Rekordan pad cene nafte

al bundy

Legenda
Poruka
63.992
Cena nafte pala na 66,7 dolara
23. oktobar 2008. | 08:00 | Izvor: Beta
Beograd -- Cena barela nafte pala je tokom noći za više od sedam odsto - na 66,77 dolara čime je dostigla najniži nivo za 16 meseci.


Postoje naznake da je usporavanje svetske privrede smanjilo potražnju. Nafta je izgubila više od 50 odsto svoje rekordne cene veće od 147 dolara po barelu u julu.

Organizacija zemalja izvoznika nafte sastaje se u petak u Beču kako bi na vanrednom sastanku utvrdili dalje korake u vezi sa svetkom trgovinom naftom.

Predsednik OPEK-a Čakib Kelil izjavio je da su zalihe nafte velike i da neke zemlje članice imaju problema da prodaju svoju naftu, ali da će odluka o tome koliko smanjiti proizvodnju, biti delikatna.

"Ima viška nafte koje tržište ne može da apsorbuje. Ako odluka ode suviše daleko, to će uticati na zemlje koje su već pogođene ekonomskom krizom", rekao je on i dodao da ako se ode u drugom pravcu, proizvođači mogu biti pogođeni krizom.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=10&dd=23&nav_category=78&nav_id=324876

Eto konacno neka lepa vest i pozitivna posledica svetske krize , iako ne treba ocekivati da ce i kod nas benzin drasticno pojeftiniti zbog akciza ali svako smanjenje cena je pozitivno posto se kod nas cena formiraju prema svetskoj ceni
A sto je jos lepse bice manje para u dzepu zadriglih saudijskih seika , ludog islamiste Ahmadinedje i crvenog latino sljama :ok:
 
I sta mi imamo od ovoga,kada je lopovska vlast podigla akcize.
I to nezakonito,jer po zakonu moze da se podize akciza jednom godisnje,a oni su to odradili vec u februaru.
Sve u svemu,jos jedan u nizu dokaza,koliko je ovo lopovska druzina.
 
I sta mi imamo od ovoga,kada je lopovska vlast podigla akcize.
I to nezakonito,jer po zakonu moze da se podize akciza jednom godisnje,a oni su to odradili vec u februaru.
Sve u svemu,jos jedan u nizu dokaza,koliko je ovo lopovska druzina.

vlast je kriva pre svega zato sto je razmazila gradjane na drzavnoj sisi , sto je mnogo veci problem od lopovluka ,mislim ako nastavnici , policajci , lekari , sluzbenici u javnim opreduzecima i administraciji imaju prosecnu platu od 500 evra (isto ko u Madjarskoj recimo)sto je iznad mogucnosti nase privrede nije ni cudo sto moraju da globe narod na sve nacine da bi to ostvarili
nemam ja nita protiv da imaju tolike plate , nije to nista narocito na ove cena ali je problem ako zbog toga drasticno ispastaju svi gradjani .
 
Rekordna cena nafte od 147$ je plod spekulanata kojim su samo obradovale zemlje izvoznice nafte.Trenutni pad cene nafte na 66$ koliko je plod finansijske krize toliko je plod opet istih spekulanata koji su je i napumpali do nebesa.
Buduci su kreatori,skrivaci i glavni uzrocnici finansujske krize svesni da vise nikada nece biti sami kreatori novog oporavka ili kreatori novog ekonomskog poretka,sada pokusavaju zauzeti sto povoljniju poziciju u odnozu na 13 zemalja u ekonomskom usponu .Naime
famozni G-7 mora sesti i razgovarati zajedno sa G-20,ali vise u toj ekipici ne mogu biti dominantni.
Inace sta se tice cene nafte a i gasa proizvodjaci ce uskoro reagovati da ce USA i EU moci samo da kolutaju okicama.
E da na kraju,budalastine oko formiranja cene nafte,ubuduce nece definisati spekulati iz zemalja koje nemaju nikakove prirodne resurse,vec ce isto biti iskljucivo u nadleznosti zemalja proizvodjaca,tu ce se naci i gas,celik,voda....
Prema tome seirenje priucenih beogradskih analiticara i "eksperata" su deplasirane i korisne kao jednodnevno sledovanje lokalnim slepcima pri sopstvenim okicama.
 
pa mos ici u SAD da natankas , ako ti gorivo donde ne pojede razliku

Ma ne isplati se za nekih 7centi po litru, mislim smesna je razlika, samo mi glupo da je njima jeftinije, ali mozda je to zbog razlike u taxi...

p.s. svidja mi se ono sto je Putin uradio, zapretio je naftnim kompanijama (da ce im nabiti extra tax na profit) u drzavi da spuste cenu nafte za gradjanje jer je cena pala na svetskom trzistu a oni i dalje isto naplacuju gradjanima i uzimaju ekstra profit.
 
vlast je kriva pre svega zato sto je razmazila gradjane na drzavnoj sisi
, sto je mnogo veci problem od lopovluka ,mislim ako nastavnici , policajci , lekari , sluzbenici u javnim opreduzecima i administraciji imaju prosecnu platu od 500 evra (isto ko u Madjarskoj recimo)sto je iznad mogucnosti nase privrede nije ni cudo sto moraju da globe narod na sve nacine da bi to ostvarili
nemam ja nita protiv da imaju tolike plate , nije to nista narocito na ove cena ali je problem ako zbog toga drasticno ispastaju svi gradjani .

tu je sustina problema........drzavni aparat je em preglomazan, em nista ne radi, em je preplachen.........svoj toj stoki koja sa nakotila na drzavnoj sisi, bi za promenu dao drzavnu qaru da cucla...........i odmah bi celoj zemlji krenulo na bolje.......:evil:
 


tu je sustina problema........drzavni aparat je em preglomazan, em nista ne radi, em je preplachen.........svoj toj stoki koja sa nakotila na drzavnoj sisi, bi za promenu dao drzavnu qaru da cucla...........i odmah bi celoj zemlji krenulo na bolje.......:evil:


Slazem se, samo mi nije jasno zasto imate toliko ministarstava ? Mala drzavica sa nekih 8mil ima vise nego jedna Francuska i Nemacka koje su i desetostruko mnogoljudnije, dok je drzavni "aparat" Srbije jednak jednoj Kini od milijardu i po stanovnika :twisted:


p.s. nema potrebe za odgovor na pitanje, kako bi se napravila Vlada od 10+ stranaka kad se za sve njih (i sve njihove) nebi stvorila nova radna mesta :mrgreen:
 
vlast je kriva pre svega zato sto je razmazila gradjane na drzavnoj sisi , sto je mnogo veci problem od lopovluka ,mislim ako nastavnici , policajci , lekari , sluzbenici u javnim opreduzecima i administraciji imaju prosecnu platu od 500 evra (isto ko u Madjarskoj recimo)sto je iznad mogucnosti nase privrede nije ni cudo sto moraju da globe narod na sve nacine da bi to ostvarili
nemam ja nita protiv da imaju tolike plate , nije to nista narocito na ove cena ali je problem ako zbog toga drasticno ispastaju svi gradjani .



tu je sustina problema........drzavni aparat je em preglomazan, em nista ne radi, em je preplachen.........svoj toj stoki koja sa nakotila na drzavnoj sisi, bi za promenu dao drzavnu qaru da cucla...........i odmah bi celoj zemlji krenulo na bolje.......:evil:


Racunaju li se i ovi u ovaj opis?

Razbojnici su potom, sa dva džaka novca, istrčali i krenuli prema kolima. U tom trenutku naišla je patrola iz stanice Grocka u policijskom „pežou 307". Poštujući proceduru, policajci su upozorili pljačkaše da se zaustave. Tada se jedan od razbojnika okrenuo i zapucao prema njima. Pogodio je šoferšajbnu, a policajci su uzvratili vatru i ranili jednog od njih -

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=49660&sectionId=39


Pojedinim sisama sa foruma je bolje da cute,i ne lupetaju nebuloze.
 

Slazem se, samo mi nije jasno zasto imate toliko ministarstava ? Mala drzavica sa nekih 8mil ima vise nego jedna Francuska i Nemacka koje su i desetostruko mnogoljudnije, dok je drzavni "aparat" Srbije jednak jednoj Kini od milijardu i po stanovnika :twisted:


p.s. nema potrebe za odgovor na pitanje, kako bi se napravila Vlada od 10+ stranaka kad se za sve njih (i sve njihove) nebi stvorila nova radna mesta :mrgreen:


..ipak da odgovorim.........ne bi mogla da se pravi vlada od 10+ stranaka , da ih raja ( citaj narod ) nije izabrala...........znaci, kada se raja ( citaj masa ) bude edukovala i opametila, i ne bude glasala za svaku budaletinu koja osnuje partiju........bice i manje stranaka u vladi, i manje ministarstava ( citaj "kad bi se zayebavali" ).......:mrgreen:

naravno da ima vise poslanika nego sudan , i naravno da ima vise partija nego mongolija..........srbija je ipak shupak od drzave...sve dok je raja glupava marva, shibace je i jahace kako ko stigne..........a i treba.......
 
Racunaju li se i ovi u ovaj opis?

Razbojnici su potom, sa dva džaka novca, istrčali i krenuli prema kolima. U tom trenutku naišla je patrola iz stanice Grocka u policijskom „pežou 307". Poštujući proceduru, policajci su upozorili pljačkaše da se zaustave. Tada se jedan od razbojnika okrenuo i zapucao prema njima. Pogodio je šoferšajbnu, a policajci su uzvratili vatru i ranili jednog od njih -

brate............pa tebi su tarabe idoli???:hahaha:

da ti nije starija sestra policajka???:mrgreen:
 
[/B]

..ipak da odgovorim.........ne bi mogla da se pravi vlada od 10+ stranaka , da ih raja ( citaj narod ) nije izabrala...........znaci, kada se raja ( citaj masa ) bude edukovala i opametila, i ne bude glasala za svaku budaletinu koja osnuje partiju........bice i manje stranaka u vladi, i manje ministarstava ( citaj "kad bi se zayebavali" ).......:mrgreen:

naravno da ima vise poslanika nego sudan , i naravno da ima vise partija nego mongolija..........srbija je ipak shupak od drzave...sve dok je raja glupava marva, shibace je i jahace kako ko stigne..........a i treba.......

Pa kakve veze to ima sa brojem ministarstava, boli narod **** jel oni prave vladu od 35 partija, ne vidim razloga da Srbija ima 14,15 ili koliko vec ministarstava, sve sa ministrima, zamenicima, pomocnicima, savetnicima i ostalim q*cima.
 
Pa kakve veze to ima sa brojem ministarstava, boli narod **** jel oni prave vladu od 35 partija, ne vidim razloga da Srbija ima 14,15 ili koliko vec ministarstava, sve sa ministrima, zamenicima, pomocnicima, savetnicima i ostalim q*cima.

naravno da srbija ne treba ni tri stotine poslanika, ni sto ministarstava, ni deset birokrata na jednu stolicu u svim drzavnim institucijama.........ali, sta ces.......voli srba da se privali u drzavnu sluzbu, cim mu brat od tetkinog strica postane neki qraz koji moze da ga privali na drzavnu sisu...............

kao sto rece al bundy.........najveci problem srbije su hiljade parazita i sisavaca na njenoj grbachi..............sve to treba otpustiti, a dobre ribe pre toga qrati, da bar znaju za sta su sedele i primale platu
 
brate............pa tebi su tarabe idoli???:hahaha:

da ti nije starija sestra policajka???:mrgreen:

strasno :eek:

mada realno te profesije i treba da budu dobro placene ali u skladu sa mogcnostima drzave , ili ako vec hocete da vam panduri i nastavnici imaju plate 500+ evra i penzije od 70% jer su penzioneri satro "izgradili sve ovo sto mi trosimo " ,onda nemojte kukati zbog akciza ,taksi , poreza i ostalih dadzbina kojima vasdrzava dere da bi nahranila toliki broj parazita
 
Eto konacno neka lepa vest i pozitivna posledica svetske krize , iako ne treba ocekivati da ce i kod nas benzin drasticno pojeftiniti zbog akciza ali svako smanjenje cena je pozitivno posto se kod nas cena formiraju prema svetskoj ceni
A sto je jos lepse bice manje para u dzepu zadriglih saudijskih seika , ludog islamiste Ahmadinedje i crvenog latino sljama :ok:


Ovo je krajnje naivno i neuko posmatranje stvari. Optimalna cena nije i najvisa moguca cena. Optimalan nivo cene nafte po barelu, za Rusiju je 75 dolara.
http://www.oilandgaseurasia.com/news/p/3/press/33/
 
Cena nafte pala na 66,7 dolara

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=10&dd=23&nav_category=78&nav_id=324876

Eto konacno neka lepa vest i pozitivna posledica svetske krize , iako ne treba ocekivati da ce i kod nas benzin drasticno pojeftiniti zbog akciza ali svako smanjenje cena je pozitivno posto se kod nas cena formiraju prema svetskoj ceni
A sto je jos lepse bice manje para u dzepu zadriglih saudijskih seika , ludog islamiste Ahmadinedje i crvenog latino sljama :ok:

Значи овим демантујеш тезе прозападних форумаша да само Америка профитира од скупе нафте:whistling:

Коме ово одговара? Па једноставно је - потрошачима нафте, укључујући ту и Србију. Коме не одговара? Произвођачима и посредницима. Осим оних које наводиш, додао бих да ово не одговора Британцима, који углавном задовољавају своје потребе а много зарађују од капитала својих компанија које тргују нафтом. И Холанђане можда треба ту урачунати.
Америма одговара (признајем), што опет значи да им скупа нафта НИЈЕ одговарала. Европљанима такође одговора (осим Норвешкој, Британији и можда Холандији). Нажалост не одговара Русији, мада никад не заборавити све преко 55$ ионако им не иде у буџет. Такође нажалост не одговара ни Латинској Америци.
Али добро је што ће Индуси и Кинези сада имати јефтиније инпуте у производњу.

Едит: "Коначно лепа вест"... значи теби није лепа вест да економски пуцају они који су нас бомбардовали. Цццц...
 
Poslednja izmena:
Najnejasnija izjava mi je ta da će, usled pada cene nafte, zemlje izvoznice doživeti ekonomske krize.
Pa majka mu stara, pre godinu i po je cena nafte bila ista, pa nisu bili u krizi.
Mislim, ne kontam kako to da će ih odjednom ovo sasvim realno pojeftinjenje destabilizovati?
 
Najnejasnija izjava mi je ta da će, usled pada cene nafte, zemlje izvoznice doživeti ekonomske krize.
Pa majka mu stara, pre godinu i po je cena nafte bila ista, pa nisu bili u krizi.
Mislim, ne kontam kako to da će ih odjednom ovo sasvim realno pojeftinjenje destabilizovati?

zato sto su navikli da grabe sakom i kapom...i sto su se upustili u megalomanske projekte, cije financiranje zavisi prvenstveno od prodaje enrgenata..i novca koji bezpresusno curi od istih..
 

Back
Top