Uklanjanje pozadine sa fotografije

Da,tacno tako. Samo jos nesto.
Ako pozadina nije obrisana vec obojena u belo isto ce biti i sa psd. Znaci obrisi pozadinu...da se pojave one kockice iza.
Ili idi na file->new pa background contenst stavi transparent i dimenzije iste kao slika ili koje vec zelis. Zatim prevuci sliku u taj prozor i brisi lagano.
Ne znam kako ti je lakse...probaj nekako ili okaci sliku ako nije nesto poverljivo :D
 
Probala sam i to. Na opciji filter-extraxt,isto se uklanja background,ostaju kockice.Kao i image-trim,pa clear.ali opet isto.Probala sam psd varijantu,i ne radi.Mora da postoji nacin.....
 

Prilozi

  • SMUDJ 1.jpg
    SMUDJ 1.jpg
    49 KB · Pregleda: 28
Ja sam mislio da imas neku komplikovaniju sliku....

Ovo nemoze biti jednostavnije. Izaberes magic eraser tool i samo jednom kliknes na pozadinu (na belo).
Sacuvas sliku kao gif ili kao psd (bolje psd) i to je to.

Nista layer,nista wand tool....krajnje prosto ;)

Ovako izgleda kad sacuvas kao gif.
8625SMUDJ%201.gif


Kad importujes nece biti pozadine ;)
 
Poslednja izmena:
Ja samo da pitam... da li neko zna zasto kada koristim magic wand da izdwojim fotografiju iz jedne slike u drugu, nece celi objekat (to sto hocu da izdvojim) da se oznaci, vec se oznaci samo jedan mali deo slicice ?
A bas mi je hitno potrebno da uradim jednu sliku... hocu iz jedne slike da selektujem leptira i ubacim ga u drugu sliku... Moze li mi neko pomoci ?

Inace imam Ulead Photo Express program...
 
@K aja

Sad sam pogledao u PS posto ne znam napamet kako se te alatke zovu. Polygonal laso je obicna igracka koja smara.

Prava stvar za izdvajanje slike iz pozadine (tzv. frajštend) je Pen Tool posto pomocu njega koriscenjem Ctrl, Shift i Alt dobijas mogucnost postavljanja krivih linija i menjanja njihovih krivina. Samo tako mozes postici dobro isecenu sliku da bi je stavio u neki materijal za print.

Uopste, kod mnogih alatki u PS probajte Ctrl, Alt ili Shift ili njihovu kombinaciju. Cesto je korisno :P
 
1.Pomocu alatke lasso tool(l) kreirati zatvorenu konturu koju treba izdvojiti
2.Select>feather(alt+ctrl+d)
3.Feather selection i u polje radius ukucati vrednost 20
4.treba kreirati novi layer,crea layer 1 i ostavi ga aktivnim
5.select>inverse
6.Alatkom Eyedropper tool bira se boja slike(R;G;B)
7.Edit>Fill; u novom dijalogu u polje use treba izabrati FOREGROUND COLOR !!!
 
Poslednja izmena:

Back
Top