Sve o bider majeru...

  • Začetnik teme inkjurios grl
  • Datum pokretanja
Uhvatila sam bidermajer na svadbi svoje najbolje drugarice i bukvalno mi je pao u ruke.Probala sam cak da se izmaknem i da ga uhvati nasa treca drugarica,koja je tada bas zelela da se uda>Ja sam bila u nekom drugom filmu i stalno sam govorila da se nikada necu udati...bla,bla.
Elem on je pao meni u ruke i po pravilu trebala sam da ga cuvam dok se ne udam.Svadba je bila u feb.2000godine a ja sam se udala u dec.2001.Ako to uopste ima neke veze...
Ono sto znam jeste da se u bidermajer ne stavljaju ruze niti drugo cvece sa trnjem,mada se to moze cesto sresti(neobavestenost cvecara ili !?)i da se ne mesa kultivisano sa ne kultivisanim cvecem.
Meni su najlepsi bidermajeri sa poljskim cvecem ili samo od belog cveca sa zelenom dekoracijom
U bgd.ih maestralno pravi cvecara Mira na djeram pijaci i cvecara IME RUZE na Kalenic pijaci.
 
Ja nisam znala nikakva pravila o cvecu (iskreno - nisu me ni interesovala), pa je moj imao bledoroze-aprikot ruze i tamno zelenu "podlogu".

Nikad nisam uhvatila, ni hvatala bidermajer, a svoj nisam htela da bacim! Osusila sam ga i sacuvala kao uspomenu, iako mi je sada to potpuno nevazan detalj prvih nedelju dana posle vencanja mi je bilo izuzetno drago sto je i dalje kod mene.
 
...Mnogo prelepih fotografija, ideja i iznad svega informacija o tradiciji i simbolici cveca - samim tim i bidermajera - mozete pronaci na izuzetno lepo uradjenom site-u, po meni, nase najprofesionalnije agencije za pruzanje ove vrste usluga - 'Teleflore'.Direkcija site-a je: www.teleflora.co.yu - toplo je preporucujem svim cvetoljubivim damama. :)
 

Back
Top