Koliko momci danas idu u VSCG

Ja sam se pre koji mesec vratio iz vojske(inace sam se prijavio za sluzenje dobrovoljno i pre vremena) i koliko sam primetio za tih 8 meseci vise njih se opredeljuju za civilno sluzenje vojnog roka.A ima i mnogo onih koji odlazu vojsku sto vise mogu pa na kraju odu na odsluzenje kao vec matori ljudi ostavljajuci kod kuce zenu i decu,a to je po meni velika bruka.Seti se samo podataka od pre koji meseci iz Crne Gore gde od ukupnog broja pozvanih u kasarne se pojavi tek nekih 20%.A ni u Srbiji nije bolje stanje.
 
Uzaludno potrosenih godinu dana!!!
Ako mozete odugovlacite sto vise mozete, emigrirajte i ne dozvolite da Vas neke gluperde sa jedva zavrsenom osnovnom skolom maltretiraju.
Nadam se da ce (ako je to tacno) uskoro uvesti otkup vojnog roka, pa da se ovaj mladi svet barem koliko-toliko spasi bede.
 
Definicija robije: kada te neko protiv sopstvene volje drzi izlovanog bez mogucnosti svojevoljnog izlaska.
Znaci - nisam nikoga ubio, necu ni da robijam! Da idem da me *ebe neki debil frustrirani koji nije mogo nijednu zglavnu skolu da upise, nema teorije!
 
puno je i minut u kasarni a kamoli sat, ja sam bio 8 meseci i to je samo ogromno ***** koje sam pojeo... Samo sam malo otupeo i izgubio osecaj za toleranciju, tamo sam prvi put video pedere i nepismene ljude, neki cak nisu znali da povezu dve reci, ali ipak bilo je i obrazovanih...
Strahota, svaki dan smrdljiv, gladan, zeljan civilstva, izvrsavas "naredjenja", svaki dan kada ustanes jedva cekas 22h da legnes da spavas, dok u civilstvu t.j. normalnom zivotu zelis da dan traje sto duze i da spavas sto manje ne bi li vise stvari postigao, vise ljudi video itd...
SRAMOTA ME JE STO SAM SLUZIO "OTADZBINI" a kada cujem kako nas gledaju sa strane sramota me je sto sam srbin, sto zivim sa stokom u drzavi..........
 
majce:
Alo, bre...........Ljudi,pa vi ne znate sta pricate! Kako vas nije sramota da tako pricate o Vojsci, pa ona vas je naucila nekim osnovnim stvarima u zivotu. Stalo vam je samo do izlazaka, do slobodnog vremena, strasno!

Jaaaaaoooooooo, kako možeš da govoriš
o vojsci koja je totalno degenerična i
nesposobna za bilo šta drugo osim za
pljačku,pušenje vutre i povlačenje u toku rata.
Svi koji izbegavaju vojsku su definitivno u
pravu.
Ako ti je do vojne obuke odaberi nešto od dole navedenog:

1.Vukovi sa Vučijaka ( izuzetno teška obuka )
2.Tigrovi
3.JSO ( trenutno zvanično rasformirana )
4.Frenkijeve jedinice
5.Mauzerove jedinice

Namerno tu ne ubrajam SAJ ili Žandarmeriju
jer se radi o " Balavim " formacijama koje
nisu nikada imale pravo vatreno krštenje.

U svakom slučaju ne preporučujem vojsku nikome
jer je to gubljenje vremena.
 
Samo sam procitao gore navedo i zakljucio da ste najvece ****** koje su sluzile vojsku!
O chemu vi pricate,sto pljujete tako po vojsci,ko ce sutra (ne daj boze) da brani zemlju?
Mozda "ljudi" kao vi? N edaj boze nikad je ne bi odbranili!
Nisam toliki patriota,ali je sramota sto tako prichate o vojsci (drzavi)!
Gde bi vi sad bili da nije bilo ljudi koji su uzeli oruzje u ruke i branili narod?
suvisno je komentarisati vase stavove o vojsci!
Pustite one ljude koji treba da se bave sluzenjem vojnog roka da donese pravichne zakone za sve,pa vi ****** birajte: Hocete li u civilku ili u uniformu!

PRIGOVOR SAVESTI!!!!!
SMESNO
Niko od vas picki nije navikao na malo discipline i reda.
Poz od mene za sve "vojnike"

V.P.4571
II Cheta vojne policije Uzice
TIGROVI


Ko to ide ko to gazi
policija nailazi.
Svi smo ovde iste vere
policijske crne bere...
 
Свакој држави је потребна војска, али не и ОБАВЕЗНО служење војног рока.

То питање је код нас регулисано на два начина:

1) Служење у касарнама,

2) Цивилно служење.

У неким државама постоји и ОТКУП војног рока, али све опције представљају ВИД РОПСТВА ПРЕМА ДРЖАВИ!!!

Професионална војска је једино решење, али да бисмо до тога дошли неопходно је, поред материјалних средстава, ПОВЕЋАЊЕ ПРИРОДНОГ ПРИРАШТАЈА СТАНОВНИШТВА јер смо ми (Срби) на путу одумирања, и ускоро неће имати ко да иде ни у касарне ни на цивилно служење.
 
Ako ti je do vojne obuke odaberi nešto od dole navedenog:

1.Vukovi sa Vučijaka ( izuzetno teška obuka )
2.Tigrovi
3.JSO ( trenutno zvanično rasformirana )
4.Frenkijeve jedinice
5.Mauzerove jedinice

Namerno tu ne ubrajam SAJ ili Žandarmeriju
jer se radi o " Balavim " formacijama koje
nisu nikada imale pravo vatreno krštenje.


Samuraj, pričaš nešto o čemu pojma nemaš !!! Vukovi, JSO i Frenkijevci su jedno isto, samo u različitim periodima !!! Sve njih je " začeo " kap. Dragan, kraćom obukom u Krajini 91., od kadrova DB, policije, krimosa i nešto dobrovoljaca, sa opremom i oružjem rasformirane 72 padobranske, a posle su od " dobrovoljnih " donacija, dobili amerske uniforme i spec. naoružanje, pojedinci ! O " Tigrovima ", se ne zna mnogo, neki su stvarno, jeli bodljikavu žicu i pišali kerozin ( tzv. " Super - tigrovi " ), ali je većina šetala od Belog Manastira do BGD -a, a Erdut nije ni videla !!! Mauzer i " Semberijska garda ", kasnije " Panteri ", su posebna priča, svojim sam očima gledao, kad su ih, juna 92. razoružali i izudarali neki neorganizovani, pijani četnici, u centru Bijeljine !!! A današnja žandarmerija je skroz OK, Giri je " nakalemio ", od veterana JSO i novih klinaca, pristojnu formaciju, sposobnu za svaki " posao " !!! Ovo ti piše neko, ko je prošao ( i bio i borio se ! ) većinu najzeznutijih mesta, od 91 - 99., a više ne pitaj, ako ti kažem, morao bih da te ubijem !!!
 
Ancho1:
Samo sam procitao gore navedo i zakljucio da ste najvece ****** koje su sluzile vojsku!
O chemu vi pricate,sto pljujete tako po vojsci,ko ce sutra (ne daj boze) da brani zemlju?
Mozda "ljudi" kao vi? N edaj boze nikad je ne bi odbranili!
Nisam toliki patriota,ali je sramota sto tako prichate o vojsci (drzavi)!
Gde bi vi sad bili da nije bilo ljudi koji su uzeli oruzje u ruke i branili narod?
suvisno je komentarisati vase stavove o vojsci!
Pustite one ljude koji treba da se bave sluzenjem vojnog roka da donese pravichne zakone za sve,pa vi ****** birajte: Hocete li u civilku ili u uniformu!

PRIGOVOR SAVESTI!!!!!
SMESNO
Niko od vas * nije navikao na malo discipline i reda.
Poz od mene za sve "vojnike"

V.P.4571
II Cheta vojne policije Uzice
TIGROVI


Ko to ide ko to gazi
policija nailazi.
Svi smo ovde iste vere
policijske crne bere...
Auuuuu, bash si opasan, bash si dasa, sav sam se uneredio. Nije to provokacija nego odgovor na tvoj stil shkrabanja. Sve moze da se regulishe korishcenjem MOZGA umesto prangije. Trebao bi da znash da jedna od najelitnijih formacija na svetu - S.W.A.T. - oruzje primenjuje kao ulatimativno reshenje. To im donosi ogroman uspeh. Shto se tice displine i reda bar u nekom obliku oba su mi poznata jer mi je matori PVL, tako da sam, bajo moj, vec cirka 23 godine u armiji. U armiju cu svakako ici, ne zbog matorog, ne zbog tebe ili komshije nego kontam da ako je par mojih drugara to preguralo i krsha ljudi pre mene i JA cu.
CIAO! 8)
 
Ancho1:
Samo sam procitao gore navedo i zakljucio da ste najvece ****** koje su sluzile vojsku!
O chemu vi pricate,sto pljujete tako po vojsci,ko ce sutra (ne daj boze) da brani zemlju?
Mozda "ljudi" kao vi? N edaj boze nikad je ne bi odbranili!
Nisam toliki patriota,ali je sramota sto tako prichate o vojsci (drzavi)!
Gde bi vi sad bili da nije bilo ljudi koji su uzeli oruzje u ruke i branili narod?
suvisno je komentarisati vase stavove o vojsci!
Pustite one ljude koji treba da se bave sluzenjem vojnog roka da donese pravichne zakone za sve,pa vi ****** birajte: Hocete li u civilku ili u uniformu!

PRIGOVOR SAVESTI!!!!!
SMESNO
Niko od vas * nije navikao na malo discipline i reda.
Poz od mene za sve "vojnike"

V.P.4571
II Cheta vojne policije Uzice
TIGROVI


Ko to ide ko to gazi
policija nailazi.
Svi smo ovde iste vere
policijske crne bere...

Ha,ha,ha,ha ....ne znam gde si ti bio junačino
kada je trebalo braniti zemlju ( pljačkati ),
ali ja sam 1999 bio na Kosovu
( Đakovica,Prizren i Peć ),a od takvih pi.čaka koje
u toku rata razvaljuju tuđe kuće i odnose vojnim
kamionima belu tehniku,zlato i ostalo mi se
povraća.
Mi smo predlagali i radili tamo nešto konkretno,
dok se vojne pi.čke nisu pobunile i rekle da je to
previše surovo,da tako ne treba sa teroristima,
da se krše razne konvencije..itd.
Svi ste vi junaci samo u pesmi,ali prave pi.čke
kada treba da se ratuje i gine.
I još jedna stvar pi.čko jedna je.bena
ti momci koje ti pljuješ su branili tvoj
kur.ac kada si ti lepo spavao i provodio se
po noćnikm klubovima,ali šta ti znaš o tome??
 
Samuraj:
Ancho1:
Samo sam procitao gore navedo i zakljucio da ste najvece ****** koje su sluzile vojsku!
O chemu vi pricate,sto pljujete tako po vojsci,ko ce sutra (ne daj boze) da brani zemlju?
Mozda "ljudi" kao vi? N edaj boze nikad je ne bi odbranili!
Nisam toliki patriota,ali je sramota sto tako prichate o vojsci (drzavi)!
Gde bi vi sad bili da nije bilo ljudi koji su uzeli oruzje u ruke i branili narod?
suvisno je komentarisati vase stavove o vojsci!
Pustite one ljude koji treba da se bave sluzenjem vojnog roka da donese pravichne zakone za sve,pa vi ****** birajte: Hocete li u civilku ili u uniformu!

PRIGOVOR SAVESTI!!!!!
SMESNO
Niko od vas * nije navikao na malo discipline i reda.
Poz od mene za sve "vojnike"

V.P.4571
II Cheta vojne policije Uzice
TIGROVI


Ko to ide ko to gazi
policija nailazi.
Svi smo ovde iste vere
policijske crne bere...

Ha,ha,ha,ha ....ne znam gde si ti bio junačino
kada je trebalo braniti zemlju ( pljačkati ),
ali ja sam 1999 bio na Kosovu
( Đakovica,Prizren i Peć ),a od takvih pi.čaka koje
u toku rata razvaljuju tuđe kuće i odnose vojnim
kamionima belu tehniku,zlato i ostalo mi se
povraća.
Mi smo predlagali i radili tamo nešto konkretno,
dok se vojne pi.čke nisu pobunile i rekle da je to
previše surovo,da tako ne treba sa teroristima,
da se krše razne konvencije..itd.
Svi ste vi junaci samo u pesmi,ali prave pi.čke
kada treba da se ratuje i gine.
I još jedna stvar pi.čko jedna je.bena
ti momci koje ti pljuješ su branili tvoj
kur.ac kada si ti lepo spavao i provodio se
po noćnikm klubovima,ali šta ti znaš o tome??


O chemu ti pricas?
Ja sam samo kritkovao likove koji pljuju po vojsci!
Svima svaka cast ali ne i momcima koji izbegavaju vojsku pod izgovorom "prigovor savesti"! :?
 
Prijatelju to je njihovo pravo koje im je dala drzava. Drzava ti bukvalno namece da sluzish vojsku kojoj kao takvoj ne vidim pravu svrhu sem za ono odnoshenje TV-a, frizidera,...(NARAVNO bez generalizacije). Nije potrebno osudjivati. :wink:
CIAO! 8)
 
Momci, cemu toliko vredjanje oko odlaska u vojsku?! Ili ides, ili je izbegavas, treceg nema. Nema svrhe da se toliko prepucavate, pa nije ni cudo sto nam se dogadja sve ovo kad ne mozemo ni izmedju sebe da se slozimo!

Pozdrav svima, posebno vojnicima!
 
е, зајебите та ваша препуцавања...нико тако неће да уведе ништа ново или да избаци нешто старо из војске преко нета...
by the way, нешто ми се не иде у војску па ако неко можда случајно зна да л` ће за пар година да уведу професионалну, да знам да л` да одуговлачим још мало :roll:
 

Back
Top