SMRT KRZNENIM BUNDAMA!!!

  • Začetnik teme Mladen_VR
  • Datum pokretanja
diretore:
bas bih volio da vidim kada bi neko od ljudi koji su za zastitu zivotinja rekao nesto o zastiti ljudi

Naravno da mislim da i ljudi na ovoj planeti trebaju biti zasticeni, ali nes ima vise od 6 milijardi, dok sa druge strane neke su zivotinje veoma retke i na pragu su istrebljenja/izumiranja. Plus-mi, LJUDI sami sebe unistavamo, probijamo ozonski omotac, zakopavamo toksicni i radioaktivni materijal,secemo sume... Spasavanje nekih zivotinja kosta mnogo manje od spasavanja ljudi, nije da mislim-sto jevtinije to bolje, ali priznali mi to ili ne-novac i zlato imaju itekakvu ulogu u tome.
P.S.:Kakva li je to Utopia bez sredstava za placanje?!! :idea:
 
stvar nije tako prosta kao sto se cini.
zivotinjske vrste treba zastititi, ali to je nemoguce van konteksta zastite stanista.
covek je takodje ugrozena vrsta (ne mislim na bila gejtsa i slicne njemu) i bas bih voleo da vidim ko ima moralno(i bilo koje drugo) pravo da odluci koga od onih 6 milijardi treba ukloniti da se poveca prostor za leoparde i druge ugrozene zivotinje.
inace mislim da planeta nema i nesme da ima cenu za bilo kog.
 
Ja sam clanica drustva za zastitu zivotinja (a u radno vreme pomazem ljudima).
Kad god se spomene zastita zivotinja odmah se ubacuju neki ljudi koje "krasi" dusebrniznistvo, patriotizam ili "inteligencija".
Kada ce takvi da nas ostave na miru da mozemo nesputano da razgovaramo i da svoje vreme, svoju energiju i svoj novac trosimo onako kako smo mi odlucili? I zasto niko od njih sve to svoje ne stave u sluzbu ljudi?
 
ljudi nemaju pravo da ubijaju zivotinje,i to samo zato sto im se moze.Ma blago njima.Pa ovo je 21-i vek,mi nismo pecinski ljudi da moramo da ubijamo zivotinje i oblacimo se njihovim krznom da se ne bi smrzli.
 
tiki:
ljudi nemaju pravo da ubijaju zivotinje,i to samo zato sto im se moze.Ma blago njima.Pa ovo je 21-i vek,mi nismo pecinski ljudi da moramo da ubijamo zivotinje i oblacimo se njihovim krznom da se ne bi smrzli.

Pa da li ste vi normalni,
pa koliko biljaka ljudi koriste za ishranu pa niko ne pricha o tome sto ubijaju biljke i za hranu i za tekstil i za sve ostalo
 
Pa kad ne bi jeli ni zivotinje ni biljke, i kad bi isli goli ulicom ne bi nas bilo. I zivotinje i biljke trebe stititi od istrebljenja umerenim i razumnim iskoriscavanjem istih. Treba naci ravnotezu u kojoj bi mi pomagali njima i oni nama, a da pri tome ne ugrozavamo jedni druge. Ta ravnoteza je narusena ubijanjem zivotinja radi krzna i gomilom drugih stvari koje proisticu iz sebicnosti coveka prema okolini u kojoj zivi.
 
Pa kad ne bi jeli ni zivotinje ni biljke, i kad bi isli goli ulicom ne bi nas bilo. I zivotinje i biljke trebe stititi od istrebljenja umerenim i razumnim iskoriscavanjem istih. Treba naci ravnotezu u kojoj bi mi pomagali njima i oni nama, a da pri tome ne ugrozavamo jedni druge. Ta ravnoteza je narusena ubijanjem zivotinja radi krzna i gomilom drugih stvari koje proisticu iz sebicnosti coveka prema okolini u kojoj zivi.
 
diretore:
bas bih volio da vidim kada bi neko od ljudi koji su za zastitu zivotinja rekao nesto o zastiti ljudi
O kakvoj zastiti ljudi?Pa mi smo ti koji pretimo svakoj vrsti opstanka,ako nam i treba zastita to je samo onda od drugog coveka ili ljudi takodje!
Da li se ti osecas mozda ugrozenim od neke zivotinje?Cisto sumnjam,ako imas problem ,imas ga samo zbog nebrige,arogancije i sebicnosti nekog drugog coveka ili ljudi!
O ljudima vecno brine 6 milijardi ljudi,a bez zivotinja-dzabe ti je sve to,kad njih nebude bilo nece biti ni nas,nisu tolke vrste stvorene pukom greskom i bez ikakve potrebe!
 
diretore:
tiki:
ljudi nemaju pravo da ubijaju zivotinje,i to samo zato sto im se moze.Ma blago njima.Pa ovo je 21-i vek,mi nismo pecinski ljudi da moramo da ubijamo zivotinje i oblacimo se njihovim krznom da se ne bi smrzli.

Pa da li ste vi normalni,
pa koliko biljaka ljudi koriste za ishranu pa niko ne pricha o tome sto ubijaju biljke i za hranu i za tekstil i za sve ostalo
Samo tako Diretore,uopste me necudi da se ovde svakom ko je drugaciji obraca i sa:"Da li ste normalni...!"Cim se neko razlikuje preti mu se drustvenim,javnim obelezjem i proglasenjem za ludaka!
Samo vi u ovoj zemlji pricajte o politici i proslosti dok se po celom svetu razvijenijem najveci ratovi,i verbalno i materijalno upravo vode o ovom ogromnom problemu,koji mnogim "trovacima" sredine i atmosfere u svetu pravi svakodnevno milijarde dolara,pa im i napamet nepada da nesto organizuju na dr. nacin ili ukinu.
Dok se planeta nepovratno unistava,uopste nemorate da brinete ni za biljke niti koga od 6 milijardi divnih ljudi(koji unistise ovu zemaljsku kuglu odkad su tako "strava razvili svoj mozak i tehnologiju" treba ukloniti...jer za najvise 100-200 godina svi ce na zemlji crkavati od raznih rakova,trovanja,mutacija,..a ko sto sad preplavljujemo teritoriju zivotinja,nasa deca ili njihova ubijace i preplavljivati jedni druge..
 
diretore:
ajde se malo zanimajte zastitom ljudi molim vas
Ti si izgleda vrlo uskog "pogleda".Cime si okruzen-nebom,vodom,drvecem..na cemu se grade kuce i mostovi-pa na zemlji,cime se hranis-biljkama ili zivotinjama...sta udises-vazduh.
Pa o kakvoj ti zastiti ljudi covece uopste stalno pricas,ako te,ko sto vidim ni pod razno ne tangira okolina- priroda i zivotinje,na kojima se bazira tvoj opstanak,na hiljadu i jedan nacin,kojih ti,izgleda i nazalost uopste nisi ni svestan.
O kakvoj zastiti ljudi pricas,i od koga?Od nas samih mislis?
 
diretore:
tiki:
ljudi nemaju pravo da ubijaju zivotinje,i to samo zato sto im se moze.Ma blago njima.Pa ovo je 21-i vek,mi nismo pecinski ljudi da moramo da ubijamo zivotinje i oblacimo se njihovim krznom da se ne bi smrzli.

Pa da li ste vi normalni,
pa koliko biljaka ljudi koriste za ishranu pa niko ne pricha o tome sto ubijaju biljke i za hranu i za tekstil i za sve ostalo
Biljke ne razumeju onako ko zivotinje,ne osecaju strah,ne beze a ni za bol se nezna dal` ga uopste imaju.To ne opravdava njihovo unistavanje,jer su nam vise nego neophodne pre svega,ali porediti unistavanje biljki sa ubijanjem zivotinja,koje osecaju strah,instikt bega od smrti,bol,patnju..identicno ljudima...-e to je stvarno biserno!
 
Stvar je u umerenosti i zivljenju u skladu sa prirodom, tj. Eskimi ubijaju foke, al' samo koliko mogu da pojedu o'ma, Indijanci su ubijali bizone rukovodjeni istim pricipom... A kad vec posle klope ostane kozica, posto se nista ne baca, ona se ustavi i stavi na ledja. Tako je covek sit i zasticen od zime... "Farba na krznenu bundu" je samo efektna akcije dece sa Zapada, uglavnom se bune protiv bundi svojih majki. Gladnima je malo dugacije, misle kako da prezive, da im antilope ne poklopaju travu za krave, da ih (npr.na Sibiru) zima ne zamrzne... Toliko u vezi neminovnosti umerenog ubijanja. Ostalo: egzoticni kucni ljubimci, rog nosoroga za dizanje tamo necega, lovacki trofeji (eh, da mi je slon na zidu!), kit za corbicu...to, stvarno, nema smisla!
Dakle, znamo ono:lanac ishrane, piramida, covek na vrhu iste... Ne treba se buniti sto smo i mi zivotinj(ic)e, kad jesmo!
Ali, treba dati novac u fondacije za zastitu zivotinja, i jos i ucestvovati u radu iste, ili uraditi nesto samoinicijativno, npr. krenes u grad, vidis povredjenu macku, uzimes je pa taksijem kod vetrinara! Moze i ovo: krenes u grad, vidis nekog kako kopa po kontejneru, pridjes, das mu dvesta dinara, il' svesku i olovku, ako ih imas pri ruci...
 
Ljudi nemojte ici iz krajnosti u krajnost. Jeste da ubijamo biljke istom merom kao zivotinje ali za razliku od zivotinja, biljke se razmnozavaju daleko brze tako da neke biljne vrste teze izumiru. Kad smo vec kod biljaka postoje i udruzenja za zastitu amazonskih i ostalih tropskih suma i mislim da i na ovo treba obratiti paznju. I ono sto je najbitnije: i da razumem da ljudi ubijaju zivotinje radi ishrane (a ne razumem), necu nikad razumeti ubijanje zivotinja kao sport!!!
 
diretore:
tiki:
ljudi nemaju pravo da ubijaju zivotinje,i to samo zato sto im se moze.Ma blago njima.Pa ovo je 21-i vek,mi nismo pecinski ljudi da moramo da ubijamo zivotinje i oblacimo se njihovim krznom da se ne bi smrzli.

Pa da li ste vi normalni,
pa koliko biljaka ljudi koriste za ishranu pa niko ne pricha o tome sto ubijaju biljke i za hranu i za tekstil i za sve ostalo

zivotinje smo mi,stoga je najveci zlocin ubijati zivotinje samo zbog obicne bunde a ne borbe za opstanak!!!
 
izgleda da se najvise diletanata oseca pozvanim da
"razmislja" o temama ekologije i "zastite" zivotinja...
valjda je "in", "u trendu", itd...
ccc...
spremnost da se brane bezumni "stavovi" tipa "koga treba stititi", "zivotinje su "bolje(vise)" od biljaka"... u obrnutoj je srazmeri sa kolicinom znanja o ekologiji i biologiji uopste.
ne zelim da se iko oseti prozvanim ili da zastitnici zivotinja dobiju ehinokokus :twisted: , jednostavno mislim da bi trebalo prestati trositi prazne reci na ovu temu i otici na neke usko specijalizovane, i, mozda, primerenije.
 
Kad smo već kod životinja, da li je neko video sinoć na TV u "No comment"-u kako neki obesni vojnici ubijaju pse iz čiste zabave?

Mene je potpuno zgrozila scena, iako nisam neki naročit ljubitelj životinja, ipak mislim da za takvo ponašanje zaslužuju robiju.

Kad bih samo znao koji su to vojnici i gde je to bilo, ako neko zna više detalja o tome neka javi.
 

Slične teme


Back
Top