Reshavanje problema pasa i macaka lutalica

ŠBBKBB! :neutral: Iskreno, skeptična sam. U KV se ne ubijaju, bar ih ne ubijaju oni koji su nadležni za rešavanje problema ali malo-malo pa se neki novi pas pojavi u gradu. Problem sa no-kill azilima je ograničenost kapaciteta. Prvo treba mikročipovati sve životinje! Tek onda može da se priča o rešavanju problema na određenoj teritoriji. CNR je super, samo što i to ima jednu manu: psi su teritorijalna bića! Društvena i teritorijalna! O ovome bih mogla do u nedogled. Priznajem, ja sam okrutni, surovi ubica, pristalica eutanazije. Ali situacija je takva da no-kill azili i CNR zajedno ne mogu da reše problem, jedan deo pasa bi stvarno morao da se eutanazira! Evo, KV je preplavljeno stafilokokozom a samo je jedan pas već imao kad je uhvaćen i odveden u azil. Mog muža je više sramota da naplaćuje lečenje kuje sterilisane u azilu čije bakterije na koži više ninašta ne reaguju. Ne smem više svog psa da provedem kroz centar grada da ne bi pokupio stafilokoku i da nas ne bi zajedno rastrgli čopori lutalica koji ordiniraju tim krajem. Lako bi bilo podmititi ih da je to samo jedan čopor ali, ljudi, njih ima nekoliko! Lakše mi je da se normalno krećemo sporednim ulicama nego da strepim hoćemo li živi i zdravi uspeti da se išunjamo do odredišta idući centrom.
 
treba zabraniti i kupovinu zivotinje koja nije chipovana....i udomljavanje zivotinje koja nije chipovana...tj. treba novi vlasnik da chipuje zivotinju chim je usvoji,preko udruzenja
al evo,ovi iz mladenovca npr. dele kako stignu....mogu da se kladim da polovina tih pasa i macaka zavrsi opet na ulici :roll: (ukoliko ne umru od virusa nekog)
mnogo rupa ima,a svi se chude kako curi,i gde curi :roll:
 
treba zabraniti i kupovinu zivotinje koja nije chipovana....i udomljavanje zivotinje koja nije chipovana...tj. treba novi vlasnik da chipuje zivotinju chim je usvoji,preko udruzenja
al evo,ovi iz mladenovca npr. dele kako stignu....mogu da se kladim da polovina tih pasa i macaka zavrsi opet na ulici :roll: (ukoliko ne umru od virusa nekog)
mnogo rupa ima,a svi se chude kako curi,i gde curi :roll:

Da. Zanimljivo bi bilo videti sta se desava sa stencima koje nisu udomili. Verovatno ih bace negde usput jer znaju da ce sutra pokupiti nove ili ce im vec neko doneti.
 
Da. Zanimljivo bi bilo videti sta se desava sa stencima koje nisu udomili. Verovatno ih bace negde usput jer znaju da ce sutra pokupiti nove ili ce im vec neko doneti.

pa ne znam....navodno vrate stence U azil,pa donesu neke druge pa trece,pa posle nekog vremena opet one prve i tako kao u krug dok se ne udome
sad skoro su udomljavali bolesne stence neke...
neka devojka je usvojila jedno(stenecak) i kada je stene bilo bas lose vratila ga na stand i zalila se,a dotichni rekao da je ona kriva,nije pazila stene i ono se razbolelo i da on nema nameru ni pare da ga lechi.... :roll:
ne znam sta je bilo posle sa stenetom....
a i ta devojka koja je uzela stene,nije ga odnela kod veterinara,a to bi trebalo da bude prvo i osnovno kada usvojis psa ili machku.....
 
pa ne znam....navodno vrate stence U azil,pa donesu neke druge pa trece,pa posle nekog vremena opet one prve i tako kao u krug dok se ne udome
sad skoro su udomljavali bolesne stence neke...
neka devojka je usvojila jedno(stenecak) i kada je stene bilo bas lose vratila ga na stand i zalila se,a dotichni rekao da je ona kriva,nije pazila stene i ono se razbolelo i da on nema nameru ni pare da ga lechi.... :roll:
ne znam sta je bilo posle sa stenetom....
a i ta devojka koja je uzela stene,nije ga odnela kod veterinara,a to bi trebalo da bude prvo i osnovno kada usvojis psa ili machku.....

Jao, strasno, i oni, i ta devojka, i sve zajedno. Uffffff
 

Back
Top