Srbija nije ničija *****!

ShadowNinjaMan

Primećen član
Poruka
549
Stvarno me boli kada chitam postove koliko ima nenormalnih ljudi i na krstarici i u Srbiji uopste! :otkacio: Nekima je bolje da ih **** USA nekima je bolje Rusija!Jeste vi poludeli?O chemu vi pricate?Shta je sa Srbijom i Srbima u njoj??Oni koji sire noge istoku smeju se ovima koji sire noge zapadu,a oni koji sire noge zapadu smeju se onima koji sire noge istoku! :otkacio: :dash:

Ljudi pa mi unistavamo sami sebe!To je upravo shto i zapad hoce!Nece nas dirati niko iz NATO-a ili Albanije,Hrvatske...Mi koljemo sami sebe i drzhava nam se raspada zbog toga :dash: .

Nije mi jasno kakvo vam je to razmisljanje samo da udjemo u EU bice nam bolje,ili samo da dodju Rusi bice nam bolje?Niko nikada u zhivotu nije postigao nishta a da neshto sam nije uradio! I nikome nikada nece biti lakshe vec ce mu biti sve tezhe i tezhe ako sedi skrstenih ruku kuci i cheka da ga batjuske ili jeropljani bocnu u guzu! :otkacio:

Hocu da pokazhem ljudima koji su zatvorenog uma neke stvari.Bez vredjanja pojedinih clanova ali stvarno je tako!

Prvo bih pokazao rusofilima zashto ne treba da daju da budu njihova *****!

Zato shto kroz istoriju nama nikad nije bilo bolje za Rusima.Chak su nas i ispalili u 19 veku i sklopili mir sa Turcima kada smo bili nadomak nezavisnosti.Sve drzave koje su bile ruska *****,bivse SSSR su sjebane skroz na skroz.Nikome nikada nije bilo dobro u saradnji sa rusima i niko nikad nije imao koristi od njih.Zajebali su nas za vreme 90,pa 99,pa otkupom NIS-a..Za taj NIS ja stvarno ne znam shta se tu deshava ali nema ko drugi da podigne cenu gasa za 60%! :otkacio: Ako neko ima neke informacije u vezi NIS-a druge molim ga neka mi objasni shta se tu deshava.Uglavnom od kako su batjushke to preuzele ja cu da se smrznem ovu zimu...

Drugo zlo kome nash narod isto siri noge je Evropa!To je naime jedan raj na zemlji gde kada udjemo unutra svi cemo zhiveti srecno do kraja zhivota sa mirnim zhivotom i platama od po 2000e!yey!A sada da vidimo loshe strane evrope.Prva losha strana je shto plate nisu 2000e.Onda loshe strane su shto moramo da pristupimo NATOu(da da istim onima koji su ubijali nashe familije i bacali osiromaseni uranijum(ne razumem kako neko mozhe da ih voli??))da nasha deca nastave da ginu zato shto se njima pljacka u Iranu,Iraku,Avganistanu...3 losha stvar je zato shto tamo kada se udje imash platu taman toliko da mozhesh da prezhivish mesecno,ukljucujuci i neke izlaske(bolje nego u nasoj Srbiji)ali zashto je to losha stvar zbog toga shto nemate svoju kucu,vec kucu dignutu na kredit,shto znachi da zhivish pod stresom svaki dan,nemash svoja kola vec kola na kredit.Ako hocete da vam prevedem postajete rob slicno kao u Rimu..Znachi bicovace(primoravace)vas da radite,da vam ne bi oduzeli zivot(kucu,kola i sve shto imate)i da vam porodica neostane na ulici.To sigurno ne zelimo...

Ima josh dosta toga shto bih trebao da napishem ali zurim trenutno.

Dakle obrni okreni ni zapad ni istok nije dobar vec smo MI DOBRI ako to hocemo.Jedini problem koji mi imamo i zashto Srbija ne mozhe da napreduje je NAROD sam.Zbog toga shto ja u zhivotu nisam osetio vishe mrznje,zavisti u ovom nashem narodu nego sad.Mi smo tako podeljeni,da bismo poubijali jedne druge da ne daj boze nastane Anarhija u Srbiji..

Ono shto treba da menjamo u Srbiji je prvo nas same,pa posle politicare.I da ne cekamo niciji spas vec da nadjemo sami spas za sebe i da pomognemo drugima koliko mozhemo.
 
Poslednja izmena:
Upravu si. Mi znamo da rmbačimo preko grane a kod nas još uvek, valjda, razmišljamo kao u socijalizmu. Poražavajuće je i kako se ophodimo prema Srbiji. Npr. gastarbajteri. Kada dolaze dok ne uđu u Srbiju ne bacaju otpatke kroz prozor. Čim prođu Kelebiju, otvaraj prozor i bacaj. Nisu samo oni takvi. Ni mi nismo bolji. Svaki dan putujem 25 km na posao i svaki dan vidim kraj puta novu gomilu đubreta. Šta mi čekamo? Da nas neko porobi i da nam kaže: od danas ćete raditi za nas i ponašaćete se kako mi kažemo. Ej to mu dođe kao Orvelova 1984-ta.
 
Zuri ti samo, zuri ggde si krenuo i nemoj da pazish :lol:

Srbija je totalno unistena 90tih godina pogresnom politikom a jedini nam je spas - EU.

Ako joj je prislo toliko zemalja... Srbin vala nema da trazi toplu vodi ili rupu na saksiji ;)
 
Upravu si. Mi znamo da rmbačimo preko grane a kod nas još uvek, valjda, razmišljamo kao u socijalizmu. Poražavajuće je i kako se ophodimo prema Srbiji. Npr. gastarbajteri. Kada dolaze dok ne uđu u Srbiju ne bacaju otpatke kroz prozor. Čim prođu Kelebiju, otvaraj prozor i bacaj. Nisu samo oni takvi. Ni mi nismo bolji. Svaki dan putujem 25 km na posao i svaki dan vidim kraj puta novu gomilu đubreta. Šta mi čekamo? Da nas neko porobi i da nam kaže: od danas ćete raditi za nas i ponašaćete se kako mi kažemo. Ej to mu dođe kao Orvelova 1984-ta.


To jeste problem isto veliki.Sto se tice nekulture i nepatriotizma prema nasoj zemlji.Najveci je problem shto danasnji klinci misle da su prave patriote koje su postojale kriminalci iz devedesetih -.- ...To je mnogo izrazeno u danasnjoj omladini i to treba da se sankcionishe shto pre.

Kako se ophodimo prema drzhavi tako se ophodimo i prema sebi,jer je drzhava deo nas!
 
Izvinjavam se greska u kucanju :).To sam i mislio

Decko da ti objasnim ovde da ne citiram onoliki post.

Sta bre lupetas tamo pricas da se ne razumes oko gasa a posle to je zbog rusa.........e sada da ti lepo kazem-nije zbog rusa a i da jeste opet nije........alo bre ko smo mi mala srbija da zaebavamo ruse koji nas jos i pomazu,to oko nisa kao ovo pa ono a sve zbog toga sto sinkic stiti interese okupatora.....a za to je kazna smrt vesanjem.......ZNACI BILO STA LOSE DA SE DESI OKO NISA-KRIV JE DINKIC I NIKO VISHE-OVO MORATE DA RAZUMETE HTELI VI TO ILI NE.

Sto se mene tice da se ja pitam digao bi srbiji cenu gasa za 1000% zbog bezobrazluka,i treba da nam dignu cenu gasa........

JOS NESTO-slusam godinama naklapanja nekih ljudi kao rusi nas zaebala onomad,pa onomad opet-EEEEEEEEEJJJJJJJJJJ RUSI NAS NIKADA NISU ISPALILI I ZATO PREKINITE SA GLUPOSTIMA........

AJ MI POKAZI KOJI SMO MI TO IMALI VOJNI UGOVOR SA RUSIMA PA DA SU NAS ISPALILI..............

ONI NISU DUZNI NAMA DA POMAZU,TO JE STVAR NJIHOVE DOBRE VOLJE A NE OBAVEZA.

a namere tvoga posta se vide u recenici da su nas ispalili 99-te,a svi dobro znamo kakva je situacija tada bila............DAKLE NE STAVLJAJ U ISTI KOSH NASHE AGRESORE I LJUDE DA KOJIH NIJE BILO MI DANAS SIGURNO NE BI POSTOJALI.......toliko.
 
Decko da ti objasnim ovde da ne citiram onoliki post.

Sta bre lupetas tamo pricas da se ne razumes oko gasa a posle to je zbog rusa.........e sada da ti lepo kazem-nije zbog rusa a i da jeste opet nije........alo bre ko smo mi mala srbija da zaebavamo ruse koji nas jos i pomazu,to oko nisa kao ovo pa ono a sve zbog toga sto sinkic stiti interese okupatora.....a za to je kazna smrt vesanjem.......ZNACI BILO STA LOSE DA SE DESI OKO NISA-KRIV JE DINKIC I NIKO VISHE-OVO MORATE DA RAZUMETE HTELI VI TO ILI NE.

Sto se mene tice da se ja pitam digao bi srbiji cenu gasa za 1000% zbog bezobrazluka,i treba da nam dignu cenu gasa........

JOS NESTO-slusam godinama naklapanja nekih ljudi kao rusi nas zaebala onomad,pa onomad opet-EEEEEEEEEJJJJJJJJJJ RUSI NAS NIKADA NISU ISPALILI I ZATO PREKINITE SA GLUPOSTIMA........

AJ MI POKAZI KOJI SMO MI TO IMALI VOJNI UGOVOR SA RUSIMA PA DA SU NAS ISPALILI..............

ONI NISU DUZNI NAMA DA POMAZU,TO JE STVAR NJIHOVE DOBRE VOLJE A NE OBAVEZA
.

a namere tvoga posta se vide u recenici da su nas ispalili 99-te,a svi dobro znamo kakva je situacija tada bila............DAKLE NE STAVLJAJ U ISTI KOSH NASHE AGRESORE I LJUDE DA KOJIH NIJE BILO MI DANAS SIGURNO NE BI POSTOJALI.......toliko.

Jednostavno receno - bole ih patka za srbiju :sad2: :sad2:
 
Decko da ti objasnim ovde da ne citiram onoliki post.

Sta bre lupetas tamo pricas da se ne razumes oko gasa a posle to je zbog rusa.........e sada da ti lepo kazem-nije zbog rusa a i da jeste opet nije........alo bre ko smo mi mala srbija da zaebavamo ruse koji nas jos i pomazu,to oko nisa kao ovo pa ono a sve zbog toga sto sinkic stiti interese okupatora.....a za to je kazna smrt vesanjem.......ZNACI BILO STA LOSE DA SE DESI OKO NISA-KRIV JE DINKIC I NIKO VISHE-OVO MORATE DA RAZUMETE HTELI VI TO ILI NE.

Sto se mene tice da se ja pitam digao bi srbiji cenu gasa za 1000% zbog bezobrazluka,i treba da nam dignu cenu gasa........

JOS NESTO-slusam godinama naklapanja nekih ljudi kao rusi nas zaebala onomad,pa onomad opet-EEEEEEEEEJJJJJJJJJJ RUSI NAS NIKADA NISU ISPALILI I ZATO PREKINITE SA GLUPOSTIMA........

AJ MI POKAZI KOJI SMO MI TO IMALI VOJNI UGOVOR SA RUSIMA PA DA SU NAS ISPALILI..............

ONI NISU DUZNI NAMA DA POMAZU,TO JE STVAR NJIHOVE DOBRE VOLJE A NE OBAVEZA.

a namere tvoga posta se vide u recenici da su nas ispalili 99-te,a svi dobro znamo kakva je situacija tada bila............DAKLE NE STAVLJAJ U ISTI KOSH NASHE AGRESORE I LJUDE DA KOJIH NIJE BILO MI DANAS SIGURNO NE BI POSTOJALI.......toliko.

Kako nas nisu ispalili?Ti ocigledno ne citash istoriju..Ili jednostavno previshe ti se svidja da svako ima svog andjela cuvara koji ce da ih chuva od zla.A sada probudi se iz bambi sveta i shvati da jedino ti mozhesh da cuvash sam sebe.

Shto se tiche gasa nisi mi objasnio?Daj mi dokaz da je dinkic za to kriv.Ja nisam ni rekao da su rusi krivi nego sam dao moje misljenje i pitao pitanje da li sam mozhda u pravu.Ako tako tvrdish da je dinkic kriv daj mi dokaz pa da ti verujem.Jeste dinkic lopovcina i radi protiv interesa nashe drzhave ali ne mozhesh ga okriviti da je on kriv za gas.Ali neko nas **** 300 na sat i to bez prestanka.A batjushke drzhe NIS tako da dinkic tu sigurno vishe ne mozhe da utiche.Mogao je ali sporazum je potpisan.

Sledeci put kada krenesh da raspalish vatru na nekoga daj dobre dokaze a ne decije izjave tipa "***** mu mamu on je to znam,rusi nisu nishta krivi oni su nasha braca!".
 

Kao prvo, strashna je zabluda ochekivati da bilo gde na zemlji *teche med i mleko, ali ako se uzme u obzir standard,nezaposlenost,jednaka prava za sve,bezuslovno poshtovanje zakona.....dovoljan je razlog da tezimo ka EU. Teshko da i jedna drzava na svetu moze da opstane ako nije deo neke vece *porodice.
Za nas je najbolje reshenje ulazak u EU, problem su nashi politichari koji chuvaju zlikovca-ratnog zlochinca, Ratka Mladica, kao malo vode na dlanu jer samo on im omogucava da "caruju" do mile volje i nikom ne odgovaraju za propast u koju su uveli jedan ceo narod
 
Poslednja izmena:
Kao prvo, strashna je zabluda ochekivati da bilo gde na zemlji *teche med i mleko, ali ako se uzme u obzir standard,nezaposlenost,jednaka prava za sve,bezuslovno poshtovanje zakona.....dovoljan je razlog da tezimo ka EU. Teshko da i jedna drzava na svetu moze da opstane ako nije deo neke vece *porodice.
Za nas je najbolje reshenje ulazak u EU, problem su nashi politichari koji chuvaju zlikovca-ratnog zlochinca, Ratka Mladica, kao malo vode na dlanu jer samo on im omogucava da "caruju" do mile volje i nikom ne odgovaraju za propast u koju su uveli jedan ceo narod

Титоисти и еуропејисти су исто паковање. Иста антисрпска идеологија. Српски хероји су ти зликовци а хрватске, шиптарске и муслиманске тешке ратне злочинце, њих не спомињеш. Љигаво и патетично.

Пола Србије су твоји такозвани демократи продали хрватима. Са вама на власти су свакодневна убиства, мафија дукљанска и друге мафије и криминалци дивљају по Србији, дроге је препуна. корупције препуна.
 
Pa Jelcin je pretio nuklearnim raketama dok ne dođoše iz Svetske banke i oprostiše im pet milijardi dolara duga. Potom puj pike ne važi.

Rusi tad nisu imali para pa nisu mogli da nam pomognu.
Kupovna moć im je toliko skočila da kupuju čitava brda po Crnoj Gori, najveće stanove po Beogradu, fudbalske klubove po Engleskoj, čak na aukcijama mogu da kupe par gaća neke babe iz džet-seta koja je pre 40 i kusur godina bila super riba.
To znači da će nam pomognu sledeći put jer pare neće biti problem.
 
Poslednja izmena:
sto nemam tvoju pamet, da se malo odmorim.

i jedna i druga opcija su odgovor naseg drustva na teska vremena.
a teska vremena malo malo pa se ovde pojave. skoro da nema generacije da nije trpela, i istrpela i to je ono sto nas drzi `na strasnom mestu postojati`. izdrzacemo i ovo.
sto se teme tice
tvoja dilema nije nova i nisi otkrio toplu vodu, mislim da je drzava srbija (i yu) u XX veku pretrpela stravicne gubitke
prvo ljudske ,saberi stradale u svim ratovima,
i materijalne (bio je skoro feljton u novostima o povratku solunaca 1918. u rodna sela i sta su zatekli poruseno, popaljeno, opljackano, poseceno, pobijeno - ljudi ziveli cak u kacama, citaj malo), da bi sve kulminiralo sa devedesetim i stetom nemerljivom na ovim prostorima mozda i 100 milijardi dolara.

da skratim svi su nam ratovi stizali sa zapada, njihovom voljom koja je i pokazala sta nam stvarno misle, karadjordjevici su nas uveli cak u dva svetska rata a bili su zapadni saveznik,
sto se rusa tice idi na novo groblje i procitaj kloko ih je stradalo za slobodu bgda, posle su sami otisli iz zemlje

da remiziram u se i u svoje kljuse, proci ce ovo, danas nam jeste problem sto nam se usa i eu navalile ko mengele i ne popustaju. popustice oni i pre nego sto mislimo,
mi imamo i sami problem preovladjujuce ideologije, narod je samo video zlo od demokratije, zlo i pljacku, sta je odgovor pokazace vreme, ja se pouzdam u mlade zajedno sa starijima i ponovo kazem ne mora biti ovako
 
Titoizam i evropeizam vama jedno te isto... ko je ovde lud???

tioisticki rezim je bio socijal komunisticki a ovaj danas je demokratsko liberal socijalistici ... da ga tako ocenim liberal sto je liberalan u pogledu trgovine i jos poneke stvari a socijalan sto ima kao malo bolji socijalni program i nije cist kapitalizam...

e sada ... vi koji ste protiv NAS mozete se slobodno nazvati BANDOM naci "patriota" ili tome slicno...

pa bre za vas je normalno da jedan LOPOV, vele lopov kao sto je bio arkan i ostala zlikovacka banda na jednoj strani ubija i krade (sto drzavu , sto narod, sto individualce)a na drugoj strani ide u crkvu i ljubi sveti krst ...

kush bando izopacena ! ! !
 
Titoizam i evropeizam vama jedno te isto... ko je ovde lud???

tioisticki rezim je bio socijal komunisticki a ovaj danas je demokratsko liberal socijalistici ... da ga tako ocenim liberal sto je liberalan u pogledu trgovine i jos poneke stvari a socijalan sto ima kao malo bolji socijalni program i nije cist kapitalizam...

e sada ... vi koji ste protiv NAS mozete se slobodno nazvati BANDOM naci "patriota" ili tome slicno...

pa bre za vas je normalno da jedan LOPOV, vele lopov kao sto je bio arkan i ostala zlikovacka banda na jednoj strani ubija i krade (sto drzavu , sto narod, sto individualce)a na drugoj strani ide u crkvu i ljubi sveti krst ...

kush bando izopacena ! ! !

Rokavec ti si ocigledno glup ili ne citash postove.Da li sam ja igde spomenuo da je Arkan car?Bash suprotno rekao sam da je kriminalac i lopovcina i da ljudi ne treba da se ugledaju na njega.

Posle te moje rechi niko dalje Arkana spominjao nije ne znam odakle ti ta ideja?
A sada ja tebe da pitam .

Objasni mi kako mozhesh da volish nekoga ko je ubio tvoje prijatelje 99 gadjao nas osiromasenim uranijumom,mnogo ljudi ne mozhe da ima decu rak porastao za 300-400% unistili nam industriju svega(koju sada kupuju sakom i kapom)...?Kako mozhesh da volish takve ljude?
 
Stvarno me boli kada chitam postove koliko ima nenormalnih ljudi i na krstarici i u Srbiji uopste! :otkacio: Nekima je bolje da ih **** USA nekima je bolje Rusija!Jeste vi poludeli?O chemu vi pricate?Shta je sa Srbijom i Srbima u njoj??Oni koji sire noge istoku smeju se ovima koji sire noge zapadu,a oni koji sire noge zapadu smeju se onima koji sire noge istoku! :otkacio: :dash:

Ljudi pa mi unistavamo sami sebe!To je upravo shto i zapad hoce!Nece nas dirati niko iz NATO-a ili Albanije,Hrvatske...Mi koljemo sami sebe i drzhava nam se raspada zbog toga :dash: .

Nije mi jasno kakvo vam je to razmisljanje samo da udjemo u EU bice nam bolje,ili samo da dodju Rusi bice nam bolje?Niko nikada u zhivotu nije postigao nishta a da neshto sam nije uradio! I nikome nikada nece biti lakshe vec ce mu biti sve tezhe i tezhe ako sedi skrstenih ruku kuci i cheka da ga batjuske ili jeropljani bocnu u guzu! :otkacio:

Hocu da pokazhem ljudima koji su zatvorenog uma neke stvari.Bez vredjanja pojedinih clanova ali stvarno je tako!

Prvo bih pokazao rusofilima zashto ne treba da daju da budu njihova *****!

Zato shto kroz istoriju nama nikad nije bilo bolje za Rusima.Chak su nas i ispalili u 19 veku i sklopili mir sa Turcima kada smo bili nadomak nezavisnosti.Sve drzave koje su bile ruska *****,bivse SSSR su sjebane skroz na skroz.Nikome nikada nije bilo dobro u saradnji sa rusima i niko nikad nije imao koristi od njih.Zajebali su nas za vreme 90,pa 99,pa otkupom NIS-a..Za taj NIS ja stvarno ne znam shta se tu deshava ali nema ko drugi da podigne cenu gasa za 60%! :otkacio: Ako neko ima neke informacije u vezi NIS-a druge molim ga neka mi objasni shta se tu deshava.Uglavnom od kako su batjushke to preuzele ja cu da se smrznem ovu zimu...

Drugo zlo kome nash narod isto siri noge je Evropa!To je naime jedan raj na zemlji gde kada udjemo unutra svi cemo zhiveti srecno do kraja zhivota sa mirnim zhivotom i platama od po 2000e!yey!A sada da vidimo loshe strane evrope.Prva losha strana je shto plate nisu 2000e.Onda loshe strane su shto moramo da pristupimo NATOu(da da istim onima koji su ubijali nashe familije i bacali osiromaseni uranijum(ne razumem kako neko mozhe da ih voli??))da nasha deca nastave da ginu zato shto se njima pljacka u Iranu,Iraku,Avganistanu...3 losha stvar je zato shto tamo kada se udje imash platu taman toliko da mozhesh da prezhivish mesecno,ukljucujuci i neke izlaske(bolje nego u nasoj Srbiji)ali zashto je to losha stvar zbog toga shto nemate svoju kucu,vec kucu dignutu na kredit,shto znachi da zhivish pod stresom svaki dan,nemash svoja kola vec kola na kredit.Ako hocete da vam prevedem postajete rob slicno kao u Rimu..Znachi bicovace(primoravace)vas da radite,da vam ne bi oduzeli zivot(kucu,kola i sve shto imate)i da vam porodica neostane na ulici.To sigurno ne zelimo...

Ima josh dosta toga shto bih trebao da napishem ali zurim trenutno.

Dakle obrni okreni ni zapad ni istok nije dobar vec smo MI DOBRI ako to hocemo.Jedini problem koji mi imamo i zashto Srbija ne mozhe da napreduje je NAROD sam.Zbog toga shto ja u zhivotu nisam osetio vishe mrznje,zavisti u ovom nashem narodu nego sad.Mi smo tako podeljeni,da bismo poubijali jedne druge da ne daj boze nastane Anarhija u Srbiji..

Ono shto treba da menjamo u Srbiji je prvo nas same,pa posle politicare.I da ne cekamo niciji spas vec da nadjemo sami spas za sebe i da pomognemo drugima koliko mozhemo.

sve tacno.
dali jos u neku zemlju ima toliko politicki razlicitih naroda ko u srbiju.
pa brate ako smo svi srbi kako je moguce da smo toliko razliciti.
e bas ono svi srbi daje odgovor. u srbiju je previse onih koji se zovu srbi a to nisu.odrasli u drugi mentalitet shvatanje okruzenje oni ne mogu imati isti interesi kao sumadinac il macvanin. a nazalost oni su tu i zovu se srbi i ondak svet kaze vidi kako se srbi kolju u politiku.koji bre srbi. kolju se krajisnik i moravac a ne srbi.
prvo jedan sumadinac iz srbiju ne moze nikada biti nacionalista jer njemu nikada nije pretila opasnost od proterivanje od drugi narodi. stavise on drugi narodi i ne poznaje pa nemos ni da ih mrzi.takav srbin je za politiku koja ce njemu odgovarati znaci neku umerenu politiku brez galamu na komsiluk i evropu. njemu su dovoljni dobri zakoni za poljoprivredu porezi cene i tako dalje . znaci ono sto se tice njega i njegovu avliju.
sdrugu stranu u srbiju zive i oni kojima je srce i dusa tamo daleko u knin u bihac prizren. njega ne interesuju beogradski zakoni koji bi uredjivali cene poljoprivredu porezi. sta on ima sa beograd. on je tu sto mora. njegov glas ide za onaj politicar koji izmislja nesto sto ce ga zainteresovati a to je nacionalizam odnosno da ne budem grub to je ona politika koja ce se taman poklopiti sa osudom ustasa i balija tacno tako kako ih taj srbin osudjuje. naravno da su u pravu. ali takvu politiku oni ne mogu nametati onom gedzi koga bas zabole i za ustasu i za baliju. i ondak imamo polarizaciju. na jednu stranu patriotsku politiku srpskog gedze i nacionalisticku politiku srbina koji je pre pet deset tries ili mozda i pre pedeset godina dosao iz svoje nikad zaboravljene zemlje u srbiju
drugo mlogi politiku dozivljavaju kao mafiju porodicno prijateljske kumovske veze sto je nasledje sa planina. gedzu vlast ne interesuje i njemu treba neutralna vlast a ne pipersko dinarska mafija kojoj nije srbija prioritet vec njiovo pleme i prijatelji.


dakle razlike u mentaliteti dovode do toga da u srbiju ima toliko razlicitih i suprotnih politickih usmerenja. a kada bi u srbiju ziveli homogeno srbi domoroci sto vec vekovima nemoguce ondak bi i srpska politika bila homogena ko politika u nordijske zemlje di su i narodi uglavnom homogeni.
ali sta cemo. tu smo di smo. i to je nasa sudbina. zato i trpimo i tadica i seselja i kostunicu i milosevica i djindjica i nikolica i miskovice i karice mijovice bojovice pajovice vujovice i da ne nabrajam sve takozvane srbe
 
Добра тема...

Али оно што аутор нема у виду, да ли је злонамеран или није не знам, јесте да је нама свако зло дошло са запада. Мени уводни текст делује тендензиозно. Када говоримо о историји, много је више ситуација када нам је Русија помогла него запад, Европа и Америка! Тачно је да су испалили Карађорђа али тада им је Наполеон био пред Москвом! Говориш о 90им и 99ој, и не замераш онима који су финансирали наше непријатеље, а замераш Русима што су били слаби па нису могли да финансирају нас. Бесмислено, зар не?

Мало је оних будала који желе руску губернију. Али... Колико је учешће руског капитала и интереса у Србији? Зашто се руским привредницима не дозвољава улаз на српско тржиште? Зашто у Србији нема ниједне источне банке, а има 1000 западних? Зашто Хрватска више сарађује са Руском федерацијом него Србија? Зовите ме русофилом, зато што волим Русе више него американце, али ми смо све што смо имали ПРОДАЛИ ЗАПАДУ! Никакав баланс нисмо направили што говори само о намери наше политичке елите да нас учини потпуно зависним од дивљег запада.

А да сами можемо да урадимо много по питању сопственог бољитка је огромна истина. Зашто не бисмо усвојили неке корисне ЕУ законе, а да не улазимо у исту? А истовремено одбацили педербалове, дроге и ср.ања. Зашто не би условили домаће тајкуне као Путин своје, а без да се продајемо баћушкама? И у целој причи морамо сачувати кајмак и ракијуу, инат и понос...
 
Pokusaj da se na silu Srbija predstavi kao prozapadna zemlja ,sto nije tacno i nikakako istina je najveci problem tj predstaviti Rusiju kao nekog ko iskoriscava Srbiju je smesno .
Uopste je lose birati strane ali kad neko pokusava da unapred ogranici i zacrta pravac ka zapadu istom onom ko je toliko radioaktivnog otpora prosuo po Srbiji i nasilno okupirao deo teritorije .A sve to zavija u parir demokratije je cist bezobrazluk .
Mi nismo zapadnoevropska zemlja i i imamo pravo da biramo ko daje vise i gde nam je najbolje da se okrenemo .A oni koji nam sve ostale opcije unapred otpisuju nam ne zele dobro.
 

Back
Top