avast

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Desni klik na ikonicu a u taskbaru, pa Updating i onda prvo izaberes iAVS Update pa sacekas da zavrsi, a zatim Program Update.
Drugi nacin je da podesis Avast da se sam updejtije:
Otvori avast Antivirus. Desni klik na njega pa izaberi Settings, pa u meniju sa leve strane nadji Update (Basic) i dvaput cekiraj Ask when update is available, a u Details cekiraj sve.
Zatim ce kad se konektujes, ukoliko ima novih definicija virusa, Avast sam da ti ponudi da to uradi.

Pozdrav
 
Hvala ti za objasnjenje oko update ovo sam uspesno uradila ali :oops: :oops: molim te ako ti nije tesko da mi objasnis postupak kada avast pronadje virus,hvala unapred. :shock: :shock:
 
Nema na cemu.
Idemo ovako, opet desni klik na ono a u taskbaru pa izaberi Avast On-Access Protection Control, kad se otvori idi na Details (samo ako sa leve strane nemas meni koji skrolujes, ako imas onda nema potrebe), pa zatim sa desne strane imas jedan ispod drugog Instant Messaging, Internet mail...i na kraju Standard Shield. E sada obelezi Standard Shield i
u delu Customize namesti:
Scanner (Basic) - cekiraj sve
Scanner (Advanced) - cekireaj sve osim Only files with selected extensions
Blocker - cekiraj Default extension set i na dnu Deny the operation
Advanced - ne cekiraj nista

OK

Inace kad naidjes na virus, on ce te upozoriti i ponuditi ti neke mogucnosti tipa Rename, Delete, Move to chest...

Ako zelis da proveris kako ce da reaguje poseti sledeci link, tu mozes da skines fajl EICAR koji nije pravi, vec simulira, virus i potpuno je bezopasan. Link je sledeci

http://www.eicar.org/anti_virus_test_file.htm

Pozdrav
 
nemam Standard Shield nego P2P Shield i tu sam sve cekirala.Molim te objasni mi postupak kada pri skeniranju naidjem na virus jel mi se to desava ali neznam sta da radim.npr ako se pojavi virus taj i taj sta da radim,delete ,remove ili sta vec.isla sam na onaj sajt ali kada se pojavi tzv virus neznam dalji postupak.Igmane pomozi bicu ti mnogo zahvalna.
:oops: :oops:
 
To sto imas samo P2P je verovatno do verzije, ja koristim Professional, ili nisi skrolovala prozorce.

Nego, po meni najbolje je da izaberes Delete cime ces definitivno izbrisati virus. Kada pritisnes Delete pojavice ti se prozor u kome treba da cekiras Delete files permanently
i if necessary delete files at the next system start pa opet pritisni Delete.

Takodje mozes izabrati i Move/Rename koji ce virusu dodati neke simbole posle kojih je isti bezopasan.
Ili Move to chest cime ces staviti virus u karantin i kasnije mozes pogledati o kom se virusu/trojancu radi i koji je fajl zarazio.

Pozdrav :D
 
Igmane molim te reci mi, zasto kada racunar iskljucim u toku noci pa prilikom ponovnog startovanja, sutradan AVASTA nema pored sata,ali ne samo avast vec i analogni casovnik /sunce/, zone alarm i sve ono sto podesim da bude tu.Prilikom ponovnog startovanja pojavi se samo sat i zvucnik.Prakticno av nije u funkciji,sem kad ja licno radim skeniranje. :shock: :shock:
 
Otvori avast! Antivirus i, ako koristis Simple user interface, videces tri ikonice sa leve strane: lobanju, slovo a i munju. Pritisni slovo a i videces da ti je slajder najverovatnije namesten na Disabled. Pomeri ga na Standard ili High.
 
HVALA IGMANE ali nisam bas sigurna da je avast pravo resenje.Sutra cu instalirati NOD32 pa kako mi bude
:wink: :wink: :wink: :wink:
 
instalirao sam 02.05.2004 AVAST, nije los .....
imam pitanje za tebe tj.2 pitanja.
koliko sam razumeo licenca traje 14 meseci??!!!
a drugo ,pre nego sam ga instalirao kopirao sam ga na drugo mesto i posle instalacije slucajno da proverim kad ono tamo samo ikonica,nisam pogresio garant,on je izgleda obrisao svoj koren da tako kazem,verovatno zbog licence.
znas li nesto o tome.
hvala za odgovore !!!!
pozdrav !!!
 
Pa sto se tice onoga sa korenom i instalacijom neznam. A sto se tice licence, skini PRO verziju i trial ti traje 60 dana a ako skines serijski broj onda oko 2315 dana (dvehiljadetristapetnaest).
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top