Lepe Umetnosti?
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Lepe Umetnosti?

Početnik
    Učlanjen
    22.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Lepe Umetnosti?

Zasto postoji Akademija Lepih Umetnosti? Jel' postoji i Akademija Ruznih?

Slikar neulogovan
    Guest

Podrazumevano Akademije

Mogu ti reći da mi se tvoje pitanje dopada. Ako dozvoljavaš da te zovem qwerty,
    dragi moj qwerty,
    otvorio si lepu temu. Da vidimo, ima li u nas Akademije lepih umetnosti? - Ima! Čija je to Akademija? - Karićeva! Oooooo, pa zar Karići imaju Akademiju? Imaju i to dve svečane akademije povodom 29. novembra, Dana Repubkile. Sedeli su odmah iza Miloševića koji je završio iste akademije i tako su zajedno postali akademski građani. Šta je sa profesorima te ALU? Pa, ima tamo i dobrih ljudi, ali osiromašilo u periodu 1989-1999, pa krenulo trbuhom za kruhom. Rade kod Karića kao gasarbajteri. Prodaju ono što imaju - pamet. A šta će da im ostane kad prodaju pamet? - Pare!!! A šta će Karići dobiti kad kupe pamet? - Pare. Kod njih se pamet ne zadržava mnogo. Oni to odmah pretvore u pare. A, posle?
    Posle će Ljubomir da nam soli pamet preko TV-a kako je on najbolji kandidat za predsednika Srbije. Jes' da ne može da ubode svaki padež, a o akcentima da i ne govorimo, ali - Srbiji to treba. Neko ko će napokon da dokaže da škola nije potrebna. Dovoljno je da se u'vatiš za "armuniku" kad je vreme za "armuniku", za cevi kad je vreme za cevi, za vođu kad je vreme za vođu, pa za "demukratiju" kad je vreme za "demukratiju". Sada ispada da je Ljubomir (žao mi je što se u tekstu ne čuje akcenat kojim izgovaram ime Ljubomir) "otkrijo" "demukratiju" u "Srbiju". Će nas odvede u Evropu, majke mu ga... A, onda, kad počne po tu Evropu da pravi Akademije lepih umetnosti, će zaje** i renesansu, a kamoli savremenu umetnost. Će vide oni koji smo mi Srblji.
    Ete ti ga, moj qwerty, tako ti je to s akademije...

Zainteresovan član Slikar (avatar)
    Učlanjen
    14.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Ispravak

Moram da se ispravim: Nije Ljubomir nego Bogoljub (nije šija nego vrat).

Guest

Podrazumevano

primati, ALU nije karicev.sta ima lose u tome da tu dodju ljudi koji zbog korupcije nisu mogli da se upisu na drzavne akademije, koje su okupirali sve sami antitalenti...

Slične teme

1. Istorija umetnosti?
    Autor Bocka u forumu Arhiva
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 20.05.2013., 14:23
  2. Lepe i manje lepe slike sa protesta...
    Autor SerbiaUnited u forumu Politika
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 26.02.2008., 21:14
  3. Istorija umetnosti
    Autor marinophobia u forumu Likovna umetnost
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 25.12.2006., 18:34
  4. Istorija umetnosti?
    Autor Bocka u forumu Likovna umetnost
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 20.02.2006., 22:04

Pravila za slanje poruka