Da li nekad uradite nesto za sta smatrate da je ispod vaseg nivoa?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa jeste lakše je tebi da se tešiš gužvom u saobraćaju, što ne dođe na vreme taj
koga si čekala...pa te tako jadnu frustriranu...baš iziritirao taj mučenik koji se
smrzao....pokušavajući da proda nešto od toga...i što tebi toliko smeta to što
je kako ti kažeš uzvikivao srpske povike i usklike.....gde je on to uzvikivao...možda na
Dorćolu, pored džamije..ili na Bulevau pored Katoličke crkve...ili ispred nekih
ambasada
:eek:i ko si ti ustravi da sudiš njemu....za njegova nacionalna
osećanja odakle ti pravo....i da reče uznemirila si se jaaaoooooo strašno mogu
misliti:eek:konstatacija da ne zna ništa drugo da radi ti je već onako dno-dna
kako ti to sa tog nivoa išta znaš o preživljavanju nacije...ili se očigledno
praviš luda.....
.:mrgreen:

pa vidis Afrodita, da ti pojasnim posto ne znas, narodi koji nemaju problem sa indetitetom uopste nemaju poriv i potrebu da poentiraju i da naglasavaju svoju nacionalnu pripadnost.

Ti si, vidimo, boldovala sve sto nije Srpsko kao da se plasis da ce to da te napadne, pojede i ispljune?

Cemu taj strah ljudi? zasto imate problem sa inedetitetom? sto ga poentirate? sto se bojite tudjih obelezja? sto ste tako nesigurni i puni otorova kad se pomene anti - nacionalizam? :think:
 
Poslednja izmena:
ne mi Kuco...ooooonnaaaaaa.......na nivou........:mrgreen:

pa i treba da se hapse svi koju huskaju na nacionalizam, fasizam i rat. To nije nista suprotno zakonima, to je ZABRANJENO....Afrodita obrazuje se malo, citaj, nemoj previse provoditi vremena na netu... Ili pak, ako ga provodis onda se malo edukuj, i primaj a ne samo da drzis prazne monologe...To ti je moj savet, ali kako hoces, ja sam potpuno fleksi i LIBERALNA tako da ...

Cak i u Bosni, zemlji gde su zivela tri naroda, kako volite da se naglasava, je bio mir i lepo su ljudi ziveli sve dok im nije bila bacena koska zla kao psima....
 
Taj covek je prodavac,zaradjuje za zivot a ne borac za Srpska prava.

A zasto bih kupila kacket sa natpisom Srbija? ili pak majcu?
Sto sa ponosom i podsmehom on stoji pokraj tih stvari? njegov izraz lica nije kao kod drugih ulicnih prodavaca koji gledaju da prodaju robu i da odu svojim poslom...On likuje nad tim.
Vi ne pirmecujete te frikove s vremena na vreme na pojedinim lokacijama?
 
Nema bas na mnogo mesta da se kupe ti nacionalni obelezji.
Znam slucajno,jer moj rodjak to stalno juri,po netu narucuje jer nema prodavnica.
Trazili smo neke sesire sa grbom kad smo isli na rafting :rumenko:
A taj ponos...pa sta.
Vise sam primetila da je sramota pokazivati pariotizam,to je sad nepozeljno.
Od 5-og oktobra svi su antipatriote.
Posledica 90-ih,zbog tadasnjeg preteranog izliva nacionalizma
 
pa vidis Afrodita, da ti pojasnim posto ne znas, narodi koji nemaju problem sa indetitetom uopste nemaju poriv i potrebu da poentiraju i da naglasavaju svoju nacionalnu pripadnost.

Ti si, vidimo, boldovala sve sto nije Srpsko kao da se plasis da ce to da te napadne, pojede i ispljune?

Cemu taj strah ljudi? zasto imate problem sa inedetitetom? sto ga poentirate? sto se bojite tudjih obelezja? sto ste tako nesigurni i puni otorova kad se pomene anti - nacionalizam? :think:

pa i treba da se hapse svi koju huskaju na nacionalizam, fasizam i rat. To nije nista suprotno zakonima, to je ZABRANJENO....Afrodita obrazuje se malo, citaj, nemoj previse provoditi vremena na netu... Ili pak, ako ga provodis onda se malo edukuj, i primaj a ne samo da drzis prazne monologe...To ti je moj savet, ali kako hoces, ja sam potpuno fleksi i LIBERALNA tako da ...

Cak i u Bosni, zemlji gde su zivela tri naroda, kako volite da se naglasava, je bio mir i lepo su ljudi ziveli sve dok im nije bila bacena koska zla kao psima....

Vidi ja sam Srpkinja iz Srbije i ponosim se svojim Srpskim poreklom...tek da se
razumemo...ne plašim se to da kažem..niti me je strah toga...toliko o tome.
To boldovano je bilo tek da tebi skrene pažnju da bi da je bio tu gde sam navela
i boldovala moglo bi se smatrati neki provociranjem ili kako god hoćeš to nazovi.
Nemoj me molim te učiti šta da radim, to da li sam ja obrazovana i koliko ti nisi
merodavna da oceniš...a nisam nešto primetila da si na nekom višem intelktuanom
nivou od mene....i nemoj da se vređamo bez potrebe. Ni to koliko ja provodim
na netu nije tvoj problem...ja tebe to nisam pitala, a i ti si ako smem da primetim
od jutros ovde.

U čemu je tvoj problem...što se čovek smeškao, dok je dozivao ljude da
kupe to što on nudi za prodaju....ajde molim te šta si ti..neki super vizor
ljudske psihe, pa si onako odokativno, procenila da je on nepismen glup
nacionalista, fašista...šta još..ima li još tih epiteta na repertoaru ne razumem
koja je tvoja muka......ali oprosti rekla bih da ti imaš problem sa identitetom
ja ne.

Eto ja sam sve izjasnila javno..i šta će biti sada...hoće li me neko napasti
zbog toga....e da i ja imam majicu sa natpisom SRBIJA....isto kao što
ima i sa natpisom PARTIZAN...i šta ćemo sad.....:dontunderstand:

A da imam i šajkaču ostala mi od dede Solunca.....pa ja se ponosim sa
tim.....da li ti to možeš da razumeš:???:
 
pa vidis Afrodita, da ti pojasnim posto ne znas, narodi koji nemaju problem sa indetitetom uopste nemaju poriv i potrebu da poentiraju i da naglasavaju svoju nacionalnu pripadnost.

Ti si, vidimo, boldovala sve sto nije Srpsko kao da se plasis da ce to da te napadne, pojede i ispljune?

Cemu taj strah ljudi? zasto imate problem sa inedetitetom? sto ga poentirate? sto se bojite tudjih obelezja? sto ste tako nesigurni i puni otorova kad se pomene anti - nacionalizam? :think:

Мени се ипак чини да си ти пуна мржње коју не умеш да дефинишеш.
Национализам је позитивна особина, за разлику од шовинизма.

Волела бих да ми дефинишеш анти - национализам! :???:

И ко се боји туђих обележја, а ти се уплашила обележја свог народа? :otkacio:
( Ако је твој народ у питању. А ако српски народ није твој народ, зашто се ти бојиш туђих обележја? )
Ниси ми јасна, никако.
 
Zato sto zbog njega i njumu slicnih je ova zemlja otisla u K.U.R.A.C a zivot je samo jedan i ne moze da ceka.
Zato mi je krivo kad to vidim, zato pop.izdim


I šta sad ti ćeš da spaseš ovu naciju i odvešćeš je u Evropu ako tog jednog
jadnog čoveka napadneš na sred ulice:eek:I jesi sigurna da je baš zbog takvih
otišla zemlja tamo gde ti reče...i brani li ti neko da živiš svoj život kako ti
hoćeš, zar misliš da samo to smeta da bi se bolje živelo:eek:

A jel ti krivo kada vidiš one sa velikom džipovima koji vrede više nego nečiji
stanovi...i zar se ne pitaš otkud im to i da li su možda oni ovaj narod doveli
tu gde je sada.....što malo ne pogledaš i levo a ne samo desno ili pravo....:???:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa evo da tebi pojasnim, simobli nacionalizma upucuju na nasilje i rat a brojanice na okrenutost Bogu i duhovnim stvarima na smirenost. Pred bogom smo svi isti, i Bog ne poznaje nacije i nacionalnosti. Tako da je njegova roba bila dijametralno suprotna. Kao da imas na istoj godoli u radnji sapun da se peres i g.ovna da se mazes.

Ово сад први пут чујем да је шајкача, симбол национализма!?!? :eek:
А шта се то тебе тиче што је његова роба "дијаметрално супротна"?
Чиме то тебе погађа? Да ниси тржишни инспектор?

Ja za sebe i ne mislim da sam nesto posebno sto sam iznad niovoa neandertalca, nacionalisticki nastrojenog, polupismenog coveka. To nije tesko biti. Mada, ako uzmemo u obzir da prosecan Srbin ima sedam razreda osnovne skole i da se kupa svaki peti dan....onda sta reci? i ti si ticerko iznad takvih nemoj misliti da nisi. pogledaj oko sebe, pogledaj ljude na ulici, mislis da su svi pismeni????

Ово су већ озбиљне, веома увредљиве, антисрпске квалификације, и заиста, испод сваког нивоа! :evil:
 
Ja jesam protiv "loseg nacionalizma",huligana navijaca...itd....
Volim Srbiju,i ponosna sam sto sam Srpkinja,ali sada se stvari postavljaju da ako volis Srbiju,automatski si zadrt i nacionalista,i primitivan,i glasas za radikale...itd...A ako si liberalan,za Evropu i svet,protiv nasilja i ratova - ti si izdajnik.LDP narkoman....Ja sebe ne svrstavam ni u jednu od ove dve kategorije...A cini mi se da ih neko namece kao jedine dve koje postoje...Sa kojom namerom,to je vec druga prica....

Ali to nema nikakve veze sa tim kako cu ja da posmatram ljude oko sebe.Pa koliko imam prijatelja sa cijim politickim stavovima se ne slazem,ali ih ne omalovazavam....Uvek sam se zalagala za "bratstvo i jedinstvo"(ali ne ono komunisticko),svi ljudi su isti...Niti novac,niti polozaj na drustvenoj lestvici,niti obrazovanje i diplome...ne uticu na to...Ili jesi ili nisi covek!
 
A zasto bih kupila kacket sa natpisom Srbija? ili pak majcu?
Sto sa ponosom i podsmehom on stoji pokraj tih stvari? njegov izraz lica nije kao kod drugih ulicnih prodavaca koji gledaju da prodaju robu i da odu svojim poslom...On likuje nad tim.
Vi ne pirmecujete te frikove s vremena na vreme na pojedinim lokacijama?

Па оно, јесте... У САД је немогуће пронаћи мајице са мотивом националне заставе, или текстовима "Born in the USA"... или у Француској француске, или у Ирској ирске, са све беџевима са ликом Мајкла Колинса.

Не браним лика. Јасно је да он међу националним мотивима и сликама националних величина има и данас спорне ликове, попут Караџића или Младића, али ту треба повући разлику.
 
Vise sam primetila da je sramota pokazivati pariotizam,to je sad nepozeljno.
Od 5-og oktobra svi su antipatriote.
Posledica 90-ih,zbog tadasnjeg preteranog izliva nacionalizma

Па дабоме да је срамота. И то подједнако и пре и после 5. октобра... Чак је помало и лакше него пре 5. октобра, јер је ДОС ипак мало реафирмисао националне симболе, који су пре тога више били симболи "екстремиста".

А за срамоту, ево примера: колико би се неко осећао пријатно да се у некој полу-званичној прилици где је прихватљиво лежерно облачење, појави у мајици са мотивом америчке, британске или српске заставе.
 
Pa evo da tebi pojasnim, simobli nacionalizma upucuju na nasilje i rat a brojanice na okrenutost Bogu i duhovnim stvarima na smirenost. Pred bogom smo svi isti, i Bog ne poznaje nacije i nacionalnosti. Tako da je njegova roba bila dijametralno suprotna. Kao da imas na istoj godoli u radnji sapun da se peres i g.ovna da se mazes.

А шта то спада у ''симболе национализма''?
Кокарда? Шајкача? Застава? Мајица са државним грбом?:roll:
Шта је ''неподобно'' у тим симболима?
 
A zasto bih kupila kacket sa natpisom Srbija? ili pak majcu?
Sto sa ponosom i podsmehom on stoji pokraj tih stvari? njegov izraz lica nije kao kod drugih ulicnih prodavaca koji gledaju da prodaju robu i da odu svojim poslom...On likuje nad tim.
Vi ne pirmecujete te frikove s vremena na vreme na pojedinim lokacijama?

Са летовања у Грчкој донела сам мајицу на којо пише Hellas, са путовања по СССР-у донела сам мајицу на којој пише СССР, људи носе мајице на којима пише САД, Бразил, Италија....на којима су заставе и амблеми других земаља...и ја у томе не видим ништа нацистичко-шовинистичко-рушитељско-ратнохушкачко нити достојно презира и погрде.
:roll:
 
pa vidis Afrodita, da ti pojasnim posto ne znas, narodi koji nemaju problem sa indetitetom uopste nemaju poriv i potrebu da poentiraju i da naglasavaju svoju nacionalnu pripadnost.

Ti si, vidimo, boldovala sve sto nije Srpsko kao da se plasis da ce to da te napadne, pojede i ispljune?

Cemu taj strah ljudi? zasto imate problem sa inedetitetom? sto ga poentirate? sto se bojite tudjih obelezja? sto ste tako nesigurni i puni otorova kad se pomene nacionalizam? :think:


Венди, покушај сама себи да одговориш на ова питања...:think:

(Последњу реченицу измених бришући једно ''анти''.)
 
Упс, сад тек видех да су и Ванда и Богарт већ написали слично што што и ја... Ја читам редом, па одмах пишем, место да прво све ишчитам.

Нека, што више, то боље... И ја читао Ванду, па ми није сметало да наставим у сличном духу. :)
 
nego koji su to naci simboli u pitanju, jel se misli na naci-nacilonalne ili naci-nacionalisticke ili naci-nacisticke? izmice mi ta kontradiktornost prodavanog sadrzaja....

nego vendi, ne brini se zbog pluvanja u proseku vecina ima iste predrasude koje su pronasli u tvom postu i napusili te, nego to nikada nece javno priznati. ovim ne branim predrasude, da se razumemo one su lose, nego mislim na ono o podizanju prvog kamena...

mene vendi, vise zabrinjava sto kada si postavljala temu nisi uopste slutila kako ce ona biti protumacena, bacila si akcenat na neke stvari koje uopste nisu bila poena teme i te stvari su odvele temu u pljuvacinu po tebi i u potpuno drugi smer od onog koji si zamislila. meni je ovo zanimljivo, jer sam bas veceras konstatovala kako ima pojedinaca koji apsolutno nisu svesni svoje okoline, njihovih mogucih reakcija, pa ni cinjenice da je ponekad auto-cenzura zavidna socijalna vestina...
 
Poslednja izmena:
nego koji su to naci simboli u pitanju, jel se misli na naci-nacilonalne ili naci-nacionalisticke ili naci-nacisticke? izmice mi ta kontradiktornost prodavanog sadrzaja....

nego vendi, ne brini se zbog pluvanja u proseku vecina ima iste predrasude koje su pronasli u tvom postu i napusili te, nego to nikada nece javno priznati. ovim ne branim predrasude, da se razumemo one su lose, nego mislim na ono o podizanju prvog kamena...

mene vendi, vise zabrinjava sto kada si postavljala temu nisi uopste slutila kako ce ona biti protumacena, bacila si akcenat na neke stvari koje uopste nisu bila poena teme i te stvari su odvele temu u pljuvacinu po tebi i u potpuno drugi smer od onog koji si zamislila. meni je ovo zanimljivo, jer sam bas veceras konstatovala kako ima pojedinaca koji apsolutno nisu svesni svoje okoline, njihovih mogucih reakcija, pa ni cinjenice da je ponekad auto-cenzura zavidna socijalna vestina...

Bas sam to dosla da napisem. :D
Vendi, ja sam shvatila zasto si popi.zdela ali definitivno nisi dobro koncipirala temu.
Ne znam koliko to ima veze sa nivoom to sto pricas pa ne znam kako da ti odgovorim.
Sto se tice slicnih situacija - da, svadjam se i ne mislim da mi je to "ispod nivoa". Ako smatram i osecam da treba da odreagujem, uradim to.

A nisi dobro objasnila sta te je tacno iznerviralo. Mislim da ljudi koji su te ovako ocrnili nisu u pravu (ili te nisu shvatili ili se ne slazu s tobom bas oko tih obelezja a ne oko nacina na koji si se obratila coveku).
 
Ја лично сам мислила да је она поставила тему у смислу тога да се сваком од нас деси да одреагујемо на нешто, а да сами испаднемо смешни, и тако сам и одговорила, али девојка ме побила својим постовима.
Зато сам дискусију наставила тако како јесам.
И мислим да сам је у старту погрешно разумела, јер она ипак инсистира на некој мржњи, које је, чини ми се, она пуна.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top