Overklok procesora???

CINC

Zainteresovan član
Poruka
155
Imam procesor AMD Sempron 2400+ 1,67 GHz.Interesuje me da li mogu da ga overklokujem na 2.0 GHz,i sta je potrebno sve podesiti u BIOS-u,a da nesto ne zesce ne zajebem???Ako je neko siguran da moze pomoci po ovom pitanju,zahvaljujem se unapred...P o z d r a v!!! :?:
 
1.Koju maticnu imas,ako imas neku losu neces moci dotle
2.Moras da pazis da ti se ne pregreje procesor ili eventualno neka druga komponenta pa bih ti preporucio da skines cpuz,speed fan,clockGen i memtest da bi kontrolisao sve sto se desava mada bozes direktno i u BIOS
3.Mnozilac ti je na 10x pa bi trebao bus speed da povecas na 200MHz jer to je 2GHz,voltazu ne diraj jer moze nesto da ti sprzi :lol:
2GHz ne verujem da ces moci ako nemas neku dobru maticnu ali sve je moguce,ja sam mog 3000+ drzao na 2.3GHz stabilno dok nije pocelo ljeto :hahaha:
 
Motherboard Properties:
Motherboard ID 62-0909-009999-00101111-040201-VIA_K7$KT600300_A7021VMS V3.2 090904
Motherboard Name MSI KT6-V (MS-7021 v2.0)

Front Side Bus Properties:
Bus Type DEC Alpha EV6
Bus Width 64-bit
Real Clock 167 MHz (DDR)
Effective Clock 333 MHz
Bandwidth 2666 MB/s

Memory Bus Properties:
Bus Type DDR SDRAM
Bus Width 64-bit
Real Clock 200 MHz (DDR)
Effective Clock 400 MHz
Bandwidth 3200 MB/s

Chipset Bus Properties:
Bus Type VIA V-Link
Bus Width 8-bit
Real Clock 67 MHz (ODR)
Effective Clock 533 MHz
Bandwidth 533 MB/s

Motherboard Physical Info:
CPU Sockets/Slots 1 Socket 462
Expansion Slots 5 PCI, 1 AGP
RAM Slots 2 DDR DIMM
Integrated Devices Audio, LAN
Form Factor ATX
Motherboard Size 200 mm x 300 mm
Motherboard Chipset KT600
Extra Features CoreCell

Motherboard Manufacturer:
Company Name Micro-Star International
Product Information http://www.msi.com.tw/program/products/mainboard/mbd/pro_mbd_list.php
BIOS Download http://www.msi.com.tw/program/support/bios/bos/spt_bos_list.php

Ovo su podaci sa Everesta za maticnu plocu,pa molim za misljenje...
 
Pa ako ga dobro hladim nece,ja sam cuo da ovaj moj moze da radi isto kao AMD 5000+

ja sam nesto cackao oko toga i napravio sam (dodatni) kuler za graficku fino je radio i mogu da ti kazem da su mi igre bolje radile,ne mnogo ali primetno bolje...a kako ti mislis da poboljsas hladnjak na procesoru????da sipas nesto na njega???:D:D:pivce::pivce:
 
Jel moze neko od vas da mi kaze (posto sam totalni duduk sto se tice overklokovanja )Na koliko bi ja mogo da kloknem moj AMD Athlon 4000+ dual core a ploca mi je Gigabyte GA-M56S-S3.
Pozz

Јашта! Ја још никога, чак ни са нета нисам упознао да му је цркао процесор! МРско ми да ти пишем детаљна упутства али имаш их на једном домаћем, врло познатом информатичком сајту. Сутра имам испит па не бих да губим вријеме.
 
Јашта! Ја још никога, чак ни са нета нисам упознао да му је цркао процесор! МРско ми да ти пишем детаљна упутства али имаш их на једном домаћем, врло познатом информатичком сајту. Сутра имам испит па не бих да губим вријеме.

onda ocigledno nisi upozno prave ljude :D
 
Original postavio Никола
Јашта! Ја још никога, чак ни са нета нисам упознао да му је цркао процесор! МРско ми да ти пишем детаљна упутства али имаш их на једном домаћем, врло познатом информатичком сајту. Сутра имам испит па не бих да губим вријеме.

onda ocigledno nisi upozno prave ljude

:klap::lol::klap::lol:
 
Jel moze neko od vas da mi kaze (posto sam totalni duduk sto se tice overklokovanja )Na koliko bi ja mogo da kloknem moj AMD Athlon 4000+ dual core a ploca mi je Gigabyte GA-M56S-S3.
Pozz
koja rev. proca? ako je g1 onda oko 2.6 otprilike, ja moj g1 4000+ drzim na 2.9 i 1.35v bez problema, prijavljuje ga kao 5600+ i primecuje se razlika u radu...samo obavezno bolje hladjenje (npr. HyperTX). ta ploca se kako gde pokazala za klokovanje...kod druga je imam i nece da makne dok u jednoj drugoj masini tera isti proc na 2.6 na def voltazi. ako se zezas sa klokom obavezno ohladi cipset jer je "rerna". crkavali su procovi i na def...palamino??? :)
 
nije fora u maticnoj neg u procesoru..kako ti zapadne primerak..neki nece ni k od kloka dok se drugi rastura..
probao i sa menjanjem proceva posto imamo isti, razlicite ploce...kod mene je njegov proc normalno odradio i sa klokom i bez a moj kod njega ama ich nije hteo da mrdne sa def-a...probao i sa jos jednim sempronom, ista prica tako da mi je ostalo samo sumnja na plocu....menjano i mem i napajanje, nista konkretno nije pomoglo...
 
http://download.nvidia.com/Windows/nForce/nTune/5.00.11.06/5.00.11.06_ntune_winxp_international.exe
ej marke probaj ovaj program posto mi se cini da imas asus-ov chipset mislim da sluzi za overklokovanje ali je fora sto komp sam sebe klokuje dokle moze(tj koliko je preporuceno)
ja evo sad sam ga instlirao pa provaljujem kako da ga pokrenem....ima samo da vidim dim iz kucista.....a onda mogu samo:dash::dash::dash:
batali sa klokom iz win-a...najbolje je bilo iz bios-a i ostalo je....i koji ti je to asus cipset? na m56 je nforce 560...kako se klokuje imas uputstva na sve strane...obavezno pogasi sve spectrume i obodi htt na x3 ili 600mhz (ne mogu da se setim tacno), smanji frek. mem i teraj polako sa fsb-om...
btw...za gigabyte otkljucavas skrivene opcije na ctrl+f1...ima svacega pa sad nek ti je srecom, ako ne znas tacno sta radis ne pokusavaj, ali danasnje su ploce "skoro" i za laike :)
ntune ako se ne varam je limitiran na 250mhz fsb i ne mozes da menjas htt ili frek. mem iz njega a bez toga ti nista ne znaci klok (nforce je nestabilan cim htt predje 1000mhz a i preporuka je da ostane ispod te vrednosti, ne primecuje se razlika u brzini)...
obavezno hladjenje...
 
pazi,evo moje konfe:
GRAFICKA: ASUS EN7300GT SILENT
PLOCA: MSI K9N NEO 550 SERIES
PROCESOR: AMD ATHLON 3500+
MEMORIJA: DDR TRANSCDENT 1GB

kao sto vidis imam amd procesor a amd-u bas i nije tesko da se zadimi...tako da me strah (a i ne znam) kako da klokujem....a i cuo sam da nebih dobio mnogo brzu mashinu ako bih to uradio...
 
gear, batali da se zezas sa tom plocom...dosta je limitirana po pitanju klokovanja...oseti se razlika ali tek kad se optereti...stariji amd-i su znali da se zadime ali za k8 jos nisam cuo da je "zadimila", najvise je to vezano za voltazu i pregrevanje...o tome je bilo previse tema na svim forumima, proguglas pa vidis sta otprilike mozes da ocekujes...opet ako nisi siguran, ne diraj nista...
http://global.msi.com.tw/index.php?func=prodcpu2&prod_no=255&maincat_no=1#menu
ovo ti je stranica za plocu i podrzane proceve i sigurno isplatljivija solucija neki x2 i jos 1gb rama nego da se zezas sa klokom :)
 
gear, batali da se zezas sa tom plocom...dosta je limitirana po pitanju klokovanja...oseti se razlika ali tek kad se optereti...stariji amd-i su znali da se zadime ali za k8 jos nisam cuo da je "zadimila", najvise je to vezano za voltazu i pregrevanje...o tome je bilo previse tema na svim forumima, proguglas pa vidis sta otprilike mozes da ocekujes...opet ako nisi siguran, ne diraj nista...
http://global.msi.com.tw/index.php?f...ncat_no=1#menu
ovo ti je stranica za plocu i podrzane proceve i sigurno isplatljivija solucija neki x2 i jos 1gb rama nego da se zezas sa klokom
:ok::ok:da znas da si upravu-bolje da izdvojim malo kinte za nadogradjivanje nego da od kompjutera napravim:vatromet:
 
Ja sam se zeznuo slucajno sam stavio 4000+ umesto 4200+ ali nije velika razlika.Ja sam do skora imao problem sa hladjenjem procesora pa sam menjao pastu.Ipak nebih da se upustam u klokovanje.A nije mi jasno kako si mogao da namijes toliku frekfreciju rada tj na 5600.Koje ti je to hladjenje i koliko kosta?
 

Back
Top