kako prebaciti asp stranice u unix platformu

G_F, objasnicu ti sta mi je ustvari problem, sav moj sajt je radjen u asp u windows platformi, da bih koristio jedan program ( http://www.websitestranslator.com ) on podrzava asp , medjutim moj server loopia hosting ne podrzava u windows platformi fail .htaccess koji je meni neophodan, a podrzava ga u unix platformi, meni nije problem obrisati kompletan sajt sa windows okruzenja i prebaciti ga na unix okruzenje ali mi oni kazu da asp nece raditi u unix okruzenju., dali mislis da li ce ovo sto si mi posao raditi, i iskreno da ti kazem pregledao sam ali nazalost nerazumem sta bi trebao da radim.Ako moze da mi pomognes oko ovoga , to mi je veliki problem, hvala.
 
vask2408 ja se bavim sa SEO i marketing, affiliate i takve stvari moraces da isproveravas sa programerimo oko kako to. ovaj link sto sam ti dao je google ponudio i par foruma vuku prema toj strani za migraciju asp na unix u svakom slucaju ako ocekujes step by step moraces s nekim drugim to da isproveravas
 
@vaske2408

Koliko ja vidim osim registracije novih korisnika i login-a sve su proste HTML strane koje nemaju mnogo veze ni sa ASP-om ni sa PHP-om.

Elem, najveci problem ti je da konvertujes bazu iz najverovatnije MS SQL u MySQL sto i nije neka nauka. Google-aj!

Login formular je isti <form action="upisi.php"> ... </form> samo fajl upisi.php sadrzi nesto drugaciju sintaksu.

Registracioni formular je takodje malko drugaciji, ali ces sve to lako naci preko Google-a.
 
hvala Gille :cool:

well, indexi mogu da prezive ukoliko nisu linkovani na fajl sa extenzijom vec kao podfolder ili poddomejn

.com/folder
folder.domain.com

chack i PR na njima moze da opstane jer su linkovi sa strana koji su im izgradili taj PR i dalje funkcionalni

dok sav index i PR koji imas na web extenziji tranzicijom gubish, neshto potencijalne posete mozes da spasis redirektom na home page is nepostojecih strana 404 ali u svakom slucaju radikalne promene u kojim url vishe nije isti povlace i to da to (prethodni oblik strane) vise ne postoji te da ce na index updejtu pretrazivaci prestati da na to shalju posetu

poredjenja radi

domain.com i dalje dihtuje ali domain.com/index.asp ukoliko postane domain.com/index.php to vishe nije ista stvar iako je u principu samo extenzija promenjena

+ ukoliko napravish previshe redirect pravila tip da radish pojedinachnu tranziciju za svaku stranicu iz htaaccessa to ce botovi vrlo verovatno skontati kao "to many redirects" sto aktivira alarm da neshto krijes popularno recheno "cloak" (skrivash razlicite strane ili radish display razlicitih informacija sa istih strana i obratno:mrgreen: ) za stranice kad jedno prikazujes botovima drugo surferima trece serveru i tome slichno

nemoj to da radis ako iole ne moras jer takve tranzicije nepovratno uniste jedan deo (cesto vrlo bitan i veci deo) SEO, PR, backlinks a i authority. kad bi takva tranzicija bila uradjena maksimalno savesno opet treba ocekivati nestajanje bar 50% organskog saobracaja i to u dogledno vreme koje opet potraje kao da ponovo startuje promocije.. josh gore ce da bude ako uradis pojedinacnu tranziciju na redirect a botovi skontaju da nesto zavlacis redirektima sto je isto tako izvesno da bi mogli to da pomisle, onda mozes zavrsiti cak i sa delistovanim i banovanim sajtom. :bye:
 
Poslednja izmena:
... ukoliko napravish previshe redirect pravila tip da radish pojedinachnu tranziciju za svaku stranicu iz htaaccessa to ce botovi vrlo verovatno skontati kao "to many redirects" sto aktivira alarm da neshto krijes popularno recheno "cloak" (skrivash razlicite strane ili radish display razlicitih informacija sa istih strana i obratno:mrgreen: ) za stranice kad jedno prikazujes botovima drugo surferima trece serveru i tome slichno

A ako posaljes novu sitemap.xml i napravis htaccess redirect za strana{1-n}.asp -> strana{1-n}.php etc, hoce li se boot-ovi smilovati? Mora da su mudraci u Mountain View-u predvideli i tu tranziciju ASP <-> PHP ?!
 
ne znam zaista Gille u svako sluchaju ce linkovi linkovani na extenziju da prsnu to je jasno ko dan da li ce google da preshalta bez vecih problema na novu shemu je vec njihova stvar verovatno su mislili park view nerdovi na rewrite engine ali je pitanje koliko su i kako definisali to sto su mislili, misle na sve i svasta ;)

gotovo je sigurno da u najboljem slushaju taj sajt mora da prodje kroz raw ice koliko bolno ili bezbolno ne mislim da testiram na svojim sajtovima :)
 
Moje iskustvo doduse od pre dve godine kada sam preuzeo jedan ASP sajt i prebacio ga na PHP govori da nije bilo nikakvih problema posto sam stavio redirect permanent

Elem, web strane preimenovati iz strana.asp u strana.php i u .htaccess staviti

RewriteEngine on
RewriteRule (.*)\.asp$ http://www.imesajta.com/$1.php [R=permanent,L]

Moze i slozenije ako hoces da se za na linku www.sajt.com/neka-web-strana otvara www.sajt.com/neka-web-strana.php ali to cu napisati na svom sajtu kad budem imao vremena :P
 

Back
Top