SNOVI

Pomaze_Bog:
Ja mislim da bi diskusija bila olakšana bez ovih silnih duhovitih upadica. Za filosofiju je ipak potrebna ozbiljnost.

vidish...
ja ne vidim na koje neozbiljnosti ukazujes?
imamo psihoanaliticare koje na snove gledaju samo kao na defragmentaciju :) sto i jeste donekle tacno, i one, mistike, il kave vec, u koje i ja spadam, naravno iz licnog iskustva, koji tvrde da snovi mogu da budu i prekognitivni.
ima dosta podsvesnog u snovima, ali i udeo astralnog moze da bude povecan, pa da snovi , kako da kazem, predstavljaju put kroz vreme, odnosno vide malo napred.
kod mene, a bilo ih je 3-4, i to veoma groznih :(, ti snovi imaju neku cudnu boju, keke nijanse sivog i ljubicastog ili zutog, ali uvek prepoznatljive.
 
divlja-u-srcu:
Lepo,lepo! :D
Jedino taj san (ima ih doduse vise) koji se obestinio nije se bas bavio banalnim stvarima kao sto je svadja sa drugaricom, kada sam taj san sanjala ni u ludilu nisam mogla ni da pozelim na javi ono sto sam sanjala, jer je to cak bilo nemoguce, a ostvario se posle pola decenije! Ne mislim ja da je to nesto extra, meni je to potpuno normalna stvar! :lol:
:D

Ja cisto trazim nekog ako zna da mi pojasni ovo! :D
 
Uh,nocas sam sanjao,idem ja hodnikom sa dzezvom kafe u ruci i naletim na sekretaricu Ljilju(a na javi,verujte mi,ne setam sa dzezvom kafe po hodnicima)..I ona ti mene lepo zaustavi i pita me:"a zasto ja tu dzezvu i reso ne mogu da vidim na mrezi?"Zatecen ovim glupim pitanjem,lepo se zbunih..i,onda,da je ne uvredim,poceh da vrdam:"pa,znas Ljiljo,problem je sa ovom dzezvom i resoom,sto nisu stalno na istom mestu...da je stalno na nasem racunaru,lako bi..a ovako,malo je kod nas malo na racunaru kod Gileta.." i jos sam nesto ja tu mrsio,ne secam se svega,al' Ljilja nece ni da cuje...hoce da joj namestim da moze da im pridje na mrezi i bog...I ja,sta cu,da je se resim:"dobro,Ljiljo,videcu da resim to nekako.."i odoh....
Uh,ja sam izgleda bas zreo za godisnji odmor :?
 
Ajooooo, ja i te kako vjerujem u snove :shock: ...Pomoću njih sam nedelju dana ranije znao za smrt svojih djedova :shock: :shock: (i jednog i drugog) :cry: :cry: i svega lošeg što će mi se desiti :cry: .... :!: samo nisu to noćne more :arrow: ...Ta vrsta snova JASNO se razlikuje po osjećaju koji imam dok ga sanjam. :cry: ..I obavjezno ga se sećam kada se probudim :shock: ...Kao da sam ga gledao... :shock:
Moji mi u početku nisu vjerovali, ali sada, itekako mi vjeruju... :roll:
 
Snovi su samo ponovno prozivljavanje i nanovo vracanje iz podsvesti nekih emocija, misli, konflikata, strahova i dr. iz prethodnog dana ili prethodnih dana, zivota uopste. Evo najsveziji i najbanalniji primer...prepodne polozila ispit popodne sanjam da ga tek spremam i da treba da odgovaram a nista ne znam...uzas. :?
Neki snovima pridaju toliki znacaj da pomocu njih planiraju svoj i tumace tudje zivote, sto zalazi u domen parapsihologije i onostranog.
Posle smrti jednog tatinog kolege,pre mnogo godina, na sahrani pojavi se neka "tetka" i krene da prica kako je ona sanjala vodu i odmah je znala da ce njemu da se nesto desi jer kad god je sanjala vodu, pacove i ne znam sta jos njemu (tom pokojnom tatinom kolegi) su se desavale ruzne stvari :shock: :x . Bila sam uzasnuta i na povratku kuci mojim roditeljima izjavila sledece: "Kad umrem nemojte da dozvolite drugima da pricaju kako su me sanjali, zelim dostojanstveno da odem". Shvatili su sta me isprovociralo mada su se ipak pogledali u stilu "nasa cerka je teska darkerka". :shock: :lol:

Kao sto fobicni objekt simbolizuje unutrasnji nesvesni konflikt ili moze imati simbolicno znacenje tako je valjda i sa snovima...nista vise i nista manje...
 
Jekyll_doesnt_Hyde:
Snovi su samo ponovno prozivljavanje i nanovo vracanje iz podsvesti nekih emocija, misli, konflikata, strahova i dr. iz prethodnog dana ili prethodnih dana, zivota uopste. Evo najsveziji i najbanalniji primer...prepodne polozila ispit popodne sanjam da ga tek spremam i da treba da odgovaram a nista ne znam...uzas. :?
Neki snovima pridaju toliki znacaj da pomocu njih planiraju svoj i tumace tudje zivote, sto zalazi u domen parapsihologije i onostranog.
Posle smrti jednog tatinog kolege,pre mnogo godina, na sahrani pojavi se neka "tetka" i krene da prica kako je ona sanjala vodu i odmah je znala da ce njemu da se nesto desi jer kad god je sanjala vodu, pacove i ne znam sta jos njemu (tom pokojnom tatinom kolegi) su se desavale ruzne stvari :shock: :x . Bila sam uzasnuta i na povratku kuci mojim roditeljima izjavila sledece: "Kad umrem nemojte da dozvolite drugima da pricaju kako su me sanjali, zelim dostojanstveno da odem". Shvatili su sta me isprovociralo mada su se ipak pogledali u stilu "nasa cerka je teska darkerka". :shock: :lol:

Kao sto fobicni objekt simbolizuje unutrasnji nesvesni konflikt ili moze imati simbolicno znacenje tako je valjda i sa snovima...nista vise i nista manje...

To je karikiranje...Ja po sebi, koji imam samo djelić tih sposobnosti, ZNAM da je apsolutno moguće snovima predvidjeti budućnost... :shock: I uopće nije prijatno... :cry:
 
ma jok......u snovima ti se oslobadja podsvest...pa sebi priznajesh neshto shto ne bi svesno....
nisu to nikakve sposobnosti vec nesposobnosti da realno sagledash neke situacije :wink:
 
goodday:
ma jok......u snovima ti se oslobadja podsvest...pa sebi priznajesh neshto shto ne bi svesno....
nisu to nikakve sposobnosti vec nesposobnosti da realno sagledash neke situacije :wink:

Znači, JA sam podsvjesno vidio smrt svojih deda, i bake, i još mnogo toga što mi se zbilo... :roll:
 
analiticar:
goodday:
ma jok......u snovima ti se oslobadja podsvest...pa sebi priznajesh neshto shto ne bi svesno....
nisu to nikakve sposobnosti vec nesposobnosti da realno sagledash neke situacije :wink:

Znači, JA sam podsvjesno vidio smrt svojih deda, i bake, i još mnogo toga što mi se zbilo... :roll:
ohhhh....ne....sanjao si da ce stari ljudi umreti i to se dogodilo......kako si to izveo???
 
goodday:
analiticar:
goodday:
ma jok......u snovima ti se oslobadja podsvest...pa sebi priznajesh neshto shto ne bi svesno....
nisu to nikakve sposobnosti vec nesposobnosti da realno sagledash neke situacije :wink:

Znači, JA sam podsvjesno vidio smrt svojih deda, i bake, i još mnogo toga što mi se zbilo... :roll:
ohhhh....ne....sanjao si da ce stari ljudi umreti i to se dogodilo......kako si to izveo???

Ja samj nedelju dana prije smrti SVAKOG od njh znao ko će umreti...Naravno, prvi put mi niko nije vjerovao, ali drugog i trećeg puta sumnje nije bilo... :roll: Ljudi, paranormalne sposobnosti postoje, u to nemojte uopće sumnjati.. :roll:
 
najsveziji primer...ispred mene monitor na kome je slika pocela da se preliva i krivi...potpuno neverovatno za videti...sve zeleno i ljubicasto...ali meni je u tom momentu trebalo neki podatak pa sam pokusala da ga restartujem...e oces...nigde dugmeta a slika sve ludja...pocinje da mi bude muka i vrti mi se u glavi...inace sve se desava dok idem ulicom Kneza Milosa...onda krenu da izlecu poruke..neko mi se obraca...prica mi o mom kucetu (koje je umrlo) i ja zakljucim da je to neki virus...i dalje trazim dugme za resetovanje i sta....provalim da je monitor zapravo povrsina mojih ociju...nema dugmeta...to sam ja...i nema sanse da doprem do realnosti jer je taj iskrivljeni i poludeli monitor moj prozor u svet....od sad pa na dalje...
totalni horor...
a? a? a? da se skidam sa Krstarice?????? :lol:
 
anakin:
najsveziji primer...ispred mene monitor na kome je slika pocela da se preliva i krivi...potpuno neverovatno za videti...sve zeleno i ljubicasto...ali meni je u tom momentu trebalo neki podatak pa sam pokusala da ga restartujem...e oces...nigde dugmeta a slika sve ludja...pocinje da mi bude muka i vrti mi se u glavi...inace sve se desava dok idem ulicom Kneza Milosa...onda krenu da izlecu poruke..neko mi se obraca...prica mi o mom kucetu (koje je umrlo) i ja zakljucim da je to neki virus...i dalje trazim dugme za resetovanje i sta....provalim da je monitor zapravo povrsina mojih ociju...nema dugmeta...to sam ja...i nema sanse da doprem do realnosti jer je taj iskrivljeni i poludeli monitor moj prozor u svet....od sad pa na dalje...
totalni horor...
a? a? a? da se skidam sa Krstarice?????? :lol:

:shock:
 
anakin:
hah...nemoj da pocnem...zato i izbegavam ovu temu...ja to lepo na papir pa objavljujem...
spajam ruzno i korisno :lol:

Ako ne koristis nikakve antidepresive, sredstva bazirana na alkoholu i nedozvoljene supstance, onda je to pomalo cudno... Malo vise... Ali, to je na neki nacin dobro, imas o cemu da pises. :lol:
 
Jekyll_doesnt_Hyde:
Snovi su samo ponovno prozivljavanje i nanovo vracanje iz podsvesti nekih emocija, misli, konflikata, strahova i dr. iz prethodnog dana ili prethodnih dana, zivota uopste.

Slazem se sa ovim... Ali, u pitanju je sve percepirano i razmisljano u toku prethodnog, a mozda i onog dana pre toga. Naravno i emocije, misli, konflikti i strahovi. Ali, oni predstavljaju reakciju na ono sto je opazeno culima... Ove dve kategorije se mesaju u snovima.
 
ma jock...bas nista...u straith stanju mozak mi je najludji.... :lol:
mada, volim da eksperimentisem sa nedozvoljenim supstancama cisto da vidim sta je sve mozak u stanju da proizvede....i dosla do zakljucka da me supstance prilicno prizemljuju (zar ne bi trebalo da je obrnuto???)...pa ipak ne...
e, antidepresive se ne usudjujem da probam da ne odletim u orbitu...
 
anakin:
ma jock...bas nista...u straith stanju mozak mi je najludji.... :lol:
mada, volim da eksperimentisem sa nedozvoljenim supstancama cisto da vidim sta je sve mozak u stanju da proizvede....i dosla do zakljucka da me supstance prilicno prizemljuju (zar ne bi trebalo da je obrnuto???)...pa ipak ne...
e, antidepresive se ne usudjujem da probam da ne odletim u orbitu...

:shock:
 

Back
Top