Pariz ili Rim (decembar, januar)

CURSE

Aktivan član
Poruka
1.491
Zanimaju me utisci iz oba grada, poshto mogu da biram samo jedan od njih, u periodu decembar ili januar. Da li neko moze da mi preporuchi neku agenciju koja u ovo doba godine organizuje put (5 - 7 dana) na ove destinacije za neku normalnu kolichinu novca?
 
Ja mogu samo da odgovorim što se tiče vremenskih okolnosti.

U Parizu ćeš se u to doba SIGURNO razboleti od hladnoće prilikom obilaska grada, a u Rimu imaš barem šanse (ne garantujem) da se lepo provedeš.

Agencije....? HMMM.....biraj one poznate, a ne one tipa Sima turs, Belvi travel & trade itd ....
 
Za sada sam se svela na 2 ponude. Jedna je "bozicni praznici u Rimu" : http://www.viptravel.rs/putovanja/Rim_Bozic_2009.htm
Druga je "proslava Nove Godine u Parizu" :
http://www.ferior.rs/inostrana/index.htm
Poshto su cene slichne,a chini mi se da Rim ipak izgleda bolje u ranu jesen ili na prolece, mene vishe vuche ova varijanta za Pariz. Samim tim da ima jako mnogo fakultativnih izleta, poseta Luvru...itd...Nekako mi ne izgleda kao neko preterano smrzavanje.
Da li je neko imao iskustva sa ovim agencijama?
 
Ako si ogranicen(a) samo na ta 2 meseca , onda Rim !
I naravno jace ( sto ne znaci i najskuplje ) agencije , mada mozes pristojan smestaj naci i preko neta.
Imas dovoljno vremena da nadjes jeftinije aviokarte i hotel.


Pa moze se reci da sam ogranicena na ta 2 meseca. A bogami i finansijski, jer sam i dalje student (izdrzavano lice), tako da trazim uglavnom autobuski prevoz. Ove varijante koje su navedene...sve ukupno kad se saberu i pare za noshenje iznose oko 800 EU...
 
Ja mogu samo da odgovorim što se tiče vremenskih okolnosti.

U Parizu ćeš se u to doba SIGURNO razboleti od hladnoće prilikom obilaska grada, a u Rimu imaš barem šanse (ne garantujem) da se lepo provedeš.

Agencije....? HMMM.....biraj one poznate, a ne one tipa Sima turs, Belvi travel & trade itd ....

U Parizu se neces razboleti, obuci se kao i kod nas, a u Rim ces drugi put
 
Idi u Pariz kako znaš i umeš,ja sam se skoro vratila,a ustvari se još nisam vratila,mislim psihički.Mene je Pariz fascinirao.Bila sam svuda po svetu, ali da li zbog izuzetnih okolnosti pod kojim sam otišla(nagradno putovanje),pa još sa svojom porodicom,veruj to su sedam nezaboravnih dana za mene.Ali,na stranu to,grad je prosto očaravajući.Bilo bi dobro da si negde bliže tom gradskom jezgru, pa da kreneš peške i obilaziš sve što je važno videti.Kažu,u Parizu se voze samo oni koji nergde žure.Mada smo se mi jako dobro snalazili i u metrou,busu.Ti si mlada pa samo napred.Želim da ovaj put izabereš PARIZ.:bye:
 
Dodji u Pariz ,Pariz je posebno lep za novogodisnje praznike po meni nejlepse doba da ga posetis i dozivis. Da se smrznes neces jer temperature retko padaju ispod nule (vecinom nocu).Ponesi toplu odecu , kisbran, cipele ugodne za pesacenje (mada nam je gradcki prevoz vise nego dobar) i garant lepo ces se provesti .Cao
 
Hvala svima na savetima, i izvinjavam se shto se nisam javila ranije. Mislim da ce destinacija biti definitivno Pariz. Da li neko moze da mi da neki savet za vadjenje viza?
Prvi put putujem u Francusku.
I da li postoji bitna razlika ukoliko se ide preko agencije, i u solo varijanti?
 

Back
Top