kako da oteram misa, a da ga ne ubijem?

Postoje tkzv. eko-misolovke u koju mis udje i za njim se zatvore vrata koja se samo spuste, cak su i jeftine. Misu nije nista, unutra mu stavi mamac, tipa zrnevlje suncokreta, zita ili nesto drugo.
Da se uhvatio vidis po zatvorenim vratima a i cujes da on unutra gricka mamac.

Odneses ga sto dalje od kuce , otvoris vrata i pustis da ide svojim putem i stvar resena.

Nemoj lepak, to je mnogo odvratno za videti i nimalo humano...
Ako vec ubijas nesto, ubij brzo i efikasno, u trenu, ne da se muci u lepku.
Iz lepka se nista ne moze izvaditi da posle toga ode i da mu bude OK jer lepak se ne moze ukloniti sa dlake, nogu itd..zalepi se za nesto drugo posle itd...

onda cu lepo da nabavim tu humanu misolovku. jer mi na pada na pamet da ga ubijam. a gricka nam sve pa moramo da ga izbacimo.
:super:
hvala!

i bas lepo sto se poneko usput i nasmejao! heh! :)
 
ovako, imamo u kuci misa. zavukao se na tavan i gricka li gricka. treba mi nacin da ga oteram, inace ce moji staviti lepak, da jadan umre u mukama. dali su mi par dana da nadjem nacin. pa me zanima da li ima nesto, neki miris, neko sredstvo, od koga ce on samo da pobegne? cula sam da zmije beze od naftalinskih kuglica, ali ovi u ti radnjama sa otrovima i kojekakvi poljoprivrednim cudima mi nista pametno nisu rekli.

Evo ovako (ako se neko već nije setio iz mojih ranijih postova). Uzmeš jednu konzervu od nekih kilo graška ili tako nečega, praznu, naravno, jedan orah u ljusci i jedan komad tankog kartona. Staviš prvo karton na pod, orah rasečeš (nekako) po dužini tako da ostane u ljusci, znaš da ima onaj žljeb, a da ta polovina ljuske ostane čitava. Staviš orah onom stranom gde je jezgro otvoreno i pristupačno na unutrašnju stranu i postaviš konzervu otvorenim krajem na dole, sećaš se onih zamki iz crtaća, samo što konzerva glumi kutiju a orah štap na kanapu. Kad se miš zavuče pod konzervu da gricka orah (jer jedino s te strane može da priđe jezgru), orah će da odleti i konzerva će da ga poklopi. Osalo je stvar ličnog izbora. Ja sam ih iznosila mojoj maci Gabrijeli da se poigra i prezalogaji. :twisted: Ili jednostavno kupi onaj UZ rasterivač gamadi, reklamiraju ga redovno na TV, znaš onaj Medisana telešop.
 
Imali smo isti problem, nismo hteli da ga ubijemo ali kada nam je dozlogrdilo pustimo dva macora nasa. Koji ga apsolutno izignorisu jer su lenstine razmazene. Lepak i to nije dolazilo u obzir. I mis udje u kantu za smece i moj decko je zatvori i ode da ga pusti napolje i kako ga je pustio i okrenuo se tako mu je rep virio iz Bakovih (staford) usta. Pre neko vece nam je doneo pacova ispred vrata.
 
Zilet postaviti uspravno...
S leve strane staviti parcence slanine, a sa desne parcence sira...
Mis dodje i malo gric sir, gric slaninu, tako par puta i eto krvoprolica...
Humano, zar ne... Ipak smo mi HUMAN a on je zivotinjka (i to stetocina i prenosnik raznih zanimljivih HUMAN bolesti)...

ovo sam svaki put predlagala Alfi da primeni a nije hteo i zato smo i došli u situaciju 10:0 za raus ratusa.
 
Zilet postaviti uspravno...
S leve strane staviti parcence slanine, a sa desne parcence sira...
Mis dodje i malo gric sir, gric slaninu, tako par puta i eto krvoprolica...
Humano, zar ne... Ipak smo mi HUMAN a on je zivotinjka (i to stetocina i prenosnik raznih zanimljivih HUMAN bolesti)...

uh :lol:
pa da....opasniji su mishevi nego gomila kashljucavih ljudi u zagushljivom busu :lol:
 
Isprobala sam eko-misolovku i stvarno funkcionise. Ima da se kupi na pijacama na tezgama sa plastikom.


E bas te...cetvrtaste kao kvadar, zakrivljene malo...cena koliko se secam oko 100-200din.
Mis zdrav i citav, niko ne mora da hvata rukama, (kao iz zamke s konzervom) jer znam da to neki ne vole a neki nece ni da pogoste macke vec jednostavno zele da misa izbace iz kuce da ne pravi stetu i da mis ode zdrav, citav, sit i srecan ...:ok:

A koliko sam shvatio, Sandra je htela bas to...
 
E bas te...cetvrtaste kao kvadar, zakrivljene malo...cena koliko se secam oko 100-200din.
Mis zdrav i citav, niko ne mora da hvata rukama, (kao iz zamke s konzervom) jer znam da to neki ne vole a neki nece ni da pogoste macke vec jednostavno zele da misa izbace iz kuce da ne pravi stetu i da mis ode zdrav, citav, sit i srecan ...:ok:

A koliko sam shvatio, Sandra je htela bas to...

Kod zamke sa konzervom sam sve lepo objasnila, samo sam zaboravila da napišem zašta služi onaj kartončić ispod. Služi upravo da ne bi miš morao da se dodiruje rukama. Ni meni ne bi bilo baš prijatno, znajući (ili ne znajući) gde je sve prošao. A šta posle s njim, to je stvar izbora. Moja Gabrijela je svakako išla u lov na jedino mesto u kraju koje je bilo pogodno za puštanje tih uhvaćenih miševa tako da tu neke razlike i nije bilo jer je bila opasan lovac. Poslednjeg miša smo tako uhvatili onog dana kad je ona uginula od unutrašjeg krvarenja kad je pregazio auto tako da sam tog miša pustila kod tih garaža. Iz nekog razloga posle nisu ni ulazili, valjda su te mačke koje su zauzele njeno mesto imale sreću da se polomi staklo na jednom prozoru od podruma a da ga niko ne okrpi. (U to vreme sam živela u zgradi.)
 
ovako, imamo u kuci misa. zavukao se na tavan i gricka li gricka. treba mi nacin da ga oteram, inace ce moji staviti lepak, da jadan umre u mukama. dali su mi par dana da nadjem nacin. pa me zanima da li ima nesto, neki miris, neko sredstvo, od koga ce on samo da pobegne? cula sam da zmije beze od naftalinskih kuglica, ali ovi u ti radnjama sa otrovima i kojekakvi poljoprivrednim cudima mi nista pametno nisu rekli.

Jako humano od tebe i mali broj ljudi razmislja kao ti...postedeti ga. Svaka cast!
Mogu ti dati jedan predlog, koji bi trebao da bude uspesan nacin da ga se otarasis, a prito postedis njegov zivot..
Ovako...Pokusaj da se raspitas na netu koju hranu misevi najvise konzumiraju,ali sam siguran da neces promasiti ako mu stavis bilo sta, pa i granule za pse npr... Usitni dobro tu hranu i pokusaj pazljivo da ga lociras, sto blize nekom cosku pored njega. Nadji neku drvenu kutijicu sa nekim malim otvorom (kao sto je npr neki zvucnik manjeg tipa), ako moze neka taj otvor bude koliko samo moze da prodje mis.
Zatim, tu pripremljenu i usitnjenu hranu ostavi malo ispred te kutije (ali vrlo malo, da se tu ne bi mnogo zadrzavao), a veci deo stavi unutar kutije, u otvor.
Kad god budes ulazila u tu prostoriju, odmah necim zatvori rupu na kutiji, oslusni da li je unutra i ako jeste, pusti ga na slobodu.
Zelim ti uspesno spasavanje mišića!
 
Pozdrav, procitao sam pitanje na samom pocetku, ali se nisam setio resenja, pre 15ak godina moja familija je zivela u stanu, tek smo se doselili, naravno miseva je bilo na kilo ;-(, e sad, moj mili otac je smislio super foru za bezbedno hvatanje miseva, ***, on ih jeste hvatao ne povredjene, ali njihov kraj nije hepi ;-(,makar za par miseva znam da su baceni u wc solju, za ostalo nemam pojma, e sad resenje

upotrebio je pola oraha, veliku pepeljaru, i moj nemacki(radna sveska iz nemackog) ona je sluzila kao podloga, kada udje mis da bi moglo da se podigne citava klopka, na njoj dolazi velika pepeljara, i izmedju pepeljare i svesko dolazi orah, unutrasnjost je okrenuta ka pepeljari, jer mis onda mora citav da udje, kad ga uhvatis sa sa sveskom podignes i pustis ga tamo gde ti hoces ;-)
 

Back
Top