Prikljucivanje gitare na kompjuter!

tihi.d.grejt

Primećen član
Banovan
Poruka
612
Interesuje me kako se i pomocu cega gitara moze prikljuciti na kompjuter, da normalno funkcionise u programu AmpliTube 2 ?
Skinuo sam program, ali ne znam kako da prikljucim gitaru, probao sam sa nekim kablovima ali nije to-to.
POMAGAJTE.

PS.
Nabavite AmpliTube2, strava program.
Evo vam link pa skidajte (potrebna registracija na sajtu)
Sajt ima dosta zanimljivosti o ostalih sr*nja.

http://www.gitare.info/page.php?id=6794&a=dl

Program sadrzi:
• 14 Preamp and 14 EQ models
• 7 Power-Amp models
• 16 Cabinet models
• 6 Microphone models
• 21 Stomp Effect models
• 11 Rack Effect models
• High-precision Tuner
• 2 Guitar rig chains
• 2 Plug-In and Standalone Version
 
Kad se kupi Guitar Rig uz njega dobiješ sve što ti treba za priključivanje. Ovako, možeš da se snađeš tako što ćeš u svoju karticu ući na mikrofonski ulaz. To neće baš biti kako treba ali će biti bolje nego na običan line out. Možeš da upotrebiš neku gitarsku pedalu, na kojoj ćeš podesiti efekat da ne radi uopšte, ili neki procesor na kome ćeš sve pogasiti. Konačno, propisna varijanta je prvo u D.I. Box (neko ko se kapira u elektroniku može da ti napravi, inače, tu oko 50 jura - malo više malo manje) pa onda u mirkofonski preamp, ili na nekoj cheap miksetici kao što ih pravi behringer ili odvojeno, pa iz tog mikrofonskog preampa u line in ulaz na audio karti. Onda će biti kako treba.
Takođe ako imaš neko malo pojačalce koje ima direktan izlaz tj line out, namestiš ga na skroz čisto i neutralno postaviš EQ i onda odatle u line out kartice, naravno to je opet polurešenje.
 
Uzmeš kabl od gitare, i neki kabl od mikrofona za komp.
Onda isečeš jedan deo kabla za gitaru i isečeš kabl za mikrofon.
Spojiš odgovarajuće žice, ubaciš u ulaz za mikrofon, odvreš gitaru do kraja, selektuješ na kompu mic, i to je to.
Neki kažu da to nije dobro za komp, ali meni se do sada nije desio nikakav problem, a radim to već preko 6-7 godina. :D

Been there, done that. :mrgreen:
 
Uzmeš kabl od gitare, i neki kabl od mikrofona za komp.
Onda isečeš jedan deo kabla za gitaru i isečeš kabl za mikrofon.
Spojiš odgovarajuće žice, ubaciš u ulaz za mikrofon, odvreš gitaru do kraja, selektuješ na kompu mic, i to je to.
Neki kažu da to nije dobro za komp, ali meni se do sada nije desio nikakav problem, a radim to već preko 6-7 godina. :D

Been there, done that. :mrgreen:

E, hvala brate, ja imam takve kablove, namestio mi brat:
Kabl za gitaru (banana sa dve strane) :lol:
Prelazni kabl (Sa jedne strane rupa, u koju dolazi banana, a sa druge strane rupa u koju dolazi 3,5mm jack)
Prelazni kabl2 (3,5mm jack sa dve strane)
Gitarski kabl se utakne u gitaru i u prelazni kabl, prelazni kabl 2 se utakne u prelazni kabl i u rupu gde dodje mikrofon, i cepa se!
 
  • Podržavam
Reactions: DJM
Mozda bi najbolje kvazi-resenje bilo da nadjes zvucnu kartu koja ima ulaz prilagodjen za signal sa elektricne gitare. Ne mogu da se setim sad tacno, ali taj ulaz ima i svoju posebnu oznaku.
To ne bi bilo kvazi rešenje već sasvim dobro rešenje, ali i skupo, pošto budget audio kartice nemaju takve ulaze, a ako će da troši par stotina evra, onda bi mu verovatno bilo bolje da kupi neku line6 spravicu kao Toneport.

Uzmeš kabl od gitare, i neki kabl od mikrofona za komp.
Onda isečeš jedan deo kabla za gitaru i isečeš kabl za mikrofon.
Spojiš odgovarajuće žice, ubaciš u ulaz za mikrofon, odvreš gitaru do kraja, selektuješ na kompu mic, i to je to.
Neki kažu da to nije dobro za komp, ali meni se do sada nije desio nikakav problem, a radim to već preko 6-7 godina.
Neće biti nikakvih problema za komp, ali je zvuk jako loš tako. Ali dobro, možda sam mu ja preozbiljno odgovorio. Ipak, meni je čudno da se ljudi drkaju sa krekovanim softwareom, naopako se priključuju u karticu i radije biraju da imaju gadan zvuk, nego da po ceni jedne gitarske pedale kupe onaj najmanji Toneport GX i uživaju. Valjda ta magična reč "Džabe" ima prednost u odnosu na "dobro" :)
 
  • Podržavam
Reactions: DJM
E, hvala brate, ja imam takve kablove, namestio mi brat:
Kabl za gitaru (banana sa dve strane) :lol:
Prelazni kabl (Sa jedne strane rupa, u koju dolazi banana, a sa druge strane rupa u koju dolazi 3,5mm jack)
Prelazni kabl2 (3,5mm jack sa dve strane)
Gitarski kabl se utakne u gitaru i u prelazni kabl, prelazni kabl 2 se utakne u prelazni kabl i u rupu gde dodje mikrofon, i cepa se!

Naravno. Mada, pametno ljudi zbore... najbolje je uzeti neku dobru zvučnu i nema zime. XD
 
Uzmeš kabl od gitare, i neki kabl od mikrofona za komp.
Onda isečeš jedan deo kabla za gitaru i isečeš kabl za mikrofon.
Spojiš odgovarajuće žice, ubaciš u ulaz za mikrofon, odvreš gitaru do kraja, selektuješ na kompu mic, i to je to.
Neki kažu da to nije dobro za komp, ali meni se do sada nije desio nikakav problem, a radim to već preko 6-7 godina. :D

Been there, done that. :mrgreen:

nece nesto ovaj nacin da funkcionise, imam samo clean zvuk.
 
Sta znaci standalone?

Evo najkraće objašnjenje:

Znači uđeš u mixer, mute-iraš mikrofon na Output, a onda ideš na Options, Recordings i tamo selektuješ mikrofon, pa ga posle opet selektuješ untar to Recording prozora kada si već prvobitno izabrao Mic.

Onda se ne čuje ništa dok ne pustiš program. A kada pustiš program, izabereš da ti signal prima sa ulaza za mikrofon i onda treba da se čuje zvuk.

A posle možeš da dodaješ efekte po želji.

To bi bilo trebalo da bude to.
 
Nedavno sam naručio I Rig . Burazer mi svira gitaru i stalno pari oči sa Amplitube-om.
Pošto je I Rig prvenstveno nemenjen za I pad i I phone mislim da neće imati problema.... ali šta mene muči :
Možda bih kupio i sebi jedan , ali ja imam android tablet i nisam siguran kako ga spojiti (blueberry netcat).
Izlaz iz I Rig-a ka tabletu je 3,5 mm trrs : http://4.*****************/-snomV-b7qK8/UKtyf2iXqLI/AAAAAAAABuY/KLugIrgMn0I/s1600/TRRS.GIF
Meni na tabletu ima 3,5 mm jack i nacrtane su slušalice i ne znam da li tamo smem da uštekam trrs.
A video sam da ima pandam amplitubea za android , koji se zove I line : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ikmultimediaus.android.iline i u uređajima sa može izabrati i I Rig.
Znači , kako spojiti I Rig sa android tabletom?
Hvala
 

Back
Top