Da li želite da saznate ISTINU?

Walburga

Poznat
Poruka
8.194
ISTINU o čemu? O nekim od najvažnijih pitanja koja su ljudi ikada postavili. Možda ste nekada sebi postavljali pitanja poput sledećih:
1. Da li je Bog zainteresovan za nas?
2. Da li će ratovima i patnji ikada doći kraj?
3. Šta se dešava s nama kad umremo?
4. Postoji li neka nada za umrle?
5. Kako se mogu moliti bogu i znati da me on čuje?
6. Kako mogu imati srećan život?

Gde biste potražili odgovore na ova pitanja? Od različitih ljudi dobićete različite odgovore. Vesrke vođe će vam pružiti odgovore koji su međusobno protivrečni. U bibliotekama i knjižarama možete naći na stotine knjiga koje tvrde da pružaju odgovore. Međutim, knjige takođe često protivreče jedna drugoj. Neke mogu jedno vreme delovati kao merodavne, ali ubrzo postanu zastarele i budu prerađene ili zamenjene drugim knjigama.

Kažu da postoji jedna knjiga u kojoj se nalaze pouzdani odgovori. To je knjiga koja sadrži tačne informacije. Isus Hrist je u molitvi Bogu rekao: " Tvoja reč je istina" (Jovan 17:17). T reč nam je danas poznata kao Sveto pismo tj. Biblija.

Mislim, da bismo mi mogli pokušati da nađemo neke odgovore na ova pitanja. Ukoliko ste "svesni svojih duhovnih potreba", nema sumnje da ćete želeti. :lol:
 
Da pokušam da odgovorim na ova pitanja:

1. Bog nije zainteresovan za nas. A zašto bi bio?

2. Ratovima i patnji nikada neće doći kraj, zato što ratovi donose profit onima koji ih pokreću, a patnja je posledica palog duha.

3. Teško da iko zna 100% šta se dešava s nama šta umremo, ali ja mislim da se ponovo rađamo (reinkarnacija) i to tako traje beskonačno, kao onaj budistički točak koji se večno vrti.

4. Jedina nada za umrle je reinkarnacija, na kraće staze, a nirvana na duže.

5. Molitvu je teško definisati, ne umem da odgovorim.

6. Srećan život zavisi od ostvarenja želja svakog pojedinca.
 
Interesantnu temu si zapocela. Nisam ekspert, ali mogu da pokusam da odgovorim.
1) Kad mi je tesko u zivotu, cesto se pitam da li Bog postoji ako se desavaju neke ruzne stvari. Onda mi se, s vremena na vreme, dogodi nesto neobicno zbog cega pomislim da je tu negde, da nas vidi, ali da ne moze svima da se posveti kao sto ni mi ne stizemo sve sto bi smo hteli.
2) Ratova i patnji mislim da ce uvek biti. Dobar je odgovor u drugom postu.
3) Nedokuceno pitanje. Znam par ljudi koji su doziveli / preziveli klinicku smrt. Neki se ne secaju nicega iz tog perioda, neki pricaju o pogledu na sebe sa visine, tunelu i svetlosti, a treci imaju negativno secanje na nepoznate ljude u crnom koji su pokusali da ih odvuku sa sobom.
4) Ne znam. Mozda je nada verovati da postoji nesto nakon smrti, ali da zavisi i od toga kakvi smo bili u ovozemaljskom zivotu. Sa takvim stavom postoji sansa da mnogi budu bolji nego sto jesu.
5) Mislim da se Bogu moze moliti bilo gde, verovati da je uvek sa nama, bez prevelikog opterecenja da li nas zaista cuje ili ne. Kako to, zaista i mozemo znati ?
6) Mir sa samim sobom, mir u sebi, zadovoljstvo u malom, skromnost, pruzanje ljubavi drugima, voleti kad god je to moguce, uzivanje u svemu sto nama i drugima cini radost.
 
Poslednja izmena:
ISTINU o čemu? O nekim od najvažnijih pitanja koja su ljudi ikada postavili. Možda ste nekada sebi postavljali pitanja poput sledećih:
1. Da li je Bog zainteresovan za nas?
2. Da li će ratovima i patnji ikada doći kraj?
3. Šta se dešava s nama kad umremo?
4. Postoji li neka nada za umrle?
5. Kako se mogu moliti bogu i znati da me on čuje?
6. Kako mogu imati srećan život?


Ја ћу покушати да дам одговоре онако како их ја видим, а на темељу Светог Писма.

1. Бог је итекако заинтересован за свако људско биће понаособ. Иако смо ми у суштини наспрам Њега зрно прашине, то не значи да Му нисмо битни и важни. Штавише, Свемогући Бог је у телу сишао на ову планету, умро за наше грехе и ради нашег искупљења и васкрснуо (победио смрт).
Jer je Bog tako zavoleo svet, da je i Sina svoga jedinorođenoga dao, da nijedan koji veruje u njega, ne pogine, nego da ima život večni. Јов. 3:16

2. Повратак Исуса Христа је све ближи. До тренутка када Он буде дошао по своју Цркву свакако да ће на Земљи беснети ратови и ужаси, јер овом планетом сада управљају људи инспирисани, испуњени и опседнути сотоном. Мржња према Створитељу, а болесна љубав према моћи, власти и новцу је њихова покретачка снага. Све док тај, односно овај тренутни поредак ствари не промени Исус Христ својим доласком, ништа се неће на боље променити.

3. Након смрти, Свето Писмо каже да они који су за живота прихватили Исуса Христа као свог Спаситеља, признали своју грешност и отпадништво од Бога и замолили Га за опроштај наслеђују вечни живот у присуству Свемогућег Бога. Они који су се оглушили на Његове позиве, нажалост, очекује вечна казна, осуда и одбаченост далеко од Бога.

4. Нада за умрле не постоји. Овај живот који смо добили, је уствари, време наше одлуке. Док год живимо имамо прилику да размишљамо и донесемо одлуку, али оног тренутка када умремо, промена одлуке више није опција. У том тренутку, одлука је, без могућности промене, већ донешена.

5. Врло једноставно! Заиста је тако. Са Богом можемо разговарати као и са сваким другим. Он чује сваку нашу реч и помисао, дакле и све оно што не изговоримо наглас Он чује. Можемо га замолити ако смо у недоумици и ако неверујемо да нас Он ослободити тога и да нам веру. Можемо Га врло једноставно замолити да нам опрости грехе и спасе нас.

6. Срећан живот добијамо, али заиста истински срећан живот добијамо оног тренутка када Бога замолимо искрено за опрост наших греха. Мир и спознају опроштења, које у том тренутку добијамо, не можемо мерити ни сам чим од овога света. Тек тада схватамо праву Божију љубав, смисао овог живота и радост због спасења које смо добили.
 
Poslednja izmena:
Bliski su mi i razumljivi Tiletovi i Alles_gut - ovi komentari. Uvek sam za sto jednostavnije i opipljivije poimanje svega (koliko je to moguce) jer je, nekako, blize pojedincu. Neovisno o tome da li pricamo o religiji, medicini, geologiji, obucarskom zanatu, zidanju ili necem stotom.

A sto se srece tice, na sebi sam proverila da sam zaista srecnija i zadovoljnija sa manje prohteva, a vise uzivanja u tome sto imam, nego kada mnogo toga hocu, zidam palate u glavi, a one mi se, cesto, poruse kao kule od peska nakon dolaska plime.

Mozda i za zidanje tih kula treba iskustvo: nauciti da ih gradimo iza linije plime i oseke.
 
Poslednja izmena:
Ako neko nije hrišćanin - sve ovo što si napisao islandjanin za njega ne vredi ni pet para, kao što za tebe nečija vera i učenje ne vredi toliko.


Слажем се да не вреди ако ниси хришћанин, али управо је Божији циљ да се сви обрате и прихвате Његовог Сина за Спаситеља, јер само тако се можемо измирити са Вечним Богом. А то је нешто што је много изнад наших људских подела на ове или оне религије, правце, филозофије, "добра или лоша" дела. Тако да припадање овој или оној религији ту игра никакву улогу. Постоје само две опције, само две врсте "припадања". Нема трећег, нема између, или припадамо Христу или Му не припадамо.
 
na pitanje broj 1
Itekako!
Biblija uci da Bog saoseca sa svojom decom: "U svakoj tuzi njihovoj On beše tuzan" (Isaija 63,9). Bozja nezna ljubav nadmasuje ljubav i najpredanije majke: "Nije li mi Jefrem mio sin? nije li dete predrago? Od kad govorih protiv njega, jednako ga se opominjem; zato je srce moje ustreptalo njega radi, doista cu se smilovati na nj, govori Gospod" (Jeremija 31,20).

Pojam Bozjeg kaznjavanja zlih ljudi cesto se sastoji u tome sto ih On prepusta njihovoj zlobnosti

(Rimljanima 1,24-28:
24 "Zato ih predade Bog u željama njihovih srca u nečistotu, da se pogane telesa njihova među njima samima;
25 Koji pretvoriše istinu Božiju u laž, i većma poštovaše i poslužiše tvar nego Tvorca, koji je blagosloven va vek. Amin.
26 Zato ih predade Bog u sramne slasti; jer žene njihove pretvoriše putno upotrebljavanje u besputno.
27 Tako i ljudi ostavivši putno upotrebljavanje ženskog roda, raspališe se željom svojom jedan na drugog, i ljudi s ljudima činjahu sram, i platu koja trebaše za prevaru njihovu primahu na sebi.
28 I kao što ne marahu da poznadu Boga, zato ih Bog predade u pokvaren um da čine šta ne valja")

kojom prilikom zanju njene strasne posledice. I onda kada Biblija govori o Bogu koji ubija, takvo ubijanje cesto je zapravo delo neprijateljske vojske ili zlih ljudi


(Jeremija 33,4.5:
4 "Jer ovako veli Gospod Bog Izrailjev za domove ovog grada i za domove careva Judinih koji će se razvaliti opkopima i mačem,
5 I za one koji dođoše da se biju s Haldejcima, ali će ih napuniti mrtvim telesima ljudi koje ću pobiti u gnevu svom i u jarosti svojoj odvrativši lice svoje od toga grada za svu zloću njihovu.")

Ljudski gnev se, razume se, vrlo cesto hrani povredjenim ponosom; postajemo razdrazljivi i osvetoljubivi; gubimo vlast nad sobom. Takav nije Bozji gnev.
Medjutim, postoji pravedni gnev, koji ne samo sto je opravdan nego je i vazan.
Zamisli dve osobe koje posmatraju kako grupa grubijana zlostavlja bespomocnu zrtvu. Jedan od posmatraca sleze ramenima i odlazi, dok drugog obuzima gnev i zestoko intervenise.
Ko je od njih pravedan: onaj mirni ili onaj gnevni?
 
pitanje broj 2

Повратак Исуса Христа је све ближи. До тренутка када Он буде дошао по своју Цркву свакако да ће на Земљи беснети ратови и ужаси, јер овом планетом сада управљају људи инспирисани, испуњени и опседнути сотоном. Мржња према Створитељу, а болесна љубав према моћи, власти и новцу је њихова покретачка снага. Све док тај, односно овај тренутни поредак ствари не промени Исус Христ својим доласком, ништа се неће на боље променити.

Slazem sa ovim.
 
Pitanje broj 3

Isus je upotrebio izraz “nanovo rodjen” u Jovanu 3:3 kada je razgovarao sa Nikodimom, religioznim vodjom i bogobojaznim covekom koji je ziveo posteno.

Isus je nastavio da mu govori da ljudi vise vole tamu nego svetlo, zato sto su njihova dela zla. Ali, oni koji su iskreni doci ce u svetlo i bice spaseni.
Da bi bio nanovo rodjen, moras doci u svetlo.
 
ISTINU o čemu? O nekim od najvažnijih pitanja koja su ljudi ikada postavili. Možda ste nekada sebi postavljali pitanja poput sledećih:
1. Da li je Bog zainteresovan za nas?
2. Da li će ratovima i patnji ikada doći kraj?
3. Šta se dešava s nama kad umremo?
4. Postoji li neka nada za umrle?
5. Kako se mogu moliti bogu i znati da me on čuje?
6. Kako mogu imati srećan život?

Gde biste potražili odgovore na ova pitanja? Od različitih ljudi dobićete različite odgovore. Vesrke vođe će vam pružiti odgovore koji su međusobno protivrečni. U bibliotekama i knjižarama možete naći na stotine knjiga koje tvrde da pružaju odgovore. Međutim, knjige takođe često protivreče jedna drugoj. Neke mogu jedno vreme delovati kao merodavne, ali ubrzo postanu zastarele i budu prerađene ili zamenjene drugim knjigama.

Kažu da postoji jedna knjiga u kojoj se nalaze pouzdani odgovori. To je knjiga koja sadrži tačne informacije. Isus Hrist je u molitvi Bogu rekao: " Tvoja reč je istina" (Jovan 17:17). T reč nam je danas poznata kao Sveto pismo tj. Biblija.

Mislim, da bismo mi mogli pokušati da nađemo neke odgovore na ova pitanja. Ukoliko ste "svesni svojih duhovnih potreba", nema sumnje da ćete želeti. :lol:

Bog ne postoji sem kao plod mašte i izvor prihoda za promućurne sveštenike.
Dok je ljudi biće i ratova i patnje.
Menjamo oblik, materija menja oblik, mi nestanemo kao da nas nikada nije ni bilo.
Postoji li nada za nerođene?
Mogu ja da se molim i Crvenkapici, samo čisto sumnjam da će me čuti.
Slučaj, ipak - samo slučaj.

Tako ti je to što se mene tiče. To je moja istina na tu temu, ali kao što se da videti - ja sam ateista.
 
1. Da li je Bog zainteresovan za nas?
2. Da li će ratovima i patnji ikada doći kraj?
3. Šta se dešava s nama kad umremo?
4. Postoji li neka nada za umrle?
5. Kako se mogu moliti bogu i znati da me on čuje?
6. Kako mogu imati srećan život?

1. Ako jeste znaci da nije svemoguc, a ako je ipak svemoguc znaci da se poigrava sa nama i pravi šalu od nas.
2. Svemu na kraju dodje kraj, i novi pocetak opet se radja.
3. Pokopaju nas itd...
4. Ako su ustanju da se nadaju onda verovatno da.
5. Ako na moje 'amen' On mi došapne 'no problem'
6. Na ovo pitanje svako moze naci odgovor samo u sebi, naravno, uz odgovarajuce znanje kako ziveti u harmoniji sam sa sobom.
 

Back
Top