Ubuntu 8.04 проблем
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Ubuntu 8.04 проблем

Aktivan član djuramc (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano Ubuntu 8.04 проблем

Пре свега, да напоменем да раније никада нисам петљао са линуксом.

Скинуо сам јуче са нета Ubuntu 8.04.1 i3, нарежем га на диск и онако у виндовсу га покренем, чисто да видим шта има на њему. Тада ми се појавио овај прозор.

Прво сам ишао на Demo and full installation, свидело ми се то што сам видео и решим да инсалирам линукс.

Прочитам овај текст испод Install inside Windows, ту лепо пише да могу да га инсталирам без зезања са партицијама и да ћу моћи да бирам хоћу ли да рачунар ради под виндовсом или линуксом. Тако сам и урадио, ишао сам на Install inside Windows.

Имам хард диск који је подељен на две партиције (c,d), пошто ми је виндовс нсталиран на c изабрао сам да се линукс инсталира на d. Током инсталације ми је понућено да изаберем колико ћу му оставити места на харду, оставио сам му 10 гигабајта.

Инсталација је прошла без проблема, Ubuntu је радио нормално. Нисам имао проблема са драјверима. Не могу сада да се сетим где сам тачно видео да ми једино фале драјвери за графичу карту. У истом прозору се налазила опција да Ubuntu сам нађе драјвере и да их инсталира. За мање од 5 минута их је
    нашао и инсталирао. После тога је писало да рачунар мора да се рестартује да би се драјвери инсталирали како треба.

После рестарта све иде нормало, Ubuntu се покрене, упишем корисничко име и лозинку. После тога ми се појави само бео екран и стрелица од миша.

Не знам шта сада да радим, не могу да форматирам партицију на којој је Ubuntu, имам доста података који ми требају а немам где да их преместим. На тој партицији имам фолдер Ubuntu тежак 10 гигабајта и у њему између осталаг и Uninstall-Ubuntu.exe. Када кликнем на то ништа се не дешава.

Зна ли неко како да се решим белог екрана, или како да обришем Ubuntu (а да то није форматирање d партиције).
    "Боље знати много, и често, него не знати ништа, повремено никад, којекуде"

Elita Šakal (avatar)
    Učlanjen
    12.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Podrazumevano Re: Ubuntu 8.04 проблем

Hm, ovako... to što si ti uradio... se retko radi, mislim... instalacija unutar xp-a... jer otprilike i nemaš ubuntu već recimo 20% onoga što on zapravo jeste... To nisam nikada radio, ali po nekoj logici(mojoj) imaš dva načina... prvi, da uradiš ponovo istu stvar... pa šta bude... a drugi(njega bi ja odabrao)... šrink volume, pomenutu particiju srežeš i u fat 32 format... onda lagano instliraš ubuntu i kraj... e sad, postoji ogromna šansa da sam se zayebao jer sam laik kada je win u pitanju... pa je onda možda bolje odraditi particije preko nekog programa koji je namenjen za to... ima čini mi se akronis ili tako nešto... i onaj...partition magic... pa onda pomoću njih...
    E kad to odradiš i ako se rešiš da malo čačkaš po linuxu... tu ću već moći malo bolje da ti pomognem... i josh nešto, sačekaj još koji dan... izlazi 8.10 pa onda opleti...
    Pozz

Ističe se
    Učlanjen
    08.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Trebao si instalirati drajver za graficku manuelno .Znaci skini za sajta pa po uputstvu

Učlanjen
    23.12.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    55

Citat Original postavio Šakal Pogledaj poruku
    Hm, ovako... to što si ti uradio... se retko radi, mislim... instalacija unutar xp-a... jer otprilike i nemaš ubuntu već recimo 20% onoga što on zapravo jeste... To nisam nikada radio, ali po nekoj logici(mojoj) imaš dva načina... prvi, da uradiš ponovo istu stvar... pa šta bude... a drugi(njega bi ja odabrao)... šrink volume, pomenutu particiju srežeš i u fat 32 format... onda lagano instliraš ubuntu i kraj... e sad, postoji ogromna šansa da sam se zayebao jer sam laik kada je win u pitanju... pa je onda možda bolje odraditi particije preko nekog programa koji je namenjen za to... ima čini mi se akronis ili tako nešto... i onaj...partition magic... pa onda pomoću njih...
    E kad to odradiš i ako se rešiš da malo čačkaš po linuxu... tu ću već moći malo bolje da ti pomognem... i josh nešto, sačekaj još koji dan... izlazi 8.10 pa onda opleti...
    Pozz
    Сачекаћу тих пар дана, па ћу инсталирати нову верзију. Баш ми се свидео линукс, ако ништа отићи ћу да купим још једна хард диск само за линукс .

Citat Original postavio sax83 Pogledaj poruku
    Trebao si instalirati drajver za graficku manuelno .Znaci skini za sajta pa po uputstvu
    Како да инсталирам мануелно, када видим само бео екран када покренем линукс?

Ističe se
    Učlanjen
    08.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

A koju graficku imas?

Učlanjen
    23.12.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    55

ATI Radeon 9550

Ističe se
    Učlanjen
    08.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

http://ati.amd.com/support/drivers/linux/linux-radeon.html skini driver

instaliraj ubuntu i nemoj da t on sam instalira nista sto se grafike tice

http://wiki.cchtml.com/index.php/Ubuntu_Hardy_Installation_Guide instaliraj po metodi 2.

Ako si sve lepo raspakovao i instalirao cuces zvuk kao kad ulazis u Ubuntu i zavrsi podesavanja po toj metodi ,onda nemoj da restartujes komp vec samo idi na Log out pa udji opet na svoj account i podesi rezoluciju i osvezenje ,onda ga restartuj

Ističe se Red_Zmaja (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    92

Јеси пробао да реконфигуришеш Х након инсталирања драјвера?
    Let me tell you about heartache and the loss of God wandering, wandering in hopeless night...

Učlanjen
    23.12.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    55

Citat Original postavio Red_Zmaja Pogledaj poruku
    Јеси пробао да реконфигуришеш Х након инсталирања драјвера?
    Nemam ti ja pojma sta znaci rekofigurisati X , tek sam juce prvi put video kako linux izgleda.

Obrisao sam onu staru instalaciju bez formatiranja. Napravio particije i instalirao ga kako treba.Zanima me kako da pisem cirilicom, gde se nalazi to podesavanje...
    Poslednji put ažurirao/la djuramc : 22.10.2008. u 16:39

Ističe se Red_Zmaja (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    92

Па ред је да се информишеш мало, а не да чекаш на тацни све...
    Let me tell you about heartache and the loss of God wandering, wandering in hopeless night...

Slične teme

1. Проблем са ЦС-ом
    Autor IGOOR u forumu Video igre
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 30.03.2008., 19:56
  2. проблем, полудећу
    Autor вождовац u forumu Video igre
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 08.03.2008., 23:17
  3. Где је проблем
    Autor Македон u forumu Hardver
    Odgovora: 11