Upomoc!!

mima85

Početnik
Poruka
10
Cao svima...Ja sam nova u ovom forumu :D..imam jedno pitanje i mislim da vi mozete da mi pomognete...Pitanje je u vezi rodbine i kolena...
primer: Ako je Milicina prababa sestra od acine babe sta su milica i aca?koje koleno?
Hvala i molim vas odgovorite mi sto pre jedan :kiss:
 
Nisam sigurna, ali to je najbolje pitati sveštenika - oni to znaju.
(znaju i drugi, ali je sveštenike najlakše naći - oni to znaju, jer venčavaju, pa im treba...)
 
Cao svima...Ja sam nova u ovom forumu :D..imam jedno pitanje i mislim da vi mozete da mi pomognete...Pitanje je u vezi rodbine i kolena...
primer: Ako je Milicina prababa sestra od acine babe sta su milica i aca?koje koleno?
Hvala i molim vas odgovorite mi sto pre jedan :kiss:

ako je sa zenske strane Aca Milici dodje ujak,a sa muske stric,:P nego jeste li se smuvali :whistling: to je trece koleno , to su rodjaci i ne mogu se muvati :ok:
 
ako je sa zenske strane Aca Milici dodje ujak,a sa muske stric,:P nego jeste li se smuvali :whistling: to je trece koleno , to su rodjaci i ne mogu se muvati :ok:

Zakonski do trećeg stepena ne mogu da stupe u brak... ja bih možda mogla da ti izračunam, prvo bih morala da nacrtam i to... davno je bilo porodično pravo... :roll:
 
Pitala sam zato sto smo se zaljubili i tek kasnije saznali da smo mozda rodjaci....nisam srecna zbog vaseg odgovora htela sam da cujem(4-5koleno)..ufffi...

Vama je zajednički predak tvoja čukunbaba, jel tako??? Sad kako sam nacrtala to je 8. stepen i to nema veze s vezom! Pravno! Al pitaj nekog pravnika za svaki slučaj, ne znam dal ih ima ovde na forumu... davno sam ja učila por.pravo... A ako pitaš popa onda će ti verovatno reći da jeste rod pošto su oni extra strožiji po tom pitanju...
 
i ja mislim da je prilicno blizak rod narocito kad je zaljubljivanje u pitanju
ne znam do kog stepena odn kolena pravnici tj. zakon i svestenici dozvoljavaju ali ja bih prekinula tu vezu
 
Vama je zajednički predak tvoja čukunbaba, jel tako??? Sad kako sam nacrtala to je 8. stepen i to nema veze s vezom! Pravno! Al pitaj nekog pravnika za svaki slučaj, ne znam dal ih ima ovde na forumu... davno sam ja učila por.pravo... A ako pitaš popa onda će ti verovatno reći da jeste rod pošto su oni extra strožiji po tom pitanju...

Definitivno si u pravu.To je osmo a mozda cak i deveto koleno (mrzi me da crtam).Zato curo...slobodno ti navali.:okok:
 
Eh, dragi, mislim da ste vi 3. a ne 8. koleno, nemoj da se zavaravas i bolje pitaj neko strucno lice
Nemoj posle da bude da niste znali
Cudni su putevi Gospodnji
 
Da imamo zajednicku cukunbabu..Hvala ti nadam se da je tako(ako smo 8koleno ne interesuje me nastavljamo vezu) ali moracu ipak i da pitam nekog pravnika..

8 stepen! Neam pojma dal ljudi kad narodski kažu koleno misle nastepen. Pitaj pravnika ali skoro sam 100% sigurna da vas dvoje možete u brak! :)
 
Izvol'te - porodični zakon:

Krvno srodstvo
Član 19.
Brak ne mogu sklopiti krvni srodnici u pravoj liniji, a od srodnika u pobočnoj liniji brak ne mogu sklopiti: rođeni brat i sestra, brat i sestra po ocu ili majci, stric i sinovica, ujak i sestričina, tetka i bratanac, tetka i sestrić, deca rođene braće i sestara, te deca braće i sestara po ocu ili majci.

Član 21.
(1) Brak ne mogu sklopiti tazbinski srodnici u prvom stepenu prave linije: svekar i snaha, zet i tašta, očuh i pastorka te maćeha i pastorak.
 

Back
Top