Filmovi o slikarima

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Hladna_kao_Sunce

Aktivan član
Poruka
1.436
Koje filmove o slikarima znate?

Ja znam par njih... Klimt, Goya's ghosts, Frida, Lautrec, znam da postoji serija o Da Vincijevom zivotu (La vita di Leonardo da Vinci), cini mi se da sam negde procitala da postoji i film o Van Goghovom zivotu...


goya_ghosts_poster_407x599_2.jpg
klimtposter_01.jpg
786936180992.jpg
..%5C..%5CIICManager%5CUpload%5CIMG%5C%5CSanPaolo%5CLa%20vita%20di%20Leonardo%20da%20Vinci.jpg
 
Sta mislite O ruskom slikaru Andreju Tarkovskom koji postao jedan od najboljih reditelja na svetu. (Rubljov, Nostalgija, Ivanovo detinjstvo, ogledalo, Stalker, Solaris, Zrtvovanje...)

A sto se Tarkovskog tice... ne znam mnogo o njemu...Ne znam jesam li gledala bar jedan od tih filmova... Ne poznajem bas dobro filmove, a i one koje poznajem... brzo im zaboravim ime...
Znas li gde mogu da nadjem neke od tih filmova? (sem filma Rubljov, njega imam)
 
Filmovi koje sam gledala:

Modigliani
Frida
Surviving Picasso
Girl with a Pearl Earing
Andrei Rublev

Andrej Rubljov je remek-delo, ostalo ne komentarišem. :)

I da, Andaluzijski pas je film Luisa Bunjuela i Salvador Dalija. :)
Nadrealistički film iz 1924. godine. Meni se dopada.
Pravo odsustvo logike i čisto ispoljavanje nesvesnog.

Inače, nisam znala za film o Klimtu i još da ga glumi Malkovič.
Moram to da pogledam. :D
 
Jesam, gledala sam...
Pa, nije bio onakav kakav sam ocekivala da ce biti... Mada, bila sam pod utiskom knjige Nasliakni poljubac kada sam gledala...u kojoj je Klimtov odnos sa Emili Flege potpuno drugaciji nego u filmu... Mogu reci da me je razocarao prikaz Emili Flege u filmu...
I ja sam stvorila drugaciju sliku u glavi o Klimtu...
Ali, film mi je prijao... Saznala sam par stvari o Klimtu koje nisam znala, sagledala njegovu licnost sa druge strane (one malo mracnije, bizarne)...
 
Jesam, gledala sam...
Pa, nije bio onakav kakav sam ocekivala da ce biti... Mada, bila sam pod utiskom knjige Nasliakni poljubac kada sam gledala...u kojoj je Klimtov odnos sa Emili Flege potpuno drugaciji nego u filmu... Mogu reci da me je razocarao prikaz Emili Flege u filmu...
I ja sam stvorila drugaciju sliku u glavi o Klimtu...
Ali, film mi je prijao... Saznala sam par stvari o Klimtu koje nisam znala, sagledala njegovu licnost sa druge strane (one malo mracnije, bizarne)...

Takvi detalji me najviše interesuju. :D
I još glumi Malkovič. :D

Ondak ću prvo odgledati film, već sutra a knjigu ću naknadno pročitati. :)
 
Ja inače obožavam sve filmiće iz tog perioda - od Man Reja, Ležea i slično.
Sviđa mi se Andaluzijski pas. :)
Zaista, scene iz filma me nisu terale na povraćanje, a muzika je fenomenalna. :D
Simpatično je to. Nerazuman poredak. Možeš a i ne moraš tumačiti film.
 
lust for life po irvin stone-u... o van gogu i gogenu u reziji vinsent minelija

montparnasse 19 sa prearno umrlim gerrar philip-om kao modiljanijem koji je bolji od nove verzije sa a. garciom

i vec citiran herbert vesely i exccesse o mom omiljenom slikaru eugen schiele-u.
 
ima jos jedan zanimljiv ali on nije bas direktno o daliju ali se on pojavljuje u kontekstu price vezane za bunjuela dok je radio anduluzijskog dzukca.... reditelj je fenomenalni carlos saura a film se izvorno zove....bunuel y la mesa del rey salomon....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top