Vasarske Krofne

MileL

Početnik
Poruka
5
Kad sam bio malo mladji (he, he, he) stari su me vodili na Vasar. Jedva sam cekao da mi kupe Krofne. Dali mozda neko zna recept za ove krofne...one su, kako se ja secam, duguljaste/razvucene mest okruglo secene....hvala na odgovor unapred...:D
 
Jeftinije je je (je je je) da ih kupiš u pekari.
Ili ako ih već praviš onda bez 100 komada nemoj ni da mastiš posudje.
A kad budeš negde na oko 40 napravljenih obavezno da se dogovorimo da dodjem da stavljam džem i šećer u prahu.
 
Jeftinije je je (je je je) da ih kupiš u pekari.
Ili ako ih već praviš onda bez 100 komada nemoj ni da mastiš posudje.
A kad budeš negde na oko 40 napravljenih obavezno da se dogovorimo da dodjem da stavljam džem i šećer u prahu.

Hvala puno na odgovor....nije vazno koliko minimalno moram da pravim. Uvek se nadje drustvo da pojede. Ako stvarno imate recept, molim vas izjavite...Sto se tice pekare, gde ja zivim, nema te vrste krofna da se kupi.
 
Kad sam bio malo mladji (he, he, he) stari su me vodili na Vasar. Jedva sam cekao da mi kupe Krofne. Dali mozda neko zna recept za ove krofne...one su, kako se ja secam, duguljaste/razvucene mest okruglo secene....hvala na odgovor unapred...:D

Da nisu to Mekike? Obično ih prave slane, i zasečene po sredini.
Ako i nisu, s obzirom da si ih jeo na vašaru, skoro je sigurno da su bez jaja, samo mekše umešeno obično hlebno testo sa kvascem.
Pogledaj na temi "vojvođanska kuhinja", tamo sam napisala jedan recept za krofne, (ipak ide malo i jaja), koje bi trebalo da su najpribližnije ovim koje si opisao.
Recept je za one koji već nešto znaju o mešenju, pa ako imaš pitanja, odgovoriću ti, ili ja, ili neko drugi.
 
Da nisu to Mekike? Obično ih prave slane, i zasečene po sredini.
Ako i nisu, s obzirom da si ih jeo na vašaru, skoro je sigurno da su bez jaja, samo mekše umešeno obično hlebno testo sa kvascem.
Pogledaj na temi "vojvođanska kuhinja", tamo sam napisala jedan recept za krofne, (ipak ide malo i jaja), koje bi trebalo da su najpribližnije ovim koje si opisao.
Recept je za one koji već nešto znaju o mešenju, pa ako imaš pitanja, odgovoriću ti, ili ja, ili neko drugi.

Hvala puno na odgovor...stvarno je korisan ... probacu pa cemo videti dali je blizo ili ono sto se secam.
 
da krofne,samo se na vašaru ne prave okrugle nego malo duguljaste,ali imaju udubljenje..nego testo se pravi ovako,ako već znaš malo da mesiš...
u 1/2 litra vrele vode staviš 1sk šećera,i 1 sk soli,2 sk masti i pola kvasca,to sve lepo razmutiš i dodaš toliko brašna da dobiješ lagano testo,i sad to treba da odstoji da nadođe...onda još jednom razmesiš,i odstoji još 2o min...tada se razvlači na otp.2cm debljine,i sa nečim okruglim ili modlom praviš kolutove...peče se u dubokom ulju na sledeći način...uzmeš testo u ruke i laganim pokretima praviš šupljinu u sredini i baciš u ulje sa šupljinom na dole(važno je tako da u toku pečenja ostane šupljina),kada je ta stran pečena okreneš i pečeš i drugu stranu...
 

Back
Top