O deci

Да ли сам споменуо децу???
Свако биће које не може рационално да размишља и "схвати" живот око себе свакако да неће бити позвано на одговорност. Деца одлазе дакле у Божију присутност, али "добри" људи не. Нико од нас није добар, можда учинимо неко добро дели или тежимо томе да чинимо добро, али то једноставно није довољно.
Наравно да Бог није немилосрдан, даје свима шансу.... а није узалуд дао Свог Сина да пострада, да бисмо се ми онда "оправдавали" добрим делима. Добра делу су добра, али за спасење је потребно нешто, односно Неко други.

deder pojasni mi ovo malo!!! i za sta to ''nije dovoljno??''
 
Свето Писмо врло једноставно и лако-за-разумети говори о спасењу, односно о томе који је једини услов за вечни живот. Тај услов је Исус Христ. Дакле, само искрено покајање, молба или молитва Вечном Богу за очишћење и опроштење грехе посредством Исуса Христа је "делотворна". Исус и каже у Светом Писмо за себе да је Он "пут, истина и живот" и да само кроз Њега "можемо доћи до Оца".
Поделе које данас постоје на разне религије и филозофије су само дело "оца лажи" како би лакше заводио и скретао са пута покајања Једином Богу.

Конкретно у твојој хипотетичкој ситуацији - велико је дело, огромно је дело жртве које си навео, али нажалост ако је до тада тај човек живео у одбијању милости и спасења које Исус Христ даје свима, онда је џабе. Џабе су сва наша дела и то нема везе да ли је неко муслиман, хришћанин, будиста, конфучиста....

Па човек је испунио највећу Божију заповест, заповест о љубави.
Христос каже: "Нико нема веће љубави од ове; да ко свој живот положи за другог"
Зар ставрно мислиш да се такви не спашавају:???:
 
Tema o abortusu, koja se sporadicno pojavljuje na razlicitim pdf, me je podstakla da razmisljam o tome sta se desava sa dusom abortiranog fetusa ili mrtvorodjenog deteta tj. sta se uopste desava sa nekrstenom decom i njihovim dusama.
Za katolike znam da postoji limb za decu, a sta je sa ostalim verama, bez obzira koja je u pitanju.
U limb inace idu nevaljala deca, pa me zanima kako ta deca stizu do Raja ili su "osudjena" da ostanu tamo. Kako god.

o ljudi moji pa ti mislis da postoji raj i pakao. i sta sad ako neko nije krsten? on navodno ide u pakao? mislis da se deci moze suditi? e ne mogu da verujen kojim se temama ljudi bave...
 
jel znate sta me najvise nervira kod vernika tj. pristalica bilo kakvih ustaljenih dogmi? to kad bo vam vas bog, staresina, vrac ili u sta god verovali navodno kaze da skocite s mosta vi bi ste to uradili. mislim da je jadno kada se ljudi dele po religiji i po meni nema veceg foliranja i primitivnosti od toga da slepo verujete u nesto. mozda ovaj post i nema bas nekakve veze s temom ali me stvarno nerviraju ne osnovane cinjenice i nagadjanja.
 
deder pojasni mi ovo malo!!! i za sta to ''nije dovoljno??''

Ја брате тебе уопште не разумем, што не читаш оно о чему хоћеш да расправљаш...
Кроз неколико постова нас пар дискутујемо и ово на шта ти тражиш одговор је уствари мој одговор на претходно постављено питање... Прочитај од почетка па ћеш видети на шта мислим, кад кажем да нисмо "добри"...
 
Па човек је испунио највећу Божију заповест, заповест о љубави.
Христос каже: "Нико нема веће љубави од ове; да ко свој живот положи за другог"
Зар ставрно мислиш да се такви не спашавају:???:

Да, али Он је ту мислио на себе конкретно... Он је тај који је дао свој живот за другог, за сваког.......
 
jel znate sta me najvise nervira kod vernika tj. pristalica bilo kakvih ustaljenih dogmi? to kad bo vam vas bog, staresina, vrac ili u sta god verovali navodno kaze da skocite s mosta vi bi ste to uradili. mislim da je jadno kada se ljudi dele po religiji i po meni nema veceg foliranja i primitivnosti od toga da slepo verujete u nesto. mozda ovaj post i nema bas nekakve veze s temom ali me stvarno nerviraju ne osnovane cinjenice i nagadjanja.

pa, ko je kriv što tebe nerviraju? i što se javljaš kad tvoj post nema veze sa temom....uostalom, takvi koji ''slepo veruju'' neka skaču s mosta. po tebi, biće manje budala:lol:
 
Свето Писмо каже да само они који прихвате Исуса за Спаситеља свог, личног могу добити вечни живот. Дакле, само Његовим посредством и никако другачије.

Dobro, sta je sa ne-Hriscanima? Hoce li svi oni u pakao? I oni imaju svoje varijante ko ce u pakao a ko ne.
A ne priznavati ni jednu religiju sem Hriscanstva znaci biti slep za 2 trecine planete.
http://wiki.answers.com/Q/What_is_the_percentage_of_Christians_in_the_world&alreadyAsked=1
http://www.glas-javnosti.rs/clanak/glas-javnosti-03-04-2008/hriscani-ipak-dominiraju-svetom

Sve vere se pozivaju na Boga (koji je po opstem konsenzusu jedan jedini vladar).
Zasto je onda dozvolio da se vere razjedine? Zasto nije uslovio jednu jedinu religiju?
Cemu rasprave medju vernicima i nevernicima i vernicima iz ostalih vera i nevernicima iz ostalih vera (ustvari, "ovdasnjim" vernicima)?

Mozda je jedna, unisona i neutralna vera u svima nama, samo nije definisana nikakvim knjigama i pravilima i ne znamo joj "zvanicno" ime i oblik.
Otuda mnostvo polu-vernika, ako je tako nesto moguce. Mnogi veruju u Boga ali ne u i religiju i religijske spise, smatrajuci ih dogmom.
Hmmm...
 
Poslednja izmena:
Како знадете толико о паганским обичајима и то без доказа. Све на нечије лепе речи. И како то да једним лепим речима верујете а другим исто толико лепим не верујете. Где је то знање нађено?
 
Ni najmanje mi nije cilj da nateram "slobodno bice" u crkveni, i ni u kakav tor. Ovom i slicnim temama sami sebe terate u tor, kao da ima "recepta" za sve...:neutral:

Mada te odlikuje neprimerena agresivnost, nisam mislio na tebe. Pritisak koji vrši crkva na roditelje da obavezno krste decu (ili qq njima) jeste pritisak o kojem sam govorio.
 
Mada te odlikuje neprimerena agresivnost, nisam mislio na tebe. Pritisak koji vrši crkva na roditelje da obavezno krste decu (ili qq njima) jeste pritisak o kojem sam govorio.

Nisam ja otvorila tu temu, pa da neko zbog mene oseca taj "pritisak".
Ali, svejedno, Isus Hris se krstio sa 30 godina, pa racunam da svako ima prava na svoj izbor, do tog nekog doba.
Sorry zbog "agresivnosti", nisam ni pomislila da tako mogu da zvucim...
 
Ne vidim da je tema morbidna (mozda onima osetljivijima), postavila sam pitanje vernicima da mi rastumace da li decije nekrstene duse odlaze u Raj ili ostaju da lutaju. Pri tom nisam mislila samo na pravoslavne vernike, ali izgleda da ovde nema drugih.
 
Ne vidim da je tema morbidna (mozda onima osetljivijima), postavila sam pitanje vernicima da mi rastumace da li decije nekrstene duse odlaze u Raj ili ostaju da lutaju. Pri tom nisam mislila samo na pravoslavne vernike, ali izgleda da ovde nema drugih.

Има других, деца потпуно без разлике (у смислу крштења, што је посебан апсурд краштавати малу децу, али...) одлазе у присутност свог Небеског Оца. НИТИ ЈЕДНО дете НЕЋЕ ИКАДА бити прозвано на одговорност од стране Свемогућег Бога, за разлику од зрелих (у мањој или већој мери), свесних, одраслих људи...
 
Mada te odlikuje neprimerena agresivnost, nisam mislio na tebe. Pritisak koji vrši crkva na roditelje da obavezno krste decu (ili qq njima) jeste pritisak o kojem sam govorio.

kakav pritisak? moja malenkost je krštena pre 13 godina. a deca su imala već...dosta. uostalom, nikakav pritisak ne može nikakvo dobro da donese, pa ni u ovom slučaju. pogotovo ne u slučaju krštavanja.
 
kakav pritisak? moja malenkost je krštena pre 13 godina. a deca su imala već...dosta. uostalom, nikakav pritisak ne može nikakvo dobro da donese, pa ni u ovom slučaju. pogotovo ne u slučaju krštavanja.

Ako kažeš čoveku da dete može da mu stigne na kojekava mesta ukoliko umre nekršetno, to je onda pritisak.

I cenio sam da je tvoja malenkost krštena relativno nedavno. Poturčenjak je gori od Turčina. :)
 
Ako kažeš čoveku da dete može da mu stigne na kojekava mesta ukoliko umre nekršetno, to je onda pritisak.

I cenio sam da je tvoja malenkost krštena relativno nedavno. Poturčenjak je gori od Turčina. :)

pa, ako ne veruješ, kako onda može da te dotiče na kakvo mesto može dete da dospe?
a šta sam ja? poturčenjak ili turčin? čisto da znam koliko da hejtujem:lol:
 
pa, ako ne veruješ, kako onda može da te dotiče na kakvo mesto može dete da dospe?
a šta sam ja? poturčenjak ili turčin? čisto da znam koliko da hejtujem:lol:

Nisam govorio o pritisku na mene. Govorio sam o pritisku u principu. Kojem su naročito izloženi ljudi skromnog znanja i mutnog razmišljanja.

Nisi naravno ni poturrčenjak, ni Turčin, ali si sveže verna, pa ti je to naročito važno. Pokušavaš da se dovedeš u ravnotežu. Da pomiriš ono pre i ono posle. :)
 
Nisam govorio o pritisku na mene. Govorio sam o pritisku u principu. Kojem su naročito izloženi ljudi skromnog znanja i mutnog razmišljanja.

Nisi naravno ni poturrčenjak, ni Turčin, ali si sveže verna, pa ti je to naročito važno. Pokušavaš da se dovedeš u ravnotežu. Da pomiriš ono pre i ono posle. :)

nisam ni mislila o pritisku na tebe, nego na tamo neku osobu koja ne veruje. skromno znanje i mutno razmišljanje nisu nužno u korelaciji. može da bude obrnuto.....:lol:
a o onome pre i ne mislim. brrrrrr...ne povratilo se.
 
nisam ni mislila o pritisku na tebe, nego na tamo neku osobu koja ne veruje. skromno znanje i mutno razmišljanje nisu nužno u korelaciji. može da bude obrnuto.....:lol:
a o onome pre i ne mislim. brrrrrr...ne povratilo se.

Kada je smišljeno krštavanje dece, nije bilo osoba koje ne veruju. Mogle su eventualno verovati u nešto drugo (što su obilato koristili katolički misionari, na primer).

Ako imaš malo znanja, onda tvoje razmišljanje ne vredi puno, jer se zasniva na premalo činjenica. Ipak osećaš potrebu da mišlju obuhvatiš složene probleme. A znanje malo. Recimo, sve znanje ti iz biblije, a ti se dovijaš kako mož da bude sa tom evolucijom. I onda izađe... kreacionizam. To ti je mutno razmišljanje. :D


Tvoju odluku da se krstiš nešto je izazvalo. U jednom trenutku rešila si da promeniš život i neko ti kazo da treba da se krstiš i to ti je to. Međutim, sebe još uvek ubeđuješ da je to to. :neutral:
 

Back
Top