YouTube

ja sma primetila da nekih filmova vise nema, a koji su postojali na youtube. isto tako posto sma ranije gledala neke propustene epizode istrazivanje avio nesreca da sad ne mogu vise da gledam...zabranjeno je zbog tog zakona o pirateriji. pa su ljudi sekli epizode na delove. neke jos uvek idu u kompletu.
 
ja sma primetila da nekih filmova vise nema, a koji su postojali na youtube. isto tako posto sma ranije gledala neke propustene epizode istrazivanje avio nesreca da sad ne mogu vise da gledam...zabranjeno je zbog tog zakona o pirateriji. pa su ljudi sekli epizode na delove. neke jos uvek idu u kompletu.

Interesuje me, to? Kakav je osecaj pronaci toplu vodu ?
ne znam zasto..........
 
Svaki put kada odem na yewtrub na naslovnoj me dočeka novi spot neke lokalne pajserke ili monocikla. Tokom vremena sam razvio sumnju, da mene to sajt vredja. Očekujući, na osnovu (vanzakonite) kolacije potražnje i očekivanja korisnika svojih usluga širom platformi koje su u njihovom vlasništvu, Google sebe stavlja u poziciju da meni odredjuje šta bi to mene trebalo da zanima. I da mi govori, ko sam to, zapravo, ja.
A meni se recimo sluša SubRosa.
Ne, neću da koristim vaše usluge, kao registrovan korisnik gosn. Google. Ionako se rabite mojim privatnim podacima, bez moje dozvole. Što bih vam je davao, makar prećutno?

 
Kako znati na kojoj stranici na YouTube-u se nalazi neki klip koji sam postavio, u smislu na kojoj stranici po redosledu, prvoj, drugoj, trećoj, odnosno lako je kada je na nekoj od prvih strana klip dospeo, pogledaš i pregledaš i prvu i drugu i treću, već kad postaviš nešto, pa se za početak nalazi na 75-toj strani na YouTube-u, vezano za neki pojam koji se ukuca.

Kako da znam da je na toj nekoj strani i poziciji, jer hoću da kad uploadujem neki video, da vidim gde je tačno na YouTube-u pozicioniran prvog dana, onda polako pratim kako se penje sa brojem pregleda, to vidim i svi vide i to je jasno, ali ne znam na kojoj je strani, možda na 189-toj strani, pa da ne bih listao sve to da bih došao do svog klipa, pa da ga pratim polako kako se po gledanosti penje, ima li načina da preko adrese koju je YouTube dodelio klipu da mogu preko toga i nekog programa da to shvatim, ima li u samom YouTube-u neki sistem da se to shvati, i tako to.

Nikad nisam ni čuo da je ovako nešto neko pitao nekoga. Malo se družim sa ljudima koji uopšte postavljaju svoje video klipove.

Ako neko ima neki savet ili smernicu ili naravno rešenje, tim bolje i veoma bih bio zahvalan na tome, jer slabo se ljudi razumeju u YouTube generalno, pitao sam i neke što se bave i popravkom kompjutera, i netom pomalo, ali eto niko ne zna, a u nekoliko navrata sam ovde na Krstaricinom Forumu dobio veoma jasne i konkretne odgovore i bili su potpuno tačni i jasni i veoma su mi pomogli.

Unapred se zahvaljujem za svaki trud koji bi neko uložio da bi makar malo pomogne.

Da dopunim pitanje, jer nisam siguran da sam bio jasan... Naime, ja imam kanal na YouTube vezano za izradu etno muzičkih instrumenata, frula, gajdi, gusala, itd.

Kada se na YouTube ukuca reč "frula" moj video: "Kako izvesti prvi ton na fruli?" se nalazi na prvoj strani medju rezultatima, kao četvrti video po redu, a sama adresa video zapisa je:

Imam oko 200 video zapisa i svi su već negde razbacani po YouTube-u, a pogotovo ovi poslednji koje sam uploadovao, ko zna gde su na 1856-toj strani sa svoja 3 pregleda :o)

Zanima me da znam ima li načina da shvatim gde je po redosledu neki video na primer kada ukucam "frula" pa se ovaj video pojavi kao četvrti na prvoj strani, a taj novi video, tek uploadovan gde je on na kojoj strani i na kojoj poziciji.

Želim da pratim kako video napreduje ili stagnira ili nazaduje, da shvatim neke pravilnosti ponašanja gledaoca, ako takvih pravilnosti uopšte ima. Neke stvari sam i shvatio za ovih nekoliko godina postavljanja klipova, ali ovo me sada tehnički zanima.

Kao što rekoh hvala unapred svima koji se potrude da mi pomognu u ovom smislu.

Pozdrav svima,
Dragan Jovanović
Novi Sad
 
Poslednja izmena:
Jel ima još netko problem da mu je max kvaliteta videa na youtubeu 360p. Kad stisnem na opciju quality, postoji samo ta jedna opcija 360p. Pričam o HTML5 playeru koji je sad default player.
 
Jel ima još netko problem da mu je max kvaliteta videa na youtubeu 360p. Kad stisnem na opciju quality, postoji samo ta jedna opcija 360p. Pričam o HTML5 playeru koji je sad default player.

mozda je do videa koji gledas..mora postojati opcija da promjenis kvalitetu videa i to ne zavisi od tebe i tvog racunara/mobitela..
 
Poslednja izmena:
Nije bilo do videa, jer je na svim videima bilo tako. Nema veze, našao sam rješenje guglanjem. Dosta ljudi imalo taj problem. Sad me **** druga stvar. Zeleni ekran. Nikako na zelenu granu :)
 
Stiže YouTube koji ćete morati da plaćate
YouTube servis bez oglasa odavno je najavljen, ali bi plan konačno trebalo da bude realizovan sledećeg meseca.

Od svog osnivanja, YouTube je bio besplatan za korišćenje, a oglasi koje korisnici vide pre učitavanja videa su jedan od načina da kreatori sadržaja i sama mreža unovče svoje kreacije.

Re/code navodi da je na osnovu mejla koji je od strane YouTube-a poslat vlasnicima sadržaja, sugerisano da će verzija sajta bez oglasa biti pokrenuta krajem oktobra.

U mejlu se poručuje vlasnicima sadržaja da je potrebno da pristanu na nove uslove do 22. oktobra ili njihovi videi neće biti vidljivi. Cena servisa tek treba da bude utvrđena, ali se prema poslednjim glasinama moglo čuti da će to biti deset dolara mesečno.

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2015&mm=09&nav_id=1044255
 
Stiže YouTube koji ćete morati da plaćate
YouTube servis bez oglasa odavno je najavljen, ali bi plan konačno trebalo da bude realizovan sledećeg meseca.

Od svog osnivanja, YouTube je bio besplatan za korišćenje, a oglasi koje korisnici vide pre učitavanja videa su jedan od načina da kreatori sadržaja i sama mreža unovče svoje kreacije.

Re/code navodi da je na osnovu mejla koji je od strane YouTube-a poslat vlasnicima sadržaja, sugerisano da će verzija sajta bez oglasa biti pokrenuta krajem oktobra.

U mejlu se poručuje vlasnicima sadržaja da je potrebno da pristanu na nove uslove do 22. oktobra ili njihovi videi neće biti vidljivi. Cena servisa tek treba da bude utvrđena, ali se prema poslednjim glasinama moglo čuti da će to biti deset dolara mesečno.

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2015&mm=09&nav_id=1044255
Onda mogu i da ga ukinu.Ko je skinuo muzike,slusace na plejerima,a filmove sa CD-a.Gledacemo,malo stare filmove,na koje smo i zaboravili.Drduse ja i ovako slabo glesam filmove na kompu,jer imam kablovsku i mnogo programa i ima i starih i novih filmova i serija koliko hoces.Sta da radimo,kad je tako.
 
Stiže YouTube koji ćete morati da plaćate
YouTube servis bez oglasa odavno je najavljen, ali bi plan konačno trebalo da bude realizovan sledećeg meseca.

Od svog osnivanja, YouTube je bio besplatan za korišćenje, a oglasi koje korisnici vide pre učitavanja videa su jedan od načina da kreatori sadržaja i sama mreža unovče svoje kreacije.

Re/code navodi da je na osnovu mejla koji je od strane YouTube-a poslat vlasnicima sadržaja, sugerisano da će verzija sajta bez oglasa biti pokrenuta krajem oktobra.

U mejlu se poručuje vlasnicima sadržaja da je potrebno da pristanu na nove uslove do 22. oktobra ili njihovi videi neće biti vidljivi. Cena servisa tek treba da bude utvrđena, ali se prema poslednjim glasinama moglo čuti da će to biti deset dolara mesečno.

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2015&mm=09&nav_id=1044255

Nisam dobio nikakav mail i sumnjam da će se ovo desiti jer YT odlično posluje ovako. Inače već postoji YT sadržaj koji se plaća. Platforme koje ovo rade što najavljuje taj članak već postoje i ako YT krene istim putem brzinom svetlosti će doći servis koji će ga zaminiti i raditi ono što je YT radio do juče... tako da...
 
volim da pogledam neki stari film iz Juge,

sad su se pojavile neke agresivne svinje <netfilm>

koje ubacuju reklame u film

kako im to tube dozvoljava

drugari moji ?
 
Poslednja izmena od moderatora:
molim za pomoć, hoću da napravim klip za jutjub sastavljen od isečaka drugih klipova sa jutjuba, molim svakoga ko zna kako se to radi da mi to objasni, pošto sam pokušavao da guglam i nisam se snašao, hvala unapred svima
 
Како да поделим само одерђени део клипа? Нпр. садржај траје три минута а ја хоћу да поделим део од 20 секунди у његовој средини. :think:
 

Back
Top