kako prebaciti asp stranice u unix platformu
Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: kako prebaciti asp stranice u unix platformu

Početnik vaske2408 (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano kako prebaciti asp stranice u unix platformu

potrebno mi je da prebacim kompletan sajt sa windows platforme na unix platformu, ali sav mi je sajt u asp, a nebih bas sada da i menjam asp u nesto drugo , jer su mi tu i msql baze, a i ima preko 50 stranica, dali postoji neka mogucnost da asp radi pod unix platformom, hvala unapred.

Iskusan xpertbet (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    33
    Reputaciona moć
    91

Podrazumevano Re: kako prebaciti asp stranice u unix platformu

za migraciju asp web aplikacija na unix i linux
    Kod:
    chillsoft
    http://developers.sun.com/asp/kb/kb_display_200110248.html
    http://www.sun.com/software/chilisoft/index.xml
    vidimo se sine chim se sretnem s tvojom majkom -> http://www.youtube.com/watch?v=oPAl8YLVO0g

Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

G_F, objasnicu ti sta mi je ustvari problem, sav moj sajt je radjen u asp u windows platformi, da bih koristio jedan program ( http://www.websitestranslator.com ) on podrzava asp , medjutim moj server loopia hosting ne podrzava u windows platformi fail .htaccess koji je meni neophodan, a podrzava ga u unix platformi, meni nije problem obrisati kompletan sajt sa windows okruzenja i prebaciti ga na unix okruzenje ali mi oni kazu da asp nece raditi u unix okruzenju., dali mislis da li ce ovo sto si mi posao raditi, i iskreno da ti kazem pregledao sam ali nazalost nerazumem sta bi trebao da radim.Ako moze da mi pomognes oko ovoga , to mi je veliki problem, hvala.

Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    33
    Reputaciona moć
    91

vask2408 ja se bavim sa SEO i marketing, affiliate i takve stvari moraces da isproveravas sa programerimo oko kako to. ovaj link sto sam ti dao je google ponudio i par foruma vuku prema toj strani za migraciju asp na unix u svakom slucaju ako ocekujes step by step moraces s nekim drugim to da isproveravas
    vidimo se sine chim se sretnem s tvojom majkom -> http://www.youtube.com/watch?v=oPAl8YLVO0g

Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

U svakom slucaju,hvala G_F

Primećen član Gill Bates (avatar)
    Učlanjen
    11.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Zavisi kakav je sajt. Ako nemas webshop mozda i uspes. Daj link pa da ti kazem da li uopste da pokusavas.
    Linux is like a wigwam. No gates, and Apache inside!

Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Sajt koji zelim da premestim je http://www.goldnetbusiness.com

Učlanjen
    11.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

@vaske2408

Koliko ja vidim osim registracije novih korisnika i login-a sve su proste HTML strane koje nemaju mnogo veze ni sa ASP-om ni sa PHP-om.

Elem, najveci problem ti je da konvertujes bazu iz najverovatnije MS SQL u MySQL sto i nije neka nauka. Google-aj!

Login formular je isti <form action="upisi.php"> ... </form> samo fajl upisi.php sadrzi nesto drugaciju sintaksu.

Registracioni formular je takodje malko drugaciji, ali ces sve to lako naci preko Google-a.

Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Gill, ja stvarno nevidim gde ti kod mene vidis html , kad sve stranice imaju asp extenziju

Učlanjen
    11.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Ma, bre vaske - i ASP i PHP su serverski jezici koji Web browser-u salju HTML,CSS i Javascript.

Tvoje stranice su proste i mogu se lako prepraviti jer ne vrse nikakvu znacajnu obradu podataka. Ono sto zaista moras da nadjes na Net-u jeste login i registration form za PHP.

Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Gill , znam da mogu prepraviti asp u neku drugu extenziju , ali me interesuje sta ce biti sa stranicama asp koje je google indexirao , a neke se dobro kotiraju u googleu , kada ih prepravim u neku drugu extenziju

Učlanjen
    11.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

E to ce da ti kaze nas perjanik za Search Engine Optimization - Georg_Faust Koliko ja znam to se da resiti na nivou htaccess fajla sa 301 redirekcijom ...

Fauste - izvoli mikrofon!

Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    33
    Reputaciona moć
    91

Talking Re: kako prebaciti asp stranice u unix platformu

hvala Gille

well, indexi mogu da prezive ukoliko nisu linkovani na fajl sa extenzijom vec kao podfolder ili poddomejn

.com/folder
    folder.domain.com

chack i PR na njima moze da opstane jer su linkovi sa strana koji su im izgradili taj PR i dalje funkcionalni

dok sav index i PR koji imas na web extenziji tranzicijom gubish, neshto potencijalne posete mozes da spasis redirektom na home page is nepostojecih strana 404 ali u svakom slucaju radikalne promene u kojim url vishe nije isti povlace i to da to (prethodni oblik strane) vise ne postoji te da ce na index updejtu pretrazivaci prestati da na to shalju posetu

poredjenja radi

domain.com i dalje dihtuje ali domain.com/index.asp ukoliko postane domain.com/index.php to vishe nije ista stvar iako je u principu samo extenzija promenjena

+ ukoliko napravish previshe redirect pravila tip da radish pojedinachnu tranziciju za svaku stranicu iz htaaccessa to ce botovi vrlo verovatno skontati kao "to many redirects" sto aktivira alarm da neshto krijes popularno recheno "cloak" (skrivash razlicite strane ili radish display razlicitih informacija sa istih strana i obratno ) za stranice kad jedno prikazujes botovima drugo surferima trece serveru i tome slichno

nemoj to da radis ako iole ne moras jer takve tranzicije nepovratno uniste jedan deo (cesto vrlo bitan i veci deo) SEO, PR, backlinks a i authority. kad bi takva tranzicija bila uradjena maksimalno savesno opet treba ocekivati nestajanje bar 50% organskog saobracaja i to u dogledno vreme koje opet potraje kao da ponovo startuje promocije.. josh gore ce da bude ako uradis pojedinacnu tranziciju na redirect a botovi skontaju da nesto zavlacis redirektima sto je isto tako izvesno da bi mogli to da pomisle, onda mozes zavrsiti cak i sa delistovanim i banovanim sajtom.
    Poslednji put ažurirao/la xpertbet : 18.11.2008. u 03:06

Učlanjen
    11.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Ili da budemo kraci - na bavite se pravljenjem sajtova ako ne znate da postavite Rewrite Engine On u htaccess

Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    33
    Reputaciona moć
    91

Talking Re: kako prebaciti asp stranice u unix platformu

ili ne popravljajte ono sto radi

Učlanjen
    11.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Citat Original postavio Georg_Faust Pogledaj poruku
    ... ukoliko napravish previshe redirect pravila tip da radish pojedinachnu tranziciju za svaku stranicu iz htaaccessa to ce botovi vrlo verovatno skontati kao "to many redirects" sto aktivira alarm da neshto krijes popularno recheno "cloak" (skrivash razlicite strane ili radish display razlicitih informacija sa istih strana i obratno ) za stranice kad jedno prikazujes botovima drugo surferima trece serveru i tome slichno
    A ako posaljes novu sitemap.xml i napravis htaccess redirect za strana{1-n}.asp -> strana{1-n}.php etc, hoce li se boot-ovi smilovati? Mora da su mudraci u Mountain View-u predvideli i tu tranziciju ASP <-> PHP ?!

Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    33
    Reputaciona moć
    91

Wink Re: kako prebaciti asp stranice u unix platformu

ne znam zaista Gille u svako sluchaju ce linkovi linkovani na extenziju da prsnu to je jasno ko dan da li ce google da preshalta bez vecih problema na novu shemu je vec njihova stvar verovatno su mislili park view nerdovi na rewrite engine ali je pitanje koliko su i kako definisali to sto su mislili, misle na sve i svasta

gotovo je sigurno da u najboljem slushaju taj sajt mora da prodje kroz raw ice koliko bolno ili bezbolno ne mislim da testiram na svojim sajtovima

Učlanjen
    11.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Moje iskustvo doduse od pre dve godine kada sam preuzeo jedan ASP sajt i prebacio ga na PHP govori da nije bilo nikakvih problema posto sam stavio redirect permanent

Elem, web strane preimenovati iz strana.asp u strana.php i u .htaccess staviti

RewriteEngine on
    RewriteRule (.*)\.asp$ http://www.imesajta.com/$1.php [R=permanent,L]

Moze i slozenije ako hoces da se za na linku www.sajt.com/neka-web-strana otvara www.sajt.com/neka-web-strana.php ali to cu napisati na svom sajtu kad budem imao vremena

Slične teme

1. Kako prebaciti postu?
    Autor DjuraMornar u forumu Softver
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 24.05.2007., 21:04
  2. Kako prebaciti wmv u 3gp format???
    Autor DJ-Nikola u forumu Multimedija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 29.07.2006., 00:17
  3. kako prebaciti zasticeni dvd na hdd
    Autor temp u forumu Multimedija
    Odgovora: 3