesto tribine, pa i simpatizerka,
sve samo da se dokaze da su srbi i srbija mimo sveta i da su krivi bez sudjenja a organizatori proeu i prousa cistunci pa makar i sexualni radnici

a politicke *****-pro nato i pro eu pojedinci i organizacije
 
..ebote de su one nashle da drzhe predavanja o prostituciji..pa svaki nash poslanik mozhe da im bude profa..a ministri mega makroi..a prostitucija u nashoj zemlji postoji i to od ulichne do elitne, za oba pola i sve starosne dobi..ako vec postoji onda je treba legalizovati i na taj nachin kontrolisati..ovaj problem je mnogo veci nego shto izgleda..sve vrste kriminala su povezane sa njom..
 
shta ima kriminalno u prostitutkama?Jer povredjuju,ubijaju nekog?Drogiraju nekog?Ne.Nego pruzaju ljudima neko zadovoljstvo.Bolesti nece siriti vec sam naveo.

Sta ima kriminalno u dilovanju heroina? Jel povredjuju nekog? Jel ubijaju nekog? Ne. Oni samo pruzaju proizvod zaintresovanim kupcima. I tako dalje, i tako dalje. Za svaki oblik kriminala moze se naci slicno opravdanje.
 
Ovaj tekst kao da je iz zone sumraka. ***** se nasla uvredjena zato sto su je neke novine nazvale kurvom. Neverovatno. Da i ne govorimo o totalnoj retardiranosti ljudi koji su uopste organizovali tu "tribinu" i kojima je uopste palo na pamet da univerzitetske resurse koriste tako sto ce pustiti prostitutku da nesto predaje studentima.

Malo poštovanja prema organu iz kog si ispao.
Možda ona i jeste prostitutka ali je to uradila usled razmišljanja.
Postoje prostitutke koje su u sve to uvučene protiv svoije volje.
Maltretirane još kao devojke izgladnjivane, batinane i preko modrog i praznog tela bivale prinudjene da trpe trljanje muškog polnog organa.

Pičкopaćenik nažalost ne razmišlja, bitno je da trlja u nešto, platiće, evo para.

Jednostavno - društvo osudjujući postojanje prostitutki pokušava da negira svoje licemerne seksualne potrebe trljanja.
 
Poslednja izmena:
Malo poštovanja prema organu iz kog si ispao.
Možda ona i jeste prostitutka ali je to uradila usled razmišljanja.
Pičкopaćenik nažalost ne razmišlja, bitno je da trlja u nešto, platiće, evo para.

Jednostavno - društvo osudjujući postojanje prostitutki pokušava da negira svoje licemerne seksualne potrebe trljanja.

Pa to je razlika izmedju ljudi i zivotinja koji ti nazalost nisi jos uvek sposovban da razlucis otud i tvoji orangutanski postovi. Zivotinje poseduju potrebe trljanja koje moraju posto poto da zadovolje.
 
Tesko da bi bas crkle od gladi. Posla uvek ima. A i da ga nema tu su narodne kuhinje. Dakle alternativa uvek postoji.
Btw, znaci ti bi kevu i sestru poslao da se kurvaju da kojim slucajem nemaju posao? Lepo bas.

Da li bi ti pogledao ocu u oči kada bi saznao da je platio da trlja kitu u nečiju kevu ili sestru?


Nije li ponosan otac Srbin doveo seosku prostitutku da sinu "skine mrak", pred svedocimna i kamerom?
Budala je naravno uhapšena, pogodi zašto.
 
Pa to je razlika izmedju ljudi i zivotinja koji ti nazalost nisi jos uvek sposovban da razlucis otud i tvoji orangutanski postovi. Zivotinje poseduju potrebe trljanja koje moraju posto poto da zadovolje.

Pošto-poto zadovoljavanje potreba je kad drkaš 10 puta dnevno, pa dodješ izbezumljen na forum. To se kod tebe primeti jer krv iz mozga ide za erekciju kite pa usled nedostatka kiseonika moždane ćelije izumiru.
Evo gledam tvoje postove i računam da tvoj mozak obavlja samo autonomne funkcije čim su ti zaključci idiotski.
 
  • Podržavam
Reactions: Reg
Pošto-poto zadovoljavanje potreba je kad drkaš 10 puta dnevno, pa dodješ izbezumljen na forum. To se kod tebe primeti jer krv iz mozga ide za erekciju kite pa usled nedostatka kiseonika moždane ćelije izumiru.
Evo gledam tvoje postove i računam da tvoj mozak obavlja samo autonomne funkcije čim su ti zaključci idiotski.

Ne mogu da verujem..................:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Moderatori, zasto ne moze 10 bona za ovaj tekst???:rotf::rotf::rotf:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top