Filmovi o slikarima

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Artemisia, francuski film u kome jednu od glavnih uloga tumaci nas glumac, Miki Manojlovic. Radi se o Artemiziji Djentileski, prvoj zeni slikaru, prihvacenoj od strane Akademije i drugih cenjenih umetnika.
21596.jpg
 
Film o Modiljaniju i Fridu sam kupio u Merkatoru, za nekih 100 - 150din., u onoj gomili filmova sa leve strane kad se udje u hipermarket. Verovarno ih jos ima. Za iste pare moze se kupiti i po nekim samouslugama.
 
Unhappy Pomoc!!
Zanima me naziv jednog filma! Da li neko moze da mi pomogne? On voli slike,i jednog dana odluci,da da otkaz i postane i sam slikar.Vodi tako zenu i decu svuda sa sobom..... Zena ga ostavlja,on se seli u neku sumu,ili prasumu,da zivi sa urodjenicima. Tamo slika njih i njihovu kulturu,i veru. Odluci da napravi izlozbu,i tako ga ismeju,zbog crvenog psa na jednoj slici. Odluci da se vrati u sumu,i tamo ostaje!
 
Unhappy Pomoc!!
Zanima me naziv jednog filma! Da li neko moze da mi pomogne? On voli slike,i jednog dana odluci,da da otkaz i postane i sam slikar.Vodi tako zenu i decu svuda sa sobom..... Zena ga ostavlja,on se seli u neku sumu,ili prasumu,da zivi sa urodjenicima. Tamo slika njih i njihovu kulturu,i veru. Odluci da napravi izlozbu,i tako ga ismeju,zbog crvenog psa na jednoj slici. Odluci da se vrati u sumu,i tamo ostaje!

U pitanju je Pol Gogen. Film se zove Pronadjeni raj. Preporucujem film. Svidja mi se.
Paradise-Found.jpg
 
Gledala sam poslednji film o Modilijaniju i plakala sam kad su oboje umrli...Bas je dobar film...I onaj o Fridi Kalo je zanimljiv jer je podsticajan, a dopao mi se jer je ona jedna hrabra i zanimljiva zena...narocito onaj deo kad se bori za Dijega..
 
Poslednja izmena:
balet" viva la vida", balet u narodnom pozorištu o fridi kahlo





http://www.narodnopozoriste.co.rs/index.php?id=168

Балет Viva la Vida је плесни омаж људској снази и истрајности, патњи и радости, сузама и смеху. Иницијалну капислу за представу је дао лични манир и стил мексичке сликарке Фриде Кало која симболизује, односно овековечује све емоције које доживљавамо и испољавамо.
 
EMCov-1.jpg


Manijakalna upotreba kamere, krupnih kadrova i neprekidno zurenje Munka u kameru (ka gledaocima) kao da trazi odobravanje i prihvatanje. Ne verujem da je moguce snimiti bolji film o zivotu umetnika, od ovog. Tek sutradan sam shvatio da gotovo niko, osim jednog norveskog anarhiste ne progovara ni rec. Hipnoza
cudjenje.gif
 
Pozdrav.
Zanima me da li neko zna kako se zove film u kojem se mali,siromasni djecak,kojem je majka umrla (ona je slikala) bavi slikarstvom,pokusava prodati slike kako bi zaradio para da plati lijekove i stanarinu djedu?
Pokusava na nekim konkursima,ali ga uvijek preteknu djeca iz imućnih familija.
Čitavo vrijeme ga zanima jedna slika u nekoj crkvi,koju na kraju vidi u zoru,kada se,čini mi se,smrzne....

E sad,može biti da sam pomiješao par filmova,izvinjavam se,ali ako neko zna ime...nek' napiše...

Gledao sam dosta filmova o slikarima kojih nema na forumu,za mnoge sam čuo (o čemu se radi),ali ni jednom filmu ne znam ime,pa ga ne mogu pronaći na internetu.

Hvala.
Pozdrav.
 
Pozdrav svima :) !

Da li neko zna naziv filma, koji govori o Van Gog - u ? Radnja filma je vezana za devojcicu koji slika na isti nacin kao Van Gog. Svu tu slicnost sa velikim slikarom, otkriva njen otac i cak pomislja da je ona reinkarnacija samog Van Goga !

Pozdrav svima.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top