atamanska srbija

"...........Aleksandar Solženjicin, Rus koji je prebegao na Zapad krajem šezdesetih godina, bio je kapetan Crvene armije tokom rata. On svedoči da su, kada su ušli u Nemačku, „... svi vojnici znali da slobodno mogu silovati a zatim ubiti devojke ako su bile Nemice."
Ovo je bio rezultat sovjetskih propagandnih letaka koji su deljeni vojnicima. Na njima je pisalo: „Ubijte! Ništa nemačko nije nevino, bilo živo ili još nerođeno. Sledite reči druga Staljina i smrskajte zauvek fašističku zver u njenom leglu. Slomite rasni ponos nemačke žene. Uzmite je kao vaš zasluženi ratni plen. Ubijajte, hrabri vojnici pobedonosne Sovjetske armije."
Silovanje nemačkih žena nije bio jedini zločin Crvene armije. Sovjeti su otimali i pljačkali: „Toliko su opelješili domaće stanovništvo da to nije zabeleženo još od vremena azijatskih hordi."

rusi..............:roll:

Izvor informacije?
 

hahahaha FAS FFAP ti me odusevljavas kako mislis da si pametan i jos pricas drugima o necemu u Rusiji nema crnaca AJDE NE *ERI da ih nema jesi se zapitao KAKO su se Crnci nasli u AMERIKU jel su otisli po pljuge pa im se svidelo ili sta?:hahaha:
 
"...........Aleksandar Solženjicin, Rus koji je prebegao na Zapad krajem šezdesetih godina, bio je kapetan Crvene armije tokom rata. On svedoči da su, kada su ušli u Nemačku, „... svi vojnici znali da slobodno mogu silovati a zatim ubiti devojke ako su bile Nemice."
Ovo je bio rezultat sovjetskih propagandnih letaka koji su deljeni vojnicima. Na njima je pisalo: „Ubijte! Ništa nemačko nije nevino, bilo živo ili još nerođeno. Sledite reči druga Staljina i smrskajte zauvek fašističku zver u njenom leglu. Slomite rasni ponos nemačke žene. Uzmite je kao vaš zasluženi ratni plen. Ubijajte, hrabri vojnici pobedonosne Sovjetske armije."
Silovanje nemačkih žena nije bio jedini zločin Crvene armije. Sovjeti su otimali i pljačkali: „Toliko su opelješili domaće stanovništvo da to nije zabeleženo još od vremena azijatskih hordi."

rusi..............:roll:
a izvor?
 
[/SIZE][/B]

nije bilo italijana u srbiji???:mrgreen:
NIje. Ako imaš neki link, sajt o tome bio bih ti zahvalan.

P.S.
http://www.srpska-mreza.com/History/ww2/Jews/index.html

(Professor) Raul Hilberg: "The Destruction of the European Jews"

This is probably the best known book on the Jewish holocaust. It consists of two large volumes.
Briefly, this is what Dr. Hilberg says: Since April 1941, Serbia was under German occupation. But proud Serbs could never stand oppression. Soon they started uprising. Unlike anywhere else in occupied Europe, angry Nazi Germans invented 1:100 formula. For every German soldier killed 100 civilian hostages would be executed. Jewish male population was first among the hostages. Croatian Ustashi then finished (by use of gas vans) Jewish women and children of Serbia. This is how German Nazi commander of occupied Serbia could brag that "Jewish question in Serbia was solved".
In Fascist-Catholic Independent State of Croatia, Croat fascists eagerly and bestially exterminate Serbs (in the first place), Jews and Gypsies. Not only did Nazi Croats surpassed Nazi Germans and Fascist Italians - they shocked them with the bestial methods they implemented. It was Fascist Italians that tried to stop Ustashi bloody bacchanalia.
 
Poslednja izmena:
Hajde biseru pojma nemaš o drugom svjetskom ratu znaš samo da pljuješ po rusima,kao da te je gestapo pravio i to po nekom propalom modelu iz 1936.

Jeste nije bilo tada u drugom svjetskom ratu Italijanske vojske u Srbiji.Šta ti tu nije jasno,bolje da si kakvu knjigu pročitao nego što valjaš gluposti po forumu.

Srbija tadašnja je bila Njemačka okupaciona zona,Bačka je pripala Madžarskoj, Srem Hrvatskoj, Banat Njemačkoj, Kosovo Albaniji do Trepče, Trepča opet Njemačka ali *** trošenje je vremena neobrazovanom objašnjavati istoriju.

Jedino izvinjavam se ako ti Dalmaciju, Hercegovinu i Crnu Goru smatraš Srbijom onda je bila čitava italijanska armada:mrgreen:

lav
Znao sam ja da je on ''prikriveni'' veliko Srbin''

Italijanska vojska u Srbiji:hahaha::hahaha::hahaha:



Капитулација југословенске војске и бекство Краља и владе из земље омогућили су окупацију уже Србије, управо оног дела Југославије, коју су Немци одредили да зову окупираном Србијом. „Стара Србија“ која је потпадала под немачку окупацију није била истоветна са тзв. „ужом Србијом“ (што је тачно преткумановска Србија) јер се од територије Србије један део нашао под бугарском, а други под италијанском окупацијом.

http://www.svetskirat.net/istorija/okupirana_srbija.htm

............zasto, ali zasto ste svi vi patriJoti tolike neznalice, i bolidi????:roll::dash:
pa vam cak nije ni neprijatno kada javno lupetate napamet...........:hahaha:
 
pa kad nisu kao ti ucili istoriju na:



TheTruthIsOutThere.jpg
 
Poslednja izmena:
sve ja to znam...
ali rekla sam za Rusiju da poznaje samo silu i cizmu...
ili ti je poznato ,nesto poput onoga cemu veci dio svijeta tezi, american dream, ili american way of live, da tako nesto netko kaze za Rusiju...

Ti si specijalista za gluposti?
Ko to u svetu tezi za americkim snom??? Ne znam ni jednog spanca,italijana ili sl . da tezi za americkim snom.

Sta je americki san???? Zaskociti neku siromasnu zemlju koja ima prirodnih resursa i pljackati je do iznemoglosti da bi tamo u USA neki retard mogao jeftino da krka 50 big mekova dnevno i vozi auto na smesno jeftin benzin. To je americki san. Samo pitanje je dokle ce to tako moci da sanjaju vec sada ti snovi im se polako rasprsuju
 
Ti si specijalista za gluposti?
Ko to u svetu tezi za americkim snom??? Ne znam ni jednog spanca,italijana ili sl . da tezi za americkim snom.

Sta je americki san???? Zaskociti neku siromasnu zemlju koja ima prirodnih resursa i pljackati je do iznemoglosti da bi tamo u USA neki retard mogao jeftino da krka 50 big mekova dnevno i vozi auto na smesno jeftin benzin. To je americki san. Samo pitanje je dokle ce to tako moci da sanjaju vec sada ti snovi im se polako rasprsuju

pored takve konkurencije kao ti, nemoguce mi je...
a sto mislis koliko takvih retarda ima...
recimo da USA otvori granice i dozvoli svakom srpskom gradaninu da sslobodno useli u isti, sa svim dozvolama, sto mislis koliko bi ljudi ostalo u Srbiji?
a o latinsko-americkim ili africkim zemljama da i ne govorim
Amerika nije bila ni ti je kolonijalna sila...
 
a sto mislis koliko takvih retarda ima...
recimo da USA otvori granice i dozvoli svakom srpskom gradaninu da sslobodno useli u isti, sa svim dozvolama, sto mislis koliko bi ljudi ostalo u Srbiji?
a o latinsko-americkim ili africkim zemljama da i ne govorim
Amerika nije bila ni ti je kolonijalna sila...

a šta ti misliš koliko bi se ljudi drogiralo da se droga prodaje na trafici? :P
 
pored takve konkurencije kao ti, nemoguce mi je...
a sto mislis koliko takvih retarda ima...
recimo da USA otvori granice i dozvoli svakom srpskom gradaninu da sslobodno useli u isti, sa svim dozvolama, sto mislis koliko bi ljudi ostalo u Srbiji?
a o latinsko-americkim ili africkim zemljama da i ne govorim
Amerika nije bila ni ti je kolonijalna sila...

:klap::klap::klap:
Blago tebi,kada tako razmisljas:mrgreen:
P.S
Nemoj da mi vredjas prijatelja:otkacio:,inace............................:banovati:
 
pored takve konkurencije kao ti, nemoguce mi je...
a sto mislis koliko takvih retarda ima...
recimo da USA otvori granice i dozvoli svakom srpskom gradaninu da sslobodno useli u isti, sa svim dozvolama, sto mislis koliko bi ljudi ostalo u Srbiji?
a o latinsko-americkim ili africkim zemljama da i ne govorim
Amerika nije bila ni ti je kolonijalna sila...

Pa tebe i tvoje gluposti je nemoguce nadmasiti. Verovatno si jedna od pametnijih hrvatica. :D:D

Pa Srbija je siromasna zemlja tako da je normalno da bi ogromna vecina stanovnistva pohrlila u zemlju koja je bogatija.Ali kakve to sad veze ima sa onim sto sam ja napisao???

Sto se kolonijalnih sila tice ...vreme kolonijalizma je shatro zavrseno mada USA je trenutno najveca kolonijalna sila na svetu i zahvaljujuci tome narod u USA ima lagodniji zivot.Spisak zemalja koje su USA napale od drugog svetskog rata je predugacak.Samo jedan predsednik USA nije vodio ratove posle WWII.
Ratovima su postavljali svoje ljude da vladaju odredjenim zemljama ili su jednostavno okupirali odredjenu zemlju na odredjeni period kao sto danas to rade u Iraku,Srbiji,Afganistanu.....
A ti posto pojma nemas ni o politici ni o istoriji ni o mnogim drugim stvarima bolje se uhvati varjace i kuvaj nesto posto sem sto branis ustastvo na ovom forumu nista pametno nikad napisala nisi a ni duhovito.
 
Poslednja izmena:
recimo da USA otvori granice i dozvoli svakom srpskom gradaninu da sslobodno useli u isti, sa svim dozvolama, sto mislis koliko bi ljudi ostalo u Srbiji?
Evo, ja da ti kažem, pusti ove nadripatriote: Ostalo bi, veruj mi, dosta, jer, em što nije za mnoge sva sreća u tome otići iz svoje zemlje, kakva god ona bila, (stvar je ta s odlaskom, u stvari, dosta komplikovana), em što nije ni sada zapravo velika prepreka da se ode ako se stvarno to hoće, em što nije ni u tim SAD "med i mleko", daleko od toga, štaviše.
Uzgred, a koliko bi ostalo u, npr... - Hrvatskoj? Ista ova priča kao i u Srbiji.
 
pored takve konkurencije kao ti, nemoguce mi je...
a sto mislis koliko takvih retarda ima...
recimo da USA otvori granice i dozvoli svakom srpskom gradaninu da sslobodno useli u isti, sa svim dozvolama, sto mislis koliko bi ljudi ostalo u Srbiji?
a o latinsko-americkim ili africkim zemljama da i ne govorim
Amerika nije bila ni ti je kolonijalna sila...
Samo za tebe ,najnovija informacija,Amerika ce verovatno otvoriti granice sa Meksikom,posto su latinosi poceli masovno da se dobrovoljno iseljavaju iz iste,od pre par nedelja zbog nedostatka posla.Posto je granica nekada i postojala samo zbog ilegalaca,mogli bi je otvoriti..Tako ce nesmetano i da poboljsaju promet droge iz Meksika ,ciju su proizvodnju sami nekad finansirali,i pospesiti nesmetani izvoz oruzja u Meksiko.
 
Evo, ja da ti kažem, pusti ove nadripatriote: Ostalo bi, veruj mi, dosta, jer, em što nije za mnoge sva sreća u tome otići iz svoje zemlje, kakva god ona bila, (stvar je ta s odlaskom, u stvari, dosta komplikovana), em što nije ni sada zapravo velika prepreka da se ode ako se stvarno to hoće, em što nije ni u tim SAD "med i mleko", daleko od toga, štaviše.
Uzgred, a koliko bi ostalo u, npr... - Hrvatskoj? Ista ova priča kao i u Srbiji.

nebih se posve slozila s tvojim misljenjem...mislim, pod uvjetima koje sam navela, da bi se Srbija (a i dobar dio Hrvatske) ispraznili...makar na izvjesno vrijeme...i prvi bi i masovno otisli oni najbolji...i oni bi uglavnom uspijeli unatoc cinjenici da ni tamo ne tece med i mlijeko, dok obicna masa bi se povratila svojevoljno nakon kratkog vremena
 
Samo za tebe ,najnovija informacija,Amerika ce verovatno otvoriti granice sa Meksikom,posto su latinosi poceli masovno da se dobrovoljno iseljavaju iz iste,od pre par nedelja zbog nedostatka posla.Posto je granica nekada i postojala samo zbog ilegalaca,mogli bi je otvoriti..Tako ce nesmetano i da poboljsaju promet droge iz Meksika ,ciju su proizvodnju sami nekad finansirali,i pospesiti nesmetani izvoz oruzja u Meksiko.

to doista jos nisam cula....inace je cuvaju kao rusi svojevremeno Berlinski zid...imas li slucajno kakav link...?
a ono za drogu sigurno nemislis ozbiljno...:)
 
pa pogledaj Holandiju, pa ces znati...
ni pet posto ih se ne drogira, iako poneku drogu mogu kupiti u trafici...:)

izvini, al ne loopaj.
ne mogu ni jednu da kupe na trafici. postoje samo kofi šopovi gde može da se uživa marihuana.
droga nije poenta, pa nećemo o tome...dakle to koliko bi ljudi otišlo iz ove naše zemlje i afrike
u ameriku apsolutno nije argument koji ide u prilog americi kao divnoj zemlji.
 
izvini, al ne loopaj.
ne mogu ni jednu da kupe na trafici. postoje samo kofi šopovi gde može da se uživa marihuana.
droga nije poenta, pa nećemo o tome...dakle to koliko bi ljudi otišlo iz ove naše zemlje i afrike
u ameriku apsolutno nije argument koji ide u prilog americi kao divnoj zemlji.

a sto su sopovi nego malo modernije trafike ?
a drogu si ti uveo u razgovor..
amerika nije divna i bezgresna zemlja, ali za mene i veci dio svijeta ona jeste u poredenju sa Rusijom jos uvijek obecana zemlja...
i to je ono o cemu diskutiramo...
 
nebih se posve slozila s tvojim misljenjem...mislim, pod uvjetima koje sam navela, da bi se Srbija (a i dobar dio Hrvatske) ispraznili...makar na izvjesno vrijeme...i prvi bi i masovno otisli oni najbolji...i oni bi uglavnom uspijeli unatoc cinjenici da ni tamo ne tece med i mlijeko, dok obicna masa bi se povratila svojevoljno nakon kratkog vremena
Ne bih se ni ja složila s tvojim, da bi se "ispraznili". Govorim iz konkretnog iskustva ljudi koje lično poznajem, iz svoje okoline, a i druge, za koje znam, dosta vrhunskih naučnika, i stručnjaka iz svojih oblasti, koji su, uprkos svemu, ostali ovde, i uspešno se bave svojom strukom, kao i na osnovu iskustva i onih koji su otišli. A, i dosta drugih, tzv. "običnijih" primera. A lično, moram reći, "priznajem" samo one među njima koji bi doista kapitalno promenili svoj položaj, i "napolju" mogli da ostvare neki nemerljivi uspeh, bilo u materijalnom, ili bilo kom drugom smislu.
 
a sto su sopovi nego malo modernije trafike ?
a drogu si ti uveo u razgovor..
amerika nije divna i bezgresna zemlja, ali za mene i veci dio svijeta ona jeste u poredenju sa Rusijom jos uvijek obecana zemlja...
i to je ono o cemu diskutiramo...

dobro, možemo da pređemo i na cigare. svejedno. poenta je ista. argument ti je skandalozno problematičan :P
 
Ne bih se ni ja složila s tvojim, da bi se "ispraznili". Govorim iz konkretnog iskustva ljudi koje lično poznajem, iz svoje okoline, a i druge, za koje znam, dosta vrhunskih naučnika, i stručnjaka iz svojih oblasti, koji su, uprkos svemu, ostali ovde, i uspešno se bave svojom strukom, kao i na osnovu iskustva i onih koji su otišli. A, i dosta drugih, tzv. "običnijih" primera. A lično, moram reći, "priznajem" samo one među njima koji bi doista kapitalno promenili svoj položaj, i "napolju" mogli da ostvare neki nemerljivi uspeh, bilo u materijalnom, ili bilo kom drugom smislu.

bilo kako bilo..
nebih zeljela ni Srbiji ni Hrvatskoj da dodu(dozvole) u "iskusenje"...i budu u prilici da se uvjere ili u tvoju ili moju predpostavku...
 
Pa tebe i tvoje gluposti je nemoguce nadmasiti. Verovatno si jedna od pametnijih hrvatica. :D:D

Pa Srbija je siromasna zemlja tako da je normalno da bi ogromna vecina stanovnistva pohrlila u zemlju koja je bogatija.Ali kakve to sad veze ima sa onim sto sam ja napisao???

Sto se kolonijalnih sila tice ...vreme kolonijalizma je shatro zavrseno mada USA je trenutno najveca kolonijalna sila na svetu i zahvaljujuci tome narod u USA ima lagodniji zivot.Spisak zemalja koje su USA napale od drugog svetskog rata je predugacak.Samo jedan predsednik USA nije vodio ratove posle WWII.
Ratovima su postavljali svoje ljude da vladaju odredjenim zemljama ili su jednostavno okupirali odredjenu zemlju na odredjeni period kao sto danas to rade u Iraku,Srbiji,Afganistanu.....
A ti posto pojma nemas ni o politici ni o istoriji ni o mnogim drugim stvarima bolje se uhvati varjace i kuvaj nesto posto sem sto branis ustastvo na ovom forumu nista pametno nikad napisala nisi a ni duhovito.

pa vec sam rekla, tebi uvijek uspijeva....:)
i mi ovdje ne diskutiramo o dobrim i losima stranama SAD, nego o cinjenici da je Amerika za vecinu svijeta, jos uvijek, u poredenju sa Rusijom "obecana" zemlja..:D
a ti, sto posebno govori o tvojoj pameti i intelektu, svakog neistomisljenika proglasavas glupim, a ako je k tome jos i Hrvat, e onda je obavezno ustasa ili branioc ustasstva...:mrgreen: neznas napisati nijedan tekst bez ustasa, to ti je ocito zivotna opsesija
cak i Freud je rekao, slijepa mrznja unistava samo onoga tko mrzi...
p.s. i Rusija je bogatija od Srbije ali Srbija se nebi ispraznila da Rusi otvore granice..
 

Back
Top