Bokser,Cane Corso ili Doberman??

Sto se tice linjanja sve tri rase imaju dlaku iste duzine, mozda samo CC ima malo meksu dlaku, ali u principu mislim da tu nema razlike.
Mogu jos samo da ti napisem da ako nisi imao iskustva sa dominantnijim rasama bolje uzmi zenku jer su one privrzenije vlasniku i porodici i lakse su za dresuru.
 
Jedini problem moze da bude je taj ako bude malo vise krvarila prve i trece nedelje moras da briskas po kuci, a neki cak oblace svojim kucama gace i stavljaju ulozak. Osim toga mnogo ti je lakse kad je kerusa u stanu, jer ne moze slucajno da ostane trudna ako neki muzjak preskoci ogradu u dvoristu ili ti ona sama pobegne.
 
Interesuju me vasa misljenja koji od ove tri rase je najpogodniji za drzanje u stanu.Pitanje se odnosi na linjanje,miris,da li bokseri balave,.....muzijak ili zenka,dajte bilo kakav savet.I da samo da napomenem da setnja i to nije problem.

Pozdrav

Ja glasam za boxera!!!
Po meni oni si sawrsheni psi.. Ne linjaju se puno, kao i ostali psi koje si naweo.. Moja Bela je u dvorishtu, medjutim kada je u kuci, ja samoi usisam i obrishem parket ko da nije ni bila.. Mada to je i lichna xigijena..:lol:
Sa swakim shtencem cesh imati probleme dok ne nauchi gde da bawi nuzdu i da nesme da prawi buku..
Po meni ti je bolje da uzmesh zenku.. Odanije su porodici, wishe su wezane i dobri su chuwari.. Lakshe se dresiraju, jer muzjacima brzo odluta paznja, zbog npr obelezawanja teritorije, radoznalosti..itd..
Boxeri ne balawe puno.. Ja znam jednog lika shto ima CC, kada sam bila kod njega on mu chiti bale negde 10-tak minuta..
On je weoma lep pas, ali ja wolim boxere.. Dobri su i prema deci, brzo uche, ludi su, u pozitiwnom smislu.. Po meni i weoma lepi.. :heart:
Mada i mogu da dam i jedan plus dobermanu zbog izgleda, neko mi je saw odwazan, kao neki konj.. Prelep je.. Ali oni tokom godina promene karakter, a boxer je isti, kao od prwog dana kada ga uzmete.. Ak nemash puno iskustwa sa psima najbolji je boxer, jer ipak cc i doberman zaxtewaju nekoga sa wishe iskustwa..
Eto, to je moje mishljenje.. Nadam se da ti je pomoglo..
:bye: pozZz..
 
Ovo nije nacin na koji se bira zivotinja. Moj ti je savet da uzmes plisanu, nit' smrdi, nit' mirise, ne linja se, ne tera se (ne moras da se majmunises sa gacicama, svi se nesto groze prirode), ne moras da je vaspitavas ... Jednom recju - idealan kucni ljubimac. Kad ti dosadi (a cesto dosadi kad se bira na ovakav nacin, ili prema izgledu) onda je lepo bacis u djubre i ne stvaras novu napustenu zivotinju.
 
Ovo nije nacin na koji se bira zivotinja. Moj ti je savet da uzmes plisanu, nit' smrdi, nit' mirise, ne linja se, ne tera se (ne moras da se majmunises sa gacicama, svi se nesto groze prirode), ne moras da je vaspitavas ... Jednom recju - idealan kucni ljubimac. Kad ti dosadi (a cesto dosadi kad se bira na ovakav nacin, ili prema izgledu) onda je lepo bacis u djubre i ne stvaras novu napustenu zivotinju.

:dontunderstand: u cemu je problem ja samo gledam koja bi rasa bila najpogodnija za drzanje u stanu.:ljutko:

a tebi hvala na savetu,al neka hvala.Ako je tako onda kupi sebi jednu:ok:
 
Bokser ima najslabiji miris od te tri rase, dlaka im je otprilike ista, dobermani i cc su malo dominantniji od boksera što bi trebalo da uzmeš u obzir ako si početnik (a nameće se utisak da jesi), onda, slažem se sa Mačkić da je bolje uzeti kuju, privrženije su i lakše za vaspitavanje, a teranje, bože moj, steriliši je, i zdravije je tako!
 
Bokser ima najslabiji miris od te tri rase, dlaka im je otprilike ista, dobermani i cc su malo dominantniji od boksera što bi trebalo da uzmeš u obzir ako si početnik (a nameće se utisak da jesi), onda, slažem se sa Mačkić da je bolje uzeti kuju, privrženije su i lakše za vaspitavanje, a teranje, bože moj, steriliši je, i zdravije je tako!

Slažem se, ionako je mnogo teže imati stenad u stanu nego u kući sa dvorištem, a ako ne želiš štenad onda ćeš i nju i sebe poštedeti muka oko teranja.
 
Ma kažu neki Britanci da skroz mala štenad smeju da se sterilišu! Ja sam pre za to da se steriliše oko prvog teranja, koju nedelju pre ili koju posle, drastično se smanjuje ogućnost za nastanak silnih tumora i ostalih gluposti. Na stranu krvarenje po tepisima i čopori mužjaka koji te prate u šetnji i čekaju ispred ulaza!
 
Moj malamut ne smrdi ni malo,ali ni malo,a maltezer od drugarice mirise :D Od ove tri rase moj izbor je bokser,savrsen pas za porodicu po mom misljenju.Veliki emotivci,lako se dresiraju,odlicni prema deci.Sto se tice linjanja e tu je vec problem.Moj drugar ima boksera koji je int ch.,prelep pas u svakom pogledu ali u kuci nema mesta gde nisu dlake,a to su one ostre,kratke koje se zabiju i ne mogu da se izvade i to je jedini problem.Ljudi grese sto se tice linjanja,jer duzu i meku dlaku je strasno lako pokupiti za razliku od kratke i tvrde.Znaci moj izbor je bokser,mada i druga dva psa nisu nista losiji izbor,bitno je samo sta vlasnik ocekuje od njih.
 
Nisam znao da se tako bira ljubimac... Svaki pas ima svoj miris... Ja imam CC-a u stanu... Ne zalim se... Ne smrdi,malo balavi ali Boze moj,ipak je ljubav u pitanju pa to sve nekako bude ok... A ako se gadis na bale,dlake i mirise psa... Ne treba ti pas... Mozda ti je najbolje da uzmes pudlicu,ne linjaju se,mozes da ih naparfemises ako zelis...
Puno srece u izboru ali dobro razmisli sa zelis...
 
Nisam znao da se tako bira ljubimac... Svaki pas ima svoj miris... Ja imam CC-a u stanu... Ne zalim se... Ne smrdi,malo balavi ali Boze moj,ipak je ljubav u pitanju pa to sve nekako bude ok... A ako se gadis na bale,dlake i mirise psa... Ne treba ti pas... Mozda ti je najbolje da uzmes pudlicu,ne linjaju se,mozes da ih naparfemises ako zelis...
Puno srece u izboru ali dobro razmisli sa zelis...


Ne biram ja tako ljubimca.Ove tri rase ono volim podjednako pa gledam koje bi bilo najbolje resenje za stan.Ne zbog mene nego prvenstveno zbog keve i caleta.Ma ne gadim se ja ni bala,ni dlaka,ni smrada nego zbog kako sam vec rekao gledam da i keva i cale budu "srecni" da mi ne prigovaraju kako smrdi,kako se linja,....razumete

I da nisam pocetnik!!!!!
 
Ne biram ja tako ljubimca.Ove tri rase ono volim podjednako pa gledam koje bi bilo najbolje resenje za stan.Ne zbog mene nego prvenstveno zbog keve i caleta.Ma ne gadim se ja ni bala,ni dlaka,ni smrada nego zbog kako sam vec rekao gledam da i keva i cale budu "srecni" da mi ne prigovaraju kako smrdi,kako se linja,....razumete

I da nisam pocetnik!!!!!

Pa sta te briga sta ce oni da kazu ako ces o psu ti brinuti. Cistices dlake, skupljaces bale, prati patos .... ili vec sta bude potrebno. Biras psa za sebe, a ne za njih.

Inace, moj izbor je uvek mesanac, zenka. Ova koju sad imam mi je treca.

Dobro poznajem rase i mogu ti reci da svakoj od ovih koje si nabrojao treba puno kretanja i solidno vaspitanje. Ukoliko to ne mozes da ispunis onda ces imati nervoznog psa koji ne zna sta se od njega ocekuje. Doberman i bokser su jos uz to rase koje se koriste u vojsci i policiji, znaci radni psi. Njima stvarno treba da nesto rade. U suprotnom ne znaju sta ce sa sobom. Naravno, ima izuzetaka, ali to ne znas kad kupujes. Mislim da su kod izbora vazne osobine rase a ne izgled i velicina, pa je bolje da se u tom smislu informises. Mnoge rase mogu da zive u stanu ako im pruzis ono sto rasa i njegova individualna konstitucija zahteva. :D
 
Ne biram ja tako ljubimca.Ove tri rase ono volim podjednako pa gledam koje bi bilo najbolje resenje za stan.Ne zbog mene nego prvenstveno zbog keve i caleta.Ma ne gadim se ja ni bala,ni dlaka,ni smrada nego zbog kako sam vec rekao gledam da i keva i cale budu "srecni" da mi ne prigovaraju kako smrdi,kako se linja,....razumete

I da nisam pocetnik!!!!!

Pa ono... Volim i ja bosanske tornjake, jermenske ovčare, turkmenske alabaje... A imam mešanca pekinezera i džukele i planiram da nabavim ženku labradora. To ti je nesklad između želja i mogućnosti. STavi lepo na papir šta očekuješ od psa a šta ti njemu možeš da pružiš zauzvrat i raspitaj se o većem broju rasa pa tek onda odluči kakvog ćeš psa da uzmeš i da li ćeš ga uopšte uzeti. Evo ti primera. Dečko kog poznajem se opasno naložio na jednu rasu, nebitno koju. Pitao me znam li nekog odgajivača i znam li kako se kreću cene, on bi bio spreman da odvoji toliko i toliko. Onda smo lepo seli, stavili na papir vakcine, revakcine, hranu, čišćenje od parazita, eventualno razboljevanje, i to samo troškove lekova pošto mu aplikaciju ne bih naplaćivala. Odustao je od psa i kupio stan na kredit. Izašlo mu jeftinije. A da ne pričam da on po ceo dan nije kući i da ne bi imao ko da bude s tim psom! I da on nema nikakvog iskustva a rasa koja mu se sviđa je jako dominantne naravi. Možda ga na kraju ubedim da uzme dva mačeta ili tako nešto.
 
Ma kažu neki Britanci da skroz mala štenad smeju da se sterilišu! Ja sam pre za to da se steriliše oko prvog teranja, koju nedelju pre ili koju posle, drastično se smanjuje ogućnost za nastanak silnih tumora i ostalih gluposti. Na stranu krvarenje po tepisima i čopori mužjaka koji te prate u šetnji i čekaju ispred ulaza!

Ovo nema diektne veze sa temom, ali moram da ubacim. U SAD i V. Britaniji, nesto manje u Evropi, se reklamira rana sterilizacija. Pocelo je i kod nas. Mislim da je to lose i da se uopste ne vodi racuna o zivotinji nego samo o tome da ne dodje do nezeljenog podmlatka, kao i da se izbegnu "problemi" koji nastaju kad je jedinka polno zrela. Macori obelezavaju teritoriju, psi se tuku ...... Ovako, macka ostaje vecito mace, a pas inferioran u odnosu na druge pripadnike svoje vrste pa nema tuca, a i stalno je veseo pa zabavlja vlasnika. Imali smo prilike da vidimo kako se u SAD setaju psi, u ogradjenim prostorima sa sljunkovitom podlogom. Zamislite nase pse tako ogradjene, pa svake sekunde bi izbila po jedna tuca.

Tacno je da sterilizacija predstavlja svojevrsnu zastitu od tumora polnih organa, upale materice itd., i zbog toga je svakako treba uraditi, ali i jajnici imaju jos uloga osim da produkuju jajnu celiju. Npr. ucestvuju u razvoju imuniteta organizma. Potrebno je da se organizam razvije u potpunosti, a to je da se ostavi jedno do dva teranja i da se onda uradi. Ko ima zivaca i moze da sacuva kerusu moze da saceka i tri. To bi bio optimum.
:cool:
 
Pa ono... Volim i ja bosanske tornjake, jermenske ovčare, turkmenske alabaje... A imam mešanca pekinezera i džukele i planiram da nabavim ženku labradora. To ti je nesklad između želja i mogućnosti. STavi lepo na papir šta očekuješ od psa a šta ti njemu možeš da pružiš zauzvrat i raspitaj se o većem broju rasa pa tek onda odluči kakvog ćeš psa da uzmeš i da li ćeš ga uopšte uzeti. Evo ti primera. Dečko kog poznajem se opasno naložio na jednu rasu, nebitno koju. Pitao me znam li nekog odgajivača i znam li kako se kreću cene, on bi bio spreman da odvoji toliko i toliko. Onda smo lepo seli, stavili na papir vakcine, revakcine, hranu, čišćenje od parazita, eventualno razboljevanje, i to samo troškove lekova pošto mu aplikaciju ne bih naplaćivala. Odustao je od psa i kupio stan na kredit. Izašlo mu jeftinije. A da ne pričam da on po ceo dan nije kući i da ne bi imao ko da bude s tim psom! I da on nema nikakvog iskustva a rasa koja mu se sviđa je jako dominantne naravi. Možda ga na kraju ubedim da uzme dva mačeta ili tako nešto.

Sve ja to znam pa u ostalom imao sam psa al kratko.Pare nisu problem,a sto se tice rasa znam skoro sve tako da sam odvoijo neke koje bi mogao da drzim u stanu,posto vecinom volim vece pse koji nisu za stan onda sam odvojio ove koje su srednjeg rasta.Al kao sto sam vec napisao gledam zbog keve i caleta koji bi i njima odgovarao.Ono da ne budu sad bas dlake po celom stanu,da ne smrdi tj. da nem neprijatan miris i to...
 
Ovo nema diektne veze sa temom, ali moram da ubacim. U SAD i V. Britaniji, nesto manje u Evropi, se reklamira rana sterilizacija. Pocelo je i kod nas. Mislim da je to lose i da se uopste ne vodi racuna o zivotinji nego samo o tome da ne dodje do nezeljenog podmlatka, kao i da se izbegnu "problemi" koji nastaju kad je jedinka polno zrela. Macori obelezavaju teritoriju, psi se tuku ...... Ovako, macka ostaje vecito mace, a pas inferioran u odnosu na druge pripadnike svoje vrste pa nema tuca, a i stalno je veseo pa zabavlja vlasnika. Imali smo prilike da vidimo kako se u SAD setaju psi, u ogradjenim prostorima sa sljunkovitom podlogom. Zamislite nase pse tako ogradjene, pa svake sekunde bi izbila po jedna tuca.

Tacno je da sterilizacija predstavlja svojevrsnu zastitu od tumora polnih organa, upale materice itd., i zbog toga je svakako treba uraditi, ali i jajnici imaju jos uloga osim da produkuju jajnu celiju. Npr. ucestvuju u razvoju imuniteta organizma. Potrebno je da se organizam razvije u potpunosti, a to je da se ostavi jedno do dva teranja i da se onda uradi. Ko ima zivaca i moze da sacuva kerusu moze da saceka i tri. To bi bio optimum.
:cool:

Ja ipak mislim da je jedno ili dva teranja sasvim dovoljna. Prvo se preskoči, eventualno se u drugom pari i pošto odgaji štence, kad joj prođe laktacija, steriliše. Ja sam to planirala, da ne reklamiram sad odgajivačice, to su naše drugarice sa foruma. :D Dok ne budem imala kintu za štene od jedne i parenje sa mužjakom druge, neću ni uzimati psa. Velika je odluka, u pitanju je čitav jedan život. Radije ću da uzmem skupog psa a da znam da nema rizika od naslednih bolesti tipa displazije i da protraćim izložbeni potencijal.

Nego, Shadow, kako ti je cc srednjeg rasta, majke ti? :think: :dontunderstand: Ne znam kako ono ide sa kilažom, samo znam da većina zlatnih retrivera varira na granici srednji-veliki. Eto ti očiglednog primera.
 

Back
Top