plodnost ili neplodnost
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: plodnost ili neplodnost

Guest

Podrazumevano plodnost ili neplodnost

Nisam nikada ni pokusala da ostanem trudna, a kako vec znamo da partner ima problema, znam da ce to morati da bude nesto iz epruvete. Interesuje me kakve sve preglede ja treba da uradim da bi znala da li sam ja ok sto se moguce trudnoce tice. Koliko ti pregledi kostaju? Da ne ispadne da platim silne pare za vestacku oplodnju, a ono i ja imam problema. Inace to kod muza nije nesto zarano, ali za svaki slucaj - nisam vise bas mlada.

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Kako to mislite kod muza nije zarazno... ,nista mi nije jasno.
    Sta je uzrok zbog cega ne mozete da ostanete trudni,da li je to infekcija supruga zbog cega je manji broj spermatozoida ili...
    Javite se ginekologu u dz,koji ce vas pregeldati ,potrebno je da se urade brisevi na bakterije,gljivice,parazite,viruse...i ultrazvuk,to je pocetno ispitivanje.Ako je sve u redu,sanira se problem kod supruga,ako ne ide posle nekog vremena se vrse nesto detaljnjija ispitivanja kod vas,pa ako to ne upali onda se razmislja o vestackoj oplodnji...
    Znaci prvo klasican,najklasicniji ginekoloski pregled,pa normalan uobicajeni pokusaj zacetka (naravno suprug mora na kontrole i terapije kod urologa )pa onda razmisljati o nekim komplikovanijim metodama.

Guest

Podrazumevano

Suprug je operisan od raka i nema spermu uopste, tako da je kod njega situacija jasna, a za mene nemam pojma, nemam nikakvih problema osim sto sam nekoliko puta imala candidu, pa ne znam kakve preglede da uradim pre nego sto dodjem u bg za vestacku oplodnju spermom donora.

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

E sad mi je jasno.
    Najbolje je da sve preglede uradite u ustanovi gde cete raditi vestacku oplodnju,zapravo tako je najjednostavnije za vas.Odmah na licu mesta se urade potrebne analize ,pretrage...

Guest

Podrazumevano

Hvala na savetu. Ja sam mislila da, posto zivim dosta daleko od Beograda, mogu da odem kod nekog ginekologa u mom gradu i kazem treba mi ta i ta analiza, pa da onda idem u bg, da manje puta moram da putujem 300 km.

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Najbolje je da uzmete uput za Beograd,da lepo legnete u bolnicu i sve zavrsite za par dana.

Podrazumevano Re: plodnost ili neplodnost

Dali neko zna ko od lekara vrsi besplatnu vantelesnu oplodnju u Visedradskoj. Unapred Hvala

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Slične teme

1. MUSKA NEPLODNOST
    Autor Manja u forumu Zdravlje
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.09.2006., 21:32