Ljubav kao igra

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Postoje ozbiljne teorije o tome ko nam odgovara, zatim teorije o tome kako se zaljubljujemo , koje ukljucuju animu i animusa i obuhvataju skoro svaki trenutak od naseg rodjenja, a i rodjenje kroz karakter i fiziologiju.....

Medjutim kao podskup tih teorija, ovde bih se igrao sa uglom posmatranja ljubavi kao
igre slabosti i igre htenja....

Ljubav kao igra htenja je mozda prvo sto se javlja i vise se i vidja kod dece....
Moglo bi se opisati kao zelja koja treba da se ostvari , a ostali svet se treba ubediti u to....
Sad , da li smo romeo, kazanova ili robin hud, to je nebitno , isto kao sto je nevezano za agresivnost i smelost, vec vise za posmatranje i uvazavanje sebe kao licnosti i svojih zelja...
Ali treba razlikovati od narcisoidne pozude , jer tu osim ostalih ne postoji ni zelja "zrtve"....

-----------------------------
Ljubav kao igra slabosti je izgleda mnogo cesca varijanta, i tu se zelje kreiraju vise po prohodnosti nego po zeljama....
Ovo zeljama se naravno uvek pozicionira tako da ispadne kao da je po njegovom....
Tako da osoba ne shvata cesto da je samo pion svojih prethodnih uspesnih dogadjaja....i svog straha od neuspeha...


Tako se cesto formira ukus koji je svesno ili nesvesno posledica staža....i kod muških i kod ženskih....

Ova varijanta ljubavi kao igre slabosti mi izgleda češća u "politički korektnom svetu" i čak doprinosi otudjenosti u osnovi , a ne po površini....kao stvarni uzrok....


Poigrajte se sa ovom temom , da vidimo šta može od ovih odnosa i ideja da ispadne...

P.S. Nekako mi muškarci u igri slabosti izgledaju više kao nesvesna žrtva, tj ne obraćaju mnogo pažnje na to da su upleteni u tu igru, verovatno zato što su izbornici u drugim stvarima i odnosima, pa se ne udube i ne opterećuju se time....
Dok su žene itekako oprezne i svesne svoje uloge igri , čak i kad su u igri slabosti , tj kad znaju da nemaju baš neku veliku kontrolu....
One tu naizgled zabrinjavajuću situaciju rešavaju na nekoliko čudnih (verovatno je čudno izabrana reč zato što sam muškarac) načina, od negiranja, ali potpunog poznavanja "šta će da se desi i šta je izbor" , do prihvatanja gotovog preoblikovanja....
Iako ovde izgleda kao da pričam o freak kontroli , želji da se sve pošto poto kontroliše , više je stvar u poznavanju svog mesta u tokovima uzroka i posledica...

Naravno ovo je više generalizovano , tj postoje žene koje su pale sa marsa i muškarci koji po nešto i kapiraju zašto su takvi i zašto nešto vole i kako to vole....

Ali tema mi je više bitna, a tema je ljubav kao igra slabosti ili kao igra htenja ....
Samo da ne izjednačite slabost kao pasivnost i htenje kao agresivnost jer to nije to .....ima vrlo malo veze sa tim....ali baš malo....
 
igra slabosti ili igra htenja.

po mom mišljenju, ovo prvo je ljubav, ovo drugo je Ljubav.

po meni, ovo što ljudi zovu traženje tzv. ljubavi je igra slabosti, traženje tačke oslonca u haosu.

Najviše takve ljubavi ima u vremenu haosa.

Ovo drugo, igra htenja je, po meni, ono nešto što se negde pominje kao filozofska ili religiozna ljubav, ako se dobro sećam.

Uravnotežene osobe ne traže ljubav - oni jesu tačke oslonca, oni jesu Ljubav, svetlo.

Kao recimo planete što se okreću oko Sunca, tako se i ljudi okreću oko takvog čoveka, uravnoteženog, celovitog, nepodeljenog, prosvetljenog, onog koji voli bez uslovljavanja, čisto iz ćefa.

"Koja su obeležja istinskog učitelja (Satgurua)?

Postojano obitavanje u Sopstvu, gledanje na sve istim očima, nepokolebljiva hrabrost u svakoj prilici, na svakom mestu i u svakoj okolnosti, itd."

Ramana Maharši
 
kod igre htenja, ne znam što bi moja ljubav bila usmerena na ubeđivanje sveta...ako je to, onda nije u pitanju ljubav, ako je u pitanju osvajanje i poziocioniranje mogućnosti naspram želja, onda ni to nije ljubav
kao igra slabosti, izbor više nije primaran nego uteha..tako da ni tu nema ljubavi, nego slabost...
 
@Tuzni patak opet se igras boga?
Sta sad zelis da utvrdis.Koji je cilj ovog novog eksperimenta?Ali ako moze zipovano
winzip-1.jpg
i pojednostavljeno.

Velikiarhitektapatak-1.jpg
 
Zona zamfirova je igra htenja, on hoće zonu, i ne interesuje ga što nije ista sorta, kasta, dovoljno je što ga begeniše....a i begenisanje nije odjednom već se i tu poradilo po principu igre htenja, ali ne siljenja....
 
Za dhula....

Kad se mnogi pretvaraju da su bog, ja bih da sagledam to iz višeg ugla, ali ne bih da se igram boga....
To bi značilo da moram da odustanem od sebe, kao da umirem.....jer ne mogu biti i ja , čovek i Bog....
Može biti samo jedan.......
 
Mislim da je igra htenja i slabosti prisutna u vecini veza. Ljudi nisu telepate, a cak i oni parovi koji zive u najvecem skladu , ne zele u svakom momentu bas isto...onda stupaju na scenu te neke igre, da bi se postigao cilj...Obzirom na to da si iskljucio kao mogucnost agresivnost, te igre su ,,zacin " u vezi...
 
odličan primer za zonu...bez obzira na sve, čaršija mora da se i ubedi da je đilkoš bolji od manulaća.....

muškarci u igri slabosti izgledaju više kao nesvesna žrtva, tj ne obraćaju mnogo pažnje na to da su upleteni u tu igru, verovatno zato što su izbornici u drugim stvarima i odnosima, pa se ne udube i ne opterećuju se time....
Dok su žene itekako oprezne i svesne svoje uloge igri , čak i kad su u igri slabosti , tj kad znaju da nemaju baš neku veliku kontrolu....
One tu naizgled zabrinjavajuću situaciju rešavaju na nekoliko čudnih (verovatno je čudno izabrana reč zato što sam muškarac) načina, od negiranja, ali potpunog poznavanja "šta će da se desi i šta je izbor" , do prihvatanja gotovog preoblikovanja....
Iako ovde izgleda kao da pričam o freak kontroli , želji da se sve pošto poto kontroliše , više je stvar u poznavanju svog mesta u tokovima uzroka i posledica

sve stoji.....al opet, to je samo gorka uteha i samoobmana.
 
pre nego sto procitam sve, da dodam svoj stav...

ljubav ima vise vidova(dimenzija) ali kako starimo sve vise volimo a manje pokazujemo....

ljubav kao igra? sve u zivotu je igra, pa i ljubav, ali bitno je sta zelis da odigras, ili mozes, ili hoces, ili trebas, ili ti kazu da moras...

ali ipak, igra ljubavi je svetlo, i rezultat svetla koje ti stvaras...
 
Ljubav nije igra.
Ni toliko ne znas o ljubavi.

Da... u sirokom smislu ljubavi... ali musko/zenska ljubav se zapravo svodi samo na igru... sebicnu igru...

Vecinom ljudi hoce ljubav samo zato sto hoce licno i sebicno zadovoljstvo i nekog pored njega koji bi smatrali "svojim"...

A sad kakva ljubav treba biti... sta zaista ona predstavlja... njena nemarginalnost... prica za drugu temu :)

Izvinjavam se tuznom patku sto sam malo skrenuo sa teme... Ali nazalost nemam misljenje o samoj temi.. nesumljivo je da je istina to sto govorish... ali sve je to u korenu pogresno..
 
Poslednja izmena:
Da... u sirokom smislu ljubavi... ali musko/zenska ljubav se zapravo svodi samo na igru... sebicnu igru...

Vecinom ljudi hoce ljubav samo zato sto hoce licno i sebicno zadovoljstvo i nekog pored njega koji bi smatrali "svojim"...
Ja se slazem da je to kod vecine ljudi jer vecina ljudi ne zna da voli.
To sam htela reci,a pogotovo ne znaju oni koji misle da je ljubav igra.

Ali srecom postoji mali broj onih koji to znaju i kojima mozemo da zahvalimo sto se odrzalo covecanstvo.

Ovako je jedan psihijatar objasnio zasto ljudi ne znaju da vole:
Prvi razlog je jer nije covek nije u stanju da voli druge ako ne voli sebe.
Ili drugacije receno,onoliko koliiko smo bili voljeni u detinjstvu,toliko cemo biti u stanju i mi da volimo druge.
Drugi razlog sto je ljudima tesko da vole je jer su od roditelja ljubav dobijali pomesanu sa mrznjom,gruboscu i surovoscu.
Treba rascistiti sa iluzijama da postoji neki covek koji bi bio u stanju da gaji prema bilo kome cistu ljubav i to u nekom neprekidnom toku.
Treci razlog je i jedan od najznacajnijih zasto ljudi ne vole druge je to sto ne vole sami sebe. Ili cak vole sebe narcisoidno.
 

Back
Top