Neću da se družim ,ako nemam šta da ponudim
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 83

Tema: Neću da se družim ,ako nemam šta da ponudim

Aktivan član SlatkaSestra (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    45

Question Neću da se družim ,ako nemam šta da ponudim

...što ima veze i sa samoćom.. zašto ta samoća nije našla svoje mesto u sistemu vrednosti ...valjda se, kad si sam generiše "nešto" u tebi (ne da ne donekle i kad si u društvu) što ti posle možeš da podeliš sa ljudima...(možemo to "nešto"da nazovemo i pozitivnom energijom-čisto da se zna da ne moraju da budu događaji u pitanju) ...

Da li se to "nešto" sakuplja u nama ,pa posle nekog vremena jednostavno imamo potrebu da delimo,onako najspontanije...da li smo "poremetili" tu potrebu sa odrastanjem,pa više nije tako uredna - da ne kažem da je malo izveštačena (pa se ljudi sastaju nekim povodom i onda kada nemaju ništa da podele,a ne sastaju bez nekog povoda)..Da li vas grize savest kad više uzimate ,nego što dajete..Da li vam se ljudi još uvek smeju i govore vam da ne treba da budete tako "negativni" kada im najrealističnije kažete da niste spremni za npr. vezu jer se ne osećate kao da imate šta da "date" ...zašto je to "davanje" tabu tema - jer zato što se suviše povezuje sa prazninom,a niko ne voli da je prazan..gledam kako se u nekim evropskim gradovima ,od strane naših ljudi,konstatuje otuđenost - možda su ljudi samo "konkretniji" u ponašanju - pa kad nemaju šta da daju ,oni ni idu na kafu s nekim(ili su stvarno isprazniji) ... da li jednostavno osećate kako tinja ta neka energija u vama i želite da nešto s nekim podelite...ili zaboravite da je potrebno i to ,pa odete samo da slušate nekog - da ubijete vreme ..

Mislim da je neka inercija dovela do toga da se družimo i onda kad nemamo šta da ponudimo i da tako nastaje ona usamljenost udvoje ...ili treba redefinisati "spisak" tema za razgovor - tako da više liče onim temama o kojima se priča sa psihologom,tako da ne bude više samo šala da kad nekog zovete na piće,to je zato što ne možete da priuštite psihića ...

Dakle, znate li kad je to kad nemate šta da ponudite ,pa zato ne idete da se vidite s nekim, i kako to kažete tom nekom...slažete nešto ..
    Poslednji put ažurirao/la SlatkaSestra : 20.10.2008. u 21:26
    Da li veruješ meeeeni , ili veruješ sopstvenim očima ...

Poznat
    Učlanjen
    24.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Neću da se družim ,ako nemam šta da ponudim

A šta bi ti htela pre nego što odeš s nekim na piće?...da ti proročica prorekne budućnost?Ako nešto očekuješ bilo bi zgodno da mu na vreme nagovestiš šta očekuješ,da pobegne dok je vreme.

Poznat >NiNa< (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    292

Ne znam da li sam razumela temu.
    Ako se osecamo prazno,da li onda idemo da se vidjamo sa ljudima?
    Jel to?
    Jel mislis na prijateljstvo ili muskarca?

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

Druzenje na silu ne ide
    Nije stvar davanja i uzimanja nego prijateljstva....ili jesi ili nisi
    ALL THESE WORLDS ARE YOURS EXCEPT EUROPA. ATTEMPT NO LANDINGS THERE.

Poznat
    Učlanjen
    24.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Bog će joj oprostiti što je nedorečena....

Učlanjen
    21.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    45

Mislim na sve ... da li jednostavno osećate kako tinja ta neka energija u vama i želite da nešto s nekim podelite...ili zaboravite da je potrebno i to ,pa odete samo da slušate nekog - da ubijete vreme ..

Poznat
    Učlanjen
    24.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio SlatkaSestra Pogledaj poruku
    Mislim na sve ... da li jednostavno osećate kako tinja ta neka energija u vama i želite da nešto s nekim podelite...ili zaboravite da je potrebno i to ,pa odete samo da slušate nekog - da ubijete vreme ..
    Ne osećam nikakvu energiju,nisam bioenergetičar,al' da na takvim sastancima moram da slušam osobu preko puta-pa moram!

Učlanjen
    21.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    45

Question Re: Neću da se družim ,ako nemam šta da ponudim

Citat Original postavio Derer Pogledaj poruku
    Druzenje na silu ne ide
    Nije stvar davanja i uzimanja nego prijateljstva....ili jesi ili nisi
    znači moraš da budeš enthusiastic about someone ,jel..a to znači da budeš enthusiastic i u vezi "sebe"

Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

veeeoma dugo ubijanje vremena...

Poznat >NiNa< (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    292

Pa cinjenica je da ljudi vise vole da pricaju nego da slusaju.
    Imam neke poznanike s kojima kad se vidim,spremim se na to da slusam nihove dogodovstine od naseg poslednjeg vidjenja,a da me oni ne upitaju ni "Kako si"?
    Ali ne nerviram se nesto zbog toga,jer i nemam neku potrebu da se "ispovedam" takvim ljudima,sa poremecajem koncentracije i paznje
    Ono...slusam i gledam DOKLE CE...
    A ako se osecam prazno i nezadovoljno...ne smaram druge,jer ce me proci...srecom,uvek prodje,jedino najboljoj drugarici otvorim dusu,ona mi dodje kao psihijatar

Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

znači moraš da budeš enthusiastic about someone ,jel..a to znači da budeš enthusiastic i u vezi "sebe"
    shto da budesh ushitjen?
    ne
    s nekim si do koga ti je stalo jer ti je stalo do njega a ne njegovog trenutnog raspolozenja
    gadjo te pikslom u glavu ili bio srculence
    naravno,zavisi od toga koliko ti osoba znachi i vazna je

Učlanjen
    21.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    45

tako i Opra - kaže da joj nije trebao psihić jer je skoro svako veče pričala s najboljom drugaricom ..

Poznat
    Učlanjen
    24.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

tako i Opra - kaže da joj nije trebao psihić jer je skoro svako veče pričala s najboljom drugaricom ..
    Izvini,da nisi možda polaznica Patkove filozofske škole?

Poznat >NiNa< (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    292

Ali stvarno.
    Covek ne moze bez ljudi.
    Ako kazes na glas nesto sto te muci i boli,osetis se lakse,mozda ti cak i posle toga deluje smesno taj "problem"
    Pa na razgovoru se i zasniva psihoterapija
    Poslednji put ažurirao/la nina_bg : 20.10.2008. u 21:40

Učlanjen
    21.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    45

Citat Original postavio Karlito Brigante Pogledaj poruku
    Izvini,da nisi možda polaznica Patkove filozofske škole?
    ti me još nisi zaboravio ..e ajde da ne četujemo mnogo stvarno ...sve što imaš off topic možeš mi reći u profilu...ne znam šta ti konkretno nije jasno u vezi teme....osečaš da si nekad za društvo ,a da nekad to nisi ,jel...pa tad kad nisi, znaš li zašto nisi ?

Poznat
    Učlanjen
    24.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

A...aaa!:nono:Ne čatujem sa maloletnicama.

Poznat >NiNa< (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    292

Citat Original postavio Karlito Brigante Pogledaj poruku
    A...aaa!:nono:Ne čatujem sa maloletnicama.
    Sto si i pokazao u nekoliko predhodnih postova

Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

a ja mislio da nije jastuk...al ona nije maloletna

Poznat
    Učlanjen
    24.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Derer Pogledaj poruku
    a ja mislio da nije jastuk...al ona nije maloletna
    Pa nije za tebe,za mene jeste.

Iskusan taote (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    91

Citat Original postavio nina_bg Pogledaj poruku
    Ali stvarno.
    Covek ne moze bez ljudi.
    Ako kazes na glas nesto sto te muci i boli,osetis se lakse,mozda ti cak i posle toga deluje smesno taj "problem"
    Pa na razgovoru se i zasniva psihoterapija

Da. Ali teško toga mogu biti dovoljno svesni oni koji nisu izgubili prijatelja. Čak i ako ne mogu baš sve da mu/joj ispričaju, nešto mogu - i ne znaju koliko to znači, sve dok ne dođu u situaciju da nemaju kome...ili bar nemaju nekog ko bi to shvatio... Ja sam doživela....jako je teško.

Međutim, možda se muškarci ređe olakšavaju na taj način...Možda se oni pomažu manje pričom, a više neverbalnom komunikacijom, tipa nekog zajedničkog rada, ili zabave, (nažalost, kod nekih je to piće), utakmice... ili odu zajeno na pecanje, pa ćute... U tom slučaju, teže će razumeti šta hoćeš da kažeš.
    Poslednji put ažurirao/la taote : 20.10.2008. u 22:32
    Mož' da bide, ali ne mora da znači...

Domaćin
    Učlanjen
    25.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    130

...što ima veze i sa samoćom.. zašto ta samoća nije našla svoje mesto u sistemu vrednosti ...valjda se, kad si sam generiše "nešto" u tebi (ne da ne donekle i kad si u društvu) što ti posle možeš da podeliš sa ljudima...(možemo to "nešto"da nazovemo i pozitivnom energijom-čisto da se zna da ne moraju da budu događaji u pitanju) ...

Da li se to "nešto" sakuplja u nama ,pa posle nekog vremena jednostavno imamo potrebu da delimo,onako najspontanije...da li smo "poremetili" tu potrebu sa odrastanjem,pa više nije tako uredna - da ne kažem da je malo izveštačena (pa se ljudi sastaju nekim povodom i onda kada nemaju ništa da podele,a ne sastaju bez nekog povoda)..Da li vas grize savest kad više uzimate ,nego što dajete..Da li vam se ljudi još uvek smeju i govore vam da ne treba da budete tako "negativni" kada im najrealističnije kažete da niste spremni za npr. vezu jer se ne osećate kao da imate šta da "date" ...zašto je to "davanje" tabu tema - jer zato što se suviše povezuje sa prazninom,a niko ne voli da je prazan..gledam kako se u nekim evropskim gradovima ,od strane naših ljudi,konstatuje otuđenost - možda su ljudi samo "konkretniji" u ponašanju - pa kad nemaju šta da daju ,oni ni idu na kafu s nekim(ili su stvarno isprazniji) ... da li jednostavno osećate kako tinja ta neka energija u vama i želite da nešto s nekim podelite...ili zaboravite da je potrebno i to ,pa odete samo da slušate nekog - da ubijete vreme ..

Mislim da je neka inercija dovela do toga da se družimo i onda kad nemamo šta da ponudimo i da tako nastaje ona usamljenost udvoje ...ili treba redefinisati "spisak" tema za razgovor - tako da više liče onim temama o kojima se priča sa psihologom,tako da ne bude više samo šala da kad nekog zovete na piće,to je zato što ne možete da priuštite psihića ...

Dakle, znate li kad je to kad nemate šta da ponudite ,pa zato ne idete da se vidite s nekim, i kako to kažete tom nekom...slažete nešto ..
    a zasto mislis da sa nekim moras da pricas kada se vidis?
    znas li onu cuvenu recenicu da su dvoje stvoreni jedno za drugo bas kada mogu da cute 1 minut a da ni jednom ne bude neprijatno...meni je bas opustajuce da se vidim sa prijateljima bas zato sto mogu da gledam u savu i da nemam osecaj da moram da ih zabavljam

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

mislis da sa nekim moras da pricas kada se vidis?
    ne moraš. ne moraš uopšte ni da se vidiš u doslovnom smislu reči sa nekim, nego lepo poneseš fotku druga i namestiš je na flašu piva, noge na ogradu, pijuckaš, gledaš savu..i povremno baciš pogled na fotku i tako se sit izdružiš.......

@tema.....ne mora da se druženje svodi na neprekidan razgovor, malo priče, malo zajedničkog blejanja, malo ozbiljnih tema kad treba..i normalno i ćutanje... ne treba se družiti po svaku cenu, izaći kad si prazan samo da bi izašao, ali je i samo prisustvo ljudi zdravo za čoveka, sve zavisi kako ti odgovara... a kad ti dosade..ovde sam pročitao neko je pisao...ide priča, kućna sedeljka, kažeš onima koji te dobro znaju..e, sad izvinite, odoh ja da čitam knjigu, samo se vi tu zezajte..al kapiram da to možeš da radiš sa ljudima koji te dobro poznaju i razumeju.....a ostale, manje su važni, pa dok ne postanu važni za tebe.. za druženje našteluješ kako tebi odgovara....

Učlanjen
    21.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    45

Citat Original postavio moonja Pogledaj poruku
    ne moraš. ne moraš uopšte ni da se vidiš u doslovnom smislu reči sa nekim, nego lepo poneseš fotku druga i namestiš je na flašu piva, noge na ogradu, pijuckaš, gledaš savu..i povremno baciš pogled na fotku i tako se sit izdružiš.......

@tema.....ne mora da se druženje svodi na neprekidan razgovor, malo priče, malo zajedničkog blejanja, malo ozbiljnih tema kad treba..i normalno i ćutanje... ne treba se družiti po svaku cenu, izaći kad si prazan samo da bi izašao, ali je i samo prisustvo ljudi zdravo za čoveka, sve zavisi kako ti odgovara... a kad ti dosade..ovde sam pročitao neko je pisao...ide priča, kućna sedeljka, kažeš onima koji te dobro znaju..e, sad izvinite, odoh ja da čitam knjigu, samo se vi tu zezajte..al kapiram da to možeš da radiš sa ljudima koji te dobro poznaju i razumeju.....a ostale, manje su važni, pa dok ne postanu važni za tebe.. za druženje našteluješ kako tebi odgovara....
    pa to je stvar - što ti osećaš da je tebi to zdravo , a drugi se smaraju u tvom prisustvu ,i to jednostavno nije fer...što se konformizma tiče,ne da ga je neko pomenuo -svi ga ne volimo mnogo,dok ne dođe do tog pitanja ko se koliko trudi,pa ako se drugi ljudi više trude,onda počne ipak da nas grize savest i ipak poželimo da budemo kao drugi u smislu tog davanja ,tj poželimo da i mi više dajemo...a to nije samo u druženju ,nego i inače...da,ovo jeste malo nerazumljivo,vidim i sama

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ne govorimo o prijateljstvu, ne govorimo o nekakvim izneverenim očekivanjima, nego o druženju. druženje treba shvatiti kao prijatnu šetnju kroz prirodu....

Učlanjen
    21.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    45

Citat Original postavio moonja Pogledaj poruku
    ne govorimo o prijateljstvu, ne govorimo o nekakvim izneverenim očekivanjima, nego o druženju. druženje treba shvatiti kao prijatnu šetnju kroz prirodu....
    Da ,ali ja postavljam pitanje - da li apriori mislite da zaslužujete tu prijatnu šetnju ,i da li ste spremni da najnormalnije prihvatite da je možda ne zaslužujete jer ste eto imali neke druge težnje ...i ček sad - da li ti možeš da "pijatno prošetaš kroz prirodu" bio s kim - naravno da ne - nego tu postoji nešto između "vas" koji " šetate" ..

Slične teme

1. DA SE DRUZIM SA NJOM ILI NE!!!!!!!!?????????/
    Autor jmarina u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 123
    Poslednja poruka: 18.08.2008., 12:29
  2. Kad se vec nude lekcije ... da se i ja ponudim ...
    Autor Ru_bi_tch u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 19.08.2005., 10:26

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •