Tema ova, tema ona, zasto verujete u Boga?

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.294
Eto, vrlo jednostavnog pitanja.
Zasto verujete u boga.
Pitao sam to Eremitu, pa mi je poslao PP sa odgovorom (da ne bi bilo spama), ali necu komentarisati dok on ne da zeleno svetlo :) Necu da objavljujem PP-ove bez obzira o cemu se radi.

Dakle, bez obzira koje ste vere - Zasto verujete u Boga?
 
prilicno je jednostavno

bolje bezrazlozno verovati u smisao nego s razlogom verovati u besmisao

ukoliko je "sistem" desavanja, evolucije, sudbina ae whatever continiuuma potpuno bezrazlozna ne bi bilo nijednog razloga da se u njoj obrazlazemo

vera je zachin za srecan zivot jedan od bitnijih sastojaka

bez vere je je zivot bljutav

/me been there done that bought the tshirt

ne mora da se uopste povlaci konopac izmedju toga sta je istina ili laz I don't give a damn about that jednostavno je tako bolje..

bar za mene..

ujedno i pomaze imati obraza i iole pravednosti i savesti. Kad tripujes da nikome nista ne odgovaras svasta ti padne na pamet
 
Svabov, lepa Vam je tema samo kada se ne bi držali kruto uskih komentara iz kojih, onaj ko ih pročita. ne može saznati ništa osim onoga što već zna, tako da proizilazi da svako treba da iznosi svoju tvrdnju pobijajući stavove, shvatanja i prihvatanja svih drugih.
Bio sam totalni ateista ali dogadjaji koji se se počeli nizati u mom životu otkrili su mi veličanstvenu stranu života. Tako da ne verujem iz straha od smrti - naravno da je ne prizivam - ne verujem iz straha od nemaštine i bolesti - nastojim održati zdravlje i zaraditi za svoju egzistenciju ali verujem ne zato što sam pročitao ili mi je neko rekao već verujem zato što sam osetio veličanstvenu ljubav Boga.
Svakako, jedno stoji, svako ima prava slediti religiju u kojoj dobija zadovoljavajuće odgovore i zadovoljavajuća iskustva. Ja sam našao uhlebljenje u Vama nepoznatoj religiji zato što tu dobijam ne verovanje nego znanje bez čitanja knjiga. Proučavan i studiram na unutarnjim svetovima.
Ako bih da odgovorim na Vaše divno pitanje rekao bih, "Ne, ne verujem već znam. Znam ne intelektualno već iskustveno, ja kao duhovno biće Duša.
 
Poslednja izmena:
Eto, vrlo jednostavnog pitanja.
Zasto verujete u boga.
Pitao sam to Eremitu, pa mi je poslao PP sa odgovorom (da ne bi bilo spama), ali necu komentarisati dok on ne da zeleno svetlo :) Necu da objavljujem PP-ove bez obzira o cemu se radi.

Dakle, bez obzira koje ste vere - Zasto verujete u Boga?


Ево, ја сам свој пост на теми Православље СПЦ где си поставио исто питање пренео овде а тамо избрисао...

*****************************
Када сам ја на твојој теми теби поставио овакво контра питање - добио сам казну и то црвени картон за наводни спам. Ја наравно не мислим да је ово твоје питање спам као што није било ни моје и зато ћу ти га опет овде поставити: А КАКО ТИ ЗНАШ ДА БОГ НЕ ПОСТОЈИ ???

А ја ћу теби покушати да одговорим својим речима без цитата којих има безброј, а после ти одговори мени на моје питање, важио???

Човек има физичке очи тј. чуло вида, али има и ДУХОВНЕ ОЧИ. Неки су људи физички слепи а неки људи су духовно слепи. Е сада мој труд да теби речима објасним нешто величанствено што сам спознао је исто толико узалудно као што би био узалудан труд да физички слепом човеку покушаваш да објасниш СПЕКТАР БОЈА, ево замисли да је твој саговорник физички слеп од рођења и пробај да му објасниш, црвену, жуту, плаву, умбру, златно жуту..бљештавост светлости... хајде пробај...:cool::cool::cool:
********************************************

п.с. Само сада имам нека посла - па ћу се вратити на расправу када почне падати мрак.
 
da li si videla silu gravitacije?
zemljinu osu?
ljubav?
tugu?
kako znaš da postoje?

ne

adekvatno Znam da JHVH postoji je -> Znam da postoje podzemni jeleni koji jedu drvene bandere

ili

Znam da postoje zuti lavori koje se pretvore u zmaja pa odlete na mesec....

ovo gore pobrojano je definisano i nauchno dokazano/objashnjeno

JHVH, zuti lavori i podzemni jeleni su samo plod nechije mashte
 
ne

adekvatno Znam da JHVH postoji je -> Znam da postoje podzemni jeleni koji jedu drvene bandere

ili

Znam da postoje zuti lavori koje se pretvore u zmaja pa odlete na mesec....

ovo gore pobrojano je definisano i nauchno dokazano/objashnjeno

JHVH, zuti lavori i podzemni jeleni su samo plod nechije mashte

čudno je da je svaki narod imao vrlo razvijenu moć maštanja te su verovali u vrhovna bića/e ili još uvek veruju...
 
Biti vernikom je izbegavati biti moralan. A to otud što izbegavaš biti slobodan pri delanju. To znaju oni koji se bave filozofijom ili koji su je studirali bar jednu godinu.

Vernike posmatram kao ljude koji su nepoverljivi, koji se boje gledanja istine (theoria-e, ili prema njihovom - sozercanie), koji su večito u odnosu prema smrti (što je jedino dobro u stvari), koji su nesposobni da se suoče sa realnošću i prema tome da deluju.

A sam nisam vernik. Bio bih nepošten prema principima do kojih držim. Prema moralnošću za koju se zalažem. I prema slobodi od koje ne može tek tako da se pobegne.
 
Biti vernikom je izbegavati biti moralan. A to otud što izbegavaš biti slobodan pri delanju. To znaju oni koji se bave filozofijom ili koji su je studirali bar jednu godinu.

Vernike posmatram kao ljude koji su nepoverljivi, koji se boje gledanja istine (theoria-e, ili prema njihovom - sozercanie), koji su večito u odnosu prema smrti (što je jedino dobro u stvari), koji su nesposobni da se suoče sa realnošću i prema tome da deluju.

A sam nisam vernik. Bio bih nepošten prema principima do kojih držim. Prema moralnošću za koju se zalažem. I prema slobodi od koje ne može tek tako da se pobegne.
Biti vernik znači izgrađivati najveći mogući stepen moralnosti.
 
da sam mkadji i da se dvoumim da li da budem vernik ili nesto drugo izabrao bi prvo samo iz razloga kad vidim koji sve ljudski olosh danas napada vernike, pljuje im po veri i sprda im se sa poglavaraima... duh je nemerljiv...kolkovijalna sala je uvek dobra i prihavtljiva, ko zna dave allena-a i njegove bisere vezane za protestante zna na sta mislim. ali to je suptilan humor. ovo sto se radi u srbiji kada homoseksualci prave nakazne fotomotaze patrijarha i gde lideri nekih partija koji su ogrezli u kriminal javno izgovaraju da kad obi dodju na vlast da je srpskoj crkvi odzvonilo jasno bi mi ukazalo koji je put ispravan.
 
SrebrniUletach
Re: Tema ova, tema ona, zasto verujete u Boga?



Sličnim žargonom si napisao i ovo...na temi bezbožnici...



Sada kao stariji Jehovu si prekrstio u Budu,a da si nešto mladji,ponovo bi Budu prekrstio u Jehovu.

A zanimljivo je da bi ti bio pravoslavni vernik samo zbog naglašene ratobornosti i verbalne agresivnosti u funkciji zaštite vernika od ljudskog ološa.Razmisli malo o tome čoveče...

:bye:

a sha si ti franjevac... ali duhom? :lol:

ovde ne mozhe chovek nish normalno da napishe a da ga ne progalse ratobornim ... a pogledaj sebe. moja vera moja stvar... moj put je samo moj. duhovno blazenstvo koje neko dozivljava u sagledavanju sopstvene istine je kolko mi se cini licno..sad ako osh da se radujesh u meni podyebavajuci ja mogu da ti objasnim zasto ne mozes naci razum kao konj ili mula jer nemas bozansku silu dushe koja ti izgleda nedostaje taman onoliko da budes miroljubiv mirotochiv i miropomazan....:lol:
 
SrebrniUletach
Re: Tema ova, tema ona, zasto verujete u Boga?

a sha si ti franjevac... ali duhom?
ovde ne mozhe chovek nish normalno da napishe a da ga ne progalse ratobornim ... a pogledaj sebe. moja vera moja stvar... moj put je samo moj. duhovno blazenstvo koje neko dozivljava u sagledavanju sopstvene istine je kolko mi se cini licno..sad ako osh da se radujesh u meni podyebavajuci ja mogu da ti objasnim zasto ne mozes naci razum kao konj ili mula jer nemas bozansku silu dushe koja ti izgleda nedostaje taman onoliko da budes miroljubiv mirotochiv i miropomazan....

Drago mi je što si dobrim delom izmenio ''žargon'' i rečnik.Stvarno mi je drago.Jedino još da ne upotrebljavaš ono...kao konj ili mula... jer to stvarno ne priliči tvojoj božanskoj sili duše.

Što se tiče onog...franjevac ali duhom...mogu da ti kažem da nisam franjevac mada njihovom verovanju nema šta da se zameri,sa moje strane.

A nije mi jasno ono...miropomazan o kontekstu sa tobom kao budistom.A i ono mirotočiv je pravoslavni naziv za smirenog,opuštenog i tome sličnog.Ako poželiš da mi bilo šta objasniš u vezi sa verom,ne da nemam ništa protiv već će me to radovati.A to možeš učiniti kada god poželiš na temi...vera,šta je to.

:bye:
 
Biti vernikom je izbegavati biti moralan. A to otud što izbegavaš biti slobodan pri delanju. To znaju oni koji se bave filozofijom ili koji su je studirali bar jednu godinu.

Vernike posmatram kao ljude koji su nepoverljivi, koji se boje gledanja istine (theoria-e, ili prema njihovom - sozercanie), koji su večito u odnosu prema smrti (što je jedino dobro u stvari), koji su nesposobni da se suoče sa realnošću i prema tome da deluju.

A sam nisam vernik. Bio bih nepošten prema principima do kojih držim. Prema moralnošću za koju se zalažem. I prema slobodi od koje ne može tek tako da se pobegne.

Biti vernikom kao imperativ podrazumeva biti moralan. Ne lupaj..

Ako ti mislis da si slobodan samo ako si najjaci u hoodu onda imas problema sa razumevanjem slobode

Oni koji se bave filozofijom bave se time jer nemaju talenta da rade nesto konkretnije

Kako ti posmatras vernike je irelevantno za to sta su vernici

ovaj tvoj poslednji pasus nadojen statusom romanticara utopiste mozes da okacish zajedno sa kupusom na zelenom vencu.. Budjava tricarija..
 
Poslednja izmena:
Eto, vrlo jednostavnog pitanja.
Zasto verujete u boga.
Pitao sam to Eremitu, pa mi je poslao PP sa odgovorom (da ne bi bilo spama), ali necu komentarisati dok on ne da zeleno svetlo :) Necu da objavljujem PP-ove bez obzira o cemu se radi.

Dakle, bez obzira koje ste vere - Zasto verujete u Boga?

Ја верујем због природних закона који владају око мене и у мени...јер где су закони, ту мора постојати и Законодавац тих закона тј. Бог..:)
 
Svabov, lepa Vam je tema samo kada se ne bi držali kruto uskih komentara iz kojih, onaj ko ih pročita. ne može saznati ništa osim onoga što već zna, tako da proizilazi da svako treba da iznosi svoju tvrdnju pobijajući stavove, shvatanja i prihvatanja svih drugih.
Bio sam totalni ateista ali dogadjaji koji se se počeli nizati u mom životu otkrili su mi veličanstvenu stranu života. Tako da ne verujem iz straha od smrti - naravno da je ne prizivam - ne verujem iz straha od nemaštine i bolesti - nastojim održati zdravlje i zaraditi za svoju egzistenciju ali verujem ne zato što sam pročitao ili mi je neko rekao već verujem zato što sam osetio veličanstvenu ljubav Boga.
Svakako, jedno stoji, svako ima prava slediti religiju u kojoj dobija zadovoljavajuće odgovore i zadovoljavajuća iskustva. Ja sam našao uhlebljenje u Vama nepoznatoj religiji zato što tu dobijam ne verovanje nego znanje bez čitanja knjiga. Proučavan i studiram na unutarnjim svetovima.
Ako bih da odgovorim na Vaše divno pitanje rekao bih, "Ne, ne verujem već znam. Znam ne intelektualno već iskustveno, ja kao duhovno biće Duša.

lepo :)

takodje i ja ZNAM da Bog postoji iako nekima smeta moj odgovor al tako je...

znam iskustveno.

 
Re: Tema ova, tema ona, zasto verujete u Boga?

Original postavio louiskrstic Pogledaj poruku
Svabov, lepa Vam je tema samo kada se ne bi držali kruto uskih komentara iz kojih, onaj ko ih pročita. ne može saznati ništa osim onoga što već zna, tako da proizilazi da svako treba da iznosi svoju tvrdnju pobijajući stavove, shvatanja i prihvatanja svih drugih.
Bio sam totalni ateista ali dogadjaji koji se se počeli nizati u mom životu otkrili su mi veličanstvenu stranu života. Tako da ne verujem iz straha od smrti - naravno da je ne prizivam - ne verujem iz straha od nemaštine i bolesti - nastojim održati zdravlje i zaraditi za svoju egzistenciju ali verujem ne zato što sam pročitao ili mi je neko rekao već verujem zato što sam osetio veličanstvenu ljubav Boga.
Svakako, jedno stoji, svako ima prava slediti religiju u kojoj dobija zadovoljavajuće odgovore i zadovoljavajuća iskustva. Ja sam našao uhlebljenje u Vama nepoznatoj religiji zato što tu dobijam ne verovanje nego znanje bez čitanja knjiga. Proučavan i studiram na unutarnjim svetovima.
Ako bih da odgovorim na Vaše divno pitanje rekao bih, "Ne, ne verujem već znam. Znam ne intelektualno već iskustveno, ja kao duhovno biće Duša.

Mogu da ti kažem da sam se bio malo ''zaludeo'' tvojim ''eckankarom''.Ova fotografijica na linkiću mi je nekako zanimljiva u statusnom smislu...

http://www.eck-virginia.org/

A ovaj lik je valjda neko bitan...spiritualni lider tvoje vere...

HK_home.jpg



hdr-image.cgi


Sada mi je malo jasnije ono...kada kažeš da ne veruješ,već da znaš...Ali ima tu nešto što mene posebno interesuje.Ono spiritualno...To spiritualno je doktrina i spiritualnog satanizma i koliko sam stigao da primetim sve je apsolutno isto a razlika je samo u onom Ko je Bog...

:bye:
 

Back
Top