Stomacni Grip,Da li sam zarazan ?
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Stomacni Grip,Da li sam zarazan ?

Početnik ThaKilla (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2008.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Stomacni Grip,Da li sam zarazan ?

I tako i ja zakacih nesrecni stomacni grip,sve je pocelo u Nedelju uvece uz konstantne bolove u kicmi,praceno sa jednim povracanjem ujutru(Ponedeljak oko pola 3),ceo Ponedeljak mi je bio katastrofalan sav izmoren,grcevi u stomaku,blago preznojavanje(temperatura),juce sam imao proliv (zelenu stolicu)veoma cudno , dakle i to je proslo .. Koristio sam Brufen i Sinacilin(antibiotik),i danas se osecam dosta solidno,nema grceva,preznojavanja,i stolica je doduse normalnija.. E sad posto sam cuo da je Stomacni Grip zarazan , zanima me da li sam jos uvek zarazan .. ?Posto znam da kod Stomacnog Gripa prvo stoji 2-3 dana dok traje infekcija stomacnih virusa(a to se prelezi)i onda jos dodatnih 1-2 dana proliv i kraj..

Iskusan esperanca137 (avatar)
    Učlanjen
    14.05.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    10
    Reputaciona moć
    109

Podrazumevano Re: Stomacni Grip,Da li sam zarazan ?

Sinacilin tj antibiotici se ne koriste kod stomacnog virusa vec (Flovinil,Loperamid,Lineks ili kesice Smekte,Liobif -ampule ili tablete) da bi ponovo uspostavio normalnu crevnu floru u digestivnom traktu i prekinuo proliv. Lineks ti je odlican kod jakog proliva.Takodje uzmi nesto za rehidrataciju da povratis tecnost koju si izgubio npr Orosal.
    Moguce je da si nesto lose pojeo pa si se otrovao,a mozda stvarno imas stomacni virus koji mozes da preneses ukucanima u koliko ne vodis dobru licnu higijenu.Moj ti je savet da dobro peres ruke i koristis svoju casu za vodu (da posle tebe niko ne pije iz te case)
    "život je more,
    pučina crna,
    po kojoj tonu mnogi što brode,
    nije mi srce plašljiva srna,
    ja se ne bojim velike vode......"

Učlanjen
    23.09.2008.
    Reputaciona moć
    0

"Sinacilin tj antibiotici se ne koriste kod stomacnog virusa",ali se moze koristiti za jacanje organizma , imuniteta zar ne,tjs da dodatno zastiti organizam ili kako vec ? No dobro..
    Pa,proliv je juce bio neverovatno konstantan,a danas ni traga ..

Da,sto se higijenske strane tice , ok slazem se , mislim i do sada sam se pridrzavao toga mada sada mogu samo vise da obratim paznju ..

Nego,govorim u smislu .. Primer .. Odem do druga ,dve-tri kuce od mene (kupio komp a inace se bavim tim stvarima servisiranje itd),kakve su sanse da ce se zaraziti? Ne zelim da rizikujem .. Mada s obzirom da se osecam Ok virus ne bi trebao biti vise toliko aktivan ili nikad se ne zna ?

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ja mislim da je isto kao i kod svakog virusa, kad ti prođu nevolje i ozdraviš...da si tih prvih dana opasan po okolinu i potencijalni nosilac virusa...dakle, sve dok imaš muke nisi zarazan...

Učlanjen
    23.09.2008.
    Reputaciona moć
    0

Mislis da sam zarazan bas tih prvih dana nakon ozdravljenja ili ? Sve dok imam muke .. Zabunih se sad :S Nemam muke

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

da, ja bih rekao da si sada opasan po okolinu, ali to ti je pravna dijagnoza..sačekaj da dođe neki lekar i objasni ti taj period inkubacije virusa i prenošenja....

Učlanjen
    23.09.2008.
    Reputaciona moć
    0

Da,kontam .. Hvala .. Znaci da se ne upustam u izlaske napolje .. "jos" ..

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

O Boze....Sinacilin i brufen na povracanje i proliv? A ko ti je rekao d ato radis, zivota ti?! Imate li vi sta pametnije d aradite nego da ugrozavate svoje zdravlje, pobogu ljudi?! I kazes - juce je bio proliv a danas - nista?! (Hm da, i jutros bi dan, a sad - pazi ga molim te, mrkli mrak i ni traga suncu?!?!). D ali ti je mozda palo na pamet da je danas 'nista' zato sto je proslo, a ne zato sto si gutao lekove koji ti svakako pomogli nisu a samo su ti odmogli (bolovi i proliv sasvim izvesno mogu ti biti od toga!).
    Nisi zarazan, mozes da ides gde oces, nemas lepru nego pokvaren stomak, peri ruke. I ne kljukaj se lekovima zato sto mislis da je to bas hit, nego pitaj pre nego sto napravis glupost. Virusi se ne lece antibioticima, niti grcevi, proliv i povracanje Brufenom. Ako se osecas dobro, zivi normalno.
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Učlanjen
    23.09.2008.
    Reputaciona moć
    0

Ok,Ok Omg .. Cemu takav agresivan stav pobogu? Necu umreti valjda od tih lekova .. Pricate o Sinacilinu i Brufenu kao da su,kao da su .. Ne znam ni ja .. Nebitno .. I nisam ih pio zato sto je hit,bzv..Pio sam ga zato sto sam uz sve to imao i bolove u kicmi i glavobolju i temperaturu .. "!" ..

Vecinom je sustina pitanja bila da li sam zarazan i da li sam potencionalni prenosioc virusa ..

Nisam trazio da mi neko cita bukvicu ovde .. -.-

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Agresivan stav?
    Decko ne znas o cemu pricas , nisi svestan svoje gluposti zato bolje nemoj da se javljas.
    "Niko toliko ne brine o sebi kao oni koji nikom drugom nisu potrebni"
    Duško Radović

Učlanjen
    23.09.2008.
    Reputaciona moć
    0

Da , Agresivan Stav "!" .. Znam o cemu pricam , nemoj da pametujes.. Da je u pitanju obican User drugacije bi se to proformulisalo .. pfff .. Ovako ga samo branis .. Kao da ces i postici nesto time ..

No dobro hvala monji i esperanci .. i ovako je topic otisao u nedogled koliko vidim ..

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Glupost je zaista neizleciva.
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Slične teme

1. stomacni virus
    Autor pavlicica u forumu Zdravlje
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 24.10.2011., 23:23
  2. Zarazan ONLINE basket manager
    Autor saveljic u forumu Košarka
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 03.05.2008., 11:55
  3. STOMACNI NERV-TAHIKARDIJA
    Autor sklopotnica u forumu Zdravlje
    Odgovora: 8