Zašto pristupiti EU-u

i sta mislite o EU???


  • Ukupno glasova
    72
  • Anketa je zatvorena .

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
meni je ovo dovoljan razlog zasto bih voleo pristupiti u EU. mozda ce neko dati neki kontra argument ali....

MMF, EU i Svetska banka dale 20 milijardi Mađarskoj

Međunarodni monetarni fond (MMF), Evropska unija i Svetska banka su noćas, zajmovima od ukupno 20 milijardi evra, pritekli u pomoć Mađarskoj, ozbiljno uzdrmanoj finansijskom krizom u svetu.

MMF će izdvojiti za Mađarsku 12,5 milijardi evra, EU 6,5 milijardi, a Svetska banka milijardu evra, saopštio je u utorak uveče MMF.

Međunarodni monterni fond je objavio iznos zajma EU Mađarskoj, na kojem je Evropska komisija radila do juče. Komisija će odobriti zajam Majdarskoj uz uslove koji za sada nisu poznati.

Francuska, koja predsedava EU, i Evropska komisija saopštile su danas da je ta mera odobrena Mađarskoj "u koordinaciji sa MMF-om kako bi se ojačala stabilnost tekućeg platnog bilansa Mađarske".

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=50101&sectionId=40
 
Chlanstvo u EU je privilegija ali i obaveza. Sasvim su jasni kriterijumi-uslovi za pristup toj organizaciji.
Madjari su se za jako kratko vreme prilagodili tim standardima shto se za Rumuniju i Bugarsku ne moze reci. Josh uvek im je draga korupcija na koju su navikli i dok se tok burazersko-jajarskog *manira ne oslobode, nema shengena,povlastica, pomoci...
E sad, jasno je zashto smo mi, a mozda i vi, daleko od EU.

Ovi nashi chuvaju ratnog zlikovca jer im on 'omogucava' da ovde caruju do mile volje.Narodu, polusvetu, ispiraju mozak, veoma uspeshno, nekim jeftini pariJotizmom i teorijom zavere, samo da bi shto duze ostali tu gde su i njima EU stvarno ne treba!, na opshte zadovoljstvo "ponosnih srBskih patriJota:mrgreen:
 
mene sva ta histerija oko pristupa podseća na vreme kominterne i njenih komesara....i odmah mi je to sumnjivo.....pitam se zašto nisu širili uniju dok im je sve bilo potaman.....sad im kao trebamo i mi i bugari i rumuni i ovi i oni...mnogo bre sumnjivo...
 
mene sva ta histerija oko pristupa podseća na vreme kominterne i njenih komesara....i odmah mi je to sumnjivo.....pitam se zašto nisu širili uniju dok im je sve bilo potaman.....sad im kao trebamo i mi i bugari i rumuni i ovi i oni...mnogo bre sumnjivo...

navedi jedan razlog zasto im mi trebamo.
meni osim tih razloga, "svi smo porodica, zajedno nam je bolje" ne pada ni jedan na pamet
konkretan primer, pogledaj koje su to pare
 
meni je ovo dovoljan razlog zasto bih voleo pristupiti u EU. mozda ce neko dati neki kontra argument ali....



http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=50101&sectionId=40

i ovu vest sam čitao u Jutarnjem i setio se patriJuda kad su me napadale i vređale kako ne postoje EU fondovi koji pomažu zemljama članicama EU koje posrnu u ekonomiji...
e sad da mi je nać tu temu pa da im se pošteno iskesim u facu sa njihovim vlastitim postovima


--------------
kyo olvejz zborovata istinata!:mrgreen:
 
za EU,
ojacavanje socijalnog programa,donacije za razvoj novih clanica eu,otvaranje granica prema Evropi,mogucnost legalnog zaposljavanja u clanicama eu,donacije eu za modernizaciju bolnica,podsticaj male privrede i mogucnost izvoza i uvoza sa mnogo nizim dazbinama nego sto su sada...itd..itd
 
Srbija moze u Evropsku uniju bez ikakvih problema kada ta ista unija bude postovala suverenitet i teritorijalni integritet SRBIJE .
Kada Evropska unija bude postovala principe Srbije , ja sam prvi za nju , ali to nece biti nikada tako da glasam PROTIV .
 

Back
Top