Politička satira: Predbračni ugovor Bokija Branta Jr. i Marice Dačić

Тихи

Starosedelac
Poruka
160.905
Mesecima je Marica Dačića zvana Bucka, poštena devojka iz Vladimirovaca kod Skupštinevca, živela u bludnoj vezi sa svim momcima iz sela (osim Čedoslava). Nakon što je fasovala stidne vaši odlučila je da promeni životni stil, da se smiri i primiri, jer više nije ni bila tako mlada. Odlučila je da se uda za najlepšeg, najzgodnijeg, najboljeg, najbogatijeg i najobdarenijeg, za Bokija Branta Juniora. Svadbu su zakazali za 18. oktobar 2008. godine. (Fall wedding, so romantic, prim. aut.)

Marica je još od malena maštala kako će izgledati njeno venčanje. Zato je zahtevala da venčanje bude baš onako kako je ona oduvek htela. Želela je seksi venčanicu sa dubokim dekolteom i dugim velom zakačenim za njenu kratku kosu, ukrašenu tiarom. Morala je nekoliko meseci da drži dijetu, kako bi uopšte ušla u venčanicu. Insistirala je da bude bela, iako su svi u selu znali da je nevinost odavno izgubila sa Draganom Žirafom. Boki je bio toliko zaljubljen da je pristao na sve njene hirove, čak mu nije smetalo što uzima polovnjaču, koja je imala burnu prošlost. Marica je insistirala da se na venčanje pozove celo selo, a da Boki povuče svoje veze u gradu kako bi ekipa emisije „24 sata svadba" došla da ih snimi. Za kuma su izabrali Čedoslava, pošto on mladu jedini nije opalio, a za starojka Babokrkića. Dever je bio Bokijev rođak Vučko, a nakonjče Mali Boža. Deveruša nije bilo, jer je Marica bila jedina cura u selu, a i patila je da uvek bude u centru pažnje. Gosti su celu noć igrali kako im je svirao „Delta city band".

Marica, snob kakav jeste, voli da tera modu i izvodi besne gliste, pa je insistirala da potpišu predbračni ugovor. Videla to sirotica u stranim filmovima, pa zapela hoće i ona to da potpisuje. Boki nije imao kud, pa je morao da pristane.

Ali šta u tom ugovoru piše?

vencanje2.4352.jpg


TEKST UGOVOR SLEDI:

Ovim ugovorom u sedam tačaka definišu se bračna prava i obaveze supružnika u cilju stvaranje skladne bračne zajednice pune ljubavi i poštovanja, koja će večno trajati.

TAČKA PRVA:

Marica Dačić (u daljem tekstu SUPRUGA) je poštena i nevina devojka besprekorne prošlosti iz Vladimirovaca kod Skupštinevca. Boki Brant Jr, visok momak pa tanak koji je izgubio opanak iz istog sela (u daljem tekstu SUPRUG) se obavezuje da suprugu nikada neće ispitivati koliko partnera je imala pre njega i da u javnosti, naročito pred prijateljima i rođacima iz inostranstva, mora da priča kako je nevina i kako joj je bio prvi. Takođe se obavezuje, da će onog ko spomene njenu prošlost brutalno prebiti, kako bi joj odbranio čast.
Supruga se obavezuje da će svog supruga u javnosti, naročito pred svojim rođacima i prijateljima, hvaliti kako je najbolji, najlepši i najpametniji. Takođe, obavezuje se da će pisati erotsku poeziju u kojoj će slaviti njegovu muškost i ljubavno umeće.

TAČKA DRUGA:

Suprug se obavezuje da će poštovati rodbinu i prijatelje svoje supruge i da će makar jednom mesečno zajedno s njom posećivati grob njenog oca - plakanje opciono. Obavezuje se da će prekidati svaku negativnu priču o njenom ocu, naročito na rodbinskim okupljanjima i slavama. Takođe, zaposliće sve njene najbliže rođake u svom privatnom preduzeću, na rukovodećim mestima.
Supruga se obavezuje da će poštovati rodbinu i prijatelje svog supruga i da će makar jednom mesečno posećivati grob njegovog oca - plakanje opciono. Takođe se obavezuje da će prekidati svaku negativnu priču o njegovom ocu, naročito na rodbinskim okupljanjima i slavama.

TAČKA TRI:

Suprug se obavezuje da će svoju suprugu provesti svuda po svetu i da će je voditi na sva ona mesta gde, dok je bila mlada i neudata, nije mogla da ide zbog loše finansijske situacije. Minimum jednom godišnje na more, u banju i na zimovanje. Takođe se obavezuje da će joj izraditi članstvo u „Internacionali savremenih i progresivnih žena".

TAČKA ČETIRI:

Supruga se obavezuje da će minimum jednom nedeljno obavljati svoje bračne, seksualne dužnosti i da će u njima bespogovorno uživati. Takođe se obavezuje da će, ako je potrebno (a neće biti), glumiti orgazam i biti ekstra glasna pri tome, kako bi ceo komšiluk bio ljubomoran i crkao od zavisti.

TAČKA PET:

Suprug se obavezuje da će svojoj supruzi kupovati bunde, najskuplju garderobu, dijamantske ogrlice, zlato, bisere, parfeme i sve što joj duša ište.
Supruga se obavezuje da će povesti računa o svojoj liniji, da će krenuti na aerobik, tečajeve joge i pilatesa, kako bi postala zgodna i atraktivna, kako bi ostali momci u selu bili ljubomorni i crkli od zavisti. Takođe, obavezuje se da će sa svojim suprugom svakog vikenda igrati basket i puštati ga da pobedi.

TAČKA ŠEST:

Suprug se obavezuje da će svojoj supruzi dozvoliti da uredi i nadgleda dvorište kako god ona želi, da se brine o ogrevu i grejanju kuće i da će joj prepusti obrazovanje njihove dece. Suprugu je izričito zabranjeno da se meša u odabir cveća koje će ona da sadi u dvorištu, kao i u izbor dezena za zavese.

TAČKA SEDAM:

Supruga se obavezuje da će se sa svojim suprugom boriti protiv bele kuge i da će mu izroditi minimum petoro dece. Sinovima će imena dati po dedama, a ćerkama po babama.

SVRŠETAK:

Ovaj predbračni ugovor potpisujemo pri čistoj svesti i zdravoj pameti, kao preduslov za razvoj i napredak našeg braka i naše zajedničke budućnosti. Naše razlike ne treba da budu tačka našeg razdora već zamajac u neprestanom naporu da unapredimo kvalitet i standard naših života.

Potpis:
Marica Dačić Brant
Boki Brant Jr.
 
И још политичке сатире:

Palma u kavezu
Nariče: ŽIRAFA
Prevodi: Vuk Bojović

Zdravo. Ja sam žirafa. Moj život je tužna priča. Uhvaćena sam u Africi, još kao mlada, i predata međunarodnim trgovcima životinjama. Šetala sam kroz razne zoološke vrtove, ali ovakvoj crnoj sudbini se nisam nadala. Da me baš zapadne Srbija...Vode me u neku Jagodinu. Gazda će da mi bude jedan što ima vrat deblji od moga. Zove se Palma. Dragan Marković-Palma. Valjda zato što se širi u svim pravcima.
Čujem ja, imam uši, ta Srbija, tu nema života izvan politike. Tamo je sve politika, čak i žirafa. Evo, taj gospodin Palma što će da me dovede u Jagodinu, već preti da će da padne vlada ako ja ne budem u kavezu. Tu se vlada grdno zabrinula. Kažu da su zvali nekog Vuka Bojovića što inače radi sa životinjama, da ga pitaju koliko košta jedna žirafa. Videli su da nije jeftino, ali im je važnije da sačuvaju koaliciju. Gde da padne vlada Srbije zbog jedne žirafe? Taman posla.
Predložio je taj Vuk da vlada Srbije kupi gospodinu Palmi žensku žirafu, a za mušku žirafu da Palma traži sponzora. Ja sam ženka, kud ću ja u Jagodinu bez čoveka svoga? Otkud ja znam kakav je taj Palma i kakve su mu navike, čujem ima i neke sinove, da ne dođu noću da me spopadnu, šta ja znam, svašta ima, raznih nastranih ljudi...
Sad, računam ako je ta vlada Srbije jedna humana organizacija, vodiće računa da mi bude dobro, tamo u Jagodini.
Dobro, dolaziće narod da se čudi, da me gleda, hvaliće ovoga gospodina Palmu, ima da kažu: doveo nam Palma žirafu u Jagodinu, znači, ako to može, onda može sve, alal mu vera, vidi se da poznaje životinjski svet, ali i moravsko biračko telo, možda je tu žirafu i doveo je da nas posmatra sa visine, da isuče onaj vrat pa da gleda po Jagodini kud se narod kreće, da mu dojavljuje jesmo li na njegovom putu ili smo skrenuli skroz...
Ja sam jedna pristojna žirafa, nikoga ne diram i očekujem da mene niko ne dira. Od celog životinjskog carstva jedino majmune ne volim, a čujem da ih u srpskoj skupštini ima dobar broj, i to različitih vrsta, od onih što vrište, do onih što se češu nos i zadnjicu, skaču sa klupe na klupu... Ja to da trpim neću! Ako je taj Palma jedan od njih, u Jagodinu da idem neću!
Ni pod kakvim okolnostima. Ne trebaju meni gorile, pavijani, šimpanze i to društvo, neka se češu i međusobno neka vade buve i vaške, a mene neka ostave na miru. Ja znam šta je higijena.
Dakle, ne budu li se svi uslovi za moj boravak u Srbiji i Jagodini stekli, ima da begam! Ne znam kako, upadljiva sam, visoka i šarena, ali... Jedino da zamolim vladu Srbije da u taj Palmin zoološki vrt u Jagodini usele i jednu lamu, da stanuje sa mnom zajedno, pa ako neko od narodnih poslanika sa majmunskim izgledom i držanjem naiđe, da ga pljune po sred čela, da dobro zapamti kad je nasrnuo na moju ličnost i moja životinjska prava.
Mislim, ne očekujem ništa dobro u Srbiji, ali ne verujem da će mi biti gore nego u Africi. Malo manje sunca, ali plata ista, ambijent isti. I tamo i ovde riču, zavijaju i međusobno se istrebljuju. Možda čak i bude dobro. Eto, čujem, taj Palma neće da žali državne pare, nego će da troši na životinjsku hranu i smeštaj koliko treba. Kad se hvali da je predstavnik domaćinske Srbije, ajde, baš da vidim.
Nešto mislim ovih dana, da mi je obrnuta situacija, da ja otvaram zoološke vrtove i držim ključ od koalicije na vlasti, da sam nekim čudom iz Jagodine, a ne iz Afrike, šta bih uradila?
Verujem, nešto slično... Strpala bih Palmu u kavez, naterala vladu Srbije da plati smeštaj te neobične pojave, dovela silni narod da ga gleda (i njima naplatila to što gledaju), a posebno bih razmislila kako da nađem sponzora da mu smestim ženku u kavez, da ne bude bez druga svoga, nego da obavlja šta ima i može... Jedno sigurno ne bih uradila, one majmune iz skupštine što češu svoje crvene zadnjice i kopaju svoje provincijske noseve, njima bih otvorila poseban kavez, da mogu da se penju i da se vešaju za noge i ruke... Kad već niko nije spreman da ih obesi, neka se sami vešaju.
Nešto mislim, možda je bilo najbolje da me ostave u park ispred zgrade predsedništva Srbije da brstim one biljke okolo i pasem po Pionirskom parku.
Moram da predložim gospodinu Palmi, ako hoće baš da zna, to uopšte nije loša ideja. Ja bih za uzvrat podigla vrat i zavirila malo u odaje predsednika Tadića: dobar dan žirafo, dobar dan predsedniče, kako ste žirafo, dobro sam, predsedniče, pasete li žirafo, pasem, predsedniče, a vi?
Eto, tako bih ja, a možda bi mogla i da pratim šta radi, a da dojavljujem gospodinu Palmi? Da mu kažem kad predsednik stoji pred ogledalom, kad pozira, kad prebacuje onu stvar iz jedne nogavice u drugu, kad tapše po leđima magarce iz Pete beogradske gimnazije koje je on lično odgajio, a kad ne radi ništa nego zakazuje švaleraciju...
Ja mislim da bi ovaj plan mogao da se dopadne gospodinu Palmi, i ja ću da ga predložim pre nego odem u tu Jagodinu, jer šta ako taj Palma stvarno nema nekoga sa dovoljno dugačkim vratom i izoštrenim sluhom, pa ne vidi ono što ja mogu da vidim? Možda je on žrtva jedne loše koalicije? Možda bi bilo bolje da mu ja sve lepo kažem...Onako, iskreno i prijateljski: Gospodine Palma, ja sam jedna obična žirafa iz Afrike, mi smo bili i ostali vaši nesvrstani prijatelji, pa voleli smo i Tita i Jugoslaviju, dajte sad, u ime te naše lepe prošlosti, da se mi razumemo, ja ne želim da odem na robiju u Jagodinu, nego me lepo pustite da budem atrakcija u parku preko puta predsedništva, da vam kažem ono što vam drugi neće reći, da čujem što vi nikada nećete čuti, da sažvaćem i svarim ono što vi nikako ne bi mogli...Recimo, ja kao žirafa-pripravnik vaše obaveštajne službe, saznam jednog dana da o vama sve najgore misle vaši koalicioni partneri... I da ste jedna prostačina primitivna sa debelom zadnjicom zaraslom u vaš debeli vrat, da nemate ni kulturu, ni rečnik ni ponašanje, da ste jedan bandit i tabadžija, jednom rečju, sramota za srpsku politiku, te da vas preziru ali moraju sa vama u koaliciju jer im nema druge...
Dakle, kad bi ja to sve čula čupajući travu i lišće ispred Tadićevog kabineta, pa kad bi dojavila vama, da li bi to vama bilo korisnije nego da idem u Jagodinu da mi se smeje onaj moravski svet i polusvet?
Eto, šta ću, spremam se na život u zemlji Srbiji, kao što vidite...Spremam taktiku. Da me ne uvatu. Jer ako me uvatu, će potrevim kavez sa sve katanac!
Извор
 
ovo ti je sa pederskog bloga querria na b92 ....

bas me pozitivno iznenadilo da i ****** imaju smisla za zayebavanje tadica :)

neko dobro i od njih....
Mauridia_09.gif


jerry.gif
jerry.gif
:super::rotf:
jerry.gif
:klap:
ajde.gif
jerry.gif
:dash:
jerry.gif
jerry.gif
:sad2::rotf:
jerry.gif
ajde.gif
:super::rotf:
jerry.gif
jerry.gif
:hahaha::hahaha:
ajde.gif
jerry.gif
jerry.gif
jerry.gif
:super::rotf:
jerry.gif
:klap:
ajde.gif
jerry.gif
jerry.gif



:hahaha::hahaha::hahaha:

Otkad ti obilaziš pederske blogove ?

:rotf::rotf::rotf:

a Đeri je njihov "Tihi" obožavaoc
read.gif
...kad čita jednim okom uvek pazi da u sobu ne uđe keva:mrgreen: i da time njegova "tiha i "tajna"" misija ostane samo u njegova četiri zida:hahaha:



-------------------------------
PS samo neka patriJude i dalje veruju Đeriju:
:arrow: http://forum.krstarica.com/showthread.php?p=7829137#post7829137
:mrgreen::hahaha::hahaha::hahaha:
 
Mesecima je Marica Dačića zvana Bucka, poštena devojka iz Vladimirovaca kod Skupštinevca, živela u bludnoj vezi sa svim momcima iz sela (osim Čedoslava). Nakon što je fasovala stidne vaši odlučila je da promeni životni stil, da se smiri i primiri, jer više nije ni bila tako mlada. Odlučila je da se uda za najlepšeg, najzgodnijeg, najboljeg, najbogatijeg i najobdarenijeg, za Bokija Branta Juniora. Svadbu su zakazali za 18. oktobar 2008. godine. (Fall wedding, so romantic, prim. aut.)

Marica je još od malena maštala kako će izgledati njeno venčanje. Zato je zahtevala da venčanje bude baš onako kako je ona oduvek htela. Želela je seksi venčanicu sa dubokim dekolteom i dugim velom zakačenim za njenu kratku kosu, ukrašenu tiarom. Morala je nekoliko meseci da drži dijetu, kako bi uopšte ušla u venčanicu. Insistirala je da bude bela, iako su svi u selu znali da je nevinost odavno izgubila sa Draganom Žirafom. Boki je bio toliko zaljubljen da je pristao na sve njene hirove, čak mu nije smetalo što uzima polovnjaču, koja je imala burnu prošlost. Marica je insistirala da se na venčanje pozove celo selo, a da Boki povuče svoje veze u gradu kako bi ekipa emisije „24 sata svadba" došla da ih snimi. Za kuma su izabrali Čedoslava, pošto on mladu jedini nije opalio, a za starojka Babokrkića. Dever je bio Bokijev rođak Vučko, a nakonjče Mali Boža. Deveruša nije bilo, jer je Marica bila jedina cura u selu, a i patila je da uvek bude u centru pažnje. Gosti su celu noć igrali kako im je svirao „Delta city band".

Marica, snob kakav jeste, voli da tera modu i izvodi besne gliste, pa je insistirala da potpišu predbračni ugovor. Videla to sirotica u stranim filmovima, pa zapela hoće i ona to da potpisuje. Boki nije imao kud, pa je morao da pristane.

vencanje2.4352.jpg
a mlada je vec u 7 mesecu trudnoce :lol:

kuku na koga li ce decica da lice :eek:
 
Otkad ti obilaziš pederske blogove ?

Evo, pošto je ovaj moj post izazvao pažnju kod vas, pa čak i neke bone, da kažem da bone od demoNkrata odbijam. Tj. kad bih mogao ja bih ih odbio zato što mi bone od njih ne trebaju !

Dakle, ovaj post NIJE bio zlonameran, nije imao karakter podsmevanja i nije nikakvo "uterivanje" Tihom u pitanju nego sam jednostavno postavio to pitanje Tihom zato što mi je bilo čudno da on, sa takvim načinom razmišljanja, posećuje pederske blogove i to na sajtu B92.

Dakle, ponavljam: CITIRANI POST NIJE IMAO "PODJEBAVAČKU KONOTACIJU" ! DemoNkrate, džabe ste se obradovali.
 
Evo, pošto je ovaj moj post izazvao pažnju kod vas, pa čak i neke bone, da kažem da bone od demoNkrata odbijam. Tj. kad bih mogao ja bih ih odbio zato što mi bone od njih ne trebaju !

Dakle, ovaj post NIJE bio zlonameran, nije imao karakter podsmevanja i nije nikakvo "uterivanje" Tihom u pitanju nego sam jednostavno postavio to pitanje Tihom zato što mi je bilo čudno da on, sa takvim načinom razmišljanja, posećuje pederske blogove i to na sajtu B92.

Dakle, ponavljam: CITIRANI POST NIJE IMAO "PODJEBAVAČKU KONOTACIJU" ! DemoNkrate, džabe ste se obradovali.

ccc kako se našao uvređen:mrgreen::rotf:
treba dodati i da sam ti ja dao bonu za uterivanje tihom. nemoj da se stidiš da kažeš da je od mene:D
svesno ii nesvesno si mu uterao, a sad se vadi do mile volje:mrgreen:
A koliko si principijelan po pitanju bona vidi se po žickanju u kafani:super:
 

Back
Top